Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nocny spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Szyszak

Szyszak

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 20 czerwiec 2009 - 21:25

Witam,
mam pytanie tyczace sie spinningowania noca z brzegu. Czy jest to w Polsce dozwolone, czy zależy od łowiska? Czy ktos wogole tego probowal i z jakim efektem? Bardzo jestem ciekaw Waszych doswiatczen w tej kwestii.

#2 OFFLINE   dziubek

dziubek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 czerwiec 2009 - 22:22

Częściową odpowiedz dostaniesz oglądając wczorajsze zdjęcie Hlehle w wątku o sandaczach.

#3 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 21 czerwiec 2009 - 01:05

W okregu mazowieckim niema zakazu wedkowania w nocy.Ogólnie taki zakaz raczej jest na łowiskach specjalnych z tego co sie orientuje,ale moge sie mylic.Łapanie w nocy to zupełnie inna bajka,wszedzie wokół ciemno i co chwile słychac głosne ataki drapieżników na drobnice :D Szczególnie w okresie letnim jest to skuteczne ponieważ drapieżniki chetniej żeruja noca.Trzeba samemu spróbowac tego typu łapania zeby wiedziec jak smakuje :mellow:

#4 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 21 czerwiec 2009 - 10:45

Z tego co wiem wolno na wodach nizinnych, nie wolno na wodach górskich. Ponoć jest też jakiś prawny zakaz z łodzi nocą, ale chyba zupełnie nikt o nim nie pamięta...

#5 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 czerwiec 2009 - 15:05

Prawo nie zabrania. Może zabronić dzierżawca/właściciel w zalezności od swojego widzimisię. Na wodach nizinnych, przy połowie z brzegu taki zakaz występuje rzadko. Często zabroniony jest nocny połów z łodzi.

Oczywiście na wodach górskich połów nocą jest zabroniony (patrz RAPR).

IMHO - polecam, szczególnie zapracowanym. Wczoraj pierwsza godna wspomnienia ryba sezonu - boleń 70cm z napływu :D Sandaczy od początku tego sezonu niestety zero :( . We wtorek złowiłem na małego wobka krąpia około 35cm - hukną aż miło, zapięty prawidłowo za pysk - podejrzewam że wygłodniały po tarle. Dla mnie nocny spining to ostatnio jedyna alternatywa - pojawiam się o zmroku i siedzę do godziny 23-24. Na dniu nie mam czasu, popołudnia poza weekendami też zajęte.

W nocy możesz złowić: sandacza, suma (pamiętaj że jeszcze nie sezon na tą rybę). Jako przyłów trafiają się bolenie (różnej maści) i klenie jak kołki - tak od 45 cm wzwyż.

Pozdrawiam

Paweł

#6 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 21 czerwiec 2009 - 21:12

Jak to prawnie jest to nie wiem ale przekonalem sie, ze efekty potrafia byc powalajace :D

#7 OFFLINE   MarekB

MarekB

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaPstrągowe Rzeki Lubelszczyzny

Napisano 01 lipiec 2009 - 10:09

Czasami się coś uda: wieczorowy sandał z Wisły (76 cm)

Załączone pliki



#8 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 01 lipiec 2009 - 13:48

Bardzo ładny sandacz,gratuluje :D