Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

W臋dka na szczupaka i sandacza


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
177 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Ace

Ace

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 post贸w

Napisano 15 luty 2018 - 06:57

Kolego,zerknij na Mikado nihonto tt Zander a ko艂owrotek okuma inspira.
  • tomas24 lubi to

#142 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 post贸w
  • LokalizacjaGorz贸w Wielkopolski
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 08 sierpie艅 2018 - 14:52

Witam wszystkich. 

 

Chcialbym zlozyc swoj pierwszy zestaw na Szczupaki i Sandacze, 艂owie w du偶ych nizinnych rzekach Warcie i Odrze.

Prosze wszystkich bardziej do艣wiadczonych o rad臋 jakie parametry powinien mie膰 taki kijek aby obs艂u偶y艂 wi臋ksze gumy typu cannibal od 10 do 15 cm, shad teez 16 cm, hernig shad 16 cm,  puls shad 14cm itp  oraz wszelkiej ma艣ci gumeczki sandaczowe od 8 do 12 cm .Domyslam sie ze powinien byc to kij szybki ale o pe艂nym ugi臋ciu
 

Po wst臋pnych poszukiwaniach wytypowa艂em kilka modeli: 

 

OKUMA EPIXOR 288/15-50g - https://allegro.pl/b...7436545259.html

W臉DKA OKUMA EPIXOR 2,58m 10-40g - https://allegro.pl/w...7249598541.html

Savage Gear Bushwhacker XLNT2 243cm-15-40g - https://allegro.pl/w...7467704435.html

Savage Gear Black Savage Spin 2.51m 20-60g - https://allegro.pl/s...7010952518.html

 

Dobrze kombinuje ? Nie wiem czy celowa膰 w gramature do 40 g c.w. czy pod takie prznety raczej 50 - 60 g c.w. Wi臋kszo艣膰 wymienionych przyn臋t b臋dzie oscylowa艂a w granicach max 25- 40 g. masy ca艂kowitej.

B臋de wdzieczny za wszelkie wskaz贸wki.


U偶ytkownik lukaszkosciukiewicz edytowa艂 ten post 08 sierpie艅 2018 - 15:39


#143 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 post贸w
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 08 sierpie艅 2018 - 15:00

Zanim temat poleci sugeruj臋 u偶y膰 wyszukiwarki w prawym g贸rnym rogu - temat by艂 wielokrotnie wa艂kowany na forum, jak nie znajdziesz interesuj膮cych Ci臋 info podepnij si臋 do istniej膮cego tematu ;)


  • Jano i S.N. lubi膮 to

#144 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 post贸w
  • LokalizacjaGorz贸w Wielkopolski
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 08 sierpie艅 2018 - 15:38

Niestety nie znalaz艂em na forum zadowalaj膮cej odpowiedzi dlatego napisa艂em posta.

 

"WYSZUKUJ - wiemy, 偶e niekiedy 艂atwiej napisa膰 nowy w膮tek, ni偶 po艣wi臋ci膰 czas na przeszukiwanie zawarto艣ci forum. Wi臋kszo艣膰 w膮tk贸w zosta艂a ju偶 stworzona, wystarczy je przeczyta膰, a je艣li nadal wpisy nie rozwi膮zuj膮 Twoich problem贸w zadaj pytanie w starym w膮tku."

http://jerkbait.pl/t...rum-jerkbaitpl/


U偶ytkownik Jano edytowa艂 ten post 08 sierpie艅 2018 - 16:10


#145 OFFLINE   Grabek84

Grabek84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 post贸w
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 03 kwiecie艅 2019 - 19:08

Hej, poszukuj臋 w臋dki pod szczupaka bud偶etowej, cena do 150 z艂. D艂ugo艣膰 oko艂o 270 c.w. do 40g i 偶eby by艂a o do艣膰 parabolicznej akcji, co mo偶ecie poleci膰 ?

#146 OFFLINE   Wojtek Zwolski

Wojtek Zwolski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 post贸w
  • LokalizacjaGi偶ycko
  • Imi臋:Wojciech
  • Nazwisko:Zwolski

Napisano 13 pa藕dziernik 2020 - 07:45

Witam. Panowie wiem, 偶e w臋dki sandaczowe i szczupakowe r贸偶ni膮 si臋 od siebie prac膮. Jednak tak rzadko 艂owi臋 sandacze, 偶e bardziej chodzi mi o kij szczupakowy kt贸ry jednak b臋dzie w miar臋 uniwersalny i wypad sandaczowy raz na jaki艣 czas te偶 ogarnie.
Docelowo i tak pewnie kupi臋 dwie w臋dki ale na chwil臋 obecn膮 chce kupi膰 jeden kijek.
Dodam, 偶e 艂owi膰 b臋d臋 g艂贸wnie z 艂odzi. Przedzia艂 cenowy do 300z艂

#147 OFFLINE   adic

adic

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 post贸w
  • Lokalizacja艢widnica
  • Imi臋:Adam

Napisano 19 pa藕dziernik 2020 - 21:47

Polecam Z-Series 2.13 7-28. To dok艂adnie taki kij jak szukasz. Jest to fast wi臋c sandacza zatniesz, ale nie jest to typowa sandaczowa pa艂ka. Jako uniwersa艂 si臋 sprawdza. Bud偶et troch臋 przekracza, ale szukaj u偶ywki. Ja swojego dorwa艂em za ~250zl.

#148 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 post贸w

Napisano 09 listopad 2020 - 14:45

Czy kto艣 ma taki kijek Daiwa Tournament sw ags 210, 14-42 gr? Koszt spory, kij wydaje si臋 ciekawy, kolega z forum poleci艂 mi i bardzo mnie ten kij zainteresowa艂 ale nie mam gdzie pomaca膰. Czy jest wart swojej ceny? Co to za blank? co to za przelotki? - pono膰 wszystkie przelotki tego kija wa偶膮 mniej ni偶 jedna najwi臋ksza przelotka w st croix legend torunament inshore...... Pytanie czy to kij pod szczupaka? Czy lepiej seryjnego St Croixa kupi膰?



#149 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 post贸w
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 09 listopad 2020 - 17:59

Witam. Panowie wiem, 偶e w臋dki sandaczowe i szczupakowe r贸偶ni膮 si臋 od siebie prac膮. Jednak tak rzadko 艂owi臋 sandacze, 偶e bardziej chodzi mi o kij szczupakowy kt贸ry jednak b臋dzie w miar臋 uniwersalny i wypad sandaczowy raz na jaki艣 czas te偶 ogarnie.
Docelowo i tak pewnie kupi臋 dwie w臋dki ale na chwil臋 obecn膮 chce kupi膰 jeden kijek.
Dodam, 偶e 艂owi膰 b臋d臋 g艂贸wnie z 艂odzi. Przedzia艂 cenowy do 300z艂

Z tego przedzia艂u cenowego to mog臋 poleci膰 jednosk艂ad Jaxon Varis zet 2m do 25 gr. 艁owi臋 nim z 艂odzi i nie藕le sobie radzi z drapie偶nikami. Nie gorzej ni偶 st. croix czy fenwick, kt贸rymi 艂owi臋. Jednak preferuj臋 kije w 1 kawa艂ku.


U偶ytkownik wiwaldi1970 edytowa艂 ten post 09 listopad 2020 - 18:00

  • Alexspin lubi to

#150 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 post贸w
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imi臋:delux

Napisano 09 listopad 2020 - 19:05

jak mo偶esz por贸wna膰 jaxona z st kroixem i fenvickiem.

?馃
  • Sailfish lubi to

#151 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 post贸w
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 09 listopad 2020 - 21:29

jak mo偶esz por贸wna膰 jaxona z st kroixem i fenvickiem.

?

To nie jest fun club, tylko praktyka. Ten jaxon to pe艂en w臋giel (chyba 偶e jeste艣 zami艂owanym i zdeklarowanym entuzjast膮 tylko ekskluzywnej marki zakresie markowych patyk贸w). A zapytam tak, czy pr贸bujesz nieszablonowych rozwi膮za艅 (powy偶sze stwierdzenie to fraza wyj臋ta z kontekstu mojego posta) :angry: . Daj szans臋 innym i szukaj膮cym rozwi膮za艅. Temu s艂u偶y to forum. 


  • Biesan i Alexspin lubi膮 to

#152 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 post贸w
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 09 listopad 2020 - 21:36

No i nie chodzi mi o wywo艂anie jakiej艣 g... burzy.


  • Alexspin lubi to

#153 OFFLINE   mkepa

mkepa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 post贸w
  • LokalizacjaLublin
  • Imi臋:Micha艂
  • Nazwisko:K

Napisano 04 maj 2021 - 14:53

Hej, 

Nasz艂o mnie na kij szczupakowo sandaczowy w zakresie oscyluj膮cym w okolicach 10-50g. 

Wiele pozycji na rynku, ci臋zko co艣 wybra膰 zw艂aszcza, 偶e ci臋偶ko te偶 pomaca膰 te kije. 

Przeznaczenie do艣膰 szerokie, gumy, slidery, jakie艣 i blachy wiec mo偶na powiedzie膰 prawie wszystko. 

Cz臋stotliwo艣c 艂owienia u mnie to raz w tygodniu w najlepszej opcji. 

Chce tym kijem zamieni膰 zestaw castingowy SG Black savage 15-50 

Bud偶et na kij do 700z艂. lecz jezeli bedzie ni偶ej to z mi艂膮 ch臋ci膮. 

 

Co mi wesz艂o do g艂owy: 

 

Savage Gear Custom predator 45g - w sumie ma艂o informacji o tym kiju, nigdzie oprocz pleciony nie mozna wziac go w r臋k臋. Kilka pozytywnych infomracji z zagranicznych filmik贸w otrzyma艂em i to by by艂o na tyle. Ktos wie od ilu startuje? Sandacza da rade wci膮膰? Na szczupaka nie b臋dzie za pa艂owaty? 

 

FOX Prism x 10-50g - kilka opinie znalaz艂em, 偶e kiji od foxa sie nie kupuje, nigdy nie mia艂em i mo偶e dlatego jest jaka艣 nutka zainteresowania. 

Wizualnie fajny, lekki, wydaje mi sie po filmikach ze jest szybki i nada si臋 na moje potrzeby. 

 

Mo偶e ktos co艣 dopowie? Jakie艣 inne pomys艂y na kij "do艣膰 uniwersalny" ? 

 

Ch臋tnie przeczytam wasze odczucia w tym temacie. 

Z g贸ry dzi臋ki. 

 

 

 

 

 

 



#154 OFFLINE   POLONIAb

POLONIAb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 post贸w
  • Lokalizacjabyd
  • Imi臋:A
  • Nazwisko:S

Napisano 04 maj 2021 - 16:37

Polecam Westin w4 powershad 10-40 240 cm.

#155 OFFLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 post贸w
  • LokalizacjaPo艂udnie
  • Imi臋:Damian

Napisano 01 listopad 2021 - 21:26

Hej,

Ci臋偶ko na forum o jak膮kolwiek aktualn膮 dyskusj臋 na forum na temat kija uniwersalnego w 2021/2022 roku.

Na nowy sezon b臋d臋 chcia艂 zaopatrzy膰 si臋 w kij kt贸ry zabior臋 praktycznie na ka偶de 艂owisko.

Wymagania to d艂ugo艣膰 w przedziale 250-290cm., CW okolo 5-25 gram. Przewa偶nie 艂owi臋 szczupaki oraz okonie, powinny si臋 te偶 zdarzy膰 przy艂owy sandaczowe lub sumowe. Przyn臋ty to w wi臋kszo艣ci gumy lub woblery do tej granicy 25-30g. Nie lubi臋 szybkich i bardzo pa艂owatych w臋dek.

Bud偶et to oko艂o 600-800 z艂 ale mo偶e warto do艂o偶y膰 troch臋 grosza do czego艣 konkretnego? Tanimi alternatywami r贸wnie偶 nie pogardz臋.

 

Podsu艅cie swoje pomys艂y, modele kt贸rymi 艂owicie, mo偶e kto艣 podrzuci jakie艣 fotki lub filmiki.



#156 OFFLINE   Squidward

Squidward

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 post贸w
  • Imi臋:Dawid
  • Nazwisko:艢migielski

Napisano 01 listopad 2021 - 23:11

Szukam nowego kijka szczupakowego. Aktualnie posiadam Shimano yasei red zander lure i jest dla mnie zbyt spolegliwy. Chcia艂bym co艣 bardziej szczytowego i delikatnie mocniejszego. 

Moj膮 uwag臋 przyci膮gn膮艂 Mikado Pro zander 244cm do 30g. Wiem, 偶e kiedy艣 by艂y niedoszacowane, jak to jest teraz? 

艁owisko to g艂贸wnie Wis艂a, gumy 12cm na g艂贸wkach maksymalnie 10g, obrot贸wki 4, wahad艂a Alga/gnom 2.



#157 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 post贸w

Napisano 01 listopad 2021 - 23:35

Hej,

Ci臋偶ko na forum o jak膮kolwiek aktualn膮 dyskusj臋 na forum na temat kija uniwersalnego w 2021/2022 roku.

Na nowy sezon b臋d臋 chcia艂 zaopatrzy膰 si臋 w kij kt贸ry zabior臋 praktycznie na ka偶de 艂owisko.

Wymagania to d艂ugo艣膰 w przedziale 250-290cm., CW okolo 5-25 gram. Przewa偶nie 艂owi臋 szczupaki oraz okonie, powinny si臋 te偶 zdarzy膰 przy艂owy sandaczowe lub sumowe. Przyn臋ty to w wi臋kszo艣ci gumy lub woblery do tej granicy 25-30g. Nie lubi臋 szybkich i bardzo pa艂owatych w臋dek.

Bud偶et to oko艂o 600-800 z艂 ale mo偶e warto do艂o偶y膰 troch臋 grosza do czego艣 konkretnego? Tanimi alternatywami r贸wnie偶 nie pogardz臋.

 

Podsu艅cie swoje pomys艂y, modele kt贸rymi 艂owicie, mo偶e kto艣 podrzuci jakie艣 fotki lub filmiki.

 

znajd藕 jakiego艣 szale艅ca, kt贸ry odda Ci star膮, zielon膮 Elitk臋 LES90MF2......i b臋dziesz mia艂 (prawie) to, czego szukasz.....z sumami jak z sumami, ale z okoniami u do艂u sobie poradzi, szczupaka, sandacza, bolenia, klenia tak偶e ogarnie bez problemu......guma, wobler, wahad艂o, obrot贸wka......co do tych nieszcz臋snych sum贸w, nie jest to kij sumowy, to raptem opisowe 12 funt贸w (realnie bli偶ej 15), ale jakie艣 niezbyt wyro艣ni臋te przy艂owy wyholujesz sprawnie

 

nie pomog艂em......nie znajdziesz.....zawsze zostaje budowa na zam贸wienie, mo偶e jaki艣 Blaas? ;)

 

800 z艂 na w臋dzisko ze sklepu......tyle mniej wi臋cej kosztuje dzi艣 przyzwoity blank, odejmuj膮c od tej kwoty zbrojenie, mar偶e sklepu i po艣rednik贸w......ja bym mia艂 spore opory.....a kijem okoniowo-sumowym nazywam 偶artobliwie Lexi SX8214-2N, ale to specyficzna konstrukcja, taki troch臋 hot-shot, nie ka偶demu podpasuje B)


U偶ytkownik cristovo edytowa艂 ten post 01 listopad 2021 - 23:35

  • Kolorowy lubi to

#158 OFFLINE   Marek88_2005

Marek88_2005

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 post贸w
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 07 stycze艅 2022 - 10:05

Witam. Prosz臋  o informacj臋 czy warto zakupi膰 dla pocz膮tkuj膮cego kijek Shimano Vengeance  2,40 14-40 g  ? Przeznaczenie : szczupaki ,gumy ,b艂ystki na wodzie stoj膮cej. N贸wka w cenie 100 z艂 ? Osobi艣cie nie 艂owi臋 na spinning. Pozdrawiam



#159 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 post贸w
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imi臋:delux

Napisano 07 stycze艅 2022 - 11:21

ewentualnie mo偶e by膰...

U偶ytkownik delux64 edytowa艂 ten post 07 stycze艅 2022 - 11:23

  • Biesan lubi to

#160 OFFLINE   Marek88_2005

Marek88_2005

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 post贸w
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 09 stycze艅 2022 - 12:28

Bardzo dzi臋kuj臋.