Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

NAIFC 2008 Championship album


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 marzec 2009 - 14:24

Chciałem się pochwalić :D Zakończyłem właśnie pracę nad albumem okolicznościowym dla NAIFC związanym z Mistrzostwami Ameryki w wędkarstwie podlodowym. Po drodze udało się rozwiązać wiele problemów, które napotkałem - przede wszystkim od nowego roku problemy czasowe, a ostatnio awarie dwóch komputerów. Koniec końcem udało się i albumik zakończony.

Wpis na moim blogu znajdziecie tutaj -> NAIFC 2008 Championship album is ready

Książkę ze zdjęciami z imprezy można kupić w księgarni Blurb tutaj -> NAIFC 2008 Championship

Książka niestety nie jest tania bo musiałem wybrać druk na zamówienie (czyt. pojedyncze sztuki) - chciałem ominąć kwestie związane z drukiem dużego nakładu.

Starałem się w niej przekazać atmosferę panującą na mistrzostwach. Nie było łatwo - pogoda, śnieg, mróz, zupełnie nowe realia - trudno było się odnaleźć w toarzystwie prawie 200 osób i spamiętać kto jest ważny a kto mniej. Teraz kiedy patrzę na to z perspektywy czasu to wiele bym zmienił - sposób kadrowania, szczegóły, momenty, obróbkę itd. No tak ale ... zawsze po jest łatwiej. Album podzieliłem na 4 części. Pierwsza to prefishing (przygotowania, szukanie miejscówek itd.), druga to meeting (spotkanie na którym omawiane są zasady), pierwszy i drugi dzień zawodów. W każdym bądź razie chwalę się :D bo to dwie moje pasje - wędkarstwo i fotografia.

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   karuzo27

karuzo27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaWWA
  • Imię:Mateusz

Napisano 29 marzec 2009 - 16:34

piękne zdjęcia, kadry i światło no i te ich wyrazy twarzy.. ale mają tam raj, szczęka mi opadła jak zobaczyłem ile było tam wędkarzy.
Moją pasją też jest wędkarstwo i fotografia ..ale do tworzenia TAKICH albumów jeszcze mi daleko;)


#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 marzec 2009 - 20:00

Dziękuję za dobre słowa. Praktykując wiele można się nauczyć. Nie było wcale łatwo wskoczyć do samolotu, przelecieć do Holandii, później do Chicago, z lotniska wskoczyć do samochodu i jechać ponad 330 mil do Rhinelander. Następnego dnia wstać, wyjść na mróz -23C i robić zdjęcia do ... albumu. Później nie było łatwiej - śnieżyca, mróz, deszcz ... zdjęcia, ponowne wskoczenie do samochodu i ... samolot do Polski (do domu podróżowałem prawie 23h przez śnieżycę nad Chicago). Wszystko w błyskawicznym tempie - nawet nie zdążyłem się przesawić.

Na początku wielkim problemem było określenie na kogo polować - kto jest utytułowany, kto ważny, kto może zdobyć mistrzostwo. Zawodnicy jeździli na swoich ATV, snowmobilach a ... ja musiałem liczyć albo na stopa albo nogi za pas i trzeba było przejść na drugą stronę jeziora - na szczęście takich sytuacji było niewiele.

Kiedy ma się czas na opracowanie tematu, można robić zdjęcia tygodniami, miesiącami, czy nawet latami sytuacja jest inna. Tutaj trzeba było działać szybko, szybko się adaptować i orientować w sytuacji. Pewnie gdybym pojechał jeszcze raz było by o wiele łatwiej - teraz znam ludzi, wiem gdzie i kiedy powinienem być - poza tym przetrenowałem gruntownie sprzęt w takich warunkach - wiem co zbędne, co powinienem zabrać następnym razem.

Rówież kiedy ogląda się po jakimś czasie zdjęcia, zupełnie na spokojnie pojawiają się nowe możliwości - nowe kadry, inne stanowiska do robienia zdjęć itd. itd. No ale .... to już po kiedy zdjęć nie można powtórzyć.

Pozdrawiam
Remek






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych