Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4744 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 12 listopad 2016 - 14:50

Co do tych bród zależy ile nawijasz plecionki. Ja jestem bo zboczony na punkcie nawoju pod rant i idealnej linii, dlatego gustuje w shimano i to właśnie trzoda tylko z tej fabryki gosci w mojej stajni. Mam jeszcze team dragonka fd935iz i darze go wielką estyma bo to tani ale wybitnie przemyslany kolowrotek.
Ciezko Ci cokolwiek polecic ... red arc od spro ... kolega od polowy 2012 roku katuje go od 12 do 40g ... wymienialismy jakies lozyska ale dziala swietnie nawija i jest w 100% sprawny ... problem tkwi w tym ze obecnie ...spieprzyli te modele i moim zdaniem soasowaniem i praca nie przypominaja starych modeli

Użytkownik Sandre edytował ten post 12 listopad 2016 - 14:55


#842 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 12 listopad 2016 - 15:04

Moze fin nor tidal 40. Kupilem z tydzien temu raz na rybach ale dopadlem biomastera 4000 i fin norek wyladuje pewnie na gieldzie ale skoro chcesz nowy to w 400 soe zmiescisz lekko.

#843 OFFLINE   kleniu25

kleniu25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 12 listopad 2016 - 15:46

Moze fin nor tidal 40. Kupilem z tydzien temu raz na rybach ale dopadlem biomastera 4000 i fin norek wyladuje pewnie na gieldzie ale skoro chcesz nowy to w 400 soe zmiescisz lekko.

A ten Tidal jak się sprawował? Jak to nawija i do czego go używales, w sensie jakie przynęty?



#844 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 12 listopad 2016 - 16:31

Tidal supcio. W miare lekki a ponoc mocarz. W porownianiu do abu sorona to niebo a ziemia. Mialem go raz kilkadziesiat rzutow kogutem guma 20-30g ani nie jeknal. Zero luzu na przekladni, korba wkrecana na gwint, wygodny knob. Na ciezko leci mi z jp biomek 13 swpg dlatego bede sie go pozbywal. Ogolnie polecam na tyle na ile mialem z nim kontakt. Brody nie zrobil zadnej a np slawna salina 30 cxy tez rawII przy nawinieciu pod rant skonczyly mi plecionki.

#845 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 listopad 2016 - 17:09

Tidal ma taką moc że można rybę przez przelotki przeciągnąć :) .Nawój ma średni.Jerki 15 zwijał jak by to były paproszki.



#846 OFFLINE   kleniu25

kleniu25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 12 listopad 2016 - 17:25

Tidal ma taką moc że można rybę przez przelotki przeciągnąć :) .Nawój ma średni.Jerki 15 zwijał jak by to były paproszki.

A jakiego Tidala posiadasz?



#847 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 listopad 2016 - 17:36

Tidal 545



#848 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 12 listopad 2016 - 19:18

Ultegrą SS 4000 też można rybę przez przelotki wciągać.

A ten Tidal, macie jakieś foto z nawojem? Bo opinie nie są zgodne. Fin nor zawsze miał opinię bliźniaka penna, że moc jest ale nawój leży i kwiczy, że nie można pod rant itd. Chociaż dość często widzę spinfishera kolegi i nie jest źle. Bo slammer przerażał układaniem pletki na szpuli.

Chociaż to oczywiście subiektywne, dla mnie idealny nawój to ma biomek i technium z młynków jakie znam, biomek ten z spowolnionym nawojem. Oczko niżej wymienionych stawiam stradici ale to nadal wzorowy nawój. Zaubery i klony robią jakiś dziwny odwrócony stożek ale taki wklęsły, chyba nie do całkowitego skorygowania podkładkami. Śmiem twierdzić że shimano nawet w niższych modelach na variaspeed jest lepsze od zauberoidów.

#849 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 12 listopad 2016 - 19:29

Slammer przerazal spinfisher juz nie. W fin norku nawoj uwazam za calkiem niezly.

#850 OFFLINE   krzok

krzok

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 13 listopad 2016 - 15:39

Szukam kołowrotka spinningowego do wedki okuma black rock 275 7-30 pod szczupaki. Budzet 500zł, przynety uzywane to głównie gumy do 40g i raz na jakis czas wobler do 12cm. Obecnie posiadam od czerwca Ryobi Arctica 4000 i nie daje rady od samego poczatku,trzeszczy, chroboce i stuka. Klapa totalna. Kupiłem nówke i juz trzy razy smarowałem co na chwile pomaga (smar Penn niebieski).Mysle nad Daiwa freams 3000-4000 ale nawet go w rece nie miałem takze ciezko mi cos na ta chwile powiedziec o nim chociaz opinie jak narazie ma dobre. Co proponujecie jako alternatywe??w gre wchodzi tylko nowy sprzet nie uzywki.



#851 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 13 listopad 2016 - 16:41

Penn Slammer

#852 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 13 listopad 2016 - 19:21

Koledzy, zastanawiam się nad wyborem korby do morskiego spinningu na troć. Bardziej okazjonalnego (max. 20 dni w sezonie) niż do ciężkiej cotygodniowej orki.

 

Daiwa Freams 4000A lub Quantum Inshore Smoke PT 40 czy poczekać na Daiwę BG 4000.

BG i Freams są prawie w jednakowej cenie (545zł), choć Freams'a można już kupić za 480zł.

http://www.fishing-m...443-k15178.html

http://www.fishing-m...570-k18758.html

 

Nie wiem czy BG ma zapasową szpulę. Freams ma.

BG nie ma chyba biegu wstecznego tak, jak Smoke.

BG nie jest uszczelniany MAGSEALem i nie wiem czy w ogóle jest.

BG ma dwa łożyska więcej i ma większe przełożenie oraz dokładniejszy hamulec.

 

Z góry dzięki za info



#853 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9529 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 listopad 2016 - 19:28

A na ten przykład http://allegro.pl/ko...6190680204.html


  • STREMER lubi to

#854 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 13 listopad 2016 - 20:24

Chyba nim kręciłem i nie chodził tak płynnie, jak Daiwa

Ale cena jest git



#855 OFFLINE   kleniu25

kleniu25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 13 listopad 2016 - 22:16

Koledzy, zastanawiam się nad wyborem korby do morskiego spinningu na troć. Bardziej okazjonalnego (max. 20 dni w sezonie) niż do ciężkiej cotygodniowej orki.

 

Daiwa Freams 4000A lub Quantum Inshore Smoke PT 40 czy poczekać na Daiwę BG 4000.

BG i Freams są prawie w jednakowej cenie (545zł), choć Freams'a można już kupić za 480zł.

http://www.fishing-m...443-k15178.html

http://www.fishing-m...570-k18758.html

 

Nie wiem czy BG ma zapasową szpulę. Freams ma.

BG nie ma chyba biegu wstecznego tak, jak Smoke.

BG nie jest uszczelniany MAGSEALem i nie wiem czy w ogóle jest.

BG ma dwa łożyska więcej i ma większe przełożenie oraz dokładniejszy hamulec.

 

Z góry dzięki za info

Po co Ci tak wielki młynek na morską troć?? Widziałeś pojemność tych młynków? 3000 daiwy to 4000shimano. To max co Ci potrzeba na morską trotkę. Wybierz coś co dobrze i równo nawija + szeroka szpula i bedziesz w  100% zadowolony.


Użytkownik kleniu25 edytował ten post 13 listopad 2016 - 22:27

  • STREMER lubi to

#856 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 13 listopad 2016 - 22:49

Spinfisher jest fajny, ale ciężki. Czy płynność pracy bedzie wyczuwalna przy morskim spinie? Nie łowiłem tak, ale coś nie czuję tu warunków do macania masła...
  • STREMER lubi to

#857 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 13 listopad 2016 - 23:05

Wybierz coś co dobrze i równo nawija + szeroka szpula i bedziesz w  100% zadowolony.

Co mógłbyś polecić, co b.dobrze nawinie plećkę 0,10-0,14mm?

 

Daiwę 3000 już mam i byłaby OK ale nie wyważa mojego kija 3,05m.

Freams 3515 nie nawinie plećki 0,14mm 300m, bo ma szpulę płytką, więc zostaje kupić 4000 - wyważy kij, pomieści 300m, szeroka szpula (lepiej plećka schodzi). Między 3515 a 4000 różnica w wadze = 5g.



#858 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 14 listopad 2016 - 22:40

3500 i 4000 to ten sam korpus, inna pojemność szpuli.

 


  • STREMER lubi to

#859 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 15 listopad 2016 - 00:14

@STREMER , potrzebujesz kołowrotka klasy SW z bardzo dobrym nawojem. Zadaj sobie pytanie, czy wolisz mniej trwały czy gorzej nawijający? Bo ideałem byłby Twin Power, na którego zresztą mnie też nie stać. Nawet wersji lekkiej.
Może po prostu, poszukaj czegoś co bardzo dobrze nawija, ma sensowną gwarancję i producent twierdzi że jest morskie? Np. Cormoran X-power. To też Daiwa w sumie. Z wormshaftem i ful metal body. Opinie ma różne.
Przy poprawce, że Bałtyk to nie prawdziwa sól, masz spore szanse na udany zakup, a w razie "W" gwarancję i wymianę.
Opcja druga to używka sprawdzony model, i dobry serwis. Zawsze ryzyko, ale w zamian może być tanio rewelacja na wiele lat. Biomka czy Ultegrę Super Ship wyrwiesz w cenie do 500.
  • STREMER lubi to

#860 OFFLINE   pisaq87

pisaq87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Pisarski

Napisano 17 listopad 2016 - 21:14

Koledzy, zastanawiam się nad wyborem korby do morskiego spinningu na troć. Bardziej okazjonalnego (max. 20 dni w sezonie) niż do ciężkiej cotygodniowej orki.

 

Daiwa Freams 4000A lub Quantum Inshore Smoke PT 40 czy poczekać na Daiwę BG 4000.

BG i Freams są prawie w jednakowej cenie (545zł), choć Freams'a można już kupić za 480zł.

http://www.fishing-m...443-k15178.html

http://www.fishing-m...570-k18758.html

 

Nie wiem czy BG ma zapasową szpulę. Freams ma.

BG nie ma chyba biegu wstecznego tak, jak Smoke.

BG nie jest uszczelniany MAGSEALem i nie wiem czy w ogóle jest.

BG ma dwa łożyska więcej i ma większe przełożenie oraz dokładniejszy hamulec.

 

Z góry dzięki za info

Cześć,

mam Freams 2500, co prawda nie używałem go na słonej wodzie, ale od momentu wejścia na rynek służy u mnie jako kołowrotek do łowienia... sandacza z opadu.

Zazwyczaj obciążany 7-15g+ guma 3-4 cale, ale bywają wypady, że trzeba łowić 30g+guma.
Na szpuli głównej mam żółtą PP 0,15mm, a na zapasowej (dla odmiany! :D) PP Super8Slick 0,15mm w kolorze aqua green. 
Drugi sezon eksploatacji dobiega końca, lekko nie miał i naprawdę nie mam się do czego przyczepić. W zeszłym miesiącu kapnąłem mu trochę oliwki i hula aż miło.


  • STREMER lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych


    Facebook (1)