Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lamiglas MC86MS 8"6, 8-12lb, 3/8-3/4-11-22gr


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 29 czerwiec 2009 - 08:42

Witam!
Szukając ostatno niedrogiej wędki na łódkę natknąłem się na coś takiego.Może ktoś trzymał w ręku.Podobno najtańsza wędka grafitowa produkowana przez Lamiglas.Fotki:



Załączone pliki



#2 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 29 czerwiec 2009 - 08:49

Czy to będzie dobra alternatywa dla tańszych Dragonów,Kongerów i Mikado?


Pozdrawiam!

Załączone pliki



#3 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 29 czerwiec 2009 - 08:54

zapytaj chlopakow z ARt ROD. Ja bym wciemno wybieral nawet najtanszego lamiglasa niz kongera czy mikado. B)

kiedys mialem okazje lowic tanim i seryjnym castingowym lamiglasem z serii competitor. Bardzo dobre wedzisko.

Problem z seryjnymi lamiglasami jest taki, ze poszczegolne egzemplarze moga byc dosc niedokladnie wykonane. Zalane lakierem przelotki, kiepski korek itd. Jedbnak same wedki w sensie urzytkowym sa swietne ..

JW :D

#4 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 29 czerwiec 2009 - 09:31

No i ta cena-150zł za nową.Tyle co np. Dragon Mystery.

#5 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 czerwiec 2009 - 11:02

Ogolnie jest tak jak pisze @Jerzy.
Jezeli to jest rzeczywiscie LAmiglas to nie ma sie nad czym zastanawiac. Ewentualne niedociagniecia, np. zbyt mala przelotka od kolowrotka da sie zniwelowac.
Wazna jest przede wszystkim wart. uzytkowa a ta posiadaja jak na razie wszystki blanki Lamiglasa, z ktorymi sie zetknalem.

Gumo

#6 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 03 lipiec 2009 - 08:50

Witam!
Dziękuję z wszystkie odpowiedzi!!!
Pozdrawiam!

#7 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 03 lipiec 2009 - 16:34

Tylko ta akcja MEDIUM to pewnie tylko z wobkami będzie dobrze wspólpracować... :unsure: mam racje jak nie to mni poprawcie Embarassed

#8 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 lipiec 2009 - 16:49

Koledzy się nie zastanawiają i biorą w ciemno a ja mam wątpliwości i pytanie. Czy nie jest tak, że wędka Lamiglasa kosztująca 40$ jest czymś w rodzaju reklamówki?
Jak z tańszymi Shimano - kupujemy kołowrotek za 100pln, wart połowę tego, no ale mamy napis na kołowrotku jak na Stelli. :D

PS
Nie podważam Waszych odpowiedzi - pytam, bo nigdy seryjnego lamiglasa nie miałem. Customa zresztą też ;)
O seryjnych słyszałem, czytałem, że właśnie fabryczne uzbrojenie i wykończenie, pozostawia niedosyt. A mowa była o modelach z wyższej półki...

Pozdrawiam
Grzesiek

#9 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 03 lipiec 2009 - 20:27

nigdy seryjnego lamiglasa nie miałem. Customa zresztą też ;)


Pozdrawiam
Grzesiek


a ja mialem/uzywalem, zarowno tych seryjnych jak i customow. w wersji spinningowej jak i castingowej z podstawowych grafitow jak i XGM i nadal biore w ciemno bez zastanawiania sie lamiglasa za 40$ niz kije o ktore pytal autor watku.

Lamiglasy z jakimi sie spotkalem posiadaly unikalna ceche. Walory uzytkowe. Mimo estetycznych niedorobek i zbrojenia jakie kulo w oczy purystow i zbrojmistrzow ( moj Lami przy dlugosci 6,6 mial az 11 przelotek!!) Seryjne Lamiglasy to przedewszytskim znakomite uzytkowo wedki. Mialem w rekach w warynkach lowiskowych kije seryjne znacznie precyzyjniej wykonane jak i wypieszczone customy innych producentow i zdarzaly sie wg. mojej opinii wedki malo udane. Jak dotad nie trafilem jeszcze w Lamiglasa ktorego tak wlasnie bym okreslil.

Moja ulubiona seria to IM 700 ... nastepnego mocnego customa zrobie na 25 funtowym blanku z tej wlasnie serii..

pozd JW :D




#10 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 lipiec 2009 - 22:12

Jeśli nawet 6'6 na 11 (! :huh: !) przelotkach jest gites użytkowo, to OK. W miarę mnie to przekonuje :D
Pozdrawiam
Grzesiek

#11 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 04 lipiec 2009 - 09:18

hej

Zebysmy mieli jasnosc.. :D O wadach seryjnych Lamiglasow juz wspomnielismy wyzej, m.in o zbrojeniu. Moj Lami mial 11 przelotek (10+1, do tego pierwsze 4 na 2 stopkach) na dlugosci mniejszej niz 2m i mimo to byl uzytkowo bardzo dobra wedka. Oczywiscie taki kij moglby byc lepszy, dlatego dalem go do przezbrojenia. I tak stalo sie w istocie. Przy lzejszym uzbrojeniu wedka bardziej mi odpowiadala.

Niechcialbym wywolac tu wrazenia, ze polecamy Lamiglasa mimo obiektywnych wad jakie posiadaja seryjne egzemplarze tego producenta. Niemniej wg mnie w przypadku Lamiglasa mamy doczynienia z producentem, ktory przedewszytkim posiada w swojej ofercie doskonale wedziska do lowienia ryb a nie tylko do opisow w internecie!! To niezbyt czeste w chwili obecnej.

pozd JW :D



#12 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 lipiec 2009 - 01:32

Hehe. Jerzy, dla mnie jasność była już w poprzednim poście, ale niech jasności stanie się zadość :mellow:

Mnie tylko zastanawiała fizyczna możliwość wyprodukowania kompetentnego produktu w takich pieniądzach. Bo ile za blank? Ile za ringi, nitki, żywicę, za uchwyt, jakiś korek, dla montujących rączek coś i sprowadzić też trzeba. Ile za dumny napis Lamiglas? A i sprzedający również zarabia. ;)
Jeśli to możliwe, to z całą pewnością absolutna rzadkość w tej chwili. Ale w pełni mnie Twoja retoryka przekonuje i doświadczenie.

Pozdrawiam
Grzesiek

#13 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 05 lipiec 2009 - 14:36

hej

pytanie nalezaloby odwrocic. Czy koszt tych wszytkich komponentow do jakiego przyzwyczaili nas rodzimi producenci jest aby adekwatny do cen jakie sa na swiecie.

Bo moze okazac, sie, ze koszt wykonania takiego podstawowego kija z dumnym napisem Lamiglas to tak naprawde 20$ a nastepne 20S to podatki i zysk.

Cos w tym musi byc, koszt kompletu przelotek alconite w wersji cast u jednego z polskich rodbulderow kosztowal jakies niebotyczne pieniadze i sporo taniej bylo je kupowac w internecie, nawet jak doplaciles koszt wysylki + clo i vat

Insza inszosc, ze tytulowy Lamiglas to raczej podstawowa seria u tego producenta, i zapewne w calosci wykonany w chinach.

Lamiglas to przedewszytkim producent blankow. Nietylko do rodbuildingu, ale takze dla innych producentow. W US jest niewielka firma prowadzona przez utytulowanego lowce bassow produkujaca wedki na blankach lamiglasa. Mam na mysli kije marki Dobyns.

Na glowbej stronie Lamiglasa znajdziesz ogrom roznych blankow, a tylko na niektorych z nich buduje sie seryjne kije Lamiglasa.

pozd JW :D

Kiedys slyszalem, ze Lamiglas montowal swoje seryjne kije na blankach zrobionych w US w Meksyku ... :D



#14 OFFLINE   adamek

adamek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaTo tu, To tam
  • Imię:Adam

Napisano 04 sierpień 2009 - 21:34

Sory panowie może zadam glupie putanie ale czy Line Wt. oznacza zalecaną linkę do tego kija czy może moc tego kija ??

#15 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2669 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 05 sierpień 2009 - 06:30

W pewnym sensie jeden diabeł.
Line wt., to line weight, czyli wytrzymałość linki.Konkretnie na wędzisku podaje się optymalny przedział wytrzymałości linki dla danego kija. Linka wyraźnie słabsza, niż podano, łatwiej się zerwie, bo kij będzie gorzej amortyzować; przy lince dużo mocniejszej można nawet doprowadzić do złamania samego kija, nim linka puści. Wytrzymałość zalecanej linki określa moc kija.
Pzdr
Fatso

#16 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 sierpień 2009 - 10:47

Kupiłem ostatni kij od Nintendopassion- napisałem do niego maila - znalazł jeden i wystawił.

Kij jest.......

wspaniały. Ma wieśniackie złote przelotki, najzwyklejszy korek, najzwyklejszy uchwyt pod kołowrotek, ale blank pracuje super.

Poczytałem na amerykańskich forach - te kije były zrobione przez Lamiglasa dla jednego dystrybutora i miały być tanie. Są tanie, ale to wciąż Lamiglas.

Myślę, że przezbroję go w ciemne przelotki, bo chcę go używać do łowienia pstrągów i to złoto błyszczy, albo przemaluję markerem. Reszta cudo.

#17 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 05 sierpień 2009 - 13:13

masz na mysli tytulowego lamiglasa? Czy jakis inny kij z tanszej serii?

pozd JW :D

#18 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 sierpień 2009 - 13:43

Mam właśnie tego. Powstał tylko jeden taki dziwnie tani. Nawet na forach amerykańskich się dziwowali...

#19 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 05 sierpień 2009 - 14:52

ale jednak Lamiglas. Mimo, ze cena niska to wedzisko jest dobre. Gdzie jest wyprodukowany ten kij? W chinach?


pozd JW :D


#20 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 sierpień 2009 - 14:59

Taaaak. Miał taką wstydliwą naklejkę Made in China ale cooo tam :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych