Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakiej wagi kotwice?????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   recha133@wp.pl

recha133@wp.pl

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 06 czerwiec 2009 - 20:25

Witam :mellow: jestem tu pierwszy raz i za bardzo nie ogarniam tematu :( Mam pytanko:Posiadam łódz 380 / około 100 kg wagi
Jakiej wagi zakupić do tego zestawu kotwice żeby lódz sie nie przemieszczała .B Prosze o pomoc .Pozdrawiam

#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 czerwiec 2009 - 09:09

ja do podobnej łodzi mam ok 3 kilo, może 4 i na Wiśle sporadycznie mam problem ze stanięciem w nurcie na jednej, czasem ją wyrywa i dryfuję kawałek w dół. Z lenistwa drugiej nie chce się mi rzucać. Na jezioro to bez problemu.

#3 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 czerwiec 2009 - 18:16

Jezeli to ma byc na wisle to wzialbym ciezarek od wagi do kartofli o rozmiarze 10kg. Ale zwlaszzca jak masz bloczek do podnoszenia, to lepszy bylby 15kg.
W zadnym wypadku nie kupowalbym ustrojstw oferowanych na rynku, albo nie spelnia zadania (np. sa takie odlane w gumie) albo uwięzną gdzies i jedynym ratunkiem bedzie nóż.
Najlepszy bylby odlany z ołowiu (dobry stosunek objetosci do wagi) z raczka do wyjmowania z wody z druta o srednicy najmniej 10mm.

Lepiej wybrac zbyt ciezka kotwice niz za lekka, bo przesuwajac sie po dnie, zwlaszzca kamienistym, narobi takiego rabanu, ze na pewno nic nie zlowisz.

Gumo

#4 OFFLINE   kamspin

kamspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów

Napisano 07 czerwiec 2009 - 21:17

Witaj Recha,

napiszę Ci dla porównania, ponton + silnik waży ok 130kg całość z dwoma osobami na Wiśle bez problemu utrzymuje ciężarek 9-cio kilogramowy a na wodzie stojącej 5 kg.

pozdrawiam

#5 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 08 czerwiec 2009 - 09:37

Przeczytałem co napisali koledzy i chyba trzeba się z nimi zgodzić, ja łowię na Wiśle w Krakowie gdzie nurt jest słaby, podobnie było na Shannon gdzie nurt nie był zbyt rwący.