Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

sukcesy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pike87

pike87

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • Lokalizacjakraków

Napisano 25 luty 2006 - 18:52

Skuteczność jerków w Szwecji znamy bardzo dobrze ale pochwalcie się ubiegłorocznym sezonem i połowami tą metodą na naszych wodach:twisted:

#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 25 luty 2006 - 19:17

moich piec najwiekszych szczupakow, z zeszlego roku liczylo lacznie 457 cm, do tego klen 68 cm
95% ryb zlapalem na jerki i nie w szwecji B)

#3 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 25 luty 2006 - 20:08

Myślę że ok 80% szczupaków złapałem w minionym roku w polsce na fatso 10. To mówi chyba samo za siebie :D :mellow:

#4 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 25 luty 2006 - 21:05

Phala napisz coś o technice jaką prowadzisz fatso, bo ja jakoś nie mam przekonania do fatsiaka .Łowię tylko na tonące bo do pływających wogóle nie jestem przekonany .Kiedy najczęściej masz branie jak podciągasz czy jak zaczyna tonąć?. :mellow: :mellow:
Wiem że już dużo napisano o technice prowadzenia ale każdy ma swoja indywidualną , więc skoro masz efekty to może coś napiszesz. :mellow:

#5 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 25 luty 2006 - 21:36

Tomi78, Mówisz masz, choć zaznaczam, że nie jestem żadnym ekspertem w łowieniu na fatso, nie mogę pochwalić sie żadnymi dużymi rybami. Największy w tym roku w polsce to coś ok 80cm (wypuściłem i zapomniałem zmierzyć).

Fatso 10 stosuję na wodzie do 3-3,5m Nie miałem nigdy brania na wodzie głębszej (a w każdym razie nie przypominam sobie takiego przypadku). Zarówno pływający jak i tonący nurkuje na podobną głębokość.

Prowadzę go zwykle w ten sposób, że robię długie płynne pociągnięcia po czym zwijam linkę i znowu długie pociągnięcie. Niektóre dłuższe, inne krótsze, między nimi przerwy od bardzo krótkich do nawet kilku sekundowych. Czasami podszarpuję energicznie.

Również skuteczne jest jednostajne prowadzenie fatso. Przynęta ta bardzo ładnie kolebie się na boki i to jest często wystarczający bodziec do ataku przez szczupaka. Często okazuje się to nawet skuteczniejsze niż pierwsza metoda bo linka zawsze jest naprężona co skutkuje większą skutecznością zacięć.

Używam zarówno pływających jak i tonących choć w przypadku 10cm nie ma to wielkiego znaczenia bo po założeniu przyponu zwykle i tak wszystkie toną.

W tym roku wypróbuję również fatso crank bo do tej pory nie miałem tej przyjemności. Myślę że rónież powinen być fantastyczny.

#6 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 25 luty 2006 - 21:37

Jeszcze jedno, grubaski dobrze sprawdzają mi się w płytkim trollingu.

#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 luty 2006 - 22:41

Cześć,
Ja rozpocząłem sezon już na samym początku maja. Podczas kolejnych wyjazdów wyciągałem po kilka niewielkich (60-70 cm) szczupaków. Na jednej z nich (coś na początku maja) znalazłem taką miejscówkę, że w przeciągu kilkudziesięciu minut złowiłem kilka ładnych szczupaków. Później Szwecja ... 113cm i 98cm i dużo powyżej 80cm (no ale Szwecji nie chciałeś). A następnie na polskich jeziorach (państwowych i prywatnych) w sumie kilkadziesiąt szczupaków od 45 - 80cm. Szczupak to moja miłość ale mam to zamiar troszkę zmienić w tym roku.
Dżerki są bardzo skuteczne. Najskuteczniejsze właśnie na wiosnę więc zachęcam do prób zwłaszcza w maju i czerwcu.

Pozdrawiam
Remek


#8 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 25 luty 2006 - 23:36

Phala jak podciągasz fadsiaka to podszarpujesz nim na boki czy prowadzisz go w lini prostej i w jaki momencie masz najwiecej brań.
Jakie kolory preferujesz bo ja bardzo lubię fluo.

Remek jakie kolory polecasz na wiosne.

Czy zdażaja sie wam coś takiego że na jakimś zbiorniku jerki nie są wogóle skuteczne,bo ja na Goczałkowicach jeszcze nie złowiłem ani jednego szczupaka na jerka i jeszcze musiałem sie przestawić na wirówki które są na tym zbiornik zabujczo skuteczne.A do wiosny zeszłego roku nigdy nie łowiłem na wirówki i wachadła.


#9 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 26 luty 2006 - 00:58

Staram się zmieniać kierunek prowadzenia przynęty. Podciągam w różnych kierunkach. Myślę że taka zakręcająca przynęta jest bardziej atrakcyjna niż płynąca prosto przed siebie.

Kolory preferuję naturalne: przede wszystkim Real Roach który jest jak dla mnie arcydziełem, oprócz tego EP, RPH, GS. Oczojebów nie lubię choć niektórych sytuacjach są skuteczne.

Trudno mi powiedzieć kiedy następują brania. Wydaje mi się, że większość jest w czasie postoju lub w momencie ruszenia przynęty po przerwie. Ale nie potrafię powiedzieć jaki to może być procent.

#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 luty 2006 - 17:22

Tomi87, ja zawsze stosuję kolory naturalne płoteczkę (RR) i okonia (RPH). Ostatnio łowię też na nowy kolor czyli niebieską makrelkę (MB)(moim zdaniem bardzo skuteczna).

Pozdrawiam
Remek


#11 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 26 luty 2006 - 18:12

Ja tez potwierdzam ze niebieska makrelka jest smacznym kaskiem. Mielismy do naszej 10-teczki duzo wyjsc w Kanadzie . Niestety ostrzelilem ja a poniewaz byla tonaca spoczela na dnie Populusa . Ja tez preferuje realne kolory ryb jako najbardziej zblizone do natury . Te makrelke traktowalem poczatkowo nieufnie bo to morski kolor ale on tez dziala .

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 luty 2006 - 22:25

Jurku, miałem to co Ty. W sklepie jak ją zobaczyłem to od razu kupiłem. Później nad wodę przyzwyczajenie zwyciężyło. Kiedy jednak założyłem ją i sumiennie połowiłem ... to moja makrelka wygląda jak ser szwajcarski ... pełno dziur :D Została kilkanaście razy pożarta.

Pozdrawiam
Remek


#13 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 luty 2006 - 21:26

@Pike87,

w Polsce około 70% zeszłorocznych szczupłych złowiłem na jerki i duże woblery. Resztę szczupaków złowiłem na gumy.
Na jerki, najwięcej dorwałem wiosną, a także kilka jesienią. W lato nie łowię szczupłych. Moje ulubione to slider 10 (PH,RR,GT) i zip w kolorze wściekłego okonia. :D



@Tomi,

...Czy zdażaja sie wam coś takiego że na jakimś zbiorniku jerki nie są wogóle skuteczne...

- myślę, że tak może być. Jednak wydaje mi się, że na prawie każdym zbiorniku można znaleźć miejscówkę gdzie jerki będą skuteczne. Aby tylko były tam ryby... :D



#14 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 01 marzec 2006 - 12:46

W zeszlym roku zajmowal mnie glównie trolling rzek, stad i brak specjalnych sukcesów na jerki.
Ale spróbuje się poprawic :D

#15 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 01 marzec 2006 - 14:45

Udalo mi sie opanowac w jakims stopniu prowokowanie boleni jerkami.

Uwazam, ze to moj najwiekszy sukces na polskich wodach w 2005 roku.

Guzu


Załączone pliki