Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4744 odpowiedzi w tym temacie

#3621 OFFLINE   Janir

Janir

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 03 marzec 2021 - 23:21

Przewałkowałem forum na temat tej Daiwy Fuego i narobił mi się mętlik w głowie. Część ludzi zachwala, reszta narzeka , tegoroczne modele jeszcze wsumie nie przetestowane więc ostateczny wybór padł na nową Ultegre 2500. Zamówiłem dziś u Mefisto , no ale trzeba będzie trochę poczekać..   Nigdy nie miałem ultegry, ale sporo razy miałem okazje połowić stradickiem FL ,więc głęboko wierzę, że będę zadowolony, aczkolwiek to dopiero zweryfikuje woda  :lol:   Tak czy inaczej dzięki za pomoc   :highfive:  Pozdrawiam !



#3622 OFFLINE   Pablo54

Pablo54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaNad wodą - łódzkie

Napisano 04 marzec 2021 - 00:46

Shimano Ultegra to taka uboższa wersja Stradica.


  • gniady lubi to

#3623 OFFLINE   Janir

Janir

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 04 marzec 2021 - 00:50

Tak wiem. Nowa ultegra powinna mieć te same bebechy co stradic (przynajmniej na papierze). Tak jak mówiłem,woda zweryfikuje 😁

#3624 OFFLINE   Pablo54

Pablo54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaNad wodą - łódzkie

Napisano 04 marzec 2021 - 01:02

Myślę że dobry wybór, też bym wybrał Ultegre od Fuego.

Można zrobić upgrade, dołożyć 2 łożyska, poszukaj na YT.



#3625 ONLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 04 marzec 2021 - 06:59

Jak w mefistofishing w promocji to sprawdź czy nic nie stuka. Z kolegą zamówiliśmy TP i obaj mieliśmy stukające. W obu przypadkach napisał że po raz pierwszy tak się zdarzyło hehe. W razie czego lepiej zwrócić i zabrać kasę.

#3626 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 marzec 2021 - 08:48

Ultegra lepsza od Fuego, choć IMO Fuego wygrywa w kategorii jakość/cena bo jednak sporo tańszy

#3627 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 04 marzec 2021 - 09:03

Większość nowych shimano delikatnie stuka, odpowiedzialna za to jest konstrukcja mechanizmu posuwu szpuli. Przerabiałem to w vanquishu 16 i TP 20. Nie jest to słyszalne nad wodą a jedynie w fotelu, pomaga przesmarowanie. Rownież po dłuższym użytkowaniu bez zbędnych ingerencji samo ustaje... także nie dorabiał bym jakiś specjalnych historii, że kolega mefisto siedzi ze stetoskopem i wybiera stukające młynki i te idą na promocje :D kilkukrotnie robiłem zakupy u Mefisto i byłem bardzo zadowolony z kontaktu i zamówionego towaru :)

#3628 ONLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 04 marzec 2021 - 09:40

Nic nie dorabiam piszę jak było. A jak producent wysyła do sklepów kołowrotki nieprzesmarowane to warto odsyłać z powrotem by nie tracić czasu swojego i gwarancji. Samo smarowanie też wg mojego doświadczenia na długo nie starcza. Ok pół roku średniointestensywnego łowienia to maks

#3629 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1356 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 04 marzec 2021 - 10:59

Zastanawiam się nad jednym. Bywam często na bazarku, gdzie stoły ze sprzętem wędkarskim z Chin uginają się od ilości towaru. Czasami wpadnie w oko jakiś kołowrotek. Nigdy, przenigdy nie zdarzyło się, aby któryś stukał. Ok. 15 lat temu kupiłem do lekkiego spina za 50zł Hemingwaya. Pracuje do dzisiaj jak nowy. Powiem więcej. Zastąpił on Abu C4, który niemiłosiernie plątał żyłkę.


  • ObraFM lubi to

#3630 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 04 marzec 2021 - 17:21

Ja przeżyłem chwile grozy z Sephia BB. Tempreratura około zera, kołowrotek zaczyna stawiać opór, taki miękki, gumowy.
Za diabła nie potrafiłem znaleźć przyczyny - to była uszczelka pod rotorem. Takie ząbkowane ustrojstwo z gumy, fabrycznie zupełnie nieprzywidziane do pracy w niskich temperaturach. Wystarczyło polać toto oliwką.
Pewne „wady” kołowrotków to specyfika użytkowania nieprzewidziana przez producenta.

#3631 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1356 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 04 marzec 2021 - 17:40

Pewne „wady” kołowrotków to specyfika użytkowania nieprzewidziana przez producenta.

Konstruktorzy Penna Slammera, tak jak Kałasznikowa przewidzieli chyba wszystko  :) 


  • SzymonP i binio1111 lubią to

#3632 OFFLINE   rrthc

rrthc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacjajaslo

Napisano 04 marzec 2021 - 18:25

Witam.
Stałem się posiadaczem tego"staruszka" i od razu mam pytanie.
Interesuje mnie szpula zapasowa.
Gdzie szukać,z jakich innych modeli będzie coś pasować.? A może ktoś ma na zbyciu?.
Jeśli jest podobny temat to proszę moda o przenosiny,a wam dobrzy ludzie z góry dziękuję za wartościowe rady i odpowiedzi.4719da15d486550326c91cdeaece0db5.jpg

Wysłane z mojego TA-1012 przy użyciu Tapatalka

#3633 ONLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 04 marzec 2021 - 19:16

Pewne „wady” kołowrotków to specyfika użytkowania nieprzewidziana przez producenta.


Jak zauważyłem użytkowników którym nic nie przeszkadza jest więcej. Ja mam jakieś inne potrzeby i poszukuje kołowrotek który będzie kręcił perfekcyjnie przez chociaż dwa sezony a później znośnie jeszcze tak z cztery. Stella to złom wobec tych wymagań. Praca ceraty uważam że jest świetna ale nie wiem na jak długo. Ale w oko mi ostatnio wpadły Abu Garcie. Najdroższy model ~1300zł więc jak na najwyższą półkę taaakiego producenta stosunkowo niedrogo. Ktoś ma lub miał i może coś opisać?

#3634 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 04 marzec 2021 - 19:45

Pokręć najpierw takim Abu..
  • przemo_w lubi to

#3635 ONLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 04 marzec 2021 - 19:51

Kiedyś miałem orrę z wysokim przełożeniem to powiem że straszne opory w kręceniu a kultura pracy do bani. No ale to niska póła.

#3636 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 04 marzec 2021 - 22:36

Z Abu została obecnie nazwa, te produkty nie mają już nic wspólnego z legendą z lat 70-90.
Nie dotyczy to multików, bo te są i innej jakość i gdzie indziej w większości produkowane.

Być może najwyższa półka staloszpulowców jest coś warta - ja kręciłem takimi do 500zl i skutecznie mnie to zniechęciło.
Na Abu miałem straszną ochotę po doświadczeniach z lat 90 i nieśmiertelnym C4.

#3637 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1356 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 04 marzec 2021 - 23:05

.Być może najwyższa półka staloszpulowców jest coś warta - ja kręciłem takimi do 500zl i skutecznie mnie to zniechęciło.
 

Chciałem to skomentować, ale powstrzymałem się  :)



#3638 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 05 marzec 2021 - 08:57

Nie wiem co masz myśli - porównywałem w sklepie Abu i Shimano za podobne kwoty, kilka lat temu.
Począwszy od około 200 do 500 - w każdej kategorii Shimano pracowało o wiele lepiej. Lepszych Abu nie mieli - wtedy Soron był flagowcem i sprzedawcy twierdzili ze jako jedyny z Abu jest godny uwagi ale tylko większe rozmiary do cięższego łowienia.
Do marki Abu mam ogromny sentyment, lowie jednym kijem tej firmy - Diplomat - i nie narzekam, jakkolwiek to konstrukcja której korzenie maja już kilkanaście lat. I doskonały on nie jest - jest po prostu dobry.

#3639 OFFLINE   JW Fishing Lures

JW Fishing Lures

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaKępno
  • Imię:Jarosaław
  • Nazwisko:W

Napisano 05 marzec 2021 - 15:02

Witam. Mam zamiar kupić kolowrotek Daiwa prorex v lt 2500 xh. Może ktoś ma i się wypowie na jego temat. Dziękuję za pomoc

#3640 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1130 postów

Napisano 05 marzec 2021 - 21:50

Ja mam dwa prorexy VLT 300 C. Jeden poszedł od razu na reklamację bo przy kręcęniu korbą słuchać było i czuć mocne stuki, wadliwy model, na szczęście wymienili mi na nowy. Wymieniłem w obu plastikowe tulejki w rolce prowadzącej na łożyska,na brudnej rzece gdzie masa zielska zapychało mi ciągle tą rolkę przez co ciężko chodziła i czuć było opór przy kręcęniu.W jednym skasowałem również luz na korbie.Jeden używam na pstrągi, drugi ma klenie, kupiłem z racji płytkiej szpuli i niskiej wagi. Ogólnie kręcą i mają dość mocny i płynny hamulec walki. Nie są to jakieś modele z najwyższej półki i nie ma też co cudów oczekiwać, do lekkiego spiningu jak najbardziej, lecz gdybym dzisiaj miał kupić jeszcze raz to poszedłbym w shimano.
  • golsyl lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych


    Facebook (1)