Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odcinek drugi - wybieramy blank - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 marzec 2006 - 12:15

Witam,
Zapraszam do lektury następnego z serii artykułu - Przygoda z wędką jerkbait.pl. Tym razem wybieramy dla naszej dżerkówki blank, czyli dokładne studium przypadku na co zwrócić uwagę podczas wybory takiego wędziska.
Zapraszam oczywiście do wspólnej dyskusji.

Pozdrawiam
Remek


#2 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 09 marzec 2006 - 12:31

Fajnie- przystepnie napisane.

Poszerzy sie, po lekturze, grono osob, ktore zrozumieja, choc troche, co jest napisane na blankach i wedkach.

To bardzo cenne.

Walor edukacyjny calej serii bedzie nie do przecenienia.

Gratuluje pomyslu

Guzu

#3 OFFLINE   shad

shad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 09 marzec 2006 - 13:03

hehe smaki coraz wieksze wmiare jedzenia :D
Czekam na nastepna czesc... mam nadzieje ze niezbyt dlugo :unsure: <_<

#4 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 09 marzec 2006 - 14:00

Wszystko przystępnie i jasno napisane. Szkoda tylko, że poszliście w stronę blanku jedno, a nie dwu-częściowego. Stwarza to duże ograniczenia transportowe.

#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 09 marzec 2006 - 14:05

Klon a jesli można zapytać na rybki jeździsz autem czy środkami komunikacji miejskiej lub temu podobnym?????

#6 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2006 - 14:05

No i kolejny krok w dziedzinie budowy wedek uczyniony... gratulacje za efekt koncowy i zaciecie w trakcie..
Zdobyte doswiadczenia przydadza sie i w budowie innych wedek, nie tylko jerkowych... <_<
Tylko patrzec, jak powstanie kółko zajec praktyczno-technicznych (ZPT) :lol:
Gumo

#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2006 - 14:10

@klon
to jest troche coś za coś. Nie wiemy kto bedzie użytkownikiem tej wedki (Remek, chyba trzeba ustalić w końcu warunki konkursu w którym tej kij bedzie do wygrania) dlatego musimy zakladac iz kij powinien wytrzymac nawet intensywna eksploatacje, tutaj nie ma lepszego rozwiazania niz wedka w jednym kawalku.

Co do mozliwosci transportowych - oczywiscie ze to nie jest taki komfort jak dwuczesciowa jerkoweczka , nie ma sie co czarowac. Ale tuba o dlugosci 200-202 cm i srednicy 5cm jest jeszcze do wytrzymania. Nawet w naszym wystandaryzowanym srodowisku powinnismy z nia spokojnie wyjsc przed drzwi, z windy, przewiezc w samochodzie. Dla mnie problem zaczyna sie przy wedkach o dlugosci powyzej 6'8. Probowalem poruszac sie z wedka o dlugosci 214-215cm w jednym kawalku i jest to juz dosyc uciazliwe. Niby tylko kilka centymetrow, a czesto okazazuje sie ze jest to wlasnie o tych kilka centymatrow za duzo!

Pozdrawiam

ps. odcinki ukazywac sie beda w cyklu 2-3 tygodniowym


#8 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 09 marzec 2006 - 14:18

Klon a jesli można zapytać na rybki jeździsz autem czy środkami komunikacji miejskiej lub temu podobnym?????

Autem ale często z rodziną na kilka dni i wtedy trudno zapakować wędki do środka. Pozatym zdarza mi się też latać samolotem :D


#9 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 09 marzec 2006 - 18:02

Blankiem o sufit :huh: , ładnie :lol: przeciez inaczej bedzie sie zachywywał jak bedzie pracował z przelotkami i zyłką

#10 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2006 - 18:15

A co, myslisz, ze sie wygnie w druga strone? :D
Gumo

#11 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 marzec 2006 - 19:03

guzu zauwazyl najwazniejszy, takze wedlug mnie, aspekt tej serii - aspekt edukacyjny http://jerkbait.pl/forum/images/message_icons/icon14.gif

#12 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 09 marzec 2006 - 20:25

kolon Ty chba gdzieś zgubiłeś instrukcję pakowania auta na rybny wyjazd z rodzinką. Więc najpierw pakujemy wędki, następnie tylko niezbędne wyposażenie wędkarskie jak łódka, silnik, akumulator, plecak z rzeczami kosz z blachami i woblerami. Ostatnio modne są oddzielne pudła na jerki, potem tylko neopreny, papelusz chwytak szczuakowy lub podbierak, matę na ryby i Ty. Potem wsiada rodzinka. I już. Co mówisz, że bagaże się nie zmieściły? Przeciesz pisałem na samym początku, żeby zabierać tylko niezbędne rzeczy i tych co lubią wędkować...

pozdrawiam

#13 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 marzec 2006 - 01:25

@Mich
no niestety, nie kupujemy gotowej wedki tylko oceniamy goły blank, wiec trzeba sobie jakoś radzić :lol:

a poważniej, takie przygięcie może stanowić orientacyjną informacje o kilku sprawach, przede wszystkim po wyznaczeniu efektywnego kręgosłupa blanku (o czym bedzie mowa w kolejnym odcinku) i orientacyjnym oznaczeniu go na blanku, przyginajac blank raz slabsza raz mocniejsza strona do gory masz mozliwosc zaobserwowania jak silnie zjawisko kręgoslupa wystepuje w danym blanku (w kazdym blanku, nawet identycznym modelu z tej samej serii, zjawisko to moze miec rozne nasilenie), po wtore moze to byc orientacyjne potwierdzenie katalogowych domyslow co do charakteru ugiecia (warto w ten sposob przygiac kilka róznych blanków i obserwowac roznice), po trzecie wreszcie na przestrzeni kilku blankow ktore oceniasz w ten sposób mozesz zaobserwowac charakter samej szczytówki (w naszym przypadku nie może być ona zbyt ustępliwa). Oczywiscie taka przymiarka wyklucza mozliwosc bardzo silnego ugiecia blanku, ktore z kolei daje jakas orientacje o jego pozniejszej pracy np. po ryba - takie cwiczenie warto wykonac z kolega który przytrzyma szczytowke przy podlodze podczas gdy sam naprezasz blank.

W omawianym przypadku, charakter pracy wedki po uzbrojeniu nie bedzie sie roznil diametralnie od charakteru pracy samego blanku - blank jest sztywny, krótki i wysokiej mocy co oznacza iz np. efekt wagi przelotek nie bedzie az tak widoczny jak przy dlugim delikatnym blanku spinningowym

pozdrawiam

#14 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 10 marzec 2006 - 08:57

kolon Ty chba gdzieś zgubiłeś instrukcję pakowania auta na rybny wyjazd z rodzinką. Więc najpierw pakujemy wędki, następnie tylko niezbędne wyposażenie wędkarskie jak łódka, silnik, akumulator, plecak z rzeczami kosz z blachami i woblerami. Ostatnio modne są oddzielne pudła na jerki, potem tylko neopreny, papelusz chwytak szczuakowy lub podbierak, matę na ryby i Ty. Potem wsiada rodzinka. I już. Co mówisz, że bagaże się nie zmieściły? Przeciesz pisałem na samym początku, żeby zabierać tylko niezbędne rzeczy i tych co lubią wędkować...

pozdrawiam

Tutaj na forum to i ja jestem Macho :lol: A jak wyjeżdżam z domu na 3 dni to żona najchętniej zabrałaby ze sobą nawet obrazy ze ścian. Nie mówiąć o tym , że wraz zdzieckiem s przygotowani na każdą porę roku i okazję. Ale tak poważnie najpoważniejszą przeszkodą jest samolot. O ile na tubę długości do 1,5 m przymykają oko o tyle za dłuższą każą już słono dopłacać.


#15 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 marzec 2006 - 09:04

@klon
jeśli tak, to dla Ciebie ciekawym rozwiazaniem mógłby być ten 3-częsciowy travel który widać na zdjęciu, z tego co pamiętam jest do 1,25 uncji. Mysle ze Slidera 10 by obsłużył.

Pozdrawiam


#16 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 marzec 2006 - 09:17

Friko,

Tak on obsluguje Slidera 10. Mam go w wersji spinn. Bardziej niz pozytywne odczucia po paru wyjsciach na plaze B)


Guzu

#17 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 marzec 2006 - 15:42

Kolejna dobra część z serii artykułów edukacyjnych o budowie wędziska.
@Friko, tak trzymać. :D

#18 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 marzec 2006 - 17:33

Bardzo mi się podoba pomysł na wędkę i... kurczę muszę przyznać, że budujemy taką prawie moją wymarzoną dżerkówę. 1-częściowa, akcja twardawa, tylko wyrzut troszkę za duży dla mnie ale w sumie to fakt - szczupaki w wodzie są. Trzeba rzucać dużą przynętą.

Jedna rzecz mnie zastanawia - odstrzelić przynętę to znaczy ją odzyskać a nie stracić nie? :mellow:

Jestem ciekaw dalszej części i szacowanego kosztu całości.

#19 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 marzec 2006 - 21:02

He he, odstrzelić to najczęsciej znaczy stracic na zawsze, niestety :unsure: ale nie ma tego zlego, po dwoch odstrzelonych (drogich) jerkach czlowiek uczy sie zawracac uwage na to co robi, w szczegolnosci na plecionke na szpuli!

Pozdrawiam

#20 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 10 marzec 2006 - 23:01

To zależy czy łowisz przynętą tonącą czy pływającą. Jak tonąca to kaplica ale jak pływajaca to wystarczy podpłynąć i zgarnąć z powierzchni wody i znów możemy cieszyć się naszą przynętą :D