Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

TOP.... ale jaki ????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 09 wrzesień 2014 - 01:25

Witam.

 

Szukam nowego kija  w zamian za kij zbudowany na blanku SCV EC70HF. Czyli "stara" brązowa seria 25lbs, 1 1/2oz. Przeznaczenie to głównie jerki fatso i slidero podobne, najczęściej dziesiątki tonące. Czasami na agafkę zapinam gumę w podobnym (łącznym) ciężarze około 50gr. Generalnie nie jestem zwolennikiem przeciążania kijów poza ewidentnymi przypadkami złych opisów co producentom o których myślę raczej się nie zdarza :-)

 

Proszę o podpowiedzi, w zasadzie jestem otwarty na każdy kierunek, blank, gotowy kij, JDM jak i wszystkie inne miejsca produkcji pod warunkiem że się spisze i będzie widocznie  lepszy niż St. Croix. Nie mówię, że elitka jest zła ale przyszedł czas na zmiany bardziej niż kosmetyczne.

 

Istotne dla mnie jest w nieprzypadkowej kolejności:

1) Maksymalny komfort prowadzenia i rzutu przynętą na poziomie 50 - 55 gram. Dolne cw nie ma tak dużego znaczenia ale jeśli będzie ok od 20 -25 gram to wystarczy.

2) Idealna praca kija w czasie holu ryby. Zakładam że moc kija adekwatna do cw pozwoli zatrzymać 100+ niemal w miejscu ale w 99,9% przypadków łowi się znacznie mniejsze ryby.

3) Jeśli kij seryjny to tylko nienaganne wykonanie które zdarza się teraz tylko produktom JDM i to nie wszystkim. Jeśli blank to dostanie komponenty i zbrojenie jemu odpowiednie

 

Przeglądałem forum, chyba najwięcej informacji znaleźć można "w cafejce" ale podane w dość luźny sposób :-) Realnie, sporo wątków dotyczy sprzętu z "dobrej średniej czy wyższej półki" ale jeśli szukamy czegoś jeszcze lepszego łatwo nie jest.

Mówiąc "top" mam na myśli top użytkowy a nie tylko prestiż producenta choć często obie rzeczy idą razem w parza.

 

tomaszek11



#2 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 09 wrzesień 2014 - 07:20

....to na temat Dragon Ultima do 80g nie będę pisał  :D



#3 ONLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 09 wrzesień 2014 - 07:40

Tak pare zasadniczych kwesti by sie przydalo. Przedewszystkim jaki budzet bo sa kijki jdm za 600zl ale i sa takie za 6000zl. Druga sprawa preferowana dlugosc, ilosc skladow itd. Wtedy moze sie cos dobierze ;)

#4 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 09 wrzesień 2014 - 08:34

Tak pare zasadniczych kwesti by sie przydalo. Przedewszystkim jaki budzet bo sa kijki jdm za 600zl ale i sa takie za 6000zl. Druga sprawa preferowana dlugosc, ilosc skladow itd. Wtedy moze sie cos dobierze ;)

Budżet .......hmmm, każde hobby można doprowadzić do poziomu nie zrozumiałego przez otoczenie :-) Jak to mówią - sky is the limit. (Choć nie zawsze wspomniane 6000pln jest wyznacznikiem topu użytkowego i estetyki)

Cała reszta jest konsekwencją pierwszego założenia : TOP. Długość, coś koło 6'6 ale może być parę cali więcej lub mniej w zależności od przekonania użytkownika że jest to udana konstrukcja. Oczywiście nie dłużej niż 7'0, mam i nie narzekam. Dla mnie długość kija nie zależy tylko od moich przyzwyczajeń ale także od samej jego konstrukcji. Różne modele z jednej serii różnie wychodzą producentom, czasami model 7'0 jest świetny a 6'6 już nie :-)

 

tomaszek11


Użytkownik tomaszek11 edytował ten post 09 wrzesień 2014 - 08:36


#5 ONLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 09 wrzesień 2014 - 15:51

Z Evergreena godne uwagi beda modele TCSC-69H, HCSC - 67MHR, i HCSC - 69H ale jak one sie maja do st. Croix to Ci nie powiem bo nie lowilem zadnym po za spinem z seri Avid.

Zdr

#6 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 13 wrzesień 2014 - 16:57

Bądźmy realistami.
Nie ma czegoś takiego jak " NAJLEPSZA WĘDKA NA ŚWIECIE " choć napewno zawsze można kupić wędkę jeszcze droższą.
Myślę że z jakością wędek ( i wszystkiego innego ) jest tak jak z funkcją paraboliczną ; zawsze można się jeszcze trochę bardziej zbliżyć do ideału ale koszty kolejnych zbliżeń są coraz wyższe i coraz mniej adekwatne a co najważniejsze coraz mniej uchwytne są korzyści.
Myślę że warto sobie wyznaczyć jakąś granicę ( cenową ) i na niej poprzestać , a jeżeli koniecznie chcesz wydawać pieniądze to proponuję wspomóc biedne dzieci lub chociażby rodzinę Krystka.
Dla mnie taką granicą zdrowego rozsądku byłaby wędka za ok 3000 zł. Taki wydatek byłbym jeszcze w stanie jakoś zracjonalizować , ale puki co mam wędki za max. 1200 i sobie chwalę.
Nic więcej nie jestem w stanie ci pomóc bo nigdy nawet nie trzymałem wędki droższego niż 2k.

Użytkownik samwieszkto edytował ten post 13 wrzesień 2014 - 18:15


#7 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 13 wrzesień 2014 - 18:00

Witam.

 

Rozmowę o kasie pomińmy.  :angry:  :angry:

Jaka jest różnica pomiędzy wydawaniem 4k pln na kij DH a ....000 na casta. ???  Łowiłem kijami za 100 pln, droższymi również i nigdy nie wartościuję sprzętu na podstawie zapłaconej ceny. Nie skupiajmy się na najmniej istotnych częściach pytania mających jedynie pomóc ocenić kontekst.

 

Rozmawiajmy tylko o możliwościach technicznych i dopracowaniu poszczególnych modeli. Na razie rozpoznaję "trochę" temat Heraclesa. Na razie teoretycznie, skromne ubranko niewątpliwie to plus. Czytam dalej choć "małe" wątpliwości zaczyna budzić przeznaczenie większości JDM czyli bassy i ich specyfika połowy.

Równolegle rozpoznaję NorthFfork Composites.

 

tomaszek11


Użytkownik tomaszek11 edytował ten post 13 wrzesień 2014 - 18:02


#8 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 13 wrzesień 2014 - 18:17

Pytanie: czy miałeś w łapie te wszystkie kije o nazwach trudnych do zapamiętania? Czy klasyfikowanie wędki do ..(jakichś tam).zastosowań na naszych wodach, może być klasyfikowana na podstawie opisu  "na bassy"? Czy kij z opisem "na karpia" nadaje się na szczupaki (na żywca..., tak, tak niektórzy stosują taką metodę)? Czy spotkałeś kiedyś "autochtona" , który ruskim spinem posługiwał się z wirtuozerią "sztukmistrza z Lublina" i skutecznością nieosiągalną dla większości z nas...zapytałeś go o najlepszą wędkę?

Ale kontynuujmy ten sympatyczny, akademicki dysput :)



#9 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 13 wrzesień 2014 - 18:23

A które st.croixy oprócz długaśnich nie sa na basy ? Oczywiscie jest pare modeli na walley czy inne stworki ale w wiekszosci sa to bassówki. W JP nie tylko sa modele na bassy, jest bfs, shore casting itp i tam wszedzie sa rozne kije.


Użytkownik meme174 edytował ten post 13 wrzesień 2014 - 18:23





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych