Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

krecioł do lekkiego opadu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Karaś

Karaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 02 czerwiec 2009 - 18:14

witam
Mam dylemat którą daiwe wybrać do łowienia z opadu sandaczy w płytkiej zaporówce waham się miedzy daiwa luvias a caldia.

#2 OFFLINE   darsio

darsio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 02 czerwiec 2009 - 18:31

Posiadam Caldię trzeci rok,i jest ok.
Ja bym nie przepłacał ( bo i po co?)

#3 OFFLINE   Karaś

Karaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 28 czerwiec 2009 - 12:53

Nie wiem jaki wybrać rozmiar kołowrotka caldi KIX po zastanowieniu myśle żeby wybrać rozmiar 2500 lub 2500R z tym że wersja R różni się tylko obudową także chyba zdecyduje się na 2500. Zastanawia mnie jeszcze czy zniesie on zmagania z sandaczem przy pomocy linki 8 lub 10lb???

#4 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 28 czerwiec 2009 - 12:57

kazdy (markowy) kolowrotek dedykowany przez producenta do polowu na plecionki to zniesie ... bez wzgledu na rozmiar

#5 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 28 czerwiec 2009 - 12:57

witaj Karaś a jaki jest problem zeby załżyć 15lb? 8-10 to trochę słąbo no chyabze sandaczyki sa wymarowo jak wyrosniete okonie.i kaman o zabawę w dłubanie ich.
czy są sawady czy opad bedzie agresywnie kwitowany poderwaniem itd. ja takie linki to stosowałbym do łowienia okoni.ale sandałki i to jesli jest szansa na sporego smoczka to moze warto miec zapas mocy?
caldie widziałem w romiarze 2500 spoko bedzie jest jak 3000 shimano .i szpula wieksza.pojemna.
napewno podola Twoim zadaniom

#6 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 28 czerwiec 2009 - 13:12

Polecam Caldię KIX 3000... Jest lekka ( 280gr), ma dużą szpulę i jest po prostu mocna... o maślanej pracy nie wspomnę. Ostatnio zakupiłem takową ( okazyjnie), jako zastępcę dla moich Twin Powerów.
Powiem, że jestem bardzo mile zaskoczony...

#7 OFFLINE   Karaś

Karaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 28 czerwiec 2009 - 15:58

sandacze są nieco ponad wymiar co nie znaczy że niema większych często też lubi się doczepić sum stosuje power pro 10lb i spokojnie holuje ryby takie nieco ponad wymiar jaki bolenie także obejdzie się z 15lb. Zawad to w wodzie niema także ryb trzeba nieźle się naszukać. Dziękuje za pomoc bo nie wiedziałem czy nie będzie ten kołowrotek trochę za delikatny.

#8 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 29 czerwiec 2009 - 05:09

2500 będzie spoko.
Laguną 2500 wyłożyłem szczupaczka 93cm i to na kiju 2,13m a więc bez problemu.Zależy tylko czym chcesz orać bo jak będą 20g główki to będzie miał co robić przy plećce 10lb to raczej nie.