Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

nowy "concept" Fuji


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   sawal

sawal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaÅ»ary, lubuskie

Napisano 30 lipiec 2009 - 22:04

Wiodąca, ceniona i powszechnie lubiana (to wszystko całkowicie zasłużenie) japońska firma Fuji, producent różnorodnych drobiazgów, które tak pieczołowicie montujemy na blankach, wypuściła w świat (czyli rynek) swój nowy concept - przelotki typu K, tangle free - czyli antysplątaniowe.
System obejmuje przelotki KW (dwustopkowe), KL (jednostopkowe), KT (coÅ› jakby dotychczasowe L-ki tylko typu bridge) oraz szczytowe MN.
Idea nowego conceptu tutaj:
http://www.fujitackl..._series.html#05
A szczegóły tutaj:
http://www.fujitackl...m/new/k_kw.html
http://www.fujitackl...m/new/k_kl.html
http://www.fujitackl...m/new/k_kt.html
http://www.fujitackl...m/new/k_mn.html


#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2009 - 09:29

Dzięki Waldku że nie pozwoliłeś przemknąć tej wiadomości niezauważonej - mi ona kompletnie umknęła !

W wolnej chwili będę musiał porównać wymiary nowych przelotek w stosunku do obecnych modeli...

#3 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 21 kwiecień 2010 - 13:58

Witam,

Myślę, że trzeba powrócić do tego tematu. Przelotki typuK są już dostępne w Polsce. Za chwilę pojawią się w większości pracowni. W sprzedaży będą jedno i dwustpokowe SiC i Alconite w stalowych ramkach. Do tego szczytowe MNST. Uważam, że nie jest to nowy Concept. To zdecydowanie nowa III generacja przelotek. Prawdę mówiąc, oglądając filmy z tymi przelotkami myślalem że to filmowe tricki. Dziś sprawdzałem-to prawda.

Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski


#4 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 kwiecień 2010 - 08:11

Irku, a jak to wychodzi cenowo, mniej wiecej, na tle starych?

Gumo

#5 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 22 kwiecień 2010 - 09:15

Paweł,

Masz wszystkie typy, rozmiary i ceny za stronie FC pod koniec zakładki Przelotki Fuji. Jeszcze w tym lub na początku przyszłego tygodnia postaram się je zważyć i podać również wagi zaległych szczytowych F.

Pozdrawiam,
Irek

#6 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 kwiecień 2010 - 10:40

No jest....nic tylko uzbrajac, lowic, wypuszczac... :D

Jeden szzcegol mnie szzcegolnie zainteresowal w tych przelotkach szzcytowych MN....jak mozna dojrzec dodany zostala taka wypustka pod omotke..

Gumo

#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 kwiecień 2010 - 13:39

Byłem, widziałem. Moje wrażenia: :huh:
Z całą pewnością jest to produkt bardzo innowacyjny, różniący się od tego co znamy do tej pory. Pomijając aspekt antysplątaniowy, o którym będzie się można wypowiedzieć dopiero za czas jakiś, to co rzuca się w oczy to wysokośc tych przelotek, która lokuje je trochę pomiędzy Y a LV - wydaje się że w tym obszarze może drzemać bardzo duży ich potencjał.

Ciekawy jestem wyników pomiarów wagowych, które przeprowadzi Irek. Na oko wydaje się że przelotki będą pasować do kijów klasy MH oraz H. Są solidnie wykonane jeżeli chodzi o ramkę, wklejenie ringów itp. Trochę zaskoczyła mnie krótka stopka przy przelotce rozmiaru #30.

Reasumując: jestem bardzo ciekawy pierwszych kijów jakie powstaną z wykorzystaniem przelotek w ramce K. Wiem że Irek planuje rozpoczęcie budowy pierwszej wędki już w przyszłym tygodniu :D

#8 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1692 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:SÅ‚awomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 22 kwiecień 2010 - 13:49

Friko jak będziesz ciekawy, to dam Ci znać kiedy kijek będzie do odbioru i możemy spotkać się w FC to go sobie obejrzysz, p. Irek obiecuje że kij będzie do odbioru do końca kwietnia.
SÅ‚awek

#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 kwiecień 2010 - 14:44

SÅ‚awku,

bardzo chętnie, dziękuję za propozycję - z przyjemnością skorzystam. Daj znać na priv jak będziesz wybierał sie po odbiór wędki.

Pozdrawiam

#10 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 23 kwiecień 2010 - 11:19

Witam,
@slawek, jesteś prawdopodobnie osobą która jako pierwsza w Polsce będzie mieć wędkę zbudowaną na tych przelotkach. Moja będzie druga B) .
Pozdrawiam,
Ireneusz

#11 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • ImiÄ™:Karol

Napisano 23 kwiecień 2010 - 11:35

to sÄ… jakieÅ› gibajÄ…ce przelotki? :mellow:
są rysunki, ale z nich się tylko domyślać można... o co w tym tak w zasadzie chodzi? :D

#12 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 23 kwiecień 2010 - 12:31

Witaj,

Podstawowa odpowiedź jest na filmie:
http://www.tackletou...eriesguide.html
Wpisz w wyszukiwarkę Fuji K Guides to wyskoczy dużo więcej.
Kliknij w pierwszy link w poście Sawala. Pod koniec jest po prawej stronie prostokąt zaznaczony kolorem. Kliknij, jest tam też film o przelotkach K.
Pozdrawiam,
Ireneusz

#13 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • ImiÄ™:Karol

Napisano 23 kwiecień 2010 - 12:42

chyba już rozumiem, chodzi o ich antysplątaniowe umiejętności.. ? :mellow: zaraz z resztą coś o nich poczytam :D

#14 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 23 kwiecień 2010 - 15:22

Calkiem fajne. Pomijajac inne (mozliwe)wartosci dodatnie nowych modeli przelotek, systemem anti tangle rozwiazali problem, ktory w castingu nigdy u mnie jeszcze nie wystapil - nawet uzywajac zwyklej BLAG-i jako prtelotki szczytowej :lol: :lol: :lol:
No coz, pociag musi brnac dalej :mellow:

Pozdrawiam --Yacaré--