Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódki ABC 385/410 - dane, opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
589 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 23 wrzesień 2016 - 16:09

Ja w lubuskim ale to trochę daleko :)



#82 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 25 wrzesień 2016 - 16:08

Generalnie łódka ma dużo wad niedoskonałości wymaga wielu poprawek udoskonaleń, do tego oszczędności w materiale i ten uginający się pokład. Przy silniku 13,5 Km pojawiły się pęknięcia na rufie. Drugi raz bym jej nie kupił a moim celem jest fox. 



#83 OFFLINE   dziubas123

dziubas123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 25 wrzesień 2016 - 16:17

Generalnie łódka ma dużo wad niedoskonałości wymaga wielu poprawek udoskonaleń,

to może opisz co i jak ?? bo dla jednych może to być wadą dla innych zaletą.

poza tym to taki wpis wiele nie pomaga :)



#84 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 25 wrzesień 2016 - 16:49

ogladalem ostatnio 2 foxy w siedzibie w Grudziadzu i super solidnie sie prezentuja, tylko ta cena...

#85 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 25 wrzesień 2016 - 17:18

to może opisz co i jak ?? bo dla jednych może to być wadą dla innych zaletą.

poza tym to taki wpis wiele nie pomaga :)

A więc pierwsze odpływ wody z kokpitu zagrażający przede wszystkim życiu a potem mieniu, tandeta przez która w każdej chwili może wlać się woda.  Tandetna rolka kotwicy, tandetne  mini knagi. Kształt kadłuba gdzie trym pod łódź przy ślizgu powoduje zalewanie sternika wodą (grozi utopieniem) trym prostopadle do lustra dziób skacze po wodzie, łódka staje się  niestabilna. za krótkie wiosła jeśli ktoś je kupi w opcji . Kiedy pływasz sam droga od rumpla do kotwicy to tor przeszkód. Kiedy pływam poza sezonem sandaczowym gdzie godzinami siedzę to demontuje ławkę ( mam na niej obrotowy fotel). Bakista dziobowa połamała się wewnątrz od ciężaru kotwicy w gumie 6 kg. Smród z bakist, nie można w nich przechowywać odzieży bo zaśmiergnie tym bardziej żywności (śmierdzi pod dwóch latach). Żebra usztywniające podłogę  na pokładzie przy odpływie połamane brak żywicy trzymał je żelkot. Przy gwałtownym odpuszczeniu rumla woda potrafi zalać rufę, silnik 50 kg ja 85 kg paliwo 10- 15 kg. Gdyby łódka ważyła 130 kg zapewniło by to jej stabilność i wytrzymałość oczywiście waga maty i żywicy a nie desek. Podziwiam kolegę z Goleniowa za jego modyfikacje, chętnie zobaczył bym jego ABC na żywo i wymienił się doświadczeniami. Kupując tą łódkę nie czytałem żadnego forum, choć widzę że jestem jedynym który ma do jej konstrukcji uwagi. Dla zainteresowanych wciśnięciem zbiornika do  bakisty rufowej powiem ze mam tam zbiornik 21 litrów bez przeróbek :-).


  • Darecki lubi to

#86 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 26 wrzesień 2016 - 11:13

A więc pierwsze odpływ wody z kokpitu zagrażający przede wszystkim życiu a potem mieniu, tandeta przez która w każdej chwili może wlać się woda.  Tandetna rolka kotwicy, tandetne  mini knagi. Kształt kadłuba gdzie trym pod łódź przy ślizgu powoduje zalewanie sternika wodą (grozi utopieniem) trym prostopadle do lustra dziób skacze po wodzie, łódka staje się  niestabilna. za krótkie wiosła jeśli ktoś je kupi w opcji . Kiedy pływasz sam droga od rumpla do kotwicy to tor przeszkód. Kiedy pływam poza sezonem sandaczowym gdzie godzinami siedzę to demontuje ławkę ( mam na niej obrotowy fotel). Bakista dziobowa połamała się wewnątrz od ciężaru kotwicy w gumie 6 kg. Smród z bakist, nie można w nich przechowywać odzieży bo zaśmiergnie tym bardziej żywności (śmierdzi pod dwóch latach). Żebra usztywniające podłogę  na pokładzie przy odpływie połamane brak żywicy trzymał je żelkot. Przy gwałtownym odpuszczeniu rumla woda potrafi zalać rufę, silnik 50 kg ja 85 kg paliwo 10- 15 kg. Gdyby łódka ważyła 130 kg zapewniło by to jej stabilność i wytrzymałość oczywiście waga maty i żywicy a nie desek. Podziwiam kolegę z Goleniowa za jego modyfikacje, chętnie zobaczył bym jego ABC na żywo i wymienił się doświadczeniami. Kupując tą łódkę nie czytałem żadnego forum, choć widzę że jestem jedynym który ma do jej konstrukcji uwagi. Dla zainteresowanych wciśnięciem zbiornika do  bakisty rufowej powiem ze mam tam zbiornik 21 litrów bez przeróbek :-).

To prawda nie jest to łódka bez wad ale każda ma jakieś wady itp. Te opisane przez Ciebie trochę maja się nie tak.

Proszę sprecyzuj odpływ wody z kokpitu zagrazający życiu? Nie wiem chodzi ci o co o korek? co woda się wlewa czy co? Umnie jest ok nie mam z tym żadnego problemu.

Jak możesz wymieniać wadę łodzi po przez rolkę kotwicy jakieś mini knagi? trzeba było sobie albo dopłacić i wziąść większe i można było sobie samemu rolkę zamontować czy dokupić i dać do zamontowania ja tak zrobiłem scotty i knagi większe solidne. Wiosła także można wybrać , Droga od rufy do kotwicy tor przeszkód? naprawdę śmieszne może za małą łódkę kupiłeś do swoich celów? albo zorganizuj ten bałagan na łodzi. 

W bakiście mam akumulator 80 waga ponad 20kg  i jest ok narazie. Dlamnie to są śmieszne wady wymuszonę na siłę,

Teraz co ja mogę opisać po użytkowaniu łodzi od kwietnia.

Mam silnik 10KM do tego elektryk na dodatkowej pawęży w bakiście zbiornik 12L i ja o wadzę 130KG i przy ruszaniu łódka podnosi się lecz do zakczeptowania do momentu kiedy wejdzie w ślizg łódź spowrotem idealnie płynie nic mi się nie zalewa nie ma żadnych sytuacji aby woda mi się wlewała nawet przy gwałtownym spadku prędkości. Nie wiem gdzie jest u Ciebie przyczyna skoro ważę ponad 40kg więcej + elektryk+ paliwo 10kg.

Łódka w 2 osoby płynię b.dobrze pływając sam staram siedzieć na środku w celu leprzego wyważenia łodzi z przyczyny mojej wagi. 

Bakisty są małe to fakt no i śmierdzą to też się zgodzę tylnia bakista to nie porożumienie jest za wąska łatwo włożyć pagaj niż zbiornik paliwa, przednia bakista też za mała ledwo aku 80 się mieści żelowy. 

Wytrzymałość jest jaka jest góra pokładu dlamnie jest za cienka i pracuje w niektórych miejscach. Za to stabilność jak najbardziej na tak łódka jest bardzo stabilna bez problemu może stać 2 spiningistów i się poruszać jak dlamnie bardzo stabilna. 

Czy jest to zła łódka w skali do 10 dał bym 7 

+cena

+stabilność 

+pływalność 

 

- nie przemyślane schowki 

- gdzie niegdzie za cienki laminat 

- mogła by być łepsza jakość wykończenia 

 

Trzeba mieć na uwadze że nie jest to fox czy inna łódka za dużo większe pieniądze i porównywać ją do tych łodzi mija się z celem. Cena to około 3 tyś za podstawową wersję (chociaż była na wiosnę o kilka stówek mniej)

Nie mam nic wspólnego z producentem tych łodzi opinia jest tylko moja i wyłącznie podkreślam moja.  Na początku chciałem kupić foxa nawet może i bym pływał lecz termin który usłyszałem mijał się z celem.

Czy jestem zadowolony z łodzi? Tak spełnia moje oczekiwania i mam nadzieje że posłuży jeszcze kilka lat.


Użytkownik ememiks edytował ten post 26 wrzesień 2016 - 11:16


#87 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 wrzesień 2016 - 15:41

To prawda nie jest to łódka bez wad ale każda ma jakieś wady itp. Te opisane przez Ciebie trochę maja się nie tak.

Proszę sprecyzuj odpływ wody z kokpitu zagrazający życiu? Nie wiem chodzi ci o co o korek? co woda się wlewa czy co? Umnie jest ok nie mam z tym żadnego problemu.

Jak możesz wymieniać wadę łodzi po przez rolkę kotwicy jakieś mini knagi? trzeba było sobie albo dopłacić i wziąść większe i można było sobie samemu rolkę zamontować czy dokupić i dać do zamontowania ja tak zrobiłem scotty i knagi większe solidne. Wiosła także można wybrać , Droga od rufy do kotwicy tor przeszkód? naprawdę śmieszne może za małą łódkę kupiłeś do swoich celów? albo zorganizuj ten bałagan na łodzi. 

W bakiście mam akumulator 80 waga ponad 20kg  i jest ok narazie. Dlamnie to są śmieszne wady wymuszonę na siłę,

Teraz co ja mogę opisać po użytkowaniu łodzi od kwietnia.

Mam silnik 10KM do tego elektryk na dodatkowej pawęży w bakiście zbiornik 12L i ja o wadzę 130KG i przy ruszaniu łódka podnosi się lecz do zakczeptowania do momentu kiedy wejdzie w ślizg łódź spowrotem idealnie płynie nic mi się nie zalewa nie ma żadnych sytuacji aby woda mi się wlewała nawet przy gwałtownym spadku prędkości. Nie wiem gdzie jest u Ciebie przyczyna skoro ważę ponad 40kg więcej + elektryk+ paliwo 10kg.

Łódka w 2 osoby płynię b.dobrze pływając sam staram siedzieć na środku w celu leprzego wyważenia łodzi z przyczyny mojej wagi. 

Bakisty są małe to fakt no i śmierdzą to też się zgodzę tylnia bakista to nie porożumienie jest za wąska łatwo włożyć pagaj niż zbiornik paliwa, przednia bakista też za mała ledwo aku 80 się mieści żelowy. 

Wytrzymałość jest jaka jest góra pokładu dlamnie jest za cienka i pracuje w niektórych miejscach. Za to stabilność jak najbardziej na tak łódka jest bardzo stabilna bez problemu może stać 2 spiningistów i się poruszać jak dlamnie bardzo stabilna. 

Czy jest to zła łódka w skali do 10 dał bym 7 

+cena

+stabilność 

+pływalność 

 

- nie przemyślane schowki 

- gdzie niegdzie za cienki laminat 

- mogła by być łepsza jakość wykończenia 

 

Trzeba mieć na uwadze że nie jest to fox czy inna łódka za dużo większe pieniądze i porównywać ją do tych łodzi mija się z celem. Cena to około 3 tyś za podstawową wersję (chociaż była na wiosnę o kilka stówek mniej)

Nie mam nic wspólnego z producentem tych łodzi opinia jest tylko moja i wyłącznie podkreślam moja.  Na początku chciałem kupić foxa nawet może i bym pływał lecz termin który usłyszałem mijał się z celem.

Czy jestem zadowolony z łodzi? Tak spełnia moje oczekiwania i mam nadzieje że posłuży jeszcze kilka lat.

Przede wszystkim czytaj ze zrozumieniem, po tam jak na mnie naskoczyłeś to jestem niemal pewien ze masz coś wspólnego z producentem łodzi choć przyznam że człowiek sympatyczny, każdy ma prawo do swojej oceny. Tym bardziej że łódkę kupiłem a nie dostałem w prezencie (darowanemu koniowi............) Jeśli nie widzisz popeliny w odpływie wody z rurek plastikowych które szczelnością i wykonaniem nie grzeszą no to sory stary, może to ty dostałeś łódkę za darmo skoro twierdzisz że wiosła były do wyboru. Knagi i rolke montuje się przed sklejeniem skorup tak gwoli ścisłości. Jeśli uginająca się podłoga Ci nie przeszkadza to nie znaczy że jest zaletą. Jeśli piszę że pawęż popękała to znaczy tak jest skoro piszę że żebra na pokładzie się pokruszyły to znaczy tak jest, skoro piszę że łódka jest nie stabilna w ślizgu to tak jest i to nie jest tylko moje zdanie. A............ może ty masz inną łódkę?


  • mariuszwf lubi to

#88 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 26 wrzesień 2016 - 16:03

A nie ma jakiegoś sposobu , żeby pozbyć się smrodu z bakisty , może pomalować od środka czy coś ?



#89 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 wrzesień 2016 - 19:31

A nie ma jakiegoś sposobu , żeby pozbyć się smrodu z bakisty , może pomalować od środka czy coś ?

Nie wiem czy jest to wina materiałów ? no bo przecież ludzie mieszkają w łodziach z laminatu. 



#90 OFFLINE   k.p.basik

k.p.basik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 wrzesień 2016 - 20:08

uuu się zagotowało <_<

no gdzie dwóch polaków tam trzy opinie B)

i co lepsze

wszyscy mają rację...

 

- mnie też pękło w przedniej bakiście (ale to od zbyt wielkiej fantazji ułańskiej podczas transportu łodzi) wiec zalaminowałem ubytek i włożyłem kawałek poduszki pod kotwicę i już nic nie lata podczas jazdy i nie robi dziur.

- rufę mi zalewało jak miałem za długą stopę, przy krótkiej nic nie zalewa ani przy starcie ani przy hamowaniu ani nawet jak cisnę na koło... :D

- no w ślizgu łódź zachowuje się jak opisywałem wcześniej

- przez korek zawsze mi się wlewa... bo zawsze go zapomnę wcisnąć przy wodowaniu :wacko:

- w tylnej bakiście mieści mi się cały majdan ciuchy, kamizelki, aku, pendzyna,

- podłoga owszem lekko się ugina ale nie tak mocno jak w pontonie

- tor przeszkód z rumpla do kotwicy.... dla zdrowia

- wiosła sa ok - ani razu nie użyłem

- rolkę sam se kupiłem jaka mi pasowała, przykręciłem i gitara

- laminat śmierdzi myślałem, że tak ma być

 

 

i ostatnia myśl

 

- też mi się foxy podobają tylko gdzie ja taki podbierak dostanę co oni do niego te łódkę dorabiali... i moim zdaniem  mają za niską rufę na moje wody. Ale wyglądają solidnie, a z tą ceną nie przesadzajcie riverfox390 raptem kosztują dwa razy tyle co ejbisi380. To jak mi się już wytrze ta moja, zamówię se riverfoxa :ph34r: szary mat.



#91 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 wrzesień 2016 - 20:21

i ostatnia myśl

- też mi się foxy podobają tylko gdzie ja taki podbierak dostanę co oni do niego te łódkę dorabiali...


Proszę bardzo. To podbieraki od Savage Gear:
http://pleciona.pl/p...e-Mesh-XL/15338
Teraz już możesz zamawiać. :)

#92 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 26 wrzesień 2016 - 20:22


 riverfox390 raptem kosztują dwa razy tyle co ejbisi380.

+ vat ;)



#93 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 27 wrzesień 2016 - 10:45

Przede wszystkim czytaj ze zrozumieniem, po tam jak na mnie naskoczyłeś to jestem niemal pewien ze masz coś wspólnego z producentem łodzi choć przyznam że człowiek sympatyczny, każdy ma prawo do swojej oceny. Tym bardziej że łódkę kupiłem a nie dostałem w prezencie (darowanemu koniowi............) Jeśli nie widzisz popeliny w odpływie wody z rurek plastikowych które szczelnością i wykonaniem nie grzeszą no to sory stary, może to ty dostałeś łódkę za darmo skoro twierdzisz że wiosła były do wyboru. Knagi i rolke montuje się przed sklejeniem skorup tak gwoli ścisłości. Jeśli uginająca się podłoga Ci nie przeszkadza to nie znaczy że jest zaletą. Jeśli piszę że pawęż popękała to znaczy tak jest skoro piszę że żebra na pokładzie się pokruszyły to znaczy tak jest, skoro piszę że łódka jest nie stabilna w ślizgu to tak jest i to nie jest tylko moje zdanie. A............ może ty masz inną łódkę?

Nie naskoczyłem i nie mam nic wspólnego z producentem. Byłem zobaczyłem zdecydowałem że knagi w standardzie są malutkie to mi pokazał że są jeszcze 3 inne rodzaje wybrałem takie jakie mi odpowiadały. Rolka kotwiczna nie spodobała mi się zamówiełem inną dowiozłem tak samo pantograf pod elektryka zamontowali przed sklejeniem. Właściciel dość miła osoba o i tyle mnie łączy z producentem. I nie dostałem za darmo chociaż z miłą chęcią bym się nie pogniewał. 



#94 OFFLINE   symbio

symbio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaWlkp

Napisano 29 wrzesień 2016 - 18:46

Jakie macie patenty na mocowanie uchwytu przetwornika echosondy na łódce ABC 385 ??



#95 OFFLINE   Zombero

Zombero

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaKoluszki
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 wrzesień 2016 - 11:25

Jakie macie patenty na mocowanie uchwytu przetwornika echosondy na łódce ABC 385 ??

 


Parę stron wcześniej były zdjęcia mojego pomysłu, a film wygasł więc podaje link do YT zamiast kwaśnego prenta jak na początku zmodyfikowałem i dałem kwaśną rurkę 8mm i zewnętrzną częśc rolki w którą wchodzi rurka odlałem z aluminium z możliwością regulacji wysokości przetwornika. Wszystko zamontowane na cybantach od montażu Cb radia. pływam z tym od początku sezonu i jak dla mnie jest OK.



#96 OFFLINE   Zombero

Zombero

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaKoluszki
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 wrzesień 2016 - 11:29

Tutaj po modyfikacji. od wewnętrznej strony przeźroczyste tworzywo to akryl do protez :D ale mozna dać żywicę lub wykombinować coś innego.

Załączone pliki


  • Wojciech_B lubi to

#97 OFFLINE   symbio

symbio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaWlkp

Napisano 30 wrzesień 2016 - 18:37

 

Parę stron wcześniej były zdjęcia mojego pomysłu, a film wygasł więc podaje link do YT zamiast kwaśnego prenta jak na początku zmodyfikowałem i dałem kwaśną rurkę 8mm i zewnętrzną częśc rolki w którą wchodzi rurka odlałem z aluminium z możliwością regulacji wysokości przetwornika. Wszystko zamontowane na cybantach od montażu Cb radia. pływam z tym od początku sezonu i jak dla mnie jest OK.

 

Pomysł świetny. W związku z tym że echo mam mobilne kupiłem dzisiaj uchwyt na reling do mocowania anteny cb i problem rozwiązany.



#98 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 02 październik 2016 - 17:59

Mam takie pytanie.Czy może ktoś się orientuje,czy te łódki można obejrzeć i kupić możliwie blisko Elbląga.Bo nie ukrywam,że ta łódka wpadła mi w oko....Chociaż cały czas mam dylemat,czy może szukać czegoś innego?Mam na myśli łódkę którą da radę popływać po Zalewie Wiślanym,bo ta raczej się do tego chyba nie nadaje?



#99 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 03 październik 2016 - 14:33

Pomysł świetny. W związku z tym że echo mam mobilne kupiłem dzisiaj uchwyt na reling do mocowania anteny cb i problem rozwiązany.

Możesz zapodać jakąś fotkę jeśli to nie problem



#100 OFFLINE   Łukasz.W

Łukasz.W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaLidzbark Warmiński
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 październik 2016 - 21:49

Też zastanawiam się nad tą łódką na przyszły sezon,tylko trochę daleko mam 400km...może coś w okolicy godnego polecenia
znajdę...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk