Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaka jest szansa zaadoptować casting lub surwcasting do metody gruntowej.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   DUŻY2

DUŻY2

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 24 marzec 2009 - 16:13

Witam szacowne grono. Jestem nowy na forum. Chciałem się od was dowiedzieć czy jest szansa jak w tytule, wykorzystac sprzęt castingowy lub surwcastingowy do metody gruntowej. Pytanie nie codzienne albowiem wedkóję już 24 lata a castingiem zaraziłem sie od niedawna tzn. od 2 lat. Wykożystoję Feder Hevi 3.90m c.w. 120g, żyłkę 0.25kg. Multik to Okuma Clasic 30CL korba na prawą stronę, jest duży za duży jak dla mnie bo żyłki 0.30 wchodzi na niego 250m i ciężki jest. Do tego ciężarek 40g plus koszyk z zanęta lub sprężyna. Mam przy tym zestawie sukcesy w połowie leszcza dużych płoci[krasnopióry]czasami kleń się trafił,karpie. Multik zdaje doskonale egzamin tylko nie poreczny jest i ciężki oraz korba nie tu gdzie trzeba. Co do zestawu to kij trzeba koniecznie zmienić bo ten sie nie nadaje. Poradżcie mi prosze co bedzie dobre do tej metody. Jaki kij i jaki multik bedzie dobry. Osobiście myślałem o Ambasadorze C4 i kiju do metody połowu z plazy ale one mają za duże C.W... Na tej stronce : jerkbait jest dużo i ładnie opisane ale to dotyczy połowu drapierzników co do ktorych nie miałem nigdy szczęścia i drygu. Natomiast w gruncie idzie mi nieżle i żadko się zdarza abym wrucił o kiju do domu. Wędkóję na rozlewisku elektrowni WAŁY- BRZEG DOLNY, rzeka Odra. Pomużcie doradżcie jak możecie bo to fajne jest to z tymi multikami. Zwykłe spiningowe kreciołki nie wytrzymują obciążeń już dwa sie rozsypały. Dla tego własnie mam tą okumę z drugiej ręki bo ona daje sobie radę i jest w niej moc. Pomużcie prosze :mellow:

#2 OFFLINE   Kubson

Kubson

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2009 - 18:34

Ja to się tylko tak zastanawiam, po co sobie utrudniać życie...po co Ci multik do feedera (jakoś sobie tego nie wyobrażam) ??!!

Piszesz ...Zwykłe spiningowe kreciołki nie wytrzymują obciążeń już dwa sie rozsypały... no i temu się nie dziwię,kołowrotek spiningowy nie jest przystosowany to tego typu łowienia i obciążeń, nie lepiej kupić jakiś porządny kręcioł który sprosta wędkowaniu gruntowemu ??

Sam używam Shimano Baitrunnera i któryś z modeli Qantuma - polecam rozejrzeć się w tej materii.

Koniec totalnego off topa :D

Pozdrawiam
Kuba





#3 OFFLINE   DUŻY2

DUŻY2

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 24 marzec 2009 - 19:26

Witam. Ja przepraszam bardzo ale nie przeczytał Pan dokładnie tego com napisał. Przedstawiłem sytuację zgodną z prawdą, i chcę to zmienić na odpowiedni sprzęt ktory mógłbym wedkować łowiąc na gruncie. Potrzebóje porady od fachowców i od praktyków. Być może jest tu ktoś kompetętny kto bedzie mugł mi dac konkretną zetelną odpowiedż i poradę w jednym. Szacuneczek wszystkim zainteresowanym.

#4 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 marzec 2009 - 19:38

witaj na naszej stronie :D
jak juz zapewne przczytales, jerkbait.pl to strona spiningowa

Naszym celem jest propagowanie nowoczesnego wędkarstwa w obszarze połowu ryb na przynęty sztuczne – rozumiemy przez to nie tylko otwartość na nowe wędkarskie techniki ale również propagowanie idei wypuszczania złowionych ryb (tzw. Catch and Release), dobrej jakości sprzętu wędkarskiego, rodbuildingu, dobrej wędkarskiej i przyrodniczej fotografii. Osoby podzielające podobny punkt widzenia i zainteresowania serdecznie zachęcamy do publikacji artykułów oraz udziału w naszym forum.

pomimo, ze rozumiem twoj 'problem' to jednak mysle, ze warto zwrocic twoja uwage, ze to tematycznie nie to forum, ktorego szukasz ...
jednakze mam nastepujaca propozycje, zapytaj mailowo naszego Lady D, co on sadzi na ten temat
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=usrinfo&id=1149 &

#5 OFFLINE   Kubson

Kubson

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2009 - 19:39

Świetnie, w takim razie proponuje przeczytać Panu jeszcze raz dokładnie to co napisałem :D

+ dodam tak od siebie...

- Nie wyobrażam sobie łowić na feedera z multikiem...
- Pisze Pan że multik jest nie poręczny, dlatego napisałem żeby przejrzeć ofertę kołowrotków stricte gruntowych (po co się męczyć)?? !!
- Kolejna rzecz, nie do końća rozumiem po co zamieniać fedeera na kij surfcastingowy, przecież sam Pan napisał że łowi głównie na na rozlewisku elektrowni WAŁY- BRZEG DOLNY i rzece Odrze.(po raz kolejny pytam po co się męczyć) ??!! Fedeer do metody jaką Pan opisał i ryb jakie wymienił będzie wędką w tym wypadku po prostu najlepszą :mellow:

Chyba że musi Pan mieć koniecznie zestaw z multikiem - pytanie, tylko po co w tym przypadku ??

Pozdrawiam
Kuba

#6 OFFLINE   DUŻY2

DUŻY2

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 24 marzec 2009 - 20:07

witam ponownie. nieomieszkam zapytac tego pana o to własnie. A co do tego po co ślub federa z multikiem to był to ślub z konieczności i braku funduszy. To jest tak że trzeba zrobic rozwód federa i multika. Musze mieć odpowiedni kijek i multika do tego i cieszyć się tym że mam sprzet porzadny i niestraszny mi bedzie wtedy przypadkowy sum tak jak to ma miejsce obecnie. Feder wruci na miejsce swoje i do odpowiedniego młynka z wolną szulką. tak więc musze coś zrobic bo multiki mi się podobają i ich praca jest fantastik, oraz moc jaka dysponują. tak więc bedę szukal dalej porady. Trzymajta się Panowie zdrowo i łamta kije. Pa

#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 09 kwiecień 2009 - 13:49

straszną jednobiegunowość da się w powyższych wypowiedziach zauważyć... :D

ja dla odmiany probowalem kiedyś połączenia feedera z multikiem i byłem bAAAAAArdzo zadowolony :D ale ze to temat troche nie na to forum to zapraszam do mnie na gg lub prv...