Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódki ABC 385/410 - dane, opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
589 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 16 styczeń 2019 - 16:17

Fajne owszem .tylko sprawdz cene .a to juz malo atrakcyne

#262 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 16 styczeń 2019 - 19:42

No super - łódka Okoń z tej firmy o  dł.3,7m  i "potężna" pawęż ,  wytrzymująca przeogromną moc   "aż"  6 KM , półokrągła podłoga w gratisie.  Nie dziękuję  B) .  Nawet nie sprawdzałem ceny .  Żeby nie było , że aż tak źle. Na osłodę dodam - jak ktoś chce powiesić obok spaliny elektryka , to nie musi kombinować z  pantografem.


  • spinn51 lubi to

#263 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 18 styczeń 2019 - 09:54

No właśnie z tych powodów o których wspomniałeś (stosunek ceny do wyrobu) mocno  zastanawiam się nad ową łódką. Z tego co wyczytałem to np. Wigry 355 ma praktycznie taki sam kształt  dna  (chyba  :huh:  - proszę o potwierdzenie) , a jak z wysokością burty? Też obie łódki mają taka samą?   Ogólnie myślałem też o 355 , ale jest sporo droższa ( czy warta jest tej "dopłaty"?)  . W ABC bardziej podoba mi się rozkład na pokładzie (możliwość dorobienia podestu i oparcia go o dziobowe bakisty)

Jeśli ABC 385 bedzie wazyła130+ kg to moze być już OK, choć wiele do życzenia pozostawia dokładnosc wykonania. dzisiaj juz nie dolicze sie dziur w zelkocie powstałych po myciu pokładu myjką ciśnieniową. Wszystko przez to że nie było pod nim niczego. Spękania, pajęczyny, podłoga jak byś stąpał po napompowanym materacu etc..........  


Użytkownik Małkociniak edytował ten post 18 styczeń 2019 - 10:46


#264 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 styczeń 2019 - 18:49

Małkociniak  kiedy kupowałeś swoją?   Jaka była wówczas jej waga ?  Czy w czasie kupna  nic niepokojącego nie zauważyłeś?  Obecna łódka ABC waży chyba coś koło 100kg.



#265 OFFLINE   Bober18

Bober18

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaPoznan
  • Imię:Bober
  • Nazwisko:Bober

Napisano 18 styczeń 2019 - 23:02

Binio1111
Mialem lodz abc 385 uwazam ze cena do jakosci jest oki.... Laminat czy cienki mi sie nie uginal nie pekal nic sie nie dzialo co mnie denerwowalo to pykajaca pokrywa tylniej bakisty kwestia uszczelki i si... Plywalem na sil. 6km 9 km i na 15/20km przy ostatnim silniku fajnie juz plywala była ta moc... Ale tylko plywalem po rzece na jeziorze bylo by jeszcze inaczej.... Masz pytania pisz na priv zdjecia mam

#266 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 18 styczeń 2019 - 23:28

Nowsza wersja Wigier ma w standardzie podparcie dla pokładu słonecznego.

Te przednie to tak ale te przy ławce środkowej już są przykręcane. I lepiej przy zamawianiu o tym powiedzieć.



#267 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 19 styczeń 2019 - 10:24

Bober, wrzuć tutaj foty jak możesz, nie jednemu się przydadzą...



#268 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 19 styczeń 2019 - 21:04

Małkociniak  kiedy kupowałeś swoją?   Jaka była wówczas jej waga ?  Czy w czasie kupna  nic niepokojącego nie zauważyłeś?  Obecna łódka ABC waży chyba coś koło 100kg.

Tyle ważyła w/g deklaracji producenta wiosną, bedzie cztery lata temu, czyli nic sie nie zmieniło. 130 kg i bedzie ok.

Teraz ta łódka starzeje się w zastraszajacym tempie.


Użytkownik Małkociniak edytował ten post 19 styczeń 2019 - 21:06


#269 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 20 styczeń 2019 - 13:06

 

Teraz ta łódka starzeje się w zastraszajacym tempie.

Wyjaśnij proszę na czym polega to "starzenie" ?  Co się z nią dzieje? Traci  blask? Namięka(bierze wodę) ? Robi się krucha?  Czy co ?  Już sam nie wiem na co się zdecydować - ile skorup tyle opinii . :wacko:

PS. Czy inne łódki się nie "starzeją" ? - cokolwiek to znaczy.


Użytkownik binio1111 edytował ten post 20 styczeń 2019 - 13:07


#270 OFFLINE   Bober18

Bober18

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaPoznan
  • Imię:Bober
  • Nazwisko:Bober

Napisano 20 styczeń 2019 - 15:02

Witam dodaje foto jak kolega prosil

Załączone pliki


  • malinabar lubi to

#271 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 styczeń 2019 - 17:25

Wyjaśnij proszę na czym polega to "starzenie" ?  Co się z nią dzieje? Traci  blask? Namięka(bierze wodę) ? Robi się krucha?  Czy co ?  Już sam nie wiem na co się zdecydować - ile skorup tyle opinii . :wacko:

PS. Czy inne łódki się nie "starzeją" ? - cokolwiek to znaczy

 

Zaczni od miejsca gdzie tamat został załozony i to jest kompendium wiedzy o tej skorupie.



#272 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 20 styczeń 2019 - 19:05

 

Zaczni od miejsca gdzie tamat został załozony i to jest kompendium wiedzy o tej skorupie.

Trochę wymijająca odpowiedź. Liczyłem ,że bardziej wytłumaczysz mi o co chodzi z tym  starzeniem  się .

 

Znalazłem cytat z postu #11 tego tematu.

 

Mój sąsiad ma Wigry a kuzyn Solarsky i mniej więcej tyle samo czasu - starzeją się podobnie.

 Więc sam już nie wiem o co chodzi z tym starzeniem :blink:

 

Robert 18 - a Ty masz jakieś zastrzeżenia co do  "starzenia" się skorupy?  Napisz jeszcze na jakiej przyczepie wozisz łódkę? (chyba jest to Świdnik , ale który model? I czy masz jakieś problemy z korkiem spustowym? (bo też były jakieś  negatywne opinie)


Użytkownik binio1111 edytował ten post 20 styczeń 2019 - 19:25


#273 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 20 styczeń 2019 - 21:11

Ja mam już chyba 3 sezon i kompletnie nie rozumiem o czym pisze @Małkociniak no chyba , że jest z konkurencji .U mnie również zdarzają się tam  jakieś odpryski , ale podłoga się nie ugina jak 'dmuchany materac" itp itd , a pływam z kolegą i naprawdę nie dbam o nią z przesadą 



#274 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 20 styczeń 2019 - 21:24

Ja mam już chyba 3 sezon i kompletnie nie rozumiem o czym pisze @Małkociniak no chyba , że jest z konkurencji .U mnie również zdarzają się tam  jakieś odpryski , ale podłoga się nie ugina jak 'dmuchany materac" itp itd , a pływam z kolegą i naprawdę nie dbam o nią z przesadą 

Z konkurencji  :lol:  i pływa na ABC a nie na swojej .

http://jerkbait.pl/t...na-ryby/page-64   

 

A wracając do tematu to wyraził swoją opinię -chyba może ? 


  • Małkociniak lubi to

#275 OFFLINE   Bober18

Bober18

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaPoznan
  • Imię:Bober
  • Nazwisko:Bober

Napisano 20 styczeń 2019 - 21:47

Lodka byla wozona na przyczepie TEMA 045 chyba nie widzialem oznak starzenia nie wiem co macie na mysli... Mialem ju 3 lata.. Za ta kase lodka jest oki podstawa to chyba koszt 3500 ja ze wszystkim dalem 4200...koler spustowy czasami przeciekal i w tylniej bakiscie bylo szlanka wody ale to pol dnia plywania w koncu na drugi sezon wykrecilem wszystko i uszczelnilem silikonem i byl spokoj....

Lodka fajna ale niska na duze jezioro odpada bo jak sie zmieni pogoda to lipa....to byla moja druga lodka i milo ja spominam sprzedalem bo brak czasu plywac a kasa zamrozona byla.....

Użytkownik Bober18 edytował ten post 20 styczeń 2019 - 21:49


#276 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 20 styczeń 2019 - 22:24

.


Użytkownik pabik edytował ten post 20 styczeń 2019 - 22:26


#277 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 20 styczeń 2019 - 22:27

Z

 

A wracając do tematu to wyraził swoją opinię -chyba może ? 

Podobnie jak ja..



#278 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 21 styczeń 2019 - 05:14

Trochę wymijająca odpowiedź. Liczyłem ,że bardziej wytłumaczysz mi o co chodzi z tym  starzeniem  się .

 

Znalazłem cytat z postu #11 tego tematu.

 Więc sam już nie wiem o co chodzi z tym starzeniem :blink:

 

Robert 18 - a Ty masz jakieś zastrzeżenia co do  "starzenia" się skorupy?  Napisz jeszcze na jakiej przyczepie wozisz łódkę? (chyba jest to Świdnik , ale który model? I czy masz jakieś problemy z korkiem spustowym? (bo też były jakieś  negatywne opinie)

Jak chcesz to odsprzedam Ci moją łódkę wtedy nabędziesz pełnej wiedzy o jej wadach i zaletach.



#279 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 22 styczeń 2019 - 07:30

 

Jak chcesz to odsprzedam Ci moją łódkę wtedy nabędziesz pełnej wiedzy o jej wadach i zaletach.

Nie dziękuję - od Ciebie nie chce bo masz jakąś felerną :P ;).

 

A tak na poważnie , to jak coś to chcę kupić nową łódkę .



#280 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 26 styczeń 2019 - 11:04

Ja tam mam swoją ABC dalej. juz chyba ze 3-4 lata . stoi pod chmurką i nic się nie dzieje . trochę się ugina pokład ale tak  ok Obecnie służy na  małych wodach z elektrykiem gdzie nie wjade do wody przyczepa bo jest w cenie pontonu jak bym chciał sprzedać :P   na codzień foxem pomykam ale ABC jest dla mnie stabilniejszy przy spinie.  Na korku założona uszczelka i po problemie.     łódź spełnia swoje zadania 


  • David77 lubi to