Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

problem z pracą wobka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   grayo

grayo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • Lokalizacjaz nad Pisy

Napisano 22 listopad 2014 - 16:15

Witam. Mam problem z uzyskaniem odpowiedniej pracy korpusu w wobku głębiej schodzącym. Otóż tak, ster umieściłem jakieś 5mm poniżej oczka, praca była taka jakby podszrpywana, potem ster dałem pod samym oczkiem, praca ok ale nie stabilna, wobler wykładało na boki. Może oczko umieścić w sterze?



#2 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6258 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 22 listopad 2014 - 16:30

A po takim trzykrotnym sadystycznym zabiegu to coś z tego korpusu zostanie? Zdjęcie daj.



#3 OFFLINE   grayo

grayo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • Lokalizacjaz nad Pisy

Napisano 22 listopad 2014 - 16:36

Mam gotowe dociążone korpusy (3cm) i tak powoli kombinuje. http://jerkbait.pl/t...wobki-by-grayo/

Dodam że korpusy są przeznaczone do wersji płytko schodzących, i tak z ciekawości próbuje ominąć robienie stelażu pod nacięty ster :)


Użytkownik grayo edytował ten post 22 listopad 2014 - 16:44


#4 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6258 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 22 listopad 2014 - 16:53

Ja bym już z nich DR nie robił- szkoda haratania korpusu żeby w sterze oczko umieścić a druga sprawa to obciążenie chyba trochę za daleko od przedniego oczka jak na klasyczny DR. Jak chcesz, żeby szły trochę głębiej to spróbuj ster łamany zrobić, powinny tym sposobem mieć większe możliwości przy zanurzeniu ale też łatwiej prowadzić się w wyższych warstwach. Adam @spinnerman ma gdzieś w swoim wątku też fajne stery w modelach z żółtym łebkiem, takie okrągłe i chyba lekko wklęsłe o ile dobrze pamiętam, tego patentu też możesz spróbować ale będzie trudniej. 



#5 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 listopad 2014 - 17:12

Do testów nie trzeba haratać korpusu - wystarczy zrobić otworki w sterze i umieścić w nich oczko z drutu. Ryby może nie utrzyma, ale można sprawdzić pracę. Jak niejasno napisałem, to mogę wrzucić fotkę.

#6 OFFLINE   grayo

grayo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • Lokalizacjaz nad Pisy

Napisano 22 listopad 2014 - 17:49

Peekol, wiem o co chodzi :) ciekawy pomysł , a jak najprościej zrobić otwór w sterze lub go lekko załamać?



#7 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 listopad 2014 - 17:59

Jak poliwęglan to zaginasz kleszczykami, kombinerkami. Można też na ciepło, ale na zimno też się dobrze gnie. Otworki to wiertłem, albo wypalasz np gorącą szpilką. Jak nie wkleiłeś jeszcze steru to możesz popróbować różne kształty, różne miejsca oczka.
Ostatnio widziałem artykuł, w którym gość opisał sposób na dorobienie do zwykłego woblera oczka do steru - jak znajdę to podlinkuje. Nie jest to jakieś super mocne, ale na klenia wystarczy ;)

#8 OFFLINE   grayo

grayo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • Lokalizacjaz nad Pisy

Napisano 23 listopad 2014 - 19:21

Narazie nic nie wklejam. A czy wielkość steru ma duże znaczenie w pracy woblerka?



#9 OFFLINE   Rudy

Rudy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaKnurów

Napisano 23 listopad 2014 - 19:50

Jak dobrze rozumiem to chyba wobler obraca się wokół własnej osi coś jak fatso  a ty chcesz żeby pracował bardziej na boki z fizycznego punktu widzenia musiałbyś obniżyć środek ciężkości czyli podwiesić jajo , albo zmniejszyć ster . Ale te drugie to bardziej do twórców .



#10 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 listopad 2014 - 20:02

Jasne że wielkość steru ma znaczenie. Zagadnienie dość szerokie, w paru słowach się nie wyjaśni, ale min. za duży ster (przy klasycznej konstrukcji - oczko w sterze) powoduje że wobler nie będzie pracował.

#11 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 listopad 2014 - 10:52

Ostatnio widziałem artykuł, w którym gość opisał sposób na dorobienie do zwykłego woblera oczka do steru - jak znajdę to podlinkuje. Nie jest to jakieś super mocne, ale na klenia wystarczy ;)

Obiecany link: http://www.fishing.p...era-na-latwizne