Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Dreństwo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   w6i6e6

w6i6e6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:http://polamanie-kija.blogspot.com/

Napisano 01 maj 2009 - 16:14

witam wszystkich :angry:
jestem nowy na forum ale cóż każdy kiedyś zaczyna hehe
mam pytanie znacie jezioro dreństwo ?? położone jest w pobliżu dużego jeziora rajgrodzkiego , około 22km o augustowa . ciekawią mnie opinie na temat tej wody , znam ją bardzo dobrze bo do niedwana mieszkałem kilometr od brzegu jeziora :mellow:
w jeziorze jest całkiem sporo szczupaka (niestety standart w chwili obecnej to 40-60cm , większe się trafiają ale rzadko) , trafiają się (raczej przypadkowo ) ładne okonie . . .chciałbym poznać opinie wędkarzy na temat tego jeziora ale równierz na temat pana dzierżawcy (moim zdaniem dzięki temu panu za parę lat zostaną tylko krąpie i ukleje ) . . .pozdrwaiam :mellow: i połamania kija na majowych szczupakach

#2 OFFLINE   pawas2

pawas2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 01 maj 2009 - 16:27

http://www.jezioro.c...oro.html?id=147
Tutaj znajdziesz trochę opinii,są raczej jednoznaczne.
Pozdrawiam.Paweł
Witaj na forum.

#3 OFFLINE   w6i6e6

w6i6e6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:http://polamanie-kija.blogspot.com/

Napisano 01 maj 2009 - 17:17

hehehe no tak , nie wiem czy łowiłeś na tej wodzie (??) faktem jest że dzierżawca prowadzi na tym jeziorze gospodarkę , nastawioną tylko i wyłącznie na zysk , mam 27 lat a łowie tam od 8 roku życia więc wiem troszke o tym co się tam dzieje. . . a te opinie do których linka podałeś no cóż , dużo w tym prawdy , właściwie jedyna forma ochrony ze strony dzierżawcy to coroczne zarybienia szczupakiem . . . ale wine ponoszą też wędkarze , kurcze krew się w człowieku gotuje jak widzisz faceta upychającego do torby 30 centymetrowe szczupaczki . . .albo zimą gdy ludzie schodzą z lodą obładowani okoniami tak że ledwo dżwigają torbe . . .długo by można wymieniać , w ostatnich latach dużym zagrożeniem jest też coraz większa zabudowa brzegów (każdy chce mieć własną plaże i jakoś nikt na to nie reaguja ) jak tak dalej pójdzie to niestety za pare lat jezioro naparwadę będzie martwe . . .bo w tej chwili nie jest jeszcze tak żle , nie jest to woda łatwa , poddana sporej presji i wędkarskie i rybackiej (czasem trzeba mieć naprawę dużo cierpliwości ) ale połowić można , zdarzają się dni (maj/czerwiec albo póżniej od pażdziernika do grudnia ) gdy można jednego dnia zaliczyć kilkanaście szczupaków , fajnie by było gdyby wracały do wody ale wypuszczanie ryb to raczej rzadkość tutaj :huh: pozdrawiam

#4 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 maj 2009 - 21:04

Jeździłem tak kiedyś. Spałem w stodole na sianie u znajomego rolnika. Jezioro darzyło pięknymi szczupakami i okoniami. Jak poszło w prywatne ręce to przestało..... Szkoda... :(

#5 OFFLINE   w6i6e6

w6i6e6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:http://polamanie-kija.blogspot.com/

Napisano 02 maj 2009 - 21:35

oj szkoda, szkoda . . .chociaż i teraz zdarza się czasem dobrze połowić ale są to przypadki :huh:

#6 OFFLINE   Slip

Slip

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Marcin

Napisano 24 maj 2016 - 15:23

chciałbym odświeżyć temat Dreństwa, bo wszystkie informacje jakie odnalazłem na temat tego jeziora pochodzą sprzed kilku lat. Ktoś tam był w ostatnim czasie był?

Spędzam tam urlop w tym roku, więc i ja się podzielę wrażeniami po powrocie



#7 OFFLINE   Łomżyniak

Łomżyniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Narewski

Napisano 14 maj 2020 - 11:42

Witam odkopuje temat . Mam możliwość spędzenia tam urlopu na początku czerwca . Na co się nastawić ? Szczupak ewentualnie lin na splawiczek ?

#8 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 881 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 14 maj 2020 - 16:14

chciałbym odświeżyć temat Dreństwa, bo wszystkie informacje jakie odnalazłem na temat tego jeziora pochodzą sprzed kilku lat. Ktoś tam był w ostatnim czasie był?

Spędzam tam urlop w tym roku, więc i ja się podzielę wrażeniami po powrocie

 

to już 4 lata, a relacji nie ma :D


  • szydłoś lubi to

#9 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 14 maj 2020 - 16:42

Łowi na Rajgrodzkim (przejrzałem posty kolegi...) :)



#10 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 14 maj 2020 - 19:39

Byłem z kolegami w październiku 2018 kilka dni, rezultaty były gorzej niż złe. Ale jezioro piękne, ciekawa woda, na echo namierzaliśmy fajne górki, spady, blaty i wszędzie pusto. Trafiały się małe szczupaki w małych ilościach (największy coś koło 60 cm) i niewielkie okonie.



#11 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6283 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 14 maj 2020 - 22:05

A 10 lat temu złowienie 50 okoni 25-40 i do tego kilku szczupłych 70-90 to nie był żaden wyczyn. Szkoda, że tak zostało zdegradowane to pięknie jezioro. Ostatnio myślałem o nim, ale chyba sobie odpuszczę   :(


  • szydłoś lubi to

#12 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1403 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 maj 2020 - 08:38

W zeszłym roku, cały jesienny dzień spędziłem na tym jeziorze z maximapą. Każda struktura idealnie napłynięta. Chyba jednego niewielkiego okonia trafiłem. Masakra, jezioro jest tak wytrzepane że chyba Rajgród to przy nim eldorado. 


  • szydłoś lubi to

#13 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 15 maj 2020 - 09:27

Podobno kilka lat temu jezioro trafiło w dzierżawę w prywatne ręce i zostało wyj...bane do cna, dzierżawca nawet podobno używał włoka dennego - to tyle z plotek. Dzierżawcy już nie ma i jezioro podobno powoli się odradza, ale ja tego nie doświadczyłem.

 

Od dzisiaj do niedzieli nad tym jeziorem są moi koledzy, dam znać jak będę coś wiedział o ich wynikach.


  • szydłoś lubi to

#14 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1403 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 maj 2020 - 12:31

To pomnik jak najczęściej wygląda prywatyzacja państwowych wód. PZW to przy tym pikuś.
  • morrum lubi to

#15 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6283 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 15 maj 2020 - 13:50

O ile mi wiadomo, to jezioro było w prywatnych rękach wiele lat. Ja tam bywałem około 2002-2006 i zezwolenie było od prywatnej osoby, ryb też nie brakowało. Może później była jakaś nieoczekiwana zamiana miejsc?



#16 OFFLINE   krakersik

krakersik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 15 maj 2020 - 21:04

2 lata temu i rok temu byłem po parę dni. niestety drapieżnika zapomnij okonki to takie po 10 cm, największy szczupak to 50 parę. wzdręgi a i owszem połowione jedyna zabawa na spiningu. ostatni wyjazd miał być typowo ze spinem i ... jakieś spławiki znalazłem i białoryb połowiłem. liny płocie i leszczyki ale wielkością nie powalały. od "miejscowego" wędkarza to źle się dzieje jak tylko ktoś połowi to siaty na łajbę i wali wszystko do wora. w tym roku nawet się nie wybieram bo szkoda mi czasu.

 

jak ktoś jakieś wieści ma nowe to chętnie poczytam może coś się wydarzyło od tamtego czasu.



#17 OFFLINE   fladra

fladra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Bartosz

Napisano 21 maj 2020 - 16:32

Ja jeżdżę na Dreństwo zawsze po 15 listopada jak się kończy sezon na rajgrodzkim. Do końca roku lub zamarznięcia jestem około 2-4 razy.
Moje wyniki na tym jeziorze nie są spektakularne - czasami w tym mroźnym okresie trafi się szczupak okołowymiarowy i tyle. Zauważyłem jednak że dużo osób trolinguje pomimo zakazu i mają efekty:)
Kiedyś nawet zagadałem jednego starszego gościa o efekty i powiedział, że dzisiaj słabo pokazując dwie sześćdziesiątki-ja byłem bez ryby. Na moją uwagę o zakazie trolingu powiedział, że on może:) Widuje w tym okresie sporo trolujących i widzę, że ciągają ryby a trolują od wyspy do końca jeziora.

Użytkownik fladra edytował ten post 21 maj 2020 - 16:33





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych