Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wszystko o Syrsan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 07 sierpień 2009 - 05:40

poszukuje jakichkolwiek informacji na temat Syrsan, łowienia, wody,sprzętu, warunków pogodowych. z tego co wiem to dosyć popularny rejon wiec może ktoś ma jakieś przydatne wiadomości czy tez linki do nich. mam wykupiony tydzień od 16go września(z eventuru) i chciałbym się choć trochę przygotować. pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

#2 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1174 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 07 sierpień 2009 - 09:41

http://www.jerkbait.pl/?p=366

http://www.jerkbait.pl/?p=350

http://www.jerkbait.pl/?p=234

http://www.jerkbait.pl/?p=233

http://www.jerkbait.pl/?p=162

#3 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 13 sierpień 2009 - 23:03

witam!
widzę ze nie ma chętnych. te artykuły oczywiście czytałem już wcześniej ale nie o to raczej chodziło. pierwsza sprawa to większość wypraw to wiosna a druga to nie ma w nich nic o syrsan. opisy miejscówek nazywane po swojemu służą oczywiście swojemu. a co z jesienią? gdzie szukać ryb? jak pogoda we wrześniu. co się dzieje w wodzie o tej porze w zatoce? jest masa pytań. zbieram wszystkie informacje. jak narazie z mizernym skutkiem. za pierwsza odpowiedz oczywiście dziękuję. pozdrawiam!

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 14 sierpień 2009 - 22:06

Ja Tobie nie pomogę - jesienią na Syrsan nie byłem :( oprócz tego, że w ogóle byłem na Syrsan i mogę pomóc troszkę ale następne ekipy zgromadziły zdecydowanie więcej informacji niż posiadam osobiście.

#5 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 15 sierpień 2009 - 00:17

jestem spragniony informacji jak gleba dżdżu. eventur po prostu wysłał mi informacje o których generalnie wiem nawet nie będąc w Szwecji. nie interesuje mnie ze mam się ubierać dobrze i uważać na ostre kotwiczki. nic o rybach, wodzie. zero konkretów. a jak wygląda sprawa z łodziami? kaucja jest konieczna? mam sternika od wielu lat wiec może nie trzeba będzie? zreszta to nie jest istotne. jak daleko trzeba plywac? jak duza jest ta woda? to raczej ogólne informacje wiec nie będzie trudno. no i jak głęboko jest na tej wodzie. podejrzewam ze jesień trzeba będzie ciężko przeorać żeby doszukać się szczupłych. pozdrawiam!

#6 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 15 sierpień 2009 - 09:13

Kaucja konieczna .
Co ci pomoże sprawdzony sternik na nowej wodzie jak tam nawet majac mape z zaznaczonymi kamieniami można zaliczyć dzwona.
Pływać mozesz nawet 200 metrów od przystani i złowić metrówe.
Zależy co dla ciebie jest duże dla mnie Syrsan jest w sam raz.
Jest głęboko do 40 metrów.
Moje odpowiedzi niewiele ci pomogą ale takie zadałeś pytania i na nie odpowiedziałem.


#7 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 18 sierpień 2009 - 12:30

rozumiem ze kaucja za lodzie ale za domek to troche dziwne. przecież to jest wyjazd przez biuro turystyczne. nigdzie nie ma tak ze place kaucje za hotel. zresztą będzie jak będzie. z doświadczenia wiem ze jeżeli są odpowiednie procedury w pobieraniu kaucji za pokój czy mieszkanie. po prostu musi być cały protokół z inspekcji, pieniądze muszą być zdeponowane na odpowiednim do tego koncie itd. kupa roboty wiec na logikę szkoda czasu gdy biorą szczupaki! ale już serio. czy są dostępne szczegółowe mapy tego łowiska? i gdzie je można zdobyć? czy rzeczywiście można połowić okoni we wrześniu tak jak podaje eventur? jedziemy na dwie lodzie wiec każda będzie szukać gdzie indziej. ile czasu zajmuje pływanie do powiedzmy najodleglejszych dostępnych miejsc? czy ktoś zapisywał jakieś namiary GPS? jak pogoda we wrześniu?
obiecuje ze szczegółowo zdam relacje z tej jesiennej wyprawy. oczywiście jeżeli ktoś będzie potrzebował.
pozdrawiam!

#8 ONLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 18 sierpień 2009 - 13:46

Problem polega na tym, że zapewne niewiele osób było na Syrsan jesienią. Co do map zobacz tu: http://www.gardsholm...fiskebilder.htm Co do kaucji za domek to pobierana jest zapewne po przykrych doświadczeniach właściciela i tu uwaga: nie z polską grupą turystów, ale niemiecką, która podobno zbyt dobrze się bawiła. Na koniec konieczne jest dokładne posprzątanie domku i z tym też kaucja ma pewien związek. Co do kaucji za łódź, to zużycie paliwa idzie na jej na poczet.

Pozdrawiam

#9 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 18 sierpień 2009 - 18:12

Im więcej zadajesz pytań tym bardziej mnie nimi rozbawiasz :lol: .Czy ty myslisz że będziesz miał gotową recepte na złowienie metrówki ,co z tego że ktoś ci napisze wszystko ze szczegółami gdzie jak i o której godzinie jak na miejscu będą inne warunki do łowienia .Obawiam się że możesz się niemiło rozczarować na Syrsan bo tam jest naprawde ciężko dobrze połowić .Ale życzę powodzenia :D .

#10 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1174 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 18 sierpień 2009 - 18:25

Witam,
problem nr.1 polega na tym że raczej nikt z forum nie był na syrsan na jesieni.
problem nr.2 nikt z tych co byli na syrsan nie nastawiał się na okonie

Co do samego syrsan przyznam szczerze że jeśli miałbym jechać tylko na okonie to syrsan bym odpuścił,syrsan to szczupak szczupak i szczupak chociaż też nie oczekuj rewelacji,jest dużo lepszych miejsc jeśli chodzi liczbę złapanych ryb.

Na twoim miejscu nastawiłbym się na duże szczupaki,czyli odpowiednio mocny sprzęt 20-30lb duże gumy,wobki.Łowił na blatach i stokach 3-6m, i zajebiście dużo pływał

Pozdrawiam

PS.1 Polecam zapoznać się z mapą na google earth nie ma głębokości ale daje jako taki widok na to gdzie się bedzie łowić dł. zatoki +/-14km

PS.2 Najodleglejsze miejsca do jakich można dopłynąć to bałtyk :D

#11 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 18 sierpień 2009 - 23:22

Serdecznie dziękuję za te informacje. Oczywiście chciałoby się wiedzieć wszystko ale i to jest ok. Link trochę budujący wiec jeszcze raz dzięki. Dużo wyjaśnia mi teraz ta kaucja. Logiczne. Jak ktoś rozrabia to później tak bywa. Jak tam właściciel ośrodka? Jest spoko? Czy baza jest wystarczająca? Można posiedzieć wieczorami przy grillu czy ognisku? Patrze również od tej strony. Kogoś może dziwić ze zadaje dużo pytań. Wziąłem na siebie odpowiedzialność w zorganizowaniu tej wyprawy i chciałbym jak najlepiej się z tego wywiązać. Nigdzie nie wspomniałem o tym ze chce łapać metrówki czy okonie. Chciałbym porównać informacje które dostałem od eventuru z praktyczna wiedza. Jedno nie daje mi spokoju, choć powinienem to zlekceważyć. nie jestem przyzwyczajony do agresywnych zaczepek w stylu rozbawiasz mnie lub mówienie mi co sobie wyobrażam czy myślę. To akurat ja tylko wiem. Jak ktoś nie chce odpowiadać to niech nie odpowiada. Tym bardziej ze się nie znamy i na rybach razem nie bywamy. Mimo wszystko dzięki. Ktoś ma coś do dodania to oczywiście jak najbardziej. Skoro wiosna może pokazać, ze ryby tam są to na jesień tym bardziej. Taka jest moja teoria. Kwestia przygotowania się i zebrania jak najwięcej informacji. A nóż...

#12 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 20 sierpień 2009 - 09:08

.Witam! dopiero zobaczyłem ten wątek...spędziłem w sumie 3 tygodnie nad Syrsan(zawsze byłem tam jesienią...)....byłem z Markiem Szymańskim i potej sam....znam tą wodę bardzo dobrze....:D jak masz jeszcze jakieś pytania to dzwoń do mnie bo pisac mi się nie chce a przez tel. mozna się lepiej dogadać....masz mapkę Syrsan....?jak tak to wyślij zdjęcie zaznaczę Ci dobre miejscówki zebyś nie pływał 3 dni szukając ryby...:)Pozdrawiam!

#13 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 20 sierpień 2009 - 09:09

to mój numer telefonu 509 066 408 Pozdrawiam! Michał :D

#14 OFFLINE   slawas1

slawas1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaInowrocław

Napisano 20 sierpień 2009 - 09:34

Witam!Rok temu też miałem takie dylematy.Też jechaliśmy we wrześniu.Dużo pytań i niewiadomych.Podniecenie straszne,pierwszy wyjazd na szczupaki do Szwecji.Po wszystkich materiałach które czytałem i obejrzanych filmach już widziałem na końcu mojego spina walczące metrówki.Jak się człowiek naogląda spotów ze Szwecji to może się wydawac że tam tylko metrówki pływają.Nic bardziej mylnego kolego.Metrówka nie padła żadna,zaledwie dwie 90-tki.Ogólny bilans też kiepski.Na sześciu chłopa padło może 20 ryb w przedziale od 55 do 90cm.Aż wstyd się przyznac ale ja kontaktu ze szczupłym nie miałem.Napewno wina umiejetnosci i doboru przynęt.Zeledwie kilka okoni.Jaka była pogoda?Otóż lato na całego.Upał straszny,lustro na wodzie i ....zajebiste widoki.Napewno nie będziecie żałowac tego wyjazdu i przestaną byc ważne rybki jeżeli nie będą chciały wspólpracowac.Zawsze można się pobawic ze śledziami :lol: Wieczorami możecie posiedziec na grilu przed domkiem i omawiac strategię następnego dnia.Tak więc nic tylko się pakowac i jechac.Napewno będzie to jeden z lepszych tygodni w Waszym życiu!Szczęścia w połowach życzę!Pozdrawiam!

#15 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 20 sierpień 2009 - 11:34

hej!
z przykrością muszę powiedzieć ze obecnie jestem za granica. znajdę wolna chwile to się zgadamy. chyba na tym forum wszyscy maja jakieś kompleksy z tymi metrówkami. przecież ja nigdzie nie napisałem nic o metrówkach. ja chce po prostu efektywnie spędzić czas a zawsze gdy jadę gdziekolwiek w nowe miejsce wole się chociaż minimalnie przygotować. wielkie dzięki.mapka w załączniku.