Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Gdzie białoryb


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 23 listopad 2014 - 18:18

Witam.

Od kiedy pływam po jeziorze, co roku obserwuję podobną sytuację.

Mniej więcej od połowy czerwca do końca pazdziernika w toni na echu widać sporo ryb. W miare zbliżania się chłodniejszych miesięcy, schodzą głębiej, po czym w listopadzie poprostu znikają.

Na załączonych zdjęciach z pażdziernika widać jeszcze stada leszczy. Miesiąc póżniej ekran echa świeci pustką. Sytuacja wygląda podobnie na całym jeziorze. Czyżby ryba przemieściła się na płycizny. Troche to dziwne bo powinno być na odwrót. Macie jakiegoś pomysła o co tu chodzi..?

Załączone pliki



#2 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 listopad 2014 - 18:22

Niekoniecznie :)  może ich po prostu nie zlokalizowałeś, ja kiedyś płynąc wzdłuż brzegu na którym łowiłem nie znalazłem na echu

wcale białorybu, a na drugiej stronie brzegu jeziora, piękne echa stad leszczy były na echo. :D



#3 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 23 listopad 2014 - 18:29

Jeziorko ma 344 hektary. Raczej maloprawdopodobne żebym nie natrafil na coś ciekawego w ciągu całego dnia, a pływam raczej dużo.

#4 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 listopad 2014 - 18:32

Nie mogły przecież rozpłynąć się w powietrzu (wodzie) gdzieś tam są. :)



#5 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 23 listopad 2014 - 18:41

A pływałeś tam gdzie łowisz je spod lodu?



#6 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 23 listopad 2014 - 18:45

Raczej zapytam niż odpowiem. Jeśli leszcze będą leżeć na dnie nieruchomo , mocno zgrupowane , to czy echo odróżni je od dna?



#7 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 23 listopad 2014 - 19:10

A pływałeś tam gdzie łowisz je spod lodu?

Nie łowie spod lodu. Nie wyjaśniłem do końca. Nie łowię białej ryby. Służy tylko jako namiar na szczupaka za którym się uganiam. W czasie gdy na ekranie widoczne były stada białorybu, notowałem także brania szczupca. Obecnie lipa.Poprostu studnia. Łowię z trola.

Jeżeli chodzi o wykrywalność ryb przyklejonych do dna...Oczywiście że echo odróżni je od dna za pomocą color line.


Użytkownik Kadet edytował ten post 23 listopad 2014 - 19:17

  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#8 Guest_outsider44_*

Guest_outsider44_*
  • Guests

Napisano 24 listopad 2014 - 11:49

Cóż, ryby są na pewno, echo ich nie namierza. Wniosek: ułomna technika i kamuflaż rybi, razem lub oddzielnie. "Oczywista" wiara w dość niedokładną technikę powoduje mylne wnioski.



#9 OFFLINE   kolay

kolay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 26 listopad 2014 - 10:43

Bywają takie dni, gdzie trudno znależć ławicę na echu. Ryby sa rozbite pojedynczo. Znajdziesz ukleje, sielawy w chmurze. Rozumiem, że starasz się lokalizowac leszcze, płocie. Poczekaj tydzień, dwa woda się jeszcze bardziej wychłodzi i ryba musi sie zbić. Obstawiałbym głębokie płaskie blaty. W zeszłym roku w grudniu trafiłem na zgrupowania średnich płoci na metrowej wodzie przy trzcinach. Za rybą nie trafisz...



#10 OFFLINE   jedrekCF

jedrekCF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów

Napisano 11 grudzień 2014 - 09:40

Jakbym to ja miał taką sytuację a miałem niejednokrotnie to wskazałbym na przemieszczenie się ich w takie miejsce ze nie plywasz tam (plycizna itp) albo druga opcja jest taka ze ploszą się i spieprzaja i echo ich nie widzi :) PS jest jeszcze trzecia opcja... Jakiś "przyjaciel Ryb", sprawdził za pomocną siatki czemu tam stoisz i tak zaciekle rzucasz ;)

#11 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 11 grudzień 2014 - 11:04

Czy w jeziorze występuje sielawa? Jak tak to może inny białoryb grupuje się w okolicy ławic sielawy, która zbiera sie na tarło, a reszta rybek liczy na łatwy posiłek. Znam jezioro sielawowe którego( w okresie koniec października początek listopada )przybrzeżne wody az się gotują :-) z powodu właśnie ławic sielawy. Ale złowienie wtedy czegokolwiek poza sielawą za bok jest trudne. Ryb wtedy szukam na granicy podwodnej roślinności, w warunkach jeziora, o którym piszę to jest głębokość między 5 a 7 m, i raczej max dwie godziny przed zmierzchem.

#12 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 11 grudzień 2014 - 14:58

Jezioro jest typu sielawowego, ponieważ w dawnych pięknych czasach takowa rybka tu występowała, ale w wyniku pazernosci rybaków można ją odnaleźć jeszcze ale w śladowych ilościach. Świadczą o tym puste siaty zdziwionych barbarzyńców.