Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Power Pro i jej jakość


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 12 lipiec 2009 - 11:46

Miałem i ja dziś swoją szansę. To było jak w bajce. Przypływamy na szarówkę, zaczynam czesać wodę a tu nagle niedaleko mnie wynurza się potężny sumior. Przewalił się z gracją tak, że można było go dobrze ocenić. 180 cm miał spokojnie. Zacząłem nadawać do Redziego, że ryba jest do złowienia. Strasznie się nakręciłem. Wziął po 40 minutach drażnienia go ukleja. Pięknie chodził bez potrząsania głową co mnie upewniło, że to ta sama ryba. Niestety po ilus tam minutach pękła linka :( Teraz będzie OT i brzydkie wyrazy :angry: Jeszcze nie miałem takiego gówna jak PP kupione całkiem niedawno, a jakże, w salonie wędkarskim pełną gębą. Na przedostatnim wyjeździe strąciłem pięknego bolena. Potem ciekawa akcja. Puste branie i przynęta płynie dalej a kiedy wpływa w warkocz odpada ja by nigdy nic :huh: :angry: Dziś wreszcie to sprawdziliśmy. Plecionka nie do urwania po godzinie moczenia zamienia się w nitkę. Jak wracaliśmy do łódki to Redzi idący za mną zauważył jak odpada mi przynęta. SZOK! :huh: :angry:

#2 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 12 lipiec 2009 - 12:16

Człowiek uczy się cale życie na błędach,tyle razy było pisane ze PP ze sklepów to szmelc,a jest tu na forum kilka osób co sprzedaje plecionki dobrej jakości.Miałeś pod nosem a szukałeś pod lasem.Pozostaje ci tylko zapomnieć o tym jak najszybciej i szukać następnego wąsatego, ale już z inną linką.

Gratulacje dla wszystkich sumiarzy,piękne wąsate :D

#3 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 12 lipiec 2009 - 12:22

szkoda wielkiej ryby - PP to gówno i tyle. mimo że używam wyłącznie strena i sufixa założyłem ostatnio PP 50LB za wielkiej wody z przeznaczeniem do wielkich jerków w trzecim rzucie odstrzeliłem slidera 12s. na palcach jednej ręki mogę policzyć odstrzelenia na strenie 30lb przez ostatnie 3 lata.
szkoda gadać...

#4 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 lipiec 2009 - 12:39

Robert,
Taką samą sytuację miałem na jesieni z TufLinem 30lb (prosto ze Stanów) przy ujemnych temperaturach. Linka rozłaziła się w palcach jak włóczka. Po kilku użyciach śmierdziała jakby była zgniła. Co ciekawe, nieużywaną część plecionki nawinąłem na wiosnę na szpulę i do dziś sprawuje się przyzwoicie.


#5 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 lipiec 2009 - 12:43

Mi na plecionce Dragona (coś ok 20kg wytrzymałości) nie udało się odstrzelić 100gr jerka choć okazji było kilka.
Na PP 15lb (ze stanów) w tym roku odstrzeliłem ok 8g woblera i 15cm gumkę śledzika bez obciążenia. Do tego nigdy nie miałem bardziej plątliwej linki a używałem teoretycznie gorszych zazwyczaj.

Koniec OT

#6 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 12 lipiec 2009 - 12:46

@Robert, przejdź na Strena - warto. Od jakiegoś czasu używam 10 i 14lb... nie do zdarcia. Po cięższej odrzańskiej orce odnoszę wrażenie, że 14lb jest mocniejsza od PP 20lb :huh:. Raczej nie będzie już come back`u w stronę PP...

#7 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 12 lipiec 2009 - 14:47

Mógłbym napisać małe opowiadanie o tym jak od maja kupuje 2 x 300 YD Spiderwire. Kupiliśmy to PP w oczekiwaniu na przylot linki 6 lipca. Linki nadal nie ma. Jeśli ktoś sprzedaje to proszę o priv. Jeśli nie to kupię jutro na Allegro. Wracając do tematu, to ogólnie nie przeżywam straty nawet dużej ryby. Przełknąłem stratę piątkowego bolenia, a był duży bo po 3 minutach nie byłem w stanie go podnieść nawet o metr. Dzisiejsza strata mnie przybiła. Dawno mi Wisła nie zrobiła takiego prezentu wystawiając na cel taką rybę. Już widziałem te bajeczne fotki na tle Wisły skapanej we mgle :(

#8 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 12 lipiec 2009 - 14:54

Ja zawsze przeżywam stratę dużej ryby.
Ostatnio chyba z piętnaście minut prawie płakałem :unsure: za rekordowym kleniem

#9 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 lipiec 2009 - 15:50

Strata ryby na mnie nie robi takiego wrażenia ale żal mi d... ściska jak wspomnę mojego suma pływajacego z przynętą w pysku. Mam nadzieję ze sobie poradził.

#10 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 12 lipiec 2009 - 16:13

Cóż z tego, że człowiek stara się unikać takich sytuacji jak mamy producentów i handlowców którzy dla zysku zrobią wszystko. Zleżałe plecionki i żyłki na półkach to norma. „Cudowne” pogarszanie się jakości plecionek, (Fireline najlepszy przykład) też znamy dobrze. Dlatego trzeba o tym pisać i dotkliwie pokazywać producentom i handlowcom co o tym myślimy.

#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 lipiec 2009 - 20:06

Kwestie Power Pro i jej jakości wydzieliłem do innego wątku: http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=9627& ;start=0&

#12 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 lipiec 2009 - 21:33

Na Twoim miejscu poszedł bym do tego sklepu gdzie kupiłes plecionke i zażadal chcociaż zwrotu kosztów za taki trefny towar,pokazal im co sie dzieje po moczeniu jej w wodzie.

#13 OFFLINE   casso

casso

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 12 lipiec 2009 - 21:59

Wtrącę i ja swoje trzy grosze w sprawie jakości PP. Otóż używam trzech wielkości 10, 15 i 20lb. Jeśli chodzi o pierwsze dwie nie mogę powiedzieć o nich złego słowa. Natomiast 20lb rwie się jak nitka. Mam wrażenie, że 10-tka jest mocniejsza, nie mówiąc już o wytrzymałości 15-stki, która bije na głowę 20lb. Prawdopodobnie kupiłem tą 20-stkę mocno zleżałą. Dodam, że wszystkie te linki były kupione od tego samego zaufanego sprzedawcy.
Co do strena. Kupiłem na pstrągi 8lb(od tego samego sprzedawcy) i póki co nie przypadła mi do gustu. Mam wrażenie że mocno ustępuje wytrzymałością/jakością 10-funtowej PP. Być może również trafiła się zleżała :unsure:


#14 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 13 lipiec 2009 - 06:12

Dla mnie ta cał sprawa z plecionkami jest niepojęta. Pierwsza jaką kupiłem to Fireline 8 LB. Była nie do urwania. Jak miałem zaczep to musiałem ją nawijać na wiosło i ciągnąc na max. Zanim pękła ciągnęła łódkę z kotwicą. Po trzech latach była odbarwiona i postrzępiona, ale nadal mocna. Kolejna partia była szokiem. Rwała się bez większych problemów. Ale na litość, jak linka 10 LB pęka pod ciężarem przynęty 33 g to może znaczyć tylko jedno, producent dodał za dużo kleju roślinnego <_<

#15 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 lipiec 2009 - 08:40

Mam wrazenie, ze w PP sa klopoty (ostatnio) z dynamicznym obciazenie, zreszta jak we wszystkim plecionkach (sa nierozciagliwe).
Ja rowniez mialem na przestrzeni czasu caly szereg zdarzen, jednak mam watpliwosci czy nie byloby tego rowniez w przypadku innej plecionki.
Co jakis czas wyrywam z zaczepow...jest mocna, chyba ze sie nie chce odciac starego postrzepionego odcinka na kamulcach... <_<
Zastrzezenia moge miec do nieraz zbyt latwego oberwania w przypadku silnych szarpniec nastepujacych w niewielkim przedziale czasowym.

Klopot w tym, ze na temat kazdej niemal plecionki sa rozne zdania, wiec nie wiem na co moglbym zamienic?Jak zwykle to by trzeba bylo organoleptycznie samemu...
Kupilem niedawno Spidera ultra cast ale jeszzce nie zalozylem bo PP optycznie jest jeszzce nie ruszona.

Gumo

#16 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 13 lipiec 2009 - 10:07

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 21 styczeń 2014 - 10:33


#17 OFFLINE   Flls

Flls

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 lipiec 2009 - 11:32

Widzę, że PP zbiera niepochlebne opinie... Używm jej w dwóch grubościach 20 i 10 lbs, 20'stką łowię już 2 sezon i nadal jest mocna jak byk, prostuję haki na główkach Mustada. 10'przyleciała do mnie niedawno, wczoraj była pierwszy raz nad wodą, jeden zaczep i rozgięta agrafka, z tym że trzeba było owijać rękę w kurtkę i ciągnąc na maxa. Jak dla mnie jest dobra, chociaż nie twierdzę, że nie ma lepszej.

#18 OFFLINE   chulo

chulo

    Forumowicz

  • TWÓRCY+
  • PipPip
  • 370 postów
  • Lokalizacjapwbaits.pl
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wasilewski

Napisano 13 lipiec 2009 - 11:44

PP przywiozłem sobie ze stanów dwa lata temu ze 20 szpulek najróżniejszych grubości. Nic złego nie mogę powiedzieć na jej temat...
Może ta która jest obecnie w sklepach jest jakaś lipna.
PP jak by nie było ma (miała) swoją dobrą opinie...
Pozdr

#19 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 13 lipiec 2009 - 12:00

Używam PP 10,20,30 i 40lb ze starych zapasów sprzed 4 lat plecionki z europejskiego źródła i nie narzekam na jakość ,ale stwierdziłem że coś jednak zaczeło się dziać z plecionkami i żyłkami po ostatnich połowach na Wiśle jeszcze przed dużą wodą .
Żyłka 0,20 po jednym łowieniu pęka w rękach jak nitka wcześniej nie miałem tego problemu z tą żyłką ( ta sama partia )łowienie w Narwi jej nie szkodziło.
Podejrzewam że to w Wiśle było jakieś cholerstwo co po godzinie łowienia załatwiało żyłkę.

Może to właśnie coś w wodzie spowodowało pękanie plecionki Roberta


#20 OFFLINE   krąpiu

krąpiu

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Chotomów

Napisano 13 lipiec 2009 - 13:58

Mi po jednej nocce łowienia w Wiśle kompletnie zbielała ciemnozielona Dragon HM69 60-funtowa. Całkowicie się odbarwiła i zrobiła się jakaś taka rozlazła... Ciekawe co by było, gdyby sumik uderzył ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych