Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SHIMANO CORE 50 MG


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 01 sierpień 2009 - 21:58

przegladajac strony www ze sprzetem castingowym natrafilem na ciekawy mlynek. Shimano Core 51MG. Jak sie wydaje jest to amerykanska wersja Aldebarana MG z przelozeniem 7.0. Czyli mlynek do lekkiego lowienia. Co ciekawe oficjalna strona shimano US milczy na temat tego multiplikatora, choc jest on oficjalnie w sprzedarzy na Tackle WareHouse. Wiecej info znajdziecie pod ponizszym linkiem

http://www.tacklewarehouse.com/descpageRLCSHIMANO-SC50MG.htm l



.


pozd JW :D


Załączone pliki

  • Załączony plik  SC50MG.jpg   53,65 KB   709 Ilość pobrań


#2 OFFLINE   marteenez

marteenez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 sierpień 2009 - 18:10

Witam.

Z kolei mnie wydaje sie ze Core 51MG byl juz dostepny w zeszlym roku zanim pojawil sie Aldebaran MG. Rzucil mi sie w oczy kiedy przegladalem baitacasting reels na ebay'u. Nie wiem czy ten o ktorym Ty piszesz to jego nowa wersja na 2009 rok i wystepuje jako odpowiednik Aldebaran'a MG na rynek amerykański, ale w kazdym razie nazwa jest mi znana...

Pozdrawiam...

#3 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 02 sierpień 2009 - 18:39

witam!

na wskazanej przez Jurka stronie jest odnośnik do filmiku z icast 2009. z tego co mówi product manager z shimano wynika że wspomniany młynek będzie dostępny w sierpniu. być może jest to wersja na 2009, chociaż przyznam że do tej pory nie wpadła mi wersja core 50.
pozdrówka

#4 OFFLINE   marteenez

marteenez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 sierpień 2009 - 18:44

Moze i nie mam racji, ale widzialem ten mlynek na ebay'u grubo przed tym zanim castingowy swiat obeszly wiesci o aldebaran'ie...

#5 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 02 sierpień 2009 - 19:11

Myślę, że widziałeś Core 100. Core 50/51 pojawił się w TackleWarehouse +/- w połowie lipca. Na e-bay pojawił się mniej więcej w tym samym czasie. Być może mylący był opis, taki jak np. na e-bay'u u jednego ze sprzedawców: 09' New Shimano Aldebaran MG7 (LH) Reel Japan Core 51MG, a oferuje on Aldebaran'a.

Młynek piękny i.... myślę, że pobije Steez'a w popularności i cenie. Ładny następca Chronarcha 51 Mg.

#6 OFFLINE   marteenez

marteenez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 sierpień 2009 - 19:23

Najprawdopodobniej masz racje, ze moglem widziec wersje 100 lub 101. Poszukalem w archiwum TackleTour, znalazlem to:
http://www.tackletou...himanocore.html i przed chwila doszlo do mnie, ze w tym roku mogla wyjsc (i wyszla) wersja Core 50/51;).

Pozdrawiam...

#7 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 04 sierpień 2009 - 06:30

A teraz trochę info od użytkowników z TT forum. Dobre zdjęcia! :mellow:

http://www.tackletour.net/TTForums/viewtopic.php?f=11&t= 41894

#8 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 17 sierpień 2009 - 15:47

przegladajac strony www ze sprzetem castingowym natrafilem na ciekawy mlynek. Shimano Core 51MG. Jak sie wydaje jest to amerykanska wersja Aldebarana MG z przelozeniem 7.0. Czyli mlynek do lekkiego lowienia. Co ciekawe oficjalna strona shimano US milczy na temat tego multiplikatora, choc jest on oficjalnie w sprzedarzy na Tackle WareHouse. Wiecej info znajdziecie pod ponizszym linkiem

http://www.tacklewarehouse.com/descpageRLCSHIMANO-SC50MG.htm l



.


pozd JW :D



Z tego co przeczytałem to ma dobrą przekładnie jak na multik UL.Rzadkość.

#9 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 17 sierpień 2009 - 16:47

z linku do dyskusji na temat core 50 podanego przez @krysta wynika że jego szpulka jest tylko o pół grama lżejsza od szpuli chronarcha101 D7 która waży 12gr. jak dla mnie to żadna różnica więc pewnie przestanę myśleć o osobnym multi pod okonia i pstrąga B) chronarch najwyraźniej będzie moim number one jeszcze długo bo to co pokazuje przez miesiąc użytkowania nie pozwala powiedzieć na niego złego słowa :o

#10 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 17 sierpień 2009 - 19:49

To jest dokladnie ten sam multik co Aldebaran tylko zrobiony na rynek amerykanski. Ten sam myk co Metanium MG i Core MG, tylko ze Core mialo jedno lozysko mniej, z tego co sie orientuje. Tutaj nie ma zadnej roznicy.

#11 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 17 sierpień 2009 - 19:51

Ale nie o te pol grama w roznicy masy szpuli tu chodzi. Inaczej nikt nie wprowadzalby na rynek kolejnego multiplikatora .. :D

Wazniejsze, ze Core 50MG ma szpulke o innych wymiarach (mniejszych :mellow: ) i jest ona plytsza, co znaczy, ze razem z linka glowna bedzie rowniez lzejsza od tej z Chronarcha 101D7.

Taka sama roznica jest jak porownasz rzutowo mieszy soba Antaresa AR i Curado 101. Bo w istocie nowy chronarch 101D i nowy Core 51 to emanacja starych i sprawdzonych multiplikatorow, ktore byly na rynku juz kilka lat temu B)

JW :D

#12 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 17 sierpień 2009 - 20:51

wszystko ok Jurku ale zastanawiam sie czy większa średnica szpuli nie jest lepsza jeśli chodzi o osiągane odległości? co do pojemności to nie wiem czy pamiętasz nasz wypad nad wartę gdy dysponowałem curado z wypełnioną tylko do połowy szpulą. myśleliśmy na początku że bedzie z tego lipa a okazało się że przynęty latały naprawdę dobrze, właśnie przez to że całkiem przypadkowo obniżyłem w ten sposób masę szpuli z linką. w przypadku chronarcha zrobiłem tak samo czyli nie ładowałem pełnej szpuli i myślę że to dobre rozwiązanie. odległości jakie osiągam dodam że naprawdę tanim kijem (pinnacle vision) i krótkim bo zaledwie 6stóp są naprawdę dobre i wbrew przepuszczeniom szybkie przełożenie nie męczy się ani przy jigach 25g+guma 6cali ani przy 5-7cm wobkach typu DR postawionych w nurcie. dla mnie to młynek jakiego szukałem. nie z magnezu, posiada przekładnie HEG, no i kolor inny niz wszystkie te srebrne,grafitowe konstrukcje nie wspomnę o już o błyszczącym antaresie.

#13 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 sierpień 2009 - 21:08

Eee tam. Kolorek taki sobie ;)

#14 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 17 sierpień 2009 - 21:09

Tofik.

Kilka spraw

Obnizenie masy szpuli poprzez niedowiniecie linki ma swoje spore ograniczenia. SzpulA znacznie lepiej startuje, kiedy linka jest mozliwie daleko odsunieta od osi szpuli. Fizyka, zasada zwyklej dzwigni.Odleglosc rzutowa tez jest wieksza, zwlaszcza jak musisz lowic na tej rzece co przeplywa przez Naramowice B)

Gdyby niedowijanie linki bylo lekarstwem na wszytsko nikt nie produkowalby plytkich szpul czy nie wprowadzal na rynek takich konstrukcji jak Daiwa Presso czy Conquest 51 SS. No bo i poco?

Przeciez wystarczylby zwykly scorpion 1001 czy Curado 101 z linka nawinieta tylko do polowy. Zeby bylo ciekawie szpulka (oryginalna) do CC 51SS ma mase 12g czyli +/- tyle co AR, MG7, 101D. Ten jeden, czy pol grama roznicy w masie szpul pomiedzy wspomnianymi multikami niema tu wiekszego znaczenia. Biorac pod uwage roznice w komforcie rzutu lekkim >6g wabikiem z CC 51S i np z AR. Do tego dochodzi tez masa linki na szpuli. Jesli na AR nawiniesz tylko 30% linki a szpule od presso napelnisz w calosci, to prawdopodobnie ich masa bedzie podobna. Ale nadal Presso bedzie sprawniejsze w rzutach paprochami niz AR.

Nasze wypady nad Warte pamietam dobrze, ale jakos tak mi sie utrwalilo w glowie, ze bez wiekszych problemow machalem co chcialem pod drugi brzeg i mialem zawsze 100% linki na szpuli.. :D


Co do Chronarcha 101D7 to wg. mnie i z informacji jakie wyczytalem w necie jest to tosamo co MG7 tylko z trwalszych materialow. Znaczy nie z Magnezu! Po miesiacu uzywania to jeszcze zawczesnie pisac o trwalosci sprzetu. Poczekaj na koniec sezonu.

Jestem tez ciekaw z czego zrobili przekladnie w CH101. Bo ta w MG jest z jakiegos erzatz metalu.

Tu w oamnei w szybkim tempie udalo mi sie zarznac przekladnie w curado DHSV!! Ale w DPV juz nie! 7:0 dlamnie tylko do dywagacji w internecie ...

pozd JW :D :D


p.s jak tam moja lodka? Zgnila juz calkiem czy tylko w 70% :lol:

#15 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 17 sierpień 2009 - 21:26

Jerzy 201DHSV sam łowie sezon ale na rybach jestem dzień w dzień i dwa razy na dzień.Moi znajomi łowią na ten multik już kilka lat i nic mu nie ma.A Curado 201DPV np.na bolki to jest katorga,ręce można poplątać.201DHSV to solidny młynek ale do wabików nie stawiających dużego oporu w wodzie,czym to charakteryzują się przynęty boleniowe,tym samym stworzony wręcz do łowienia tego gatunku-idealny.

#16 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 17 sierpień 2009 - 21:29

no właśnie dlatego zadałem pytanie czy średnica szpuli nie ma duzego znaczenia dla osiąganych odległości. moim zdaniem ma bo nawet nie nawijając szpuli do pełna górna krawędź linki jest dalej od osi niż w tych płasko płytkich szpulach typu shallow . a co w parze za tym idzie przez to że końcowe zwoje są dłuższe niż na płytkiej szpuli przy jednym obrocie szpuli schodzi więcej linki co moim zdaniem ma wpływ na odległość rzutu :D tak bynajmniej mi sie wydaje.
@popper - najważniejsze że ten kolor jest inny B)

#17 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 17 sierpień 2009 - 21:33

Aptekarz, w Pl to ja lowie na cc 51SS i 101D gdzie przekladnia jest zrobiona z jakiegos stopu i jeszcze zachwalam i polecam te multiki. :o

Moj sw.p DHSV chodzil jak sieczkarnia po 4 miesiacach intensywnego uzywania ! Rzucal nadal, zwijal nadal, ale po kilku godzinach lowienia dlon wpadala mi w rezonans od tego szurania i chroboczenia jakei dochodzila z wnetrza multiplikatora. DPV juz jakos sie nie daje, choc tez dostal oczym informowalem na forum jakos kilka tygodni temu <_<

Kwestia czy sie on nadaje na bolki czy tez nie wykracza poza temat tego watku i jest sprawa osobistych preferencji. Ja tu OT generowac nie bede :mellow:

pozd JW :D

#18 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 17 sierpień 2009 - 21:34

Jurku myślę że w twoim przypadku kołowrotki wykańcza sól a nie to jakie maja przełożenie. nie jesteś w stanie równo dozować tej soli do każdego modelu i być może ten curado dhsv przez miesiąc bardziej przesoliłeś niz dpv :lol:

#19 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 17 sierpień 2009 - 21:41

no właśnie dlatego zadałem pytanie czy średnica szpuli nie ma duzego znaczenia dla osiąganych odległości. moim zdaniem ma bo nawet nie nawijając szpuli do pełna górna krawędź linki jest dalej od osi niż w tych płasko płytkich szpulach typu shallow . a co w parze za tym idzie przez to że końcowe zwoje są dłuższe niż na płytkiej szpuli przy jednym obrocie szpuli schodzi więcej linki co moim zdaniem ma wpływ na odległość rzutu :D tak bynajmniej mi sie wydaje.



Tak! Linka jest dalej od osi, dlatego wabik ma wieksza szanse poleciec na nieco wieksza odleglosc (minimalnie), ale ten wabik musi byc tez nieco ciezszy, jesli chcesz miec komfort rzutowy. Plytkie szpule typu shallow ( jak w presso czy 51SS), o malej srednicy zewnetrznej pozwola na rzut mniejszym i lzejszym wabikiem z wiekszym komfortem, ale odleglosc bedzie mniejsza.

Idealem dla ciebie, jak chcesz posylac daleko nieco lzejsze wabiki, byloby dokupienie plytkiej szpuli jaka jest oferowana do MG7. Sprawdz nawstepnym rzem, czy aby szpula od 101D7 nie jest identyczna jak w MG7 czy Core MG. Bedziesz mial 100% pewnosc, ze to wszystko bedzie pasowac...

Friko ma taki patent w AR i dziala naprawde dobrze...

JW :D

#20 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 17 sierpień 2009 - 21:42

Jerzy myślę jednak że 90% forumowiczów łowi właśnie w PL a nie w Twoich okolicach i jak na Polskie warunki jest to młynek trwały.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych