Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tarło krąpia a drapieżnik.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 12 czerwiec 2009 - 13:17

Witam!
Mam jedno małe pytanie.Powiedziano mi że na pewnym odcinku Narwi intensywnie trze się krąp a co za tym idzie podchodzą do niego drapieżniki.Może macie jakieś doświadczenie w tym względzie i możecie mi zasugerować na jakich odcinkach rzeki, w jakich typowych miejscach może się to odbywać? Chyba że nie ma to najmniejszego znaczenia i może to być wszędzie.Dodam że tam gdzie łowię nie ma ostróg na rzece.
Pozdrawiam!

#2 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 12 czerwiec 2009 - 13:21

Mój kolega złowił kiedyś z jednego miejsca (Odra) 3 sumy w którym tarły się krąpie ;) Wzieły mu pod samym brzegiem, na małą obrotówke.

#3 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2669 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 12 czerwiec 2009 - 13:32

A te krąpie to jak tarły się w 3 sumy ? Chyba raczej obcierały o siebie... a może to taka specjalna technika tarłowa :unsure:
Pzdr

#4 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 12 czerwiec 2009 - 19:37

Ja dziś natrafiłem na takie miejsce gdzie krąp odbywa tarło.Jest to zakole ze spokojna woda, przy brzegu długi pas roślinności.Głośno hałasują ze ich z daleka słychać.Taki miejsca z etycznego punktu widzenia raczej się omija szerokim łukiem .

#5 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 17 czerwiec 2009 - 07:04

W czasie mojego drugiego wyjazdu w życiu na bolki trafiłem na tarlisko krąpi na przelewie. Złowiłem 11 grubych bolków. Co roku szukałem takich miejsc i łowiłem sandacze i sumy. Od kilku lat już nie trafiam na takie miejsca ale ilość łowionych krapi przez gruntowców spadła tak lekko licząc o 80%. Kiedyś dobry wynik to było ponad 100 a teraz jak złowią 2 to dobrze. Tak zmasakrowana woda jest w okolicy Połańca.

#6 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 17 czerwiec 2009 - 08:47

To ja głupi tydzień temu trafiłem na dwa miejsca w których tarły się krąpie i nie chciałem tam łowić. Znajomy wspominał coś o szczupakach i to przyzwoitych jak na Wisłok, akuratnie było to dokładnie w miejscu tarła krąpia.Dzisiaj pojechałem na ryby ale padało i się wróciłem, zaraz znowu uderzam bo słońce świeci.

#7 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 17 czerwiec 2009 - 09:25

Witam!
Pytanie wzięło się z tąd że znajomi łowiący na tyczkę wspomnieli że krąp się trze i momentami aż się gotuje od ataków drapieżników.Zamierzam to sprawdzić w tym tygodniu.
@biosteron-rozumiem że miejsca w których trze się ukleja a gdzie aż gotuje się od rapowych ataków , omijasz szerokim łukiem? :D Bo czym niby się różni tarło uklei od tarła krąpia?
Pozdrawiam!!!

#8 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 17 czerwiec 2009 - 14:07

Nie nalezę do tych osób co za wszelka cenę chcą złowić rybę (bolenia).

#9 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 17 czerwiec 2009 - 19:06

Przepisy PZW są tworzone przez amatorów mających nie tylko blade pojęcie o pisaniu ale też o ekosystemie. Niegdyś tarło krąpi odbywało się na całym kanale elektrowni i kilku tamach poniżej. W małej rybnej rzeczce to praktycznie większość jej biegu. Gdyby tak brać poważnie niektóre przepisy to trzeba przestać łowić. Nie tak dawno napisałem na forum, że według mnie PZW w swoich przepisach za połów uważa złowienie i zabranie ryby a nie samo łowienie. Od razu „życzliwi” zaatakowali Remka żądając mojej głowy. Jak mają odwagę się ujawnić to nich mi wytłumaczą dlaczego w rejestrze POŁOWU RYB nie wpisuje się ryb wypuczanych. Czekam.

#10 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 17 czerwiec 2009 - 19:36

No właśnie....Ale czego można się spodziewać po naszych leśnych dziadkach?

#11 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 17 czerwiec 2009 - 20:30

Na Kanałku Żerańskim tarło ma teraz gruby leszcze i krąp ( z przewagą tego pierwszego) miejsca nie zdradzę co by kłusole na widły wszystkiego nie wyłapali.
Dodam tylko, że w zeszłym roku tarło dobywał na przełomie kwietnia i maja...

#12 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 czerwiec 2009 - 22:57

Przepisy PZW są tworzone przez amatorów mających nie tylko blade pojęcie o pisaniu ale też o ekosystemie. Niegdyś tarło krąpi odbywało się na całym kanale elektrowni i kilku tamach poniżej. W małej rybnej rzeczce to praktycznie większość jej biegu. Gdyby tak brać poważnie niektóre przepisy to trzeba przestać łowić. Nie tak dawno napisałem na forum, że według mnie PZW w swoich przepisach za połów uważa złowienie i zabranie ryby a nie samo łowienie. Od razu „życzliwi” zaatakowali Remka żądając mojej głowy. Jak mają odwagę się ujawnić to nich mi wytłumaczą dlaczego w rejestrze POŁOWU RYB nie wpisuje się ryb wypuczanych. Czekam.

Na obwodzie rybackim R4 - odcinek no kill Dobczyce - Gdów pod opieką Przyjaciół Raby wpisuje się złowione i wypuszczone ryby.
BTW - głowy nie żądałem :mellow: choć pewnie miałbym i powody :mellow: ale ja słabo życzliwy jestem.

#13 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 18 czerwiec 2009 - 06:32

Na obwodzie rybackim R4 - odcinek no kill Dobczyce - Gdów pod opieką Przyjaciół Raby wpisuje się złowione i wypuszczone ryby.
BTW - głowy nie żądałem :mellow: choć pewnie miałbym i powody :mellow: ale ja słabo życzliwy jestem.


Gdyby na odcinku no kill kazano wpisywać ryby złowione i zabrana to było by nawet zabawne, choć wątpię aby mnie jeszcze coś zdziwiło w tym kraju :D



#14 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 18 czerwiec 2009 - 08:19

Inną rzeczą jest sens wpisywania każdej złowionej ryby. Dobry muszkarz wchodząc na banię potrafi wyczesać nawet kilkanaście ryb.... dłużej by je wpisywał niż łowił i po dwóch wypadach nad wodę rejestr pełen...

#15 OFFLINE   Adri@n

Adri@n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 19 czerwiec 2009 - 20:46

staderas łowisz na rabą???

#16 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 19 czerwiec 2009 - 21:11

ostatnio głównie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych