Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

UEDA Pro4 UFM Boron


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 maj 2009 - 19:40

Powiem tak ... niewinny, wygląda jakby to nie wędka a jakaś szpada, przelotki jakieś takie małe, a na dodatek krzywe :D lekki jak piórko .... jednak mocny duchem - można spokojnie targać wielkie szczupale.

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  6.jpg   69,01 KB   955 Ilość pobrań
  • Załączony plik  5.jpg   63,65 KB   966 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.jpg   79,21 KB   960 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   78,99 KB   964 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   112,29 KB   963 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   97,04 KB   966 Ilość pobrań


#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 maj 2009 - 19:41

A much jak widać na załączonych obrazkach tego dnia było wiele :D

#3 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 06 maj 2009 - 19:56

Nie jestem pewien, czy podobnym nie wywija, skutecznie całkiem , pewien nasz kolega z Zielonej Góry. Piękny to sprzęt, choć kosztowny, zdaje się.... :D

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 maj 2009 - 21:28

Dokładnie to wędeczka Kuzyna. Miałem możliwość zapoznania się z nią bliżej podczas weekendu boleniowego. Przy okazji udało mi się chwycić jednego bolka na inny kijek boronowy (spinning) - bajka! Jestem pod ogromnym wrażeniem tego typu konstrukcji - boronowych z UFM. Czucie jest obłędne, hol ryby niesamowity, wędka przekięknie amortyzuje/pracuje podczas walki, rzuty - miałem wrażenie, że im mniej siły używam tym lepiej leci. Piękny sprzęt!

A UEDA Pro4 EX to już inna wędka. Lekka, ma się wrażenie jakby się nic nie trzymało w dłoniach. Uzbrojenie jak dla mnie śmieszne (w sensie stałego przyzwyczajenia) ale mimo tych niewielkich przeloteczek zostało to wyśmienicie przemyślane.

Pozdrawiam
Remek

#5 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 06 maj 2009 - 21:36

Wyglada to bardzo ciekawie. Pierwszy raz cos takiego widze :huh:

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 maj 2009 - 21:39

Tomku, Ty trochę kręciłeś sięobok EverGreena to jak będziesz miał okazję popatrz na Quad Twistera. Koncepcja zbrojenia podobna :D

#7 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 06 maj 2009 - 21:43

Quad Twisterem lowilem, i innymi kijami ze spiral guidem tez :D Jednak nigdy w zyciu nie widzialem jeszcze, aby pierwsza przelotka byla ustawiona pod takim katem :huh:
Pozdrawiam
Tomek

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 maj 2009 - 21:46

Tomku, pewnie znajdzie się wielu, którzy będą próbowali podważyć sens tego co widzisz - ja mogę powiedzieć jedno - widziałem jak z tego leeeeeeeeeci - szok!

#9 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 06 maj 2009 - 21:49

Ja sie staram nie podwazac sensu czegos co jest zbudowane przez profesionalistow i wierze Ci ze to zdaje egzamin :D

PS: Masz moze jeszcze zdjecie rekojesci?

#10 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 06 maj 2009 - 22:45

Ta Dziwnie ustawiona przelotka to druga przelotka przejściowa . Można powiedzieć ,że Japończycy szybko się uczą –w stosunku do innych firm . Podginanie przelotki przejściowej(czasami również wyjściowej) i ustawienie pod odpowiednim kątem, czy też stosowanie przelotki typu LDB –to podstawowy warsztat przy zbrojeniu spiralnym na małych przelotach . Sam też tak robię a wielu amerykańskich zbrojmistrzów stosuje to od lat . Głosów negatywnych na temat sił tarcia , skracania odległości itp. Pierdol chyba nie będzie . Bo o ile pamiętam największymi przeciwnikami zbrojenia spiralnego byli @Remek i @Friko :lol: .

Ps . Kijek ciekawy

Pozdrawiam

Łukasz


#11 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18627 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 maj 2009 - 03:13

E tam, Łukaszu - informacje masz zdezaktualizowane o kilka lat :lol: Remek ma kije zbrojone spiralnie na ten przykład już od dawna (chociaż nie przez Ciebie).

Ja... nie mam kijów zbrojonych spiralnie w castingu trzymam się mainstreamu że tak powiem więc spirala nie jest mi potrzebna. Jeżeli chodzi o pozostałe zastosowania, nie wyrzekłem się zaś nigdy, jak co poniektórzy, udoskonalonej wersji zbrojenia spiralnego - czyli spinningu :lol:

#12 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 07 maj 2009 - 05:45

wedlug mnie robert nadepnal na wedke i ma takie krzywe ringi przez nieuwage ... teraz tylko trzeba do tego historii :lol:

#13 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 07 maj 2009 - 07:25

Może nie boron ;) ;) , ale jakby ktoś chciał empirycznie sprawdzić takie rozwiązanie - to zapraszam do działu obok.

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=8976& ;amp ;start=0&


A tu zdjęcia takiego rozwiązania w tej wędce, leci z tego - oj leci :huh: :huh:.



.


Załączone pliki



#14 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 maj 2009 - 07:37

Ta Dziwnie ustawiona przelotka to druga przelotka przejściowa . Można powiedzieć ,że Japończycy szybko się uczą –w stosunku do innych firm . Podginanie przelotki przejściowej(czasami również wyjściowej) i ustawienie pod odpowiednim kątem, czy też stosowanie przelotki typu LDB –to podstawowy warsztat przy zbrojeniu spiralnym na małych przelotach . Sam też tak robię a wielu amerykańskich zbrojmistrzów stosuje to od lat . Głosów negatywnych na temat sił tarcia , skracania odległości itp. Pierdol chyba nie będzie . Bo o ile pamiętam największymi przeciwnikami zbrojenia spiralnego byli @Remek i @Friko :lol: .

Ps . Kijek ciekawy

Pozdrawiam

Łukasz



Łukasz,
Ano ludzie bazują często na starych informacjach i tak się kreuje tzw. fama tu i tam :D Nie byłem przeciwnikiem a nie rozumiałem sensu, wartości dodanej takiego zbrojenia. To, że mam takie wędki nie znaczy, że zminiłem zdanie, czy teraz wszystko będę zbroi spiralnie - dla mnie ważne jest narzędzie jako całość.

Poproszę o wyjaśnienie pojęcia: Podginanie przelotki przejściowej(czasami również wyjściowej) i ustawienie pod odpowiednim kątem, czy też stosowanie przelotki typu LDB.

Co kokretnie masz na myśli mówiąc - przelotki przejściowej, wyjściowej.

Pozdrawiam
Remek


#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 maj 2009 - 07:39

.




Jeśli to jest ta koncepcja przez Ciebie Łukasz opisana to ... na mój laicki wzrok różni się ona zdecydowanie od tego co pokazano na pierwszych zdjęciach. Dlatego poproszę o dokładny opis tej koncepcji.

Pozdrawiam
Remek


#16 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 07 maj 2009 - 07:43

No tak różni się rodzajem przelotki, ale zamysł jest ten sam zmiejszyć opory i usprawnić - wydłużyć rzuty.


Tak wygląda druga przelotka w mojej jerkówce;

.

Załączone pliki



#17 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18627 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 maj 2009 - 10:14

zapraszam do działu obok


Tomek,

skoro już zeszło na na temat o sprzedaży Twojego kija to - całkiem serio - proponuję żebyś zamieścił fotkę tych przelotek w swoim ogłoszeniu o sprzedaży, z krótkim komentarzem że to jest celowe. Inaczej może być tak, że nabywca kija będzie go próbował reklamować z powodu krzywego osadzenia przelotek :unsure:

ps. nie trzeba było siadać do wrapa po spożyciu to by wyszli prosto a tak to, panie, jak to wygląda... <_<

#18 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 07 maj 2009 - 12:24

:lol:

#19 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 09 maj 2009 - 08:49

W wędce prezentowanej przez remka moją uwagę zwraca duża odległość pierwszej przelotki od mocowania kołowrotka.
Wydaje się, że rozsądne zwiększanie tego odcinka to dobry pomysł. Ogranicza to plątanie linki w trakcie wyrzutu przynęty. Na tym długim odcinku następuje wyrównanie się prędkości przynęty i obracającej się szpulki.
Co do zbrojenia spiralnego to tutaj nie ruszę z miejsca. Jestem przekonany, że proste blanki do tego nie pasują. :lol:





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych