Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Precyzyjna frezarka Proxxon MF70


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 04 listopad 2014 - 15:12

Witam używa ktoś tej frezeraki? Chętnie poznałbym opinie o tej maszynce.

 

http://swiatnarzedzi...sylka-w-24h/369



#2 OFFLINE   range1970

range1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Robert

Napisano 04 listopad 2014 - 15:39

Co chcesz tym robić?



#3 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 04 listopad 2014 - 16:47

Chciałbym tym np. wycinać precyzyjnie korpusy z lipy a także stery do woblerów gdyby Konrad nie miał czasu a stery byłyby mi szybko potrzebne ;) Jeszcze kilka zastosowań dla tej maszynki by się znalazło.


  • thoffi lubi to

#4 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 04 listopad 2014 - 17:41

Szczerze, to dla Dla Twoich zastosowań, to poleciłbym Ci: wyrzynarkę włosową



#5 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 04 listopad 2014 - 18:01

Szczerze, to dla Dla Twoich zastosowań, to poleciłbym Ci: wyrzynarkę włosową

Wyrzynarka proxxona to dla mnie teraz priorytet i muszę ją nabyć choćby nie wiem co :) Ale taka mini frezarka mogłaby się przydać przy robieniu woblerów stąd moje pytanie czy ktoś używa jej w lurebuildingu.



#6 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 04 listopad 2014 - 18:16

Bardzo dobra do frezowania otworów, rowków pod obciążenie. Wycinanie sterów jest mozolne, nieprecyzyjne i czasochłonne.

Uwierz, że wolałbyś poczekać na Konrada :). Taniej wychodzi pokombinować z jakimś uchwytem do dremela



#7 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 04 listopad 2014 - 18:37

Jeżeli chcesz dużo ciąć, to jako użytkownik proxxona DSH polecam Ci HENGER Multicat (nawet 1). Ten Proxxon wyglądał i działał marnie przy niej.



#8 OFFLINE   range1970

range1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Robert

Napisano 04 listopad 2014 - 18:52

Na lurebuilingu się nie znam ale to urządzenie służy do wybierania otworów - przelotowych i nieprzelotowych - o różnym kształcie oraz wybierania materiału z płaszczyzn na różną głębokość i w różnym kształcie. Można od biedy próbowac tym "wyciąć ster" czy cokolwiek innego ale to już jest wchodzenie w szablony (których przygotowanie przy jednostkowej robocie trwa dużo dłużej niż samo frezowanie z użyciem tego szablonu) i - generalnie- służą do tego celu inne narzędzia - różnego rodzaju ręczne i mechaniczne piły lub maszyny numeryczne.



#9 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 04 listopad 2014 - 19:02

Do sterów? Szybciej zrobisz zwykłymi nożyczkami. Też biorę od Konrada, ale często trzeba dociąć, przyszlifować, żeby zgrać z resztą woblera. 


  • krzychun lubi to

#10 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 04 listopad 2014 - 19:27

Jeżeli chcesz dużo ciąć, to jako użytkownik proxxona DSH polecam Ci HENGER Multicat (nawet 1). Ten Proxxon wyglądał i działał marnie przy niej.

 

Tylko, że z dostępnością jest chyba problem z tego co widzę i cena prawie 3x wyższa jak za proxxona ale warto się nad tym zastanowić.

 

 

Na lurebuilingu się nie znam ale to urządzenie służy do wybierania otworów - przelotowych i nieprzelotowych - o różnym kształcie oraz wybierania materiału z płaszczyzn na różną głębokość i w różnym kształcie. Można od biedy próbowac tym "wyciąć ster" czy cokolwiek innego ale to już jest wchodzenie w szablony (których przygotowanie przy jednostkowej robocie trwa dużo dłużej niż samo frezowanie z użyciem tego szablonu) i - generalnie- służą do tego celu inne narzędzia - różnego rodzaju ręczne i mechaniczne piły lub maszyny numeryczne.

 

Chyba trzeba będzie porzucić pomysł zakupu tego urządzenia na rzecz czegoś bardziej przydatnego w pracowni :)



#11 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 04 listopad 2014 - 19:33

Do sterów? Szybciej zrobisz zwykłymi nożyczkami. Też biorę od Konrada, ale często trzeba dociąć, przyszlifować, żeby zgrać z resztą woblera. 

Stery miały być tak przy okazji w sumie mieszkam niedaleko Konrada i zawsze mogę go nawiedzić jak mnie ze sterami przypili więc to nie mega problem, myślałem jednak , że ta maszynka więcej potrafi.



#12 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 04 listopad 2014 - 19:38

Tylko, że z dostępnością jest chyba problem z tego co widzę i cena prawie 3x wyższa jak za proxxona ale warto się nad tym zastanowić.

 

 

 

Chyba trzeba będzie porzucić pomysł zakupu tego urządzenia na rzecz czegoś bardziej przydatnego w pracowni :)

Musisz sobie przeliczyć. Ja np. - a robię tego dużo, dużo mniej niż Ty - stwierdziłem, że nie warto mieć kasy w takim Proxxonie. Sprzedałem go w momencie, gdy stwierdziłem, że nie wycinam więcej niż 4-5 rodzajów korpusów. Dla takiej "różnorodności" dużo wygodniej jest zamówić usługę frezowania na jakiś maszynach wg. projketu. Wycięcie 1 korpusu to około 1 zł. (pozostaje wkleić obciążenie w gotowe rowki, "wyoblić" i jechać dalej).



#13 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 04 listopad 2014 - 19:38

Jak chcesz maszynki to zainwestuj w formę hehe  ;) .



#14 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 04 listopad 2014 - 19:59

Formy swoją drogą, chcę zimą zmierzyć się z tworzywami sztucznymi jednak drewno to drewno i nie chcę z niego zrezygnować dlatego poszukuję maszynek aby usprawnić sobie pracę w drewienku.


Użytkownik Tomek1988 edytował ten post 04 listopad 2014 - 20:00


#15 OFFLINE   Tomasz Kotarski

Tomasz Kotarski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kotarski

Napisano 08 listopad 2014 - 12:17

Ja nie jestem przekonany do plastikowych przynęt, jednak wolę drewniane. Używam wyrzynarki proxxon 230e. Masowo nie tnę na niej, ale nie narzekam świetny sprzęt. Jeszcze nie mialem z nią problemów. Dobry nożyk i do roboty. Do tego mini frezarka, troche drutu, stery, ołów i pomysł :).

#16 OFFLINE   bryka

bryka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Michał

Napisano 08 listopad 2014 - 15:26

Stery miały być tak przy okazji w sumie mieszkam niedaleko Konrada i zawsze mogę go nawiedzić jak mnie ze sterami przypili więc to nie mega problem, myślałem jednak , że ta maszynka więcej potrafi.

Tomek to nie jest maszyna o ktorej myslisz ... chodzi Ci o frezarke sterowana numerycznie w która wrzucasz program i frezuje ona według programu. Ta to zwykła ręczna minifrezareczka .