Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przegląd prawy wędkarskiej 04/2006


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 10 marzec 2006 - 08:37

Cześć,
Tak, tak ... dzisiaj w kiosku znalazłem nowy numer WŚ 04/2006. A w nim co osobiście uważam za warte przestudiowania:
- dżerki na bolenia - Marek Szymański o woblerach z krótkim sterem do połou boleni
- menuet z kleniem - Jacek Kolendowicz o doborze wędki do połowu na klenie (na co warto zwrócić uwage)
- wędzisko od ... do ... - Marek Szymański w polemice z IK (Irkiem Kowalskim ) na temat długości wędziska. Szukanie odpowiedzi czy wędki 6-7 stopowe są lepsze od dłuższych.
- Echo za trzy grosze - Cezary Karpiński - trzyma poziom :D Artykuł o niskobudżetowych echosondach.
- Wędka dla podróżnika - Andrzej Pałgan o tym jak przygotować się np. do wyjazdu na Afrykańskie łowiska
- Na ryby 2006 - relacja Marka Szymańskiego z targów wędkarskich
- Notatki łowcy łososi z przypadku - Andrzej Pałgan - taktyka dla początkujących o połowie łososi
- Złoty rzut - Jacek Stępień - barwna opowieść o boleniowej przygodzie, która miała miejsce podczas imprezy Boleń Odry.
- Pierwszy zestaw - Tomasz Łężak - o tym jak dobać pierwszy zestaw castingowy (artykuł znany, opublikowany już na stronie wraz ze zdjęciem ...)

Chciałem pominąć mój komentarz ale jakoś nie mogę. Chcę powrócić do artykułu Wędzisko od... do .... Pomysł na artykuł wyśmienity. Mój krótki komentarz jest taki, że Irek Kowalski to nie przeciwnik w takiej polemice dla Marka Szymańskiego (starego wygi). Widać niestety elementarną wiedzę IK, który nawet nie potrafił dobrze argumentować dlaczego ma być 6-7' (argumenty są płytkie moim zdaniem i zahaczają o jakieś teoretyczne rozważania). I generalnie artykuł jest w połowie wyśmienity, a w połowie kiepski. Na koniec podsumowanie jednym zdaniem - rozmowa praktyka (M.SZ) z teoretykiem.
I jeszcze by uspokoić innych od razu dodam - nie podjąłbym się w tym przypadku polemizować z M.Sz. Za mało praktycznej wiedzy :mellow:

Pozdrawiam
Remek


#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 10 marzec 2006 - 08:42

widzę, że chłopcy z WŚ ostatnio zaskakują bardzo pozytywnie. To chyba swoisty rekord jeśli chodzi o termin pojawienia sie gazety w kiosku... a 10-ty to bardzo dobry termin. w sam raz by przestudiowac gazete do czasa az sie pojawią inne tytuły :mellow:

#3 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 10 marzec 2006 - 08:45

widzę, że jak tak dalej pójdzie, to kazdy kolejny numer będzie się ukazywał z miesięcznym wyprzedzeniem. :wacko:

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 marzec 2006 - 09:55

Dzisiaj pojawiły się WW oraz WMH. W skrócie:
WW
- Kije do jerkowania - Rognis pisze o dostępnych wędkach do jerkowania (dzięki za zdjęcie!! - przez chwilę zastanawiałem się, która wędka jest którą - ale frikozajzera rozpoznałem)
- Przelewowe gumisie - Tomek Krzyszczyk o gumowych imitacjach
- Żabiarze czekają - Karol Zacharczyk o pstrągach i połowie na imitacje żaby (jak wykonać jiga przypominającego żabkę - już mnie zachęciło :mellow:)
- Lekkie skrzywienie - o szkodliwości stosowania zestawów ultra light - Tomasz Krzyszczyk
- Renesansowe wahadłówki - Paweł Oglęcki - jak w temacie o mniejszych i większych zapomnianych wahadłówkach
- Pstrągowa żabka - właściwy artykuł o tym jak wykonać jiga - imitację żabki - Karol Zacharczyk Polska
- Pstrąg potokowy - Rajmund Litwiński w tajnikach spinningowania o kropkowańcu
- Warsztaty Salmo - w telegraficznym skrócie Karol Zacharczyk o warsztatach
PAD - łowisko olbrzymów - Maciek Rogowiecki opisuje PAD - zdjęcie ładnego sumka :mellow:
- Łeba - opis łowiska pstrągowego - Karol Zacharczyk
- Banówka - Marian Paruzel o kolejnym łowisku pstrągowym
- Naturalne Pisanki - dla miłośników fotografii Włodzimierz Stachoń o wiosennych pisankach ptasich ... ładne zdjęcia!
- Władca czarnej rzeki - kolejne egzotyczne wyprawy Mariusza Aleksandrowicza


WHM:
- Na początek klenie i jazie - Jace Klanek o połowie tychże ryb
- Zaczynamy spinningowanie cz.2 - o akcesoriach spinningisty Mirek Golański
- Keltowe ostatki - Andrzej Konowrocki
-Uwaga zaczepy - ponownie Andrzej Konowroocki ... jak postępować w przypadku napotkania na swojej drodze zaczepu :mellow:
- Twarde Sztuki - Jorg Strehlow o zimowych połowach sandaczy
- Tam spełniają się marzenia - Kanda, Kanada, Kanada ...
- Na cały rok - o boleniach Adrian Plecha
- Wywiad z Brodą - skąd to znam (widać panom z WMH spodobał się NASZ pomysł :mellow:)... wywiad z Arturem Brodą Moderackim
- Płytko przez cały rok - o tym jak łowić płytko szczupaki
- Leśne strugi - Janusz Gradek o pstrągowej partyzantce

Dodatkowo film o połowie Łososi i troci. Trudno mi powiedzieć coś na jego temat bo jeszcze nie oglądałem.

Pozdrawiam
Remek

#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 marzec 2006 - 10:24

Ej? Frikozajzajera? :o

#6 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 marzec 2006 - 16:13

NO to kuna ładnie. Wychodzi na to, że bede musiał wrócić do miasta po lekturki :mellow: