Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ostrza Olfa KB4-S/5 - tanszy zamiennik?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 08 grudzień 2014 - 18:23

Witam :)

 

Czego uzywacie do precyzyjnego rzezbienia w lipie? Ja zgrubnie robie rzezbiarskim nozem firmy Mora, natomiast detale  docinam nozem AK4 od Olfy. Wada tego drugiego jest cena ostrzy (KB4-S/5). Wychodzi po okolo 2,6zl za ostrze, ktore trzyma wymagana przeze mnie ostrosc przez 10-15 minut zabawy. Drogo. Znacie moze jakies tansze zrodlo tych ostrzy lub godny polecenia zamiennik porownywalnej jakosci ale w lepszej cenie? 

 

pozdrawiam,

Pawel



#2 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 08 grudzień 2014 - 18:52

Nie wiem czy to zamiennik , raczej właściwe narzędzie ; przyzwoite dłuta lub nóż snycerski , dobrze ostrzony niczym nie ustępuje jednorazówką a  nawet jest lepszy . 



#3 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Napisano 08 grudzień 2014 - 19:15

Toż to dziadkowym scyzorykiem zrobić można.... :D Kolego lata mijały a ja zawsze napierałem tapeciakami zmieniałem wytwórców owych nożyków zanim doszedłem do zadawalającego ergonomicznego kształtu, efektu.Ostatnio jako uchwyt to standardowy cały z tworzywa Stanley lub identyczna podróbka no name.Jako ostrza przeszedłem na no name za 2.50PLN za paczkę lub topex albo inna tania wersja.Istotna sprawa to ostrość i grubość owego ostrza jest naprawde cienkie i zachowane właściwe kąty szlifu co skutkuje odpowiednią ostrością.Nie polecam ostrzy Stanleya grubsze a nie koniecznie ostrzejsze(wręcz tępe)no i cena.Zaporowa wręcz!A tak to co jakiś czas odłamujesz lub nowe instalujesz... :)



#4 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 08 grudzień 2014 - 19:19

http://www.olfa.pl/pl/product/37

Ostre i kąt dobry.



#5 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Napisano 08 grudzień 2014 - 19:25

No,zabawki mają fajne ale cena....I tylko 5szt w paczce. :( Jeśli chodzi o ergonomię kształtu rękojeści spory wybór.



#6 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 08 grudzień 2014 - 19:44

Jako ekonomiczny zamiennik noży modelarskich, polecam skalpele chirurgiczne z wymiennymi ostrzami. Jest bardzo dużo rodzajów ostrzy wymiennych, do tego można kupić  za małe pieniądze. 50 ostrzy kosztuje około 15zł, a trzonek skalpela można już kupić za 7zl


  • woblery z Bielska lubi to

#7 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 09 grudzień 2014 - 11:24

Panowie :) Problem w tym, ze u mnie detale sa....male (raz dziabnalem cos ponad po 200 lusek na bok na woblerze 6cm....), wiec ostrze musi byc rowniez adekwatnej wielkosci.....i ostrosci ;) Takze tapeciakoksztaltne odpadaja ... niestety. Natomiast skalpeli musze sprobowac, to moze byc to :D Jako ze mam urlop, za chwile spadam na rybki a pozniej pokopie po sieci skad moge to nabyc siedzac w UK. Dzieki za pomoc :)



#8 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 10 grudzień 2014 - 07:07

Skalpele chirurgiczne występują w kilku rozmiarach.  Do każdego z rozmiaru masz szeroki wybór ostrzy. Masz w czym wybierać :)



#9 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 10 grudzień 2014 - 12:44

http://www.ebay.co.u...=item2c8802daa6

 

 

Wzialem nr 11, powinny dotrzec dzisiaj, sprawdze i oczywiscie dam znac jak sie nimi pracuje.



#10 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 12 grudzień 2014 - 14:27

Polecam te 

 

http://www.blizejcie...KbNwaAigy8P8HAQ

 

 

lub allegro

 

http://allegro.pl/os...4853785561.html


Użytkownik demowsky edytował ten post 12 grudzień 2014 - 14:34


#11 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 grudzień 2014 - 20:42

A czy nie jest czasem tak, że skalpele nie są super ostre, bo takie byc nie mają? Chodzi o szybkość gojenia. Nie wiem czy czasem nie bredzę, ale coś takiego mi się kiedyś obiło o uszy przy okazji jakiegoś programu o wykorzystaniu ostrzy z krzemienia.



#12 OFFLINE   grayo

grayo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • Lokalizacjaz nad Pisy

Napisano 12 grudzień 2014 - 21:33

Dzisiaj nabyłem w obi cosik takiego http://www.okazje.in...s-40184592.htmltylko inne opakowanie, zapłaciłem chyba 15 zł tylko opakowanie inne :)myśle że godne uwagi jak tą cenę



#13 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 12 grudzień 2014 - 21:44

Nożyki do tapet nie nadają się do strugania woblerów.Prędzej skalpele z wymienną końcówką.A najlepiej taką chirurgiczną stal zaostrzyć w kształcie klina.Jak dobrze przygotowany i naostrzony nożyk z rękojeścią wg wlasnego uznania,to 200-300szt woblerów bez ostrzenia  można wystrugać.Dobrego noża do woblerów nie da się kupić,go trzeba zrobić.



#14 OFFLINE   grayo

grayo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • Lokalizacjaz nad Pisy

Napisano 12 grudzień 2014 - 22:10

Jeden wystruga nożem kuchennym a drugi nawet specjalistycznym przypuśćmy za 200 czy 1000 zł sobie nie poradzi. Ja używam zwykłych cieniutnich miękkich nożyków (EGA) za 2,50 zł paczka około 10 szt. wcześniej używałem grubszych i sztywniejszych noży stanleya za 15 zł paczka ale według mnie się nie nadają, szybko się tępią, a tymi tańszymi nawet czasami ołów przycinam



#15 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 13 grudzień 2014 - 10:14

http://www.ebay.co.u...=item2c8802daa6

 

 

Wzialem nr 11, powinny dotrzec dzisiaj, sprawdze i oczywiscie dam znac jak sie nimi pracuje.

Powinieneś być zadowolony ;)