Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na szczupaka i sandacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
177 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   seti_m

seti_m

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • Lokalizacjastalowa wola
  • Imię:maciej
  • Nazwisko:kata

Napisano 10 czerwiec 2016 - 20:39

Witam.
Koledzy chciał bym kupić kijek szczupakowy o dł. 280-285.
Jestem poczatkujacym spiningista ale raczejnie nie chce kupować kija budżetowego a raczej coś w stylu raz a dobrze. Chcial bym wydać w granicach 800 zł.
Proszę o jakieś podpowiedzi.

Użytkownik seti_m edytował ten post 10 czerwiec 2016 - 20:40


#82 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 10 czerwiec 2016 - 20:46

Jaka moc?cast czy spin?

#83 OFFLINE   seti_m

seti_m

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • Lokalizacjastalowa wola
  • Imię:maciej
  • Nazwisko:kata

Napisano 10 czerwiec 2016 - 20:59

Spining ... Myślałem coś w granicach gornego cw 35g

#84 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 10 czerwiec 2016 - 21:22

Mój typ w tym budżecie to używka st.ctoix avid 1 oz.

#85 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 10 czerwiec 2016 - 21:36

  •  Blanki MATAGI T-Russell Silky SeaBass-M
TR96 SILKY 2-spigot 290cm 8-28 8-20lb Fast Med 85g 13,10mm 2,02mm

Użytkownik miramar69 edytował ten post 10 czerwiec 2016 - 21:37


#86 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 10 czerwiec 2016 - 21:41

Aż tak długi kij Ci jest potrzebny? Chcesz te szczupłe 100m od brzegu ganiać? :-)))

#87 OFFLINE   Łowca.b

Łowca.b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Michal

Napisano 10 czerwiec 2016 - 21:42

Od siebie polecam st croix wrs do 28g lub greys prowle lekkie i wystarczająco czułe na szczupaki a nawet szczupaczki ;)

#88 OFFLINE   seti_m

seti_m

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • Lokalizacjastalowa wola
  • Imię:maciej
  • Nazwisko:kata

Napisano 11 czerwiec 2016 - 12:23

Koledzy gdyby ktoś z forumowiczów miał coś takiego na sprzedaż dajcie proszę znak sygnał. 😊
  • przemo_w lubi to

#89 OFFLINE   deywed12

deywed12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaPyskowice/Śląskie
  • Imię:Dawid

Napisano 11 czerwiec 2016 - 12:29

Nie wiem gdzie chcesz wędkować ale taki kijek jest troszkę za długi a jak masz na brzegu gałęzie i krzaki to pozamiatane :). Moje wszystkie kije to MAX 240 a nawet mniej jeśli chodzi o wspomnianego Avida ale ja łowię głównie z łodzi chociaż nad Odrą też dają radę. Jeżeli masz już kompleks długości kija to uważam,że 270 powinno Ci wystarczyć. Co Ci proponuje? Ja mam Shimano Techniumka AX do 35gr (moim zdaniem raczej 30) i jest fenomenalny, żadna rybka mi z niego nie spadła dzięki jego pięknej akcji, weź pod uwagę jeszcze speedmastera bo to też bardzo  dobry kijek. Dysponujesz dużym budżetem ale jeśli dopiero zaczynasz spinningować raczej nie wydawałbym na kijek 800zł bo może być dużo płaczu nad wodą... Prosty przykład: Łowimy z tatą na łódce ( w trójkę) złowił fajnego szczupaczka i mimo,że już troszkę wędkuje wpadł w euforię i zapomniał o odbezpieczeniu kołowrotka i opuszczeniu kija, znajomy podbierał tacie szczupaka który wyślizgnął mu się z rąk co w efekcie skończyło się złamaniem mojego ulubionego kijka... Wracając do tematu jeśli już chciałbyś kupić drogi kij przemyśl kije z pracowni albo coś na blankach st. Croix. Pozdrawiam ;) 


  • platynowłosy i spitek lubią to

#90 OFFLINE   deywed12

deywed12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaPyskowice/Śląskie
  • Imię:Dawid

Napisano 11 czerwiec 2016 - 12:30

Dodam tylko jeszcze,że tani nie oznacza zły! Ja wpadłem w zakupowe szaleństwo i lubię mieć dużo sprzętu... Mam różne kije ale nad Odrą często sięgam po Dragona Millenium 5-25 wędkuje się nim bardzo komfortowo a dałem za niego chyba 110 zł ;).



#91 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 czerwiec 2016 - 10:54

Nie wiem gdzie chcesz wędkować ale taki kijek jest troszkę za długi a jak masz na brzegu gałęzie i krzaki to pozamiatane :). Moje wszystkie kije to MAX 240 a nawet mniej jeśli chodzi o wspomnianego Avida ale ja łowię głównie z łodzi chociaż nad Odrą też dają radę. Jeżeli masz już kompleks długości kija to uważam,że 270 powinno Ci wystarczyć. Co Ci proponuje? Ja mam Shimano Techniumka AX do 35gr (moim zdaniem raczej 30) i jest fenomenalny, żadna rybka mi z niego nie spadła dzięki jego pięknej akcji, weź pod uwagę jeszcze speedmastera bo to też bardzo  dobry kijek. Dysponujesz dużym budżetem ale jeśli dopiero zaczynasz spinningować raczej nie wydawałbym na kijek 800zł bo może być dużo płaczu nad wodą... Prosty przykład: Łowimy z tatą na łódce ( w trójkę) złowił fajnego szczupaczka i mimo,że już troszkę wędkuje wpadł w euforię i zapomniał o odbezpieczeniu kołowrotka i opuszczeniu kija, znajomy podbierał tacie szczupaka który wyślizgnął mu się z rąk co w efekcie skończyło się złamaniem mojego ulubionego kijka... Wracając do tematu jeśli już chciałbyś kupić drogi kij przemyśl kije z pracowni albo coś na blankach st. Croix. Pozdrawiam ;)

 

Daywed12 nie koniecznie musi być za długi. Z łodzi łowię Fenwickiem 1,98 w jednoskładzie i na dłuższy bym już nie zamienił;) Często też łowię z brzegu na Bugu. Ostatnio kij 2,7 zamieniłem na 2,9. Jasne, że jak są krzaczory to jest trudno i pewnie z krótkim łatwiej, ale są sytuacje, że szczupaki stoją w przybrzeżnym zielu, które często ma szerokość, która uniemożliwi sprawne obłowienie kijem 2,4. Zresztą, po takich przygodach zmieniłem kij na dłuższy. Trzeba też wspomnieć, że nie raz nad wodą spotkamy żerującego na śródrzecznej przykosie bolenia i kijem dłuższym możemy go dosięgnąć, krótkim nie mamy szans. Kolega Seti_m jest, jak sam napisał początkujący i nie można wykluczyć sytuacji, że oprócz szczupaków, będzie chciał łowić właśnie bolenie.



#92 OFFLINE   seti_m

seti_m

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • Lokalizacjastalowa wola
  • Imię:maciej
  • Nazwisko:kata

Napisano 12 czerwiec 2016 - 16:58

Nie chciał bym krótszego niż 275. Z Łodzi praktycznie nie będę łapał. Mam niedaleko łowisko gdzie sa duże szczupłe ale trzeba dość daleko śmigać dlatego tez nie chce kija poniżej tej dlugosci

#93 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 czerwiec 2016 - 22:15

Niech bardziej doświadczeni się wypowiedzą, ale jak dla mnie 800 zł na pierwszy kij to dużo. Chyba, że masz wyraźnie sprecyzowane wamagania. Wiem z doświadczenia, że jeżeli chodzi o inwestycje na początek to najlepiej zainwestować w czas spędzony nad wodą. To da Ci dużo więcej niż najlepszy kij.
Pamiętaj, że już raczej nie zmienisz kija z wyższej półki na niższą;)

Użytkownik leszczynski.bp edytował ten post 12 czerwiec 2016 - 22:17

  • Marioo lubi to

#94 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 13 czerwiec 2016 - 11:28

Nie ma czegoś takiego jak "raz, a dobrze". Cena nie jest wyznacznikiem walorów użytkowych wędki. Czasem zapłacenie więcej nie znaczy wcale lepiej. Czy wydasz 800, czy 2000zł nie kupisz wędki uniwersalnej. Takich nie ma. Dłuższa wędka wcale nie oznacza dłuższych rzutów. Nie napisałeś nawet na jakie przynęty masz zamiar łowić, ale według mnie powinieneś szukać czegoś o c.w 10-28g, 10-35g. W każdym razie są różne techniki połowu i wędkarze do szczupaków stosują wędki od medium light do heavy - dla shimano będzie to zakres c.w od 5-20g do 20-50g.



#95 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 13 czerwiec 2016 - 16:34

Witam.
Koledzy chciał bym kupić kijek szczupakowy o dł. 280-285.
Jestem poczatkujacym spiningista ale raczejnie nie chce kupować kija budżetowego a raczej coś w stylu raz a dobrze. Chcial bym wydać w granicach 800 zł.
Proszę o jakieś podpowiedzi.

Drogi kolego mam pytanie, czy chodziłeś kiedyś za szczupakiem z wędką o długości ok.2.80-3.00?

Użytkownik Marioo edytował ten post 13 czerwiec 2016 - 16:35


#96 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 13 czerwiec 2016 - 18:37

Jak na załączonym obrazku..kolega nie dorósł jeszcze do kija z pracowni....:-). Tak jak napisał Ci @Marioo próbowałeś? Ręka Ci odpadnie po pierwszym łowieniu  takim długim kijem....nie wspominając o bólu pleców ..Moim zdaniem 2.60 max z pracowni i będzie pan zadowolony na 100% :-)) i w tej długości to masz blanków do wyboru do koloru.....



#97 OFFLINE   1ns4n1ty

1ns4n1ty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaWashington, UK

Napisano 13 czerwiec 2016 - 18:51

Ja smigam z kijem 2.7(palms SFGS-89M, okolo160g)  za szczuplymi i jakos caly dzien bez stresu mozna machac :P Wszystko zalezy od lowiska(duze i glebokie jeziora z brzegu) i upodoban ;)



#98 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 13 czerwiec 2016 - 19:55

Ja z brzegu również łowie długimi kijami i to znacznie dłuższymi. Nie narzekam i nie zamienię ich na krótkie. 

Nie mierzcie wszystkich łowisk jednakową miarą i nie zawsze wygodą nadrobi się potrzeby  ;)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 13 czerwiec 2016 - 19:58


#99 OFFLINE   kleniu25

kleniu25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 13 czerwiec 2016 - 20:37

Jak na załączonym obrazku..kolega nie dorósł jeszcze do kija z pracowni....:-). Tak jak napisał Ci @Marioo próbowałeś? Ręka Ci odpadnie po pierwszym łowieniu  takim długim kijem....nie wspominając o bólu pleców ..Moim zdaniem 2.60 max z pracowni i będzie pan zadowolony na 100% :-)) i w tej długości to masz blanków do wyboru do koloru.....

Zapraszam do mnie zimą na pomorze na trocie z kijkiem 2,6m lub krótszym. Trochę oblodzenia i nawisów i zobaczymy na co zda się taki króciak. Jeszcze dożyję czasów, że na trocie zaczną przyjeżdżać wędkarze z kijkami po 2m, bo dłuższe to już za ciężkie. Owszem, lekkie jest fajne, ale są łowiska i metody, gdzie potrzebny jest długi i mocny kij, który często jednak musi trochę więcej ważyć.


Użytkownik kleniu25 edytował ten post 13 czerwiec 2016 - 21:35


#100 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 13 czerwiec 2016 - 20:44

Jasne . 3.00m pod szczupłego.....i łowienie 100m od brzegu :-) . A avid 1oz pod okonia :-) bo sie da jak niektórzy piszą....

Użytkownik przemow edytował ten post 13 czerwiec 2016 - 20:49