Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Potrzebna Pomoc - Szreniawa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 24 marzec 2009 - 09:23

Jest taka mała, urokliwa rzeczka w okolicach Krakowa. Nazywa się Szreniawa. Chłopaki z Towarzystwa Szreniawy potrzebują pomocy. Może to być wpłata na konto lub osobiste pojawienie się nad wodą.

Numer konta
www.przyjacieleszreniawy.pl/?page_id=51.


CEL
Informuję uroczyście że sprzątanie Szreniawy 2009 odbędzie się 27.04.2009 r. wypada to w poniedziałek.

Jednocześnie mam miłą wiadomość dla rzeszy wędkarzy którzy w zeszłym roku nie mogli brać udziału w sprzątaniu ze względu na to iż odbyło się ono w tygodniu, był to piątek, że będzie możliwe posprzątanie Szreni w sobotę poprzedzającą główne sprzątanie.

Panowie. chodzi o to że jak zbierzemy dużą grupę osób na sobotę czyli w dzień Wam odpowiadający i wywalimy ten syf z wody na brzeg to w poniedziałek popakujemy to wszystko z dzieciakami do worków i wywieziemy.

Chętnych proszę o kontakt mail lub zalogowanie się i wpisanie poniżej. Jestem przekonany że odzew będzie ogromny, większość napotkanych nad wodą wędkarzy tłumaczyła że nie brała udziału w sprzątaniu bo to piątek wypadł, teraz wychodzimy Wam na przeciw panowie.
SOBOTA ! Specjalnie dla Was

tak było rok temu
http://przyjacielesz...topic.php?t=171

#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 marzec 2009 - 19:11

Ja tam będę na pewno, z resztą od pewnego czasu staram się działać w Sekcji ile mogę :D Swietna rzeka (stamtąd pochodzi chyba rekord PL z potoka?) ale straszliwie zaśmiecona, kilkukrotnie wysterylizowana zatruciami i zgwałcona melioracyjnie, powoli dzięki pracy Sekcji wraca do stanu swietności. Panowie z sekcji robią dużo, wreszcie rzeka ma gospodarza, kontroluje się wędkarzy jak również stan rzeki, walczą z zaśmiecaniem, wycinką drzew, nielegalną kanalizą idącą prosto w rzekę.
Tegoroczna akcja nabiera sporego rozpędu i moze niedługo widoki jak na zdjęciach będą należeć do przeszłości.

#3 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 29 kwiecień 2009 - 09:11

Już po wszystkim. Warto zobaczyć przyjacieleszreniawy.pl/forum/viewtopic.php?t=500

Gratulacje dla wszystkich którzy byli, czapki z głów

#4 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 kwiecień 2009 - 09:34

No akcja była wielka - w sobotę sprzątali strażacy, w poniedziałek szkoły. Śmieci - ilość nieprawdopodobna. Lokalersi dbają o rzeką jak mogą, wyciągnęliśmy setki worków butelek, puszek, foli, najdziwniejszych przedmiotów. Dodatkowo owczarka, kozę i świniaka :( Dzięki zapałowi wszystkich obecnych rzeka wygląda na całkiem odmienioną, z resztą możecie to zobaczyć na stronie Przyjaciół w galerii. Szkoda jedynie że jak zwykle odzew z poza sekcji znikomy, wędkarze widząc że rozpoczyna się sprzątanie sp***** w podskokach żeby przypadkiem nie wziąć udziału. W sumie w ciągu 2 dni sprzątania było 3 wędkarzy w czynie spontanicznym, reszta dała dyla....
Ale jak znam życie to co kogoś spotkam nad woda będzie p**** ile to w wodzie śmieci, jaki syf i że ryby nie ma (na zarybieniu nikogo spoza sekcji).

#5 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 29 kwiecień 2009 - 09:42

Standerus jak możesz to wrzucaj informacje co i jak robicie, myślę że w ten sposób będzie można pokazać że kilku wariatów jest w stanie coś tam zmienić. Ja niestety już w Krakowie nie bywam praktycznie.

#6 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 kwiecień 2009 - 10:27

Teraz w okolicy są 3 stowarzyszenia - Przyjaciele Raby, Dunajca i Szreniawy.
Raba miała sprzątanie w piątek-sobotę, Szreniawa w sobotę-poniedziałek.
Dla tych którzy chcieliby się przyłączyć jest jeszcze sprzątanie Dunajca - 2 maja na piaskach w Szczawnicy. I chodzą słuchy że może będzie jeszcze powtórka w tym roku na dolnym odcinku Szreniawy, dam znać na bieżąco




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych