Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano JDM vs. Europa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 25 grudzień 2014 - 14:15

;)

Dla mnie podbijanie z 4 czy 5 obrotów korbka gumą na 30g z plusem jest już przecinaniem wody i w moim mniemaniu jest agresywnym prowadzeniem przynęty, i samym kijem nie zawsze da się długo tak łowić, wieczorem sam się często łapie na wspomaganiu sie kolowrotkiem.

...dobrze że łowie inaczej i żadna nie wypluła jeszcze zębów.. ;)

Serio, napier(piiip)alasz gumą jak z Kałasznikowa zawsze i wszędzie??

Bidne sandacze... ;)


  • Józef Lesniak lubi to

#22 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 grudzień 2014 - 14:18

podejrzewam że miałeś w rękach 10x więcej stelli jak ja więc jeszcze kilka mankamentów odnosnie innych modeli mógłbyś dopisać prawda ?

Nie wiem czy miałem ich tyle więcej.
Wątpię.
Ale to chyba nieistotne.
Nietrwala powłoka fa (01) miala znaczenie tylko przy sprzedaży :)
Lepkie knoby były bardziej uciążliwe.
Ogólnie rzecz ujmując:
Stelle to sa najlepsze kolowrotki.
Nie sa bez wad.
ale inne modele aspirujace do tego miana wad mają jeszcze więcej.
Na tej planecie idealny kolowrotek nie istnieje.
Warto byc obiema stopami w kontakcie z podłożem.
Nawet podczas kręcenia w fotelu ;)

#23 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 grudzień 2014 - 14:18

;)

...dobrze że łowie inaczej i żadna nie wypluła jeszcze zębów.. ;)
Serio, napier(piiip)alasz gumą jak z Kałasznikowa zawsze i wszędzie??
Bidne sandacze... ;)


oczywiście że nie, ale przy słabszych dniach próbuje i tak, czasem to przynosi efekty i niekoniecznie w postaci ryb zaciętych za bok.

#24 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 25 grudzień 2014 - 14:19

Kolego Kombajnisto, może i masz rację, może faktycznie nie mam pojęcia o łowieniu i wtedy pochodzenie kołowrotka ma dla mnie znaczenie. Faktycznie dbam o sprzęt, staram się go należycie przechowywać podczas transportu (w grubych neŁoprenowych pokrowcach), bo na taki sprzęt muszę zapracować i odłożyć kasę przez kilka miesięcy. Stąd może przesadna dbałość. Na ryby jeździłem średnio 250 dni w roku, do momentu, kiedy urodził mi się syn, żona stała się jeszcze większą heterą, kupiłem sobie psa, a prezes w firmie, gdzie pracuję, postanowił mnie awansować i wpieprzyć mi za 300zł więcej 3 razy tyle pracy. I tak niestety od 2 lat pozostają mi 2-3 wyjazdy w miesiącu. To bardzo mało ale niestety są inne priorytety.

Widać, Twoje iście PGRowskie podejście do tematu spowodowało, że publicznie (choć z ukrytą ironią) mnie wyśmiałeś i wszyscy teraz się śmiejemy ;) A tak na prawdę absolutnie nie zrozumiałeś sensu pytania.

Postaram się może zadać je inaczej, bardziej "chłopsko". Na forum (i nie tylko) zauważyłem "kult" kołowrotków JDM. Kupując taką swoją wymarzoną JDMowską maszynkę (nie celowałem absolutnie w JDM, po prostu taka się nadarzyła okazja) i mogąc ją porównać do "zwykłej" europejskiej wersji FE, nie zauważyłem znaczących różnic w ich wyglądzie, spasowaniu czy pracy. Stąd nastąpiło moje pytanie, czy faktycznie te JDMowe kołowrotki są takie o niebo lepsze od europejskich wytworów. Wielu opiniotwórczych użytkowników forum miało okazję porównać nowe egzemplarze różnych wersji, stąd z chęcią posłuchałbym ich wypowiedzi.

Tak więc polecam wypić drugie kieliszek szampana i powoli szykować kombajn do przyszłorocznych zbiorów.

Apropo, przypomina mi się taki dowcip:

"Wyjechał chłop kombajnem na pole, wysiadł, klepnął się w czoło i mówi: o k***wa, zapomniałem zasiać!" ;)

Pozdrawiam Świątecznie.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 25 grudzień 2014 - 19:12

  • tibhar lubi to

#25 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 grudzień 2014 - 14:21

Nie wiem czy miałem ich tyle więcej.
Wątpię.
Ale to chyba nieistotne.
Nietrwala powłoka fa (01) miala znaczenie tylko przy sprzedaży :)
Lepkie knoby były bardziej uciążliwe.
Ogólnie rzecz ujmując:
Stelle to sa najlepsze kolowrotki.
Nie sa bez wad.
ale inne modele aspirujace do tego miana wad mają jeszcze więcej.
Na tej planecie idealny kolowrotek nie istnieje.
Warto byc obiema stopami w kontakcie z podłożem.
Nawet podczas kręcenia w fotelu ;)


ok, dzięki za poprawke z fa, to teraz jeszcze jakbyś mógł mi powiedzieć o tych drobnych defektach fe i sfe ? Bo ogólnie to zawsze ją wszystkim polecam jak pytają o stelle, akurat miałem w rękach może na tyle zadbane modele że nie dostrzegłem w nich nic niepokojacego ?

#26 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 grudzień 2014 - 14:22

Kuba, akurat nie miałem Ciebie na myśli w tamtym zdaniu jak również nikogo bezpośrednio wiesz dlaczego ? Bo Cię nie znam to się nie wypowiadam.

chociaż przypomina mi się jak bylem w Chorwacji wtedy zadzwoniles i mi chciałeś sprzedać body od stelli 95 , w sumie po tamtej sytuacji jakos tak niesmacznie sie poczulem jak zobaczylem roznice ceny przez telefon a na jb, tez koledze mojemu kij sprzedales pamietasz co z kijem bylo nie tak ? Ten który mu na dworzec przywiozles ;) i widzisz jaki ze mnie grzeczny cham ? Milcze i nie rozdrapuje tematu...

i sam chętnie poczytam o znaczącej różnicy pomiędzy jdm a eu.

Użytkownik Kombajnista_z_PGRu edytował ten post 25 grudzień 2014 - 14:47

  • MALIN. lubi to

#27 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 grudzień 2014 - 14:26

ok, dzięki za poprawke z fa, to teraz jeszcze jakbyś mógł mi powiedzieć o tych drobnych defektach fe i sfe ? Bo ogólnie to zawsze ją wszystkim polecam jak pytają o stelle, akurat miałem w rękach może na tyle zadbane modele że nie dostrzegłem w nich nic niepokojacego ?

Trudne pytanie.
W moim subiektywnym rankingu kołowrotki te - stelle 10 *fe, zajmują pozycję numer 1.
odniosę się w porównaniu do 14tki.
14tka ma lepiej uszczelnione body.
Ma większe - moze lepsze - lozysko oporowe.
Ma docisk pokrętła hamulca ze sprężyna co poprawia płynność hamulca.
... itd

#28 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 grudzień 2014 - 14:30

Trudne pytanie.
W moim subiektywnym rankingu kołowrotki te - stelle 10 *fe, zajmują pozycję numer 1.
odniosę się w porównaniu do 14tki.
14tka ma lepiej uszczelnione body.
Ma większe - moze lepsze - lozysko oporowe.
Ma docisk pokrętła hamulca ze sprężyna co poprawia płynność hamulca.
... itd


w tej 14stce nie mam dużego punktu odniesienia co do wypowiedzi to zamilkne, ale z tą 10* to jestem bardzo zadowolony, utwierdziles mnie ze nie jestem jeszcze do konca ślepy w tym temacie.

#29 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 25 grudzień 2014 - 14:35

:P 

Trudne pytanie.
W moim subiektywnym rankingu kołowrotki te - stelle 10 *fe, zajmują pozycję numer 1.
odniosę się w porównaniu do 14tki.
14tka ma lepiej uszczelnione body.
Ma większe - moze lepsze - lozysko oporowe.
Ma docisk pokrętła hamulca ze sprężyna co poprawia płynność hamulca.
... itd.

 

 

..no i ma dupkę podniesioną do góry , jak Kardashianowa i niejaka Nikky Minage ( czy jakoś tak :-) ) ..a to teraz trendyyy :lol:  :D  ;)


  • AdasCzeski lubi to

#30 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 25 grudzień 2014 - 14:58

szczęśliwi sa tylko tacy, którzy po zakupie TOP kolowrotka nigdy nie spotkają nad woda kolegi z tym samym modelem :)

I jeszcze szczęśliwi są tacy, co po jego zakupie, siędząc w fotelu, nie mają absolutnej ciszy w domu (bo kobieta, dzieci, sasiedzi, ulica,szkoła w pobliżu, itd.), bo, co nie daj Boże, usłyszą, że się kulka w łożysku na podparciu korby obraca z denerwującym lenistwem lub smar ciapie, kiedy się wodzik worma zbliża do  obudowy.

 

Także z okazji Świąt, życzę sobie (jeśli inni tego też potrzebują, to im także), żeby podejście do sprzętu wróciło do czasów, kiedy za ciężko zarobione pieniądze i po znajomości, ojciec kupował Cardinale w sklepie górnicznym w Łęcznej i już w drodze powrotnej łowiliśmy na nie w przepływającym nieopodal Wieprzu. Nie było testów na sucho, w fotelu, dodawania smaru bo fabryka skąpi, po prostu łowiło się... a ich praca... rzucały, nawijały, hamowały uciekającą rybę, czyli "robiły".... zazwyczaj lepiej niż inne, a jak w użytkowaniu coś okazało się nie tak, ogarniało się to własnym sumptem i zawsze znalazł się jakiś życzliwy "macher", który prawie każdą część dorobił, tak jak dotaczało się szpulki, korbki, knoby, itd.

A dzisiaj, katalogi, Internety, % masła w maśle, spasowanie, a z rzekami i jeziorami, rybami i czasem na ich łowienie coraz częściej jedynie: c..j, d..a i kamieni (zaczepów) kupa.

 

Zdrowia Forumowicze!



#31 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 25 grudzień 2014 - 15:06

Pan Leśniak pisał w którymś wątku o różnicach TP SW 4000 XG i TP 4000 SW-A , a w zasadzie o ich braku. Kołowrotki są identyczne ponoć.



#32 OFFLINE   suli102

suli102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 468 postów
  • LokalizacjaDerby/Glogow

Napisano 25 grudzień 2014 - 15:07

Mam 3000sdh 10' JDM już 4 sezon I byla katowana na wiele sposobów!Spore woblery +szybki nurt!Glowki jigowe 35-50 gram przy sandaczowaniu! Jak dla mnie jest najlepsza Stelka jaka uzywałem do tej pory!!!W przyszłym roku napewno zakupie kolejna.Pozdrawiam Wszystkich oraz Zdrowych I Wesołych!!!

#33 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 25 grudzień 2014 - 15:08

Gdyby ryb było więcej, częściej delektowalibysmy się widokiem wygiętego kija lub cudownym dźwiękiem hamulca oddającego linke w przeciwnym wypadku pozostaje nam tylko wczuwanie się w maslana czy to aksamitną pracę kołowrotka.

#34 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 grudzień 2014 - 15:11

Gdyby ryb było więcej, częściej delektowalibysmy się widokiem wygiętego kija lub cudownym dźwiękiem hamulca oddającego linke w przeciwnym wypadku pozostaje nam tylko wczuwanie się w maslana czy to aksamitną pracę kołowrotka.


ale ryb jest nadal wystarczająco ;) chyba tylko mniej czasu nad wodą się spędza albo więcej w internecie.

#35 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 25 grudzień 2014 - 15:45

W wodach których łowie jest coraz gorzej. Pewnie tak się dzieje w całym kraju . Wolałbym ciągnąć rybska młynkiem z demobilu niż kręcić na pusto dobrym sprzętem.

Użytkownik Kadet edytował ten post 25 grudzień 2014 - 15:52

  • Mik lubi to

#36 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 25 grudzień 2014 - 18:09

Kuba, akurat nie miałem Ciebie na myśli w tamtym zdaniu jak również nikogo bezpośrednio wiesz dlaczego ? Bo Cię nie znam to się nie wypowiadam.

chociaż przypomina mi się jak bylem w Chorwacji wtedy zadzwoniles i mi chciałeś sprzedać body od stelli 95 , w sumie po tamtej sytuacji jakos tak niesmacznie sie poczulem jak zobaczylem roznice ceny przez telefon a na jb, tez koledze mojemu kij sprzedales pamietasz co z kijem bylo nie tak ? Ten który mu na dworzec przywiozles ;) i widzisz jaki ze mnie grzeczny cham ? Milcze i nie rozdrapuje tematu...

i sam chętnie poczytam o znaczącej różnicy pomiędzy jdm a eu.

Dziwię się Łukaszu, że tak znany użytkownik występuje na forum pod dwoma różnymi nickami?

 

Odnośnie body Stelli, które Ci proponowałem, ostatecznie zostało sprzedane za 450zł na allegro, bo nikt nie dawał więcej, choć wychodziłem z wyższej kwoty na początku, kiedy Ci ją proponowałem.

 

Odnośnie kija (MHX DS821), który kupił Twój kolega (ma na imię Wojtek?), to bardzo dobrze wiedział, że kij był skracany od góry o te 6cm, absolutnie nic przed nim nie ukrywałem, tym bardziej, że na forum opisałem dokładnie całą akcję związaną z tym kijem, więc nie wiem o co Ci zbytnio chodzi?


Użytkownik Żbiku edytował ten post 25 grudzień 2014 - 18:12


#37 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 grudzień 2014 - 18:15

O nic mi nie chodzi, nie chcę mi się roztrzasac obornika, a nick zmienilem chyba zgodnie z regulaminem bo taka opcja byla w ustawieniach :) zresztą tylko na okres świąteczny ta zmiana.

nie róbmy off topa, poglebiajmy wiedzę o jdmach.

Użytkownik Kombajnista_z_PGRu edytował ten post 25 grudzień 2014 - 18:16


#38 OFFLINE   dygac

dygac

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Michał

Napisano 25 grudzień 2014 - 18:23

..no i ma dupkę podniesioną do góry , jak Kardashianowa i niejaka Nikky Minage ( czy jakoś tak :-) ) ..a to teraz trendyyy :lol:  :D  ;)

 

hahaha trafne porównanie :lol: :lol:



#39 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 postów

Napisano 25 grudzień 2014 - 19:09

Pisac mozna jak to wszystko aksamitne i masalne, jak wazne jest wkrecanie korbki w kolo przekladni czy inne ''swiete prawdy'' a jak i tak do konca bede sie upieral, ze wszystkie stelle sa do d..y, to moja osobista opinia i mam do niej prawo.

 

 

Wesolych Swiat :)

 

Bujo


  • NAD BUGIEM lubi to

#40 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 25 grudzień 2014 - 19:26

..no i ma dupkę podniesioną do góry , jak Kardashianowa i niejaka Nikky Minage ( czy jakoś tak :-) ) ..a to teraz trendyyy :lol:  :D  ;)

Wygooglałem sobie :) fajniejsze od Stelli ale Stella chyba dłużej byłaby do użytku.