Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Złamana Daiwa Ivory


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   P.Rozbiecki

P.Rozbiecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 lipiec 2009 - 13:19

Szanowni Koledzy,
miałbym prośbę o pomoc związaną z uszkodzoną wędką.
W trakcie ostatniego łowienia złamałem nową (I raz nad wodą) Daiwę Ivory Light Pilk 270 cm; c.w. do 150 g.
Po kolejnym rzucie guma (12 cm) na 35 g. główce weszła w zaczep. Dwa razy napiąłem zestaw, przy trzecim kij strzelił. Zaznaczam, że wędki nie odchyliłem za plecy, co teoretycznie mogłoby się przyczynić do powstanie szkodliwego kąta. Łowiłem z kołowrotkiem Stradic Fl 6000, z plecionką Power Pro 0,23 mm.
Przy naprężeniu zestawu szczytówka z dolnikiem tworzyła mniej więcej kąt prosty. Dolnik (b. sztywny) nie był jeszcze wygięty, pracowała sama szczytówka. Wędka pękła tuż poniżej góry dolnika, w miejscu dodatkowo wzmocnionym złączem ze szczytówką (grubość ścianki blanku w tym miejscu to ok. 2,5 mm!).

Na zdjęciu widoczne są: po lewej stronie dolnik wędki, po prawej szczytówka.

Miałbym do Kolegów pytanie, co mogło być przyczyną awarii, zważywszy na nietypowe miejsce uszkodzenia...

Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc.



Pozdrawiam serdecznie,
Piotr Rozbiecki

Załączone pliki



#2 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 08 lipiec 2009 - 13:25

Witam,

Z twojego opisu wynika jakas wade konstrukcyjną, jestem zdziwiony ze tak łatwo sie złamała...

Najlepiej bedzie poczekac na odpowiedzi forumowiczów bardziej doświadczonych i obeznanych w kontstrukcjach wedek...

pzdr



#3 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 08 lipiec 2009 - 14:14

jak na gwarancji to oddawaj i niech dają nowy