Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupak grudzień mała rzeka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pawcio449

pawcio449

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 15 grudzień 2014 - 01:53

Witam czy jest sens w grudniu wybierać się na szczupłego na małą rzekę (Łyna) Olsztyn i okolice na planowanym odcinku łowienia jest głębokość średnio oceniam na 1,5-2m w porywach 2,5m szerokość rzeki  jakieś 15-20m może łowi ktoś na podobnym łowisku i ma jakieś rady  przynęty pory dnia itp zawsze sezon kończyłem w połowie listopada nie mam pojęcia o łowieniu szczupłych w grudniu zwłaszcza w małych rzekach. Pozdrawiam :)


Użytkownik pawcio449 edytował ten post 15 grudzień 2014 - 01:56


#2 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 15 grudzień 2014 - 03:13

Nie tyle liczy się aktualny miesiąc tylko aura jak panuje. Jeśli łowiłeś w listopadzie już po dłuższych przymrozkach to obecnie wystarczy kierować się tym samym wyznacznikiem. Nie ma jakiegoś złotego środka na miejscówki. Zawsze jak wybierałem się na rzekę w grudniu to raczej leciałem utartym schematem, wbrew pozorom szukając głęboko czasem stoją również po brzegach. Specyfikacja rzeki ma tu duże znaczenie, jeśli na danej rzece masz doświadczenie to i w grudniu znajdziesz rybę, chociaż intensywność żerowania już nie ta ;)

 

Spojrzałem na mapy i całkiem ciekawa rzeka, powyżej Olsztyna ślicznej urody rozlewiska, warto by tam popontonować :)

Jak z rybą? Jak wszędzie? :D


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 15 grudzień 2014 - 03:19

  • Del Toro lubi to

#3 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 15 grudzień 2014 - 09:09

 

Jak z rybą? Jak wszędzie? :D

Masiakra!!!!!



#4 OFFLINE   Olsztyniak

Olsztyniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Damian

Napisano 15 grudzień 2014 - 11:29

Słuchaj kolego dość często łowienia na Łynie ostatnio na rozlewiskach za Dobrym Miastem mieliśmy dwa szczupaki lecz myślę że te rozlewiska zamarzły. Co do rzeki szansa jest lecz nie spodziewał bym się rewelacji. Moim zdaniem najlepiej jak byś pojechał nawet za Lidzbark na Łyne tam będziesz miał największe szanse

#5 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 15 grudzień 2014 - 15:48

Słuchaj kolego dość często łowienia na Łynie ostatnio na rozlewiskach za Dobrym Miastem mieliśmy dwa szczupaki lecz myślę że te rozlewiska zamarzły. Co do rzeki szansa jest lecz nie spodziewał bym się rewelacji. Moim zdaniem najlepiej jak byś pojechał nawet za Lidzbark na Łyne tam będziesz miał największe szanse

Byłem na rozlewisku pod Rogóżem w sobotę z dwoma kolegami, złowiliśmy razem 6 ryb, tylko mój jedyny był miarowy- 53 cm. Kilka brań do tego, kilka spadów. Wszystkie brały ze starego koryta, na seledynowe kolory.



#6 OFFLINE   Olsztyniak

Olsztyniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Damian

Napisano 15 grudzień 2014 - 21:04

Właśnie same kruciaki się podczepiają więc szału nie ma ale sory taki mamy klimat teraz biegam za kleniami lecz też bez większych sukcesów :) Czekam na sezon pstrągowy może coś się trafi 



#7 OFFLINE   PLECIONA

PLECIONA

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 835 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 15 grudzień 2014 - 21:36

Łowiłem na podobnej rzeczce jak z Twojego opisu. Na jeden spacer brzegiem mieliśmy po ok. 3 brania/ryby na głowę łowiąc we dwójkę. Pomijam zasobność wody itp. sprawy.
Brań znacznie mniej niż we wcześniejszych miesiącach, za to bez króciaków jak na tamte warunki. Całkowicie ignorowany kolor żółty naszych gum (myślę, że przez płynące jeszcze liście drzew, warto zwrócić na to uwagę), perfekcyjnie sprawdził się seledyn i perła. Większość brań przy brzegowych trzcinach, rzadko ze środka rzeki. Ogólnie klimat porannych, oszronionych trzcin, opadających leniwie wielkich płatków śniegu w bezwietrzny dzień ach...piękne te grudniowe łowy :). Wzdycham i mam nadzieję jeszcze kiedyś tam wrócić.
  • zorman lubi to

#8 OFFLINE   yakoto

yakoto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Jarek

Napisano 15 grudzień 2014 - 22:03

Pawcio -ma to sens. Trzeba próbować,czasami rzeka wygląda jak by była pusta,ale niekiedy potrafi nieźle zaskoczyć. :rolleyes:  I nie musisz gonić za Dobre Miasto.



#9 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 15 grudzień 2014 - 22:19

Łowię na nizinnej Drwęcy o podobnych parametrach co Twoja rzeczka. Największe szansę w grudniu są u mnie na dużych zakrętach gdzie często prąd odbija bokiem, a na zewnętrznej stronie robi się spokojna woda (prawie, ze stojąca). Tam grupuje się drobnica i razem z nią szczupaki. W takich miejscach mam brania prawie zawsze. Łowię tam baaaaaardzo wolnym i zarazem długim opadem. Kolory przynęt które sprawdzały mi się to perła i seledyn (czyli podobnie jak innym kolegom, którzy już się wypowiedzieli). Tak więc jeśli masz gdzieś miejsca podobnego typu tj. duży zakręt ze spokojną wodą (fajnie jeśli są jakieś przeszkody, czy ziele na dnie) to próbuj śmiało.
 

Drugie miejsce gdzie szukam (i często znajduje) ryby o tej porze, to głębokie rynny. Najgłębsze na danym odcinku. Nie takie metrowe czy półtorametrowe, ale 3 czy nawet 4 metrowe (o ile takie znajdziesz).

 

Ostatnim miejscem, które odwiedzam w grudniu to... miejsca spławikowców (o ile jeszcze jacyś narwańcy łowią :) ). Jeśli idąc rzeką wyczaisz jakichś moczy kijów, to warto odwiedzić ich miejsca gdy są wolne. Oczywiście o tej porze roku mało już dziadków uganiających się za płotką, ale czasem się zdarzają ;)



#10 OFFLINE   Sady

Sady

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów

Napisano 16 grudzień 2014 - 12:56

Najlepsze wyniki na swojej rzece mam w południe w momentach z mocniejszym słońcem :)



#11 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 16 grudzień 2014 - 13:05

Spróbować nigdy nie zaszkodzi. Zawsze można złapać...trochę świeżego powietrza w płuca :)


Użytkownik GoLoManoLo edytował ten post 16 grudzień 2014 - 13:08

  • Del Toro lubi to

#12 OFFLINE   pawcio449

pawcio449

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 16 grudzień 2014 - 17:25

Witam

 

Dzieki za odpowiedzi :) Wlasnie wrocilem z rybek spotkalem nawet naszego kolege z forum :) ja nawet pukniecia nie mialem kolega z naszego forum zlapal 1 szczuplego 65cm na seledynowa gume :) o ile pogoda pozwoli to w tym tygodniu ruszam znowu az do skutku :) sorki za pisownie pisze z tv 



#13 OFFLINE   Mateusz1997

Mateusz1997

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Wilczyński

Napisano 16 grudzień 2014 - 20:18

Dużo zalezy od pogody ;) 



#14 OFFLINE   yakoto

yakoto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Jarek

Napisano 16 grudzień 2014 - 20:38

Nie bój się opuścić gumkę głębiej i spróbuj prowadzić ją skokami w opadzie bo tam czeka na Ciebie większy od mojego. :D



#15 OFFLINE   mesrio

mesrio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaRio
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Wadecki

Napisano 16 grudzień 2014 - 21:41

Swojego czasu również studiowałem w Olsztynie. Piękne czasy :). Okres późnojesienny należał do moich ulubionych. Główna zasada jaką zawsze się kierowałem to najlżejsza główka jak jest możliwa do zastosowania w danym miejscu. W sumie praktycznie zawsze coś się złowiło. Swoją drogą to połowiłbym sobie na Łynie :D. Wiele pięknych chwil spędziłem nad tą rzeką.



#16 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 16 grudzień 2014 - 22:05

Oj Grzegorzu piękne to były czasy.

 

 

Załączone pliki



#17 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1021 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 17 grudzień 2014 - 10:06

Piękny jaź!   Zaraz zaraz... to nie jaź...Forecast i nie jaź ?!  :blink:      

 

 

   :P



#18 OFFLINE   mesrio

mesrio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaRio
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Wadecki

Napisano 18 grudzień 2014 - 16:30

Będzie trzeba się zebrać kiedy i stare kąty odwiedzić :D



#19 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 713 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 18 grudzień 2014 - 17:40

Ach ta Łyna sporo kilometrów razem tam przeszliśmy...

Załączone pliki



#20 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 713 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 18 grudzień 2014 - 17:44

Oj Grzegorzu piękne to były czasy.

Aaaaa pamiętam wtedy na Jugola nam dupę złoiłeś!!