Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódki ABC 385/410 - dane, opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
589 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 19 luty 2024 - 13:20

Ja kupując u producenta łódkę od razu mówiłem że chcę kotwice Scotty i  w tym miejscu zostało wykonane wzmocnienie ponieważ występują tam duże przeciążenia . Mam kotwicę 12 kg , ale jak się w muł zapadnie to jak by ze 20 kg ciągnąć .  Przypuszczam jak będzie cienki laminat w tym miejscu TO MOŻNA ŚRUBKI WYRWAĆ .  Co do samej kotwicy Scotty jest ok  , piszę o orginale  bo wszystko zależy od materiału z jakiego jest zrobiona , tu nie zaoszczędzimy bo widzę jak to pracuje i lichy materiał po prostu pęknie 


  • Maynard lubi to

#582 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 871 postów

Napisano 23 luty 2024 - 08:09

Czy ktoś z użytkowników ABC410 montował silnik dziobowy i podzieli się wiedzą jak zniwelować półokrągłe kształty dziobu?

#583 OFFLINE   Yelcyn

Yelcyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Grzegorz

Napisano 11 marzec 2024 - 19:55

Jeśli komuś w tym ulepie ABC dostanie się woda między płaszcze, a kiedyś na pewno, to korek który ma służyć  do wypuszczenia jej do bakisty rufowej to atrapa. Płaszcze sklejane są na piankę montażową, zapewne odpływ jest zapianowany.   Woda wpływa gromadząc się pomiędzy skorupą a listwą odbojową, w najniższym miejscu stępki/kila należy wywiercić otwór (najsolidniej wykonany element grubości około 1 cm.) wystarczy fi 10 mm. woda wypłynie, miałem na stanie korki z foto. a więc pod nie wierciłem otwór.attachicon.gif korek.JPG

Hej Krzysiek,
Znalazłem Twój wpis, a właśnie mam problem z wodą między płaszczami :( 
Byłbyś uprzejmy wyjaśnić, gdzie robić ten otwór? Na dole kila, ale z boku, czy całkiem od dołu? 
 


  • karcześ lubi to

#584 OFFLINE   karcześ

karcześ

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaLubicz

Napisano 11 maj 2024 - 22:13

Otwór zaraz pod wężem od odpływu wody z pokładu w bakiście rufowej. Założyłem standardowy korek który stosuje się do odpływu wody z pomiędzy płaszczy. Otwór zrobiłem poprzez odrysowanie 5złotówki. Woda na 100% dostaje się przez łączenie skorup. Trzeba zdjąć gumę odbojową i uszczelnić. Ja to zeobiłem sikafleksem. Założenie gumy odbojowej to będzie wyzwanie. Gotowanie gumy, naciąganie na gorąco. 3 osoby plus ściski. Przerabiałem to.
  • Yelcyn lubi to

#585 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 871 postów

Napisano 15 maj 2024 - 12:27

Panowie ponowie pytanie

Czy ktoś z użytkowników ABC410 montował silnik dziobowy i podzieli się wiedzą jak zniwelować półokrągłe kształty dziobu?

Jak wypoziomować silnik aby na wodzie był prostopadle?

 

Załączony plik  20240430_175540.jpg   49,39 KB   7 Ilość pobrań

Załączony plik  20240430_175515.jpg   69,16 KB   6 Ilość pobrań

Załączony plik  20240430_175500.jpg   65,93 KB   6 Ilość pobrań


Użytkownik didiunik edytował ten post 15 maj 2024 - 12:35


#586 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 871 postów

Napisano 15 maj 2024 - 13:04

Tyle wywalczyłem.

Wypoziomowałem przyczepę i łódkę. Silnik również wypoziomowałem i ustawiłem.Zrobiłem to na sklejce i do tego chcę zamontować podstawę do szybkiego montażu.

Czy to wystarczy ?

Czy jak zwoduję to kolumna silnika względem łodzi będzie pod kątem prostym.

 

Załączony plik  IMG-20240513-WA00011.jpg   56,68 KB   6 Ilość pobrań

Załączony plik  23dfc287-.jpg   71,01 KB   6 Ilość pobrań

Załączony plik  f55e8f20-.jpg   54,61 KB   6 Ilość pobrań

Załączony plik  2046a7d5-.jpg   57,85 KB   6 Ilość pobrań

Załączony plik  24789a3a-.jpg   49,14 KB   6 Ilość pobrań

 


Użytkownik didiunik edytował ten post 15 maj 2024 - 13:14


#587 OFFLINE   micbud

micbud

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • Imię:Michał

Napisano 20 maj 2024 - 10:55

Co do ABC 385 - Czy w związku z zastrzeżeniami  co do jakości/grubości newralgicznych punktów łodzi   producent coś poprawił?  Łódź mi się podoba , ale ..... uginająca się podłoga , korek spustowy (że niby z nim coś nie tak)  , pękający laminat :huh: trochę mnie odstraszają. Jestem na początku drogi odnośnie wyboru łodzi , raczkuję  w temacie , zbieram informacje itd.  Co do ABC to cena jest atrakcyjna , łódź(jak dla mnie ładna) i  ma dobre opinie  co do pływalności ,ale te niuanse mnie zastanawiają. Nie chcę wydać nie wiadomo ile  , bo łódź będzie pływać po wodzie może 10 - max 20 razy w ciągu roku (środkowa Wisła  , jeziora Mazury)  ale nie chcę też kupić bubla , którego będę musiał  "cerować" samemu lub przewozić na pierzynie , żeby coś nie pękło  , bo do producenta , to mam szmat drogi  i nie będę jeździł z każdą pierdołą. No cóż , może znajdzie się jeszcze kilku użytkowników tej łodzi  , którzy się wypowiedzą (lepiej lub gorzej) i pomogą mi podjąć decyzję. Sprawa nie jest gardłowa , więc poczekam. 

 

Kupiłem tą łódkę jakieś dwa lata temu i...

Jedyne co dobrego mogę powiedzieć to stabilność łodzi na wodzie ale to zaleta projektu, który jak domniemywam jest kolejną kopią z małymi modyfikacjami a nie autorskim projektem tej firmy. Nawiązując do "długoletniego doświadczenia" tej firmy, którym się chwalą (informacja na stronie od 1995) to jakość wykonania, dbałość o detale, wymiary, estetykę i inne jest porażająca. Myślę, że osoba z pasją i zerowym doświadczeniem zarobiłaby to lepiej.

Przejdźmy do szczegółów:

- łódkę odebrałem z brakami i niedokończoną (brak pełnego zamocowania płyt pod silnik, brak śrub),

- rysy, które zauważyłem na miejscu wg sprzedawcy są skutkiem zużycia formy (wg specjalisty z branży część z nich to ślady pęknięć po odbijaniu),

- bakisty wycięte bez zachowania jakichkolwiek linii prostych, symetrii czy wymiarów,

- cięcia pod bakisty jak i inne miejsca są ostre i można się pokaleczyć,

- spasowanie pokryw uniemożliwia ich prawidłowe zamknięcie,

- montaż zamków jest zrobiony krzywo, na oko i uniemożliwia ciasne zamknięcie,

- uchwyty na wędki są wycięte i nie są funkcjonalne w takim stopniu jak je zaprojektowano,

- "pająki" na lakierze występują na całym kadłubie, nie tylko od formy ale także są to pęknięcia mechaniczne,

- pod częścią nitów brakuje podkładek, - na kadłubie występują pęcherze, jeden po naciśnięciu odsłonił dziurę,

- pokład z kadłubem jest niedbale i nierówno sklejony co powoduje nierówne przyleganie odbojnicy,

- odbojnica naciągnięta do granic możliwości zakończona jednym cienkim i przekręconym wkrętem w końcu poddała się,

- zakończenia odbojnicy w skutek nabicia ich na niedbale sklejone powłoki wyglądają jakby były zbyt małe,

- powłoka pokładu posiada rozlaną i popaćkaną strukturę i popękane pęcherzyki powietrza,

- zanieczyszczenia powłoki pokładu występują praktycznie na całym pokładzie.

Jakość wykonania jest tragiczna, łódka była brudna, zanieczyszczona pyłem i wiórami po cięciach, resztkach kleju. Odbojnicę musiałem zakupić nową i ponownie ją założyć. Reklamacja, naprawa? Chyba tylko zwrot kosztów.

Zdjęcia mojego egzemplarza: https://drive.google.com/drive/folders/1kTl3lZ3FxZkx6lOdXDu17rbFS3BEcx8-?usp=sharing



#588 OFFLINE   micbud

micbud

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • Imię:Michał

Napisano 20 maj 2024 - 11:17

Dzień Dobry Wszystkim

 

Jestem w posiadaniu takowej łodzi od dwóch sezonów, złego słowa na nią nie dam powiedzieć (na swoją rzecz jasna).

Dla jednego wędkarza 100 kg plus szpej w zupełności wystarczy.

 

Generalizując to to samo kopyto co Wigry 355 i Solarsky 360

 

Różnią się tylko wnętrzem, inny rozkład bakist, ławek.  Pomijając kwestie gustów, materiałów, wykonania itp.

 

360 cm / 170 cm stopa S

 

Mam wersję z dużymi relingami, dorobiłem rolkę kotwiczną, uchwyt na trzy wędziska, fotel obrotowy. Mam w planie dorobić pokład słoneczny (fishing deck) zamiennie z materacami lub fotelem kapitańskim.

 

Stabilna, uwielbia ślizg, trzyma tor jazdy... tnie fale, nie boi się jeziora Dąbskiego (kto zna ten wie), nie potrzebuje stu koni żeby lekko przetransportować wędkarza ze sprzętem lub rodziną (żona dwójka maluchów), wykonanie staranne, bakisty w dobrych miejscach - trzy przednie nie za duże ale na gaśnice, akumulator, rzutki i milion najpotrzebniejszych rzeczy wystarczą, tylna bakista przepastna jak bagażnik w mercedesie, gdyby właz był większy można było by tam wejść i spać... 

 

z silnikiem 5 koni 2t lekko płynie 20 km/h

 

 

z 15 koniami ... nie mam odwagi w jednej ręce trzymać kamerę a w drugiej rumpel.

 

Ciągam ją na Niewiadówce za 2600zł po dorobieniu prowadnic (płozy). Na co dzień stoi pod plandeką w garażu.

 

W tym przedziale cenowym do bardzo dobry wybór, a jak będziesz dbał, tak będziesz miał.

Mój sąsiad ma Wigry a kuzyn Solarsky i mniej więcej tyle samo czasu - starzeją się podobnie.

 

Polecam serdecznie.

 

Mam ABC 385 i myślę nad założeniem małego silnika spalinowego 6km (głównie z racji ceny, małych gabarytów i wagi oraz dość rzadkiego użytkowania).

Myśłałem o Suzuki, Honda, Merkury, Tohatsu, Parsun a ostatnio z racji ceny patrzyłem na Storm. Wszystkie 4t.

Czy teń silnik da radę wejść w ślizg z dwoma osobami najlepiej ze sprzętem?

Macie jakieś doświadczenia?



#589 OFFLINE   cubanomh

cubanomh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaGoleniów
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Haberko

Napisano 20 maj 2024 - 16:30

No nie wiem. Mam abc385. Najpierw kupiłem Yamahe 9,9 km , sam wchodziłem w ślizg (75kg) , z żoną (60kg) i dzieciakiem (15kg) po dłuższym płynieciu na max manetce jak nie było wiatru słabo wchodziła w ślizg. Zmienilem po miesiacu na 15KM. Od tamtej pory nie mam już problemow.

#590 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 22 maj 2024 - 08:42


Czy teń silnik da radę wejść w ślizg z dwoma osobami najlepiej ze sprzętem?

Macie jakieś doświadczenia?

nie ma szans  samemu będzie ciężko