Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódki ABC 385/410 - dane, opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
589 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   TomaszMK

TomaszMK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaPojezierze Drawskie
  • Imię:Tomek

Napisano 02 lipiec 2021 - 09:59

Wczoraj przyszła ABC 410. Rufę brzydko wykończyli, w paru miejscach kapnięte żywicą na farbę, koło pawęży w jednym miejscu kilka cm brakującej spoiny dwóch płaszczy. Poza tym na ten moment wszystko ok. Jutro idzie na wodę. 

 

abc.jpg


Użytkownik TomaszMK edytował ten post 02 lipiec 2021 - 10:03


#462 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 02 lipiec 2021 - 21:14

Ten brakujący ubytek spoiny zaklej żeby woda się tam nie dostała  z tyłu zawsze chlapie   :P  . 



#463 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 03 lipiec 2021 - 19:44

łódka naprawdę fajna tylko wkurw...ą te niedoróbki , naprawdę można to wyeliminować tylko chcieć .Ja miałem 385 i teraz 410 i w  obecnej wykonanie naprawdę dużo gorsze w szczegółach więc można było lepiej , a teraz szybko i byle jak 


Użytkownik pabik edytował ten post 03 lipiec 2021 - 19:45


#464 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 03 lipiec 2021 - 21:37

Na pewno to nie tłumaczy  , ale zamówień  sporo  , pośpiech a nie jednokrotnie pracownik to oleje jak szef tego nie dopilnuje , a my kupujący chcemy porządną łódkę super wykonaną  ,, bo tak powinno być " . Mam łódkę   Foxsa  i teraz to moja druga większa tej firmy i tu nie mogę się doczepić jeśli chodzi o jakieś nie doróbki , ale tu  p Krzysztof szef firmy trzyma rękę nad łódkami  które idą do ludzi   :)  



#465 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 04 lipiec 2021 - 08:09

Na pewno to nie tłumaczy , ale zamówień sporo , pośpiech a nie jednokrotnie pracownik to oleje jak szef tego nie dopilnuje , a my kupujący chcemy porządną łódkę super wykonaną ,, bo tak powinno być " . Mam łódkę Foxsa i teraz to moja druga większa tej firmy i tu nie mogę się doczepić jeśli chodzi o jakieś nie doróbki , ale tu p Krzysztof szef firmy trzyma rękę nad łódkami które idą do ludzi :)


Drugą rękę trzyma w portfelach tych ludzi ;)
  • 12345 lubi to

#466 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 04 lipiec 2021 - 09:30

Drugą rękę trzyma w portfelach tych ludzi ;)

Ceny tych łódek są niewątpliwie większe , ale jakość wykonania jest dużo lepsza  , w tej się podłoga nie wygina nawet w bakistach w środku jest wykończone  a o stabilności już nie wspomnę jest super  , a  u konkurencji nie do końca tak jest .  Od nabywcy zależy co wybiera , Kolega już drugą łódkę sprzedaje , jedna papierowa druga strasznie na boki wywrotna  . Tak to jest z tymi łódkami 



#467 OFFLINE   TomaszMK

TomaszMK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaPojezierze Drawskie
  • Imię:Tomek

Napisano 04 lipiec 2021 - 19:12

Trochę jestem zawiedziony wzmocnieniem pawęży, środkiem decha po bokach cerata i pawęż w przekroju idzie z klina, potem nieostrożni użytkownicy topią silniki... Chcąc zamontować drabinkę czy pantograf trzeba wzmocnić całą rufę...

#468 OFFLINE   TomaszMK

TomaszMK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaPojezierze Drawskie
  • Imię:Tomek

Napisano 04 lipiec 2021 - 19:16

Tak to wygląda.

Załączone pliki


Użytkownik TomaszMK edytował ten post 04 lipiec 2021 - 19:35


#469 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 04 lipiec 2021 - 19:41

O Kuziwa to Ci pawęż zrobili , to w pontonie jest lepsza . Ładne kwiatki robią to trzeba piętnować

#470 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 04 lipiec 2021 - 21:36

Taka surowa niczym nie zabezpieczona decha to jest początek końca życia tej łajby.

Przecież to ślepy zauważy przed sklejeniem dwóch skorup. 



#471 OFFLINE   TomaszMK

TomaszMK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaPojezierze Drawskie
  • Imię:Tomek

Napisano 04 lipiec 2021 - 23:10

Deska jest wlaminowana ale nie pomalowana kolorem. Mnie wielkość tej deski zasmuciła i fantazyjne kształty.

#472 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 04 lipiec 2021 - 23:15

Łał ostro jedziecie
Cztery metry solidnej skorupy za cztery kafle 😎, no i czego się spodziewaliście?
Centymetra pancernego laminatu :-)

Jojczenie, że cienki to było dołożyć tysiaka to by był gruby :-)
Szef jest elastyczny
To tak jak w barze mlecznym wydać piątaka i liczyć, że dostaniesz krewetki 😂😂

Użytkownik @Brig edytował ten post 04 lipiec 2021 - 23:18

  • Piotrekgadom lubi to

#473 OFFLINE   yozka

yozka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 04 lipiec 2021 - 23:37

Te za 7kzl też chuj pływają! Kupiłem grubszy laminat, wyższa cena, dwukrotnie wyższa! ..i lipa łódka nadaje sie na jezioro poprostu boi sie fali. A skończyło sie jak zwykle na prawie 30 letniej łodzi ...i tu, .. oprócz wieku, ..wszystkocjak trzeba i nie pęka ani laminat ani na falach!

#474 OFFLINE   TomaszMK

TomaszMK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaPojezierze Drawskie
  • Imię:Tomek

Napisano 04 lipiec 2021 - 23:52

"Cztery metry solidnej skorupy za cztery kafle 😎, no i czego się spodziewaliście?"

Za 5300.

#475 OFFLINE   cubanomh

cubanomh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaGoleniów
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Haberko

Napisano 04 lipiec 2021 - 23:58

Trochę jestem zawiedziony wzmocnieniem pawęży, środkiem decha po bokach cerata i pawęż w przekroju idzie z klina, potem nieostrożni użytkownicy topią silniki... Chcąc zamontować drabinkę czy pantograf trzeba wzmocnić całą rufę...


Kolego - zamówiłem drabinkę i pantograf od samego początku, wzmocnienie pawęży również , mam abc 385 - jutro zrobie zdjęcia choć nie wiem czy już w tym temacie ich nie wkładałem ale jak zwykle nikomu sie nie chce szukać. Łodka ma dwoje kilka niedociagniec ale faktycznie - za 4 k chyba nie ma co sie nastawiać że wszystko bedzie jak z japonii czy z niemiec. Ja też uważam że jak się coś sprzedaje to mucha nie powinna siadać - wszystko spasowane i przemyślane- najwidoczniej czas zaakceptować że poziom 4k to jest po prostu budżet łódka a nie premium. Abc 385 kosztowala w standardzie ok 3.5k ( nie wiem ile dokladnie nie pamietam) a ja zaplacilem 6k - przeczytakem wszystkie wypowiedzi w tym temacie i wszystkie sugestie - producentowi przekazałem co chce, co ma dodać, co ma ulepszyć i w sumie po za dwoma purchlami na lakierze ( ktore pracownik obiecal naprawic jak tylko podjade) to nie mam co narzekać. Jeżdżąc na napompowane zjazdy wedkarsko-lódkowe typu rybomania w Poznaniu zdałem sobie sprawe ze moja łódeczka to pikus w porównaniu z tym co bym miał za 10k czy 15 k ale cóż - wybrałem taką bo mialem blisko do producenta i łódka nie będzie dla mnie codziennym wypełniaczem czasu tylko od święta. Tak czy siak - w zestawie wziąłem - wieksze knagi, wzmocnioną pawęż, drabinkę, pantograf, kanał pod pokladem dla kabli z bakisty przedniej dla
Aku do okolicy rufy gdzie podpinam elektryka, obrotowe siedzonko na laweczce, dwa plastikowe uchwyty na liny do kotwic ( dostarczylem sam) , poklad słoneczny - gruba sklejka na wymiar wypełniająca przod łodzi do opalania. Producent pomalowal rownież na niebiesko ławki i bakisty. W swoim zakresie nakleilem rózne schowki - kieszenie , zrobiłem patent na korek żeby nie zgubić, wzmocniłem pawęż od zewnątrz metalowymi podkladkami na pawęże - dostepne w sklepach jachtowych za 20-30 zeta. Wykleilem tez podlogę gumą jachtową. Tapicer zrobił mi gąbkowe narzuty na pokład sloneczny i na ławki. Silnik uzywawam Yamaha 15km ktory jest jedyny i własciwy jak sie wieze zone i dziecko i sie chce wejsc w ślizg z usmiechem. Silnik zapięty na lince ktorą wpinam
Karabinczykiem do drabinki zeby go nie utopic. Dokupiłem za 20 złoty zabezpieczenie w ktore wsuwa się sruby mocowania silnika, a w samo zabezpieczenie klodkę, wiec zeby ukrasc silnik trzeba juz odcinać pawęż - polecam. W bakiscie rufowej producent powiększył mi delikatnie otwór zebym mogl bez problemu wlozyc pionowo kanister plastikowy 12 l Yamahy.

A więc - po to się czyta wszystkie wypowiedzi danego tematu żeby uniknąć później wpadek i pindolenia że tamto niedobre a tamto złe. Przeczytasz i wybierasz - lodka za 3 k, dodajesz 2k i masz ok albo pracujesz kilka miesiecy wiecej i kupujesz co najmniej foxa i nie marudzisz na forum . Tez kiedyś myslalem ze jak sie kupuje cos za kilka tysi to musi byc porzadne - jak sie okazuje. - w PL to tak nie jest. Pozdro.
  • Piotrekgadom i BartB lubią to

#476 OFFLINE   cubanomh

cubanomh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaGoleniów
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Haberko

Napisano 05 lipiec 2021 - 00:19

Zdjęcia wrzucałem niewiele stron wcześniej - wypowiedzi z czerwca 2020.


P.S. Do kolegi któremu woda się się wlewa na rufę - te łódki są robione z formy- wiec nie mogą się różnic - mnie się nic nie wlewa - ale może to kwestia zrobienia patentu ? ;) polecam..

https://youtu.be/iLIbIk2gxfY

Użytkownik cubanomh edytował ten post 05 lipiec 2021 - 00:20

  • BartB lubi to

#477 OFFLINE   TomaszMK

TomaszMK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaPojezierze Drawskie
  • Imię:Tomek

Napisano 05 lipiec 2021 - 00:41

Zdjęcia wrzucałem niewiele stron wcześniej - wypowiedzi z czerwca 2020. https://youtu.be/iLIbIk2gxfY

Przeczytałem większość Twoich wpisów a zdjęcia widziałem wszystkie.

Nie doczytałem że rufa wzmocniona jest tylko na środku, rufę z zewnątrz mam brzydko wykończoną, przymknąłem oko bo cena. Łódka generalnie mi się podoba, a wy się odpaliliście jakbym rwał włosy z głowy nad każdym cemtymetrem pokładu i straszył producenta prokuraturą.

Myślałem o drabince i pantografie kiedyś tam. Ale że takie jest wzmocnienie to pewnie nie będzie powyższych I TO WSZYSTKO. Możecie wypuścić powietrze.

To moja pierwsza łódka i druga na pewno będzie o wiele lepiej przemyślana.

Użytkownik TomaszMK edytował ten post 05 lipiec 2021 - 00:42

  • Małkociniak lubi to

#478 OFFLINE   TomaszMK

TomaszMK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaPojezierze Drawskie
  • Imię:Tomek

Napisano 05 lipiec 2021 - 00:57

A to jest to "wykończenie adekwatne do ceny", o którym wspomniałem i tak was zbulwersowało. Plus purchle na rufie, których mi się nie chce wrzucać. Czyli co? Mam się z tego cieszyć?

Załączone pliki


Użytkownik TomaszMK edytował ten post 05 lipiec 2021 - 01:02


#479 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 05 lipiec 2021 - 07:29

Tomek, jak cieknie to postaw ją szefowi na placu i poproś o drugą
Ale bez jaj, nawet za piątala to czego się spodziewałeś
Przecież to wszystko to są mydelniczki na jeden, dwa sezony częstej eksploatacji
Wolałbym poszukać starej dobrze utrzymanej romany

Użytkownik @Brig edytował ten post 05 lipiec 2021 - 07:51


#480 OFFLINE   TomaszMK

TomaszMK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaPojezierze Drawskie
  • Imię:Tomek

Napisano 05 lipiec 2021 - 08:00

Burty, dziób, pokład, wszystko ok tylko ta rufa jest obsrana, i to tak że aż wybija oczy, + ta krzywa decha. Zwróciło to moją uwagę, ale nie będę tą łódką pływał z głową w bakiście, albo za nią, także sobie sam podkleję niedoróbki, wyjdzie mi to taniej i szybciej niż się ciągnąć do Goleniowa. Ojciec mi sugerował żebym reklamował ale stwierdziłem że nie będę z siebie robił wariata, bo to łódka za 5k a nie Bentley. Napisałem co zauważyłem, nie płaczę z tego powodu w niebogłosy, łódka mi się podoba, będę nią pływał, dziób ma niski i chlapie pod wiatr na fali tak jak wszyscy pisali, ale na morze się nią nie wybieram, parkuję w garażu także to nie będzie intensywna eksploatacja.

 

Romana, nawet do remontu przekracza niestety mój budżet. Zmieściłem się w niecałych 12 tysiącach z łódką, przyczepą, silnikiem szybszym niż wiosła i echosondą, na jakiś czas musi mi to wystarczyć bo nie śpię na pieniądzach niestety. 


Użytkownik TomaszMK edytował ten post 05 lipiec 2021 - 08:05

  • @Brig i Małkociniak lubią to