Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa CIMA , z rosyjska CNMA bądź CUMA.....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 lipiec 2009 - 08:23

......... jeśli ktoś jeszcze lubi, fabryczne wędziska, polecam :D

Od niedawna stałem się użytkownikiem modelu CM-X 932 MHRS długość 9'3, ciężarwyrzutu 10-25 g. Moc 10-20 lb.
Moja waga kuchenna wskazuje, że masa wędziska to 173g

Wędzisko jest bardzo czułe. Dogodna długość 2,83m sprawia, że jest, jak to określam manewrowe.
Świetnie sprawdza się, w zestawieniu z kołowrotkiem, wielkości 3000/4000, z nawiniętą żyłką, z zakresu średnic od 0,20 do 0,30mm.
Wędzisko jest dość sztywne, bardzo szybkie. Czuła szczytówka, w połączeniu ze świetnym gripem, wręcz znakomicie informują, co dzieje się z przynętą.
Wydaje się być świetnym narzędziem, do połowu rzecznego sandacza.
Łowiłem na to wędzisko bolenie, pstrągi, szczupaki, okonie i... trafiła się troć.
Za każdym razem wędzisko wykazywało wysokie walory użytkowe w trakcie holu. Żadna ryba nie spadła a moc drzemiąca w dolniku potrafi zaskoczyć.
Daje radę zarówno wirówce nr 3-4, w rzecznym nurcie, czy 25 gramowej karlince, jak i 6-7 cm woblerowi czy cykadom w zakresie 8-20g.
Guma, na główce od 7,5 do 22g bez problemu a na pewno może więcej
Łowię tą wędką od czerwca br i prawdę mówiąc jestem bardzo zadowolony z nabytku.
Mimo, że Made in Thailand, i przelotki jakieś inne niż od rodbuildera , pewnie na długo zagości w moim arsenale.

Fotki pochodzą z wygranej akukcji Allegro.


Załączone pliki

  • Załączony plik  CUMA 2.jpg   47,07 KB   615 Ilość pobrań
  • Załączony plik  CUMA 1.jpg   46,25 KB   618 Ilość pobrań


#2 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 lipiec 2009 - 14:40

Witam,
Wędeczka jak wiele innych niesamowicie ciekawych pozycji trafiły na allegro i szybko poszły. Exist steez 2000-nówka, został sprzedany za 900 zł :D
Miałem chrapkę na RST m5 z imieniem Ś.P. właściciela...
pzdr.


#3 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 lipiec 2009 - 16:13

Oczarował mnie ten korek i mocowanie kołowrotka. Piękne, czyste, proste. Strasznie mi się ten kijek podoba. Szkoda, że nie wypatrzyłem tej aukcji. Fajnie fajnie.

#4 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 lipiec 2009 - 05:22

@Waldku!
I tak nie przebija CD-ka Sunrise.Jego czułość trzymanie ryby raczej nie do pobicia.

#5 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 06 lipiec 2009 - 12:06

@Waldku!
I tak nie przebija CD-ka Sunrise.Jego czułość trzymanie ryby raczej nie do pobicia.

No cóż. Raczej trudno porównywać kijki o różnej mocy. Mimo że ciężar wyrzutu podobny, to Twoja wędka ma 12lb a moja 20lb.
W Cimie istotny jest uchwyt. To chyba on (jego konstrukcja) jest odpowiedzialny, za to świetne czucie.
Co do trzymania ryb, jak już pisałem- spadów nie miałem. Nawet śledzi :huh:. Natomiast 2 groty, w mocnej kotwicy (w blaszce long nr 3 Jaxona) wyprostowałem mimo

Poza tym Józku, ja mam porównanie a Ty chyba jeszcze.... :D

#6 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 lipiec 2009 - 12:21

@Waldku wiesz,że żartowałem.Nieżyjący Pan Piotr szajsu sprzętowego nie posiadał.To była extra seria daiwy, zapewne będziesz z niej zadowolony bo ma więcej mocy a mój cd jest do specjalnych zadań:1.długi dystans, 2.lekko na sandaczowego, okoniowego i szczupakowego 3.trzymanie ryby bez spadu szczególnie na zawodach( nie mylić z konsumpcją).
Te cechy posiada a o to mi chodzi.
P.S.
Zadowolony po urlopie?Srebrniaczek był to chyba tak.