Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4744 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   Kempa

Kempa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Paweł

Napisano 07 maj 2016 - 18:07

Panowie szukam kołowrotka w rozmiarze 2000 nie musi być super lekki (teraz mam dragona maxime hs spinn 1025 ma prawie 280g i nie przeszkadza). bedzie pracował z parabelka do 7g a w przyszłości z pstragowym kijkiem do 14g. Ma ciągać klenie jazie okonie i pstrągi ale nie bać się większych przyłowów typu boleń zębacz czy sandałek, przynęty od mikro jigów 1 do 1,5g przez małe wahadła pstrągoweprzez obrotówki do 1, wobki do 7cm, gumy i jigi max 10-12g.

Podstawą będzie dobre działanie z żyłkami 0,12 i najcieńszymi plećkami 0,04 albo 0,06 no i ma być trwały żeby nie był na jeden sezon.

Cena ok 350 zł ale muszą być dwie szpule.

Poczytałem i są trzej kandydaci

Spro red arc (nawet byłem dzisiaj w sklepie bo były w moim centrum po 330zł ale juz cena o 100zł poszła do gury)

Ryobi Slam (podstawowe plusy to 5 lat gwarancji i jest lekki ale trzeba oddzielnie szpule kupić)

No i Zauber (po prostu nie przemawia do mnie, o ile co do poprzedników ciężko jest znaleźć negatywne opinie o tyle zauber coraz częściej jest opisywany że to nie ten sam co "legenda jego")

może macie inne propozycję albo sugestie



#522 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 07 maj 2016 - 18:21

A jak sypnie sie druga, to kupie trzecia...
Troche nie o to mi chodziło, zalezy mi na opinii osoby posiadającej jeden i drugi młynek.

#523 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 07 maj 2016 - 18:24

zależy z jakiej wysokosci spadną . 1sze 2gie , czy 3cie piętro. jak bedzie mial sie sypnąć to i tak sie sypnie , jak masz kase wez caldię bo ma lepsze ciało i nie jest taka szorstka jak slamer. A jak sie sypnie kupisz drugą .


A jak sypnie sie druga, to kupie trzecia...
Troche nie o to mi chodziło, zalezy mi na opinii osoby posiadającej jeden i drugi młynek.

#524 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 07 maj 2016 - 19:29

Panowie szukam kołowrotka w rozmiarze 2000 nie musi być super lekki (teraz mam dragona maxime hs spinn 1025 ma prawie 280g i nie przeszkadza). bedzie pracował z parabelka do 7g a w przyszłości z pstragowym kijkiem do 14g. Ma ciągać klenie jazie okonie i pstrągi ale nie bać się większych przyłowów typu boleń zębacz czy sandałek, przynęty od mikro jigów 1 do 1,5g przez małe wahadła pstrągoweprzez obrotówki do 1, wobki do 7cm, gumy i jigi max 10-12g.
Podstawą będzie dobre działanie z żyłkami 0,12 i najcieńszymi plećkami 0,04 albo 0,06 no i ma być trwały żeby nie był na jeden sezon.
Cena ok 350 zł ale muszą być dwie szpule.
Poczytałem i są trzej kandydaci
Spro red arc (nawet byłem dzisiaj w sklepie bo były w moim centrum po 330zł ale juz cena o 100zł poszła do gury)
Ryobi Slam (podstawowe plusy to 5 lat gwarancji i jest lekki ale trzeba oddzielnie szpule kupić)
No i Zauber (po prostu nie przemawia do mnie, o ile co do poprzedników ciężko jest znaleźć negatywne opinie o tyle zauber coraz częściej jest opisywany że to nie ten sam co "legenda jego")
może macie inne propozycję albo sugestie


300 gr do Parabellum? :-/

Ja mam Legalisa 1500 do Parabellum 0-7 i jest super.

Poczytaj temat o zestawach UL, sporo osób ma tam te SG.

#525 OFFLINE   Kempa

Kempa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Paweł

Napisano 07 maj 2016 - 19:36

300 gr do Parabellum? :-/

Ja mam Legalisa 1500 do Parabellum 0-7 i jest super.

Poczytaj temat o zestawach UL, sporo osób ma tam te SG.

Wiem ze duzo tylko tak jak pisalem teraz mam 273g i to nie jest jakos bardzo dla mnie uciazliwe i wiem ze w tym temacie jest duzo o tych kijach czesto w zestawieniu zaubera (ktory tez ma ok 300g) ale wlasnie kolowrotek ma obslugiwac tez wieksze rybki i przynety jak typowy ul z tad kompromis nie 1000 anie nie 3000 tylko 2000 waga czesto niemal taka sama jak przy mniejszych konstrukcjach ale reszta parametrow czesto zblizona bardziej do 3000.


Użytkownik Kempa edytował ten post 07 maj 2016 - 19:37


#526 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 07 maj 2016 - 19:50

Ty Pat kup juz TEN kolowrotek i idz na ryby. Jak sie za duzo mysli i pisze o sprzecie to mniej czasu na wedkowanie.



#527 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 07 maj 2016 - 20:46

Własnie nie bede kombinował i wezmę Caldie 3000A, mam tylko nadzieje, ze nie bede żałował tej decyzji...
  • FRS1985 lubi to

#528 OFFLINE   tomas85

tomas85

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 15 maj 2016 - 09:01

Witam wszystkich, co będzie lepiej pasowało do kongera championa tango 2.70 1-10g

1. Shimano exage 1000 fd
2.Daiwa ninja 1500A

Czy może coś innego polecacie w cenie ok 300zł ?

Pozdrawiam

#529 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 15 maj 2016 - 12:57

Technium. Nówka przekracza budzet, ale używkę zmieścisz, a przy UL jakość nawoju ma znaczenie, to nie są młynki hipermocne , za to precyzyjne i w tej cenie nie dostaniesz nic innego z spowolnionym wormshaftem. Mam 1000 FA i nawój jest na najwyższym poziomie. Pod innymi względami nie jest idealem, ale jego ewentualne słabości nie mają znaczenie przy UL.

#530 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 15 maj 2016 - 20:15

Witam

 

Potrzebował bym kołowrotek w okolicach ceny zaubera max 250 zł do ciężkiego spiningu na szczupaka. Nabyłem daiwe laguna 3000 i pod gumami i woblerami jest ok. W sumie kołowrotek spoko ale pod obrotówką longiem 3 10gr już ciężko pracuje i czuć mechanizm. Nie wiem czy może 4000 laguna by pracowała lżej bo jak za takie pieniądze to b.dobry kołowrotek.



#531 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 maj 2016 - 19:19

Witam

Szukam kołowrotka który obsłuży przynęty do 90 gr .Kupiłem Fin-Nora moc ma piekielną ,zwija jerki jak paprochy i byłby idealny gdyby nie fatalny nawój i BRODY!!!!!.Myślałem nad Biomasterem 4000 FB lub coś z Okumy bo takowa jeszcze nawija .


Użytkownik MARIUSZ 69 edytował ten post 28 maj 2016 - 19:34


#532 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 28 maj 2016 - 20:10

Witam

Szukam kołowrotka który obsłuży przynęty do 90 gr .Kupiłem Fin-Nora moc ma piekielną ,zwija jerki jak paprochy i byłby idealny gdyby nie fatalny nawój i BRODY!!!!!.Myślałem nad Biomasterem 4000 FB lub coś z Okumy bo takowa jeszcze nawija .

Przynnęty 90g i kołowrotek shimano niespełna 300 gramowy?

Zakładam, że chcesz więcej razy łowić jak raz.. B) ?

Żaden kołowrotek ważący niespełna 300g nie podoła na dłuższą metę z takimi przynętami - choćby był cały z tytanu.

Nie jestem zwolennikiem doradzania i sugerowania jakiegokolwiek "rozmiaru" kołowrotków, według mnie lepiej sugerować się ogólną wagą kołowrotka i jego jakością niż niewiele znaczącą "rozmiarówką".

Myślę, że jednym z kołowrotków shimano w rozmiarze "4000"  który może podołać na dłuższą metę z takimi przynnętami to generacja TP `02 lub stelli `01 - z tym, że były to modele sw. I gdyby dalej iść tą drogą to gwiadka sw `08, `13  lub TP `09  też radę jakiś czas da.

Z daiwy pewnie jakiś "kanciak" najlepiej oczywiście odpowiednio ułożyskowana Z-ka 3000 już powinna podołać, a 4000 już z pewnością.

Lub tournament "betorniarka" generacji  iA lub C ( co prawda były tylko w rozmiarach 3000/3500) ale też jakiś czas radę da. No i  Turek force 3000/3500  warty rozważenia, zwłaszcza, że jest w miarę kompaktowy i oczywiście jego następczyni saltiga.

Innych alternatyw z daiwy i shimano w rozmiarówce 3000/4000 pod przynnęty 90 g. nie widzę. Chyba że zainteresujemy się większym rozmiarem tj. 5000 w górę - a to już kołowrotki zazwyczaj ważące ponad 500 g. ( poza niektórymi starszymi wyjątkami shimano gdzie korpus "5000" to klasyczne 3000).



#533 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 28 maj 2016 - 20:22

Krótko mówiąc trzeba szukać sumowych betoniarek z wagą ok  0,4-0,5kg.



#534 OFFLINE   ens

ens

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 maj 2016 - 21:09

Cześć
Szukam kołowrotka pod bolka i do opadu przynęty 10-22g do intensywnej pracy. Budżet niestety okrojony do 400zł, dużo przeglądałem forum czytałem ale nie mogę się zdecydować postawić kropki nad "i". Zastanawiałem się nad Ryobi Zauber 3000, slammer 360,red arc 1030 co byście doradzili może jakiś inny kręcioł?

#535 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 maj 2016 - 00:02

Moja stara Okuma Epix pro już 4 sezon zwija ,jestem pod wrażeniem tego kołowrotka który kosztował niecałe 200 zł.Woblery są ciężkie ale to jerki topione w jeziorach i nie zawsze przynęty mają 90 gr.Myślałem nad kołowrotkami sumowymi i dlatego kupiłem Fin Nora ,gdyby nie te brody byłby idealny i nie waży jak betoniarka.
  • minnow lubi to

#536 OFFLINE   Waldi123

Waldi123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 maj 2016 - 12:26

Witam

Wybieram się na sandacze jezioro ze srednią głębokością 9m  chce łowic z opadu na gumki  jaki zestaw polecacie interesuje mnie dobry stosunek jakości do ceny wedka i kołowrotek  rozpoczynam swoją przygodę ze spinningiem  myslłem nad kołowrotkiem Zauber 4000 i Mikado  Inzuma  240 do 30 g

jak możecie cos doradzić ?



#537 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 29 maj 2016 - 19:02

Zauber pod sandacze jest za słaby jeśli będziesz podbijał korbą, szybko luzów dostanie, zdecydowanie lepiej kupić daiwę ninja w rozmiarze 3000 A przełożenie 4,7 do tego mimośród zamiast worma i lżejsza praca, myślę że dłużej pokręci niż zauber no ale to tylko moja opinia.

#538 OFFLINE   TomaszKKK

TomaszKKK

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 30 maj 2016 - 10:45

panowie jest gdzies do kupienia nówka ze sklepu Okuma Salina 40????



#539 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 30 maj 2016 - 21:37

Centrum wędkarstwa w Gdańsku i zoo Karina.


  • TomaszKKK lubi to

#540 OFFLINE   Łowca.b

Łowca.b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Michal

Napisano 31 maj 2016 - 16:35

Cześć
Szukam kołowrotka pod bolka i do opadu przynęty 10-22g do intensywnej pracy. Budżet niestety okrojony do 400zł, dużo przeglądałem forum czytałem ale nie mogę się zdecydować postawić kropki nad "i". Zastanawiałem się nad Ryobi Zauber 3000, slammer 360,red arc 1030 co byście doradzili może jakiś inny kręcioł?

Witam. Od siebie mogę polecić w tym przedziale cenowym spro redarc używam go od sześciu sezonów ale tylko do podbicia i jest bardzo wdzięcznym kolowrotkiem oczywiście pamiętaj o konserwacji. Bo Jak mowi chinskie przysłowie jak nie posmarujesz to nie pojedziesz 😉 będziesz z reda zadowolony. A co do bolenia to mam
Stradica i jestem mega zadowolony dobrze wydana kasa. Mam nadzieję ze pomoglem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych