Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lodowy spining - czyli wybór błystek.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tszonek

Tszonek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 listopad 2014 - 12:33

Heja :)

 

Jako że od 2 lat jestem zafascynowany łowieniem na lodzie chciałbym się Was poradzić odnośnie przynęt jakich używacie na lodzie.

Do tego czasu przynętą jaką używałem były tylko i wyłącznie wyroby lokalnego twórcy a mianowicie jeden model smukły płaski bananek miedziano-ołowiany (kolor)

Efekty były nawet dobre jednak chciałem spróbować czegoś innego i tu pytanie do Was... Co wybrać? Jakieś standardy bez czego nie ruszacie na lód?

Dodam że łowie na starorzeczach Bugu często połączonych z rzeką cały rok, przeważnie wybieram miejsca o głębokości 1,5 do 4 metrów.

 

Jeśli temat umieściłem w złym miejscu proszę o przeniesienie.

 

Pozdrawiam! :)



#2 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1692 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 30 listopad 2014 - 12:38

może coś z tego?

http://jerkbait.pl/t...vad-podlodowki/



#3 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 30 listopad 2014 - 12:52

Jak Slawek radzi kolega Termos jest specjalista od lodowego spinu ,robi swietne blystki, spinki i kotwice z chwostami, zagadaj kolega spoko polecam



#4 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 30 listopad 2014 - 12:56

Ja bez dwóch, trzech bałałajek w skrzynce nie wychodzę, blaszki różniaste też mam.

Najpierw zawsze kilka kontrolnych machnięć blaszką, jak nic, to mormyszka i zawsze coś w dziurze się znajdzie.

 

slawek_2348 - oczywiście wskazane przez Ciebie już do mnie jadą.

 

Zapowiada się ładna zima, osłonięte akweny od wiatru już lodem ścięte, w Suwałkach to pewnie za dwa, trzy dni chłopaki będą kuć przeręble  :D



#5 ONLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 30 listopad 2014 - 14:06

Żeby nie zakładać nowego tematu - możecie polecić jakiś kijek do błystek podlodowych? Zawsze łowiłem tylko na mormyszki, a w tym roku chciałem spróbować też na blaszki. Te od Termosa już do mnie dotarły :)  Potrzebuję teraz czegoś do ich obsługi. W rozsądnych pieniążkach, ale też nic takiego, co po paru wyjazdach rozleci mi się w rękach. Głębokości od 1,5 m do około 5-6 m. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.


Użytkownik Sylwek1981 edytował ten post 30 listopad 2014 - 14:07


#6 OFFLINE   Byniek

Byniek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Zbigniew
  • Nazwisko:Kołczyk

Napisano 30 listopad 2014 - 14:21

Witam. Łukasz lokalni wytwórcy to skarbnica przynęt na lokalne ryby i nie tylko.Porozmawiaj z Danielem T./sklep obok LIDLA/.               Wędkarz skuteczny i wie co sprowadzić aby mieć zbyt.



#7 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 listopad 2014 - 19:04

fajne blaszki robił Kolega @martek

 

Żeby nie zakładać nowego tematu - możecie polecić jakiś kijek do błystek podlodowych? Zawsze łowiłem tylko na mormyszki, a w tym roku chciałem spróbować też na blaszki. Te od Termosa już do mnie dotarły :)  Potrzebuję teraz czegoś do ich obsługi. W rozsądnych pieniążkach, ale też nic takiego, co po paru wyjazdach rozleci mi się w rękach. Głębokości od 1,5 m do około 5-6 m. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

http://www.corona-fi...emier_Ice/20,79 - bardzo dobre kijki... Do najlżejszych blaszek (3-5g) używam modelu UL - rewelacyjnie spełnia swoje zadanie.   

 

blaszki Kolegi @martek 

Załączone pliki


Użytkownik tibhar edytował ten post 30 listopad 2014 - 19:23


#8 OFFLINE   Tszonek

Tszonek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 grudzień 2014 - 00:46

Dzięki Panowie za odpowiedzi :)

 

 

 

Jak Slawek radzi kolega Termos jest specjalista od lodowego spinu ,robi swietne blystki, spinki i kotwice z chwostami, zagadaj kolega spoko polecam

 

Do kolegi TERMOS zaraz wysyłam priva :P

 

 

 

 

 

Witam. Łukasz lokalni wytwórcy to skarbnica przynęt na lokalne ryby i nie tylko.Porozmawiaj z Danielem T./sklep obok LIDLA/.               Wędkarz skuteczny i wie co sprowadzić aby mieć zbyt.

 

 

Szczerze mówiąc nie byłem jeszcze nigdy w tamtym sklepie ale spróbuje może tam znajde również coś ciekawego :)



#9 OFFLINE   MANTHEO

MANTHEO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Mateusz

Napisano 05 grudzień 2014 - 11:39

Oprócz blaszek i mormyszek wszelkiej maści polecam zabranie niewielkich główek jigowych i trochę gumisiów. A jeszcze lepiej machnąć jakieś oczęta na tych główkach.



#10 OFFLINE   Tszonek

Tszonek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 grudzień 2014 - 12:07

Oprócz blaszek i mormyszek wszelkiej maści polecam zabranie niewielkich główek jigowych i trochę gumisiów. A jeszcze lepiej machnąć jakieś oczęta na tych główkach.

 

tak właśnie się zastanawiałem czy nie spróbować, okonie bardzo ładnie reagowały na paproszki z opadu tuż przed ścięciem lodu więc czemu nie na lodzie :) Na następnym wypadzie napewno przetestuje :)



#11 OFFLINE   MANTHEO

MANTHEO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 grudzień 2014 - 12:20

Jeszcze co mogę podpowiedzieć co do połowów na blaszkę to dodanie przed blaszką jakiegoś czerwonawego, błyszczącego włosia. Stosowałem taki manewr niejednokrotnie i działało to zadziwiająco dobrze. Najprostszy sposób zamocowania takiego cudaka to zawiązanie blaszki na "węzeł" przyponowy, tzn. pętlę zrobić ciut większą/dłuższą i nad pętlą zawiązać na zwykły supełek kilka/kilkanaście wiązek włosia. Zgrubienie węzła będzie robiło za stoper aby włosie nie "zjechało" do blaszki. Odległość nibychwosta dobierałem na oko ale tak w granicach do 10 cm nad blaszką. W dzisiejszych czasach jest do dyspozycji całe mnóstwo materiałów do muszkarstwa, które idealnie by się do tego nadawały. Za dawnych lat gwizdnąłem moje Mamie (krawcowej) kawałek jakiegoś błyszczącego, sztucznego materiału i wyciągałem nitki, które później zawiązywałem tak jak wyżej opisałem. Sposób banalnie prosty a przynosił niezłe efekty. Co do długości nitki to orientacyjnie stosowałem kawałki takie koło 10 cm, żeby po zawiązaniu miały po dwóch stronach około 5 cm. Fajnie to się w wodzie zachowuje - testowane niegdyś w "Tatowym" akwarium  ;) .