Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Chemia , odpady , środowisko !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 25 listopad 2014 - 22:36

Postanowiłem założyć ten temat , dlaczego ? Dlatego , że nasza produkcja woblerów zaczyna zataczać coraz szersze kręgi w oparciu o coraz więcej składników chemicznych i to nie koniecznie przyjaznych dla środowiska . 

Farby (pojemniki ) , lakiery poliuretanowe i inne ( szybko gęstnieją w słoikach , i nie nadają się do dalszego użytku ) , pianki poliuretanowe , żywice ( pojemniki po tych produktach , resztki - nadlewki ) , rozpuszczalniki . 

Pewnie można by tu dodać jeszcze inne środki chemiczne szkodliwe dla środowiska . 

Jeśli macie ochotę to dopisujcie co jeszcze szkodliwego dla środowiska wynika z naszej produkcji przynęt . Jakie macie metody na pozbycie się takich śmieci ? A może jakieś propozycje - co z tym zrobić ?

 

Zapraszam do dyskusji .  :)  :rolleyes:


  • gawron lubi to

#2 Guest_outsider44_*

Guest_outsider44_*
  • Guests

Napisano 26 listopad 2014 - 00:48

Zacznijmy od początku, a na początku był ołów. Banalnie prosta sprawa i nie do przeskoczenia. Szkoda słów na takie tematy bo pewnym jest, że niszczyliśmy, niszczymy i będziemy niszczyć przyrodę, czy tego chcemy, czy też nie. Zieloni na razie nie mają szans.


  • Homegeon lubi to

#3 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 26 listopad 2014 - 07:40

Zbierać puszki itp, po czym odwozić je do Lamusowni, przynajmniej w Krakowie. U siebie też pewnie macie podobne punkty.



#4 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 26 listopad 2014 - 08:23

Ciekawy temat. Kończyłem Ochronę Środowiska i pracuję obecnie w firmie która zajmuje się odbieraniem odpadów zarówno komunalnych jak i przemysłowych, niebezpiecznych oraz innych niż niebezpieczne. Po wejściu nowej ustawy "śmieciowej" W każdym mieście lub gminie są wyznaczone (lub powinny być wyznaczone!) punkty odbioru takich problemowych odpadów tzw. PSZOKi. Tam można się pofatygować i oddać takie odpady( bezpłatnie, tzn jest to już wliczone w stałą stawkę którą opłaca się co msc), my je przewozimy do firm, składowisk, spalarni które utylizują owe odpady. Musze napisać że standardy unieszkodliwiania odpadów są u nas na dobrym poziomie ale to i tak nie to co w innych państwach. Taka ścieżka wydaje się rozsądnym wyjściem... lepiej tak niż wyjeb... do lasu ....


  • krzychun lubi to

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 26 listopad 2014 - 08:49

Szkoda słów na takie tematy bo pewnym jest, że niszczyliśmy, niszczymy i będziemy niszczyć przyrodę, czy tego chcemy, czy też nie. Zieloni na razie nie mają szans.

 

czytajac takie wypowiedzi wiem, dlaczego brzegi lowisk wgladaja tak jak wygladaja ... zieloni nie maja szans i edukacja tez nie B)



#6 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 26 listopad 2014 - 09:02

...niszczyliśmy, niszczymy i będziemy niszczyć przyrodę, czy tego chcemy, czy też nie...

 

Zgadzam się ale możemy zacząć się zmieniać i robić wszystko żeby zminimalizować ten proceder.



#7 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 26 listopad 2014 - 09:14

Pewnie nie w każdym mieście takie instrukcje, lub wręcz punkty do oddania takich resztek się znajdują. Można dowiedzieć się, czy w mieście jest punkt selektywnej zbiórki odpadów.  Znam np. jeden sklepie/hurtownie gdzie jest pojemnik do pozbycia się takich odpadów. Zastanawiam się, jak to się ma do naszych sąsiadów z DE, którzy przekraczają granicę i zostawiają nam piękne worki śmieci w lasach. Ostatnio widziałem nawet lodówkę.  :wacko:



#8 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 26 listopad 2014 - 09:48

Wystarczy zadzwonić do Urzędu Miasta lub Gminy i zapytać się: Gdzie? Co ? I jak ? Muszą pokierować. Dużo sklepów z takimi materiałami ma właśnie pojemniki na odpady które są odpadami po produktowymi ich towarów. Tam też można szukać rozwiązania. Niemiec który śmieci ? Uuuu wstyd. Ale my też im robimy syf w ich "szwarcwaldach" ... niestety.



#9 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 26 listopad 2014 - 10:51

Niemiec który śmieci ? Uuuu wstyd. Ale my też im robimy syf w ich "szwarcwaldach" ... niestety.

 

A to nie znasz widzę tematu Tak, od lat mają z tym problem gminy przygraniczne. Nie wszystkie, ale są miejsca szczególne. Nie wiem, z czego to wynika.


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 26 listopad 2014 - 10:51


#10 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 26 listopad 2014 - 10:55

Naprawdę pierwsze słyszę i po raz kolejny widzę że utarte stereotypy podają na twarz. Miałem ich za czyściochów... Ale tak to jest stereotyp= gówno prawda :)



#11 Guest_outsider44_*

Guest_outsider44_*
  • Guests

Napisano 26 listopad 2014 - 11:54

czytajac takie wypowiedzi wiem, dlaczego brzegi lowisk wgladaja tak jak wygladaja ... zieloni nie maja szans i edukacja tez nie B)

Poziom edukacji młodzieży w Polsce ciągle spada. Próby edukacyjne w terenie kończą się epitetami, a czasem błyskiem ostrza noża. Edukacja to teoria o skuteczności mniejszej od zarybień narybkiem sandacza Jeziora Zegrzyńskiego. Ale próbować trzeba. I próbuję. Toteż na koniec proszę mi powiedzieć: jakie są szanse na przekonanie Pana do rezygnacji ze stosowania ołowiu podczas wędkowania?

 

P.s. Odechciało mi się dziś wędkować.


Użytkownik silurus44 edytował ten post 26 listopad 2014 - 12:02


#12 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 26 listopad 2014 - 14:36

Poziom edukacji spada, a rozwydrzenie młodzierzy rośnie conajmniej od czasów starożytnej grecji. Tak w każdym razie wynika z ichniejszych zapisków i skarg ;>



#13 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 26 listopad 2014 - 18:09

Widzę , że temat ruszył  , to bardzo dobrze . Wiem , że z edukacją nie jest u nas najlepiej , ale nie ma co wytykać sobie tego czy tamtego , prowokując do spinek . Raczej dobrze było by zastanowić się tutaj nad tym co truje , jak tego unikać i co z tym zrobić . 



#14 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 26 listopad 2014 - 21:17

A co ma edukacja ???? Jeżeli są wzorce negatywne to można sobie edukować  :)  Co do tematu to jest bardzo istotne co i gdzie  po sobie zostawiamy czy to w  warsztacie czy też nad samą wodą .Nowe przepisy itp itd są owszem na papierze bo urzędasy zamiast zrobić coś,uprościć dostęp miejsc składowania  to i tak wolą spychologię a przy okazji  może samo się zrobi .Mieszkam w okolicach Lublina i zostaje mi tylko śmietnik albo aż 



#15 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 27 listopad 2014 - 13:04

Jeśli chcesz, znajdziesz sposób. Jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

Bywasz w Lublinie ? To nie możesz zabrać puszek ze sobą i oddać do PSZOK albo sklepu ?



#16 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 27 listopad 2014 - 19:44

I  tak się robi . Ktoś wcześniej napisał o tych wszystkich zmianach" teoretycznych "   chciałem zaznaczyć , bo i tak my sami powinniśmy wszystko po sobie sprzątnąć o czym też napisałem 


Użytkownik rybson edytował ten post 27 listopad 2014 - 19:46