Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano JDM vs. Europa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3553 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 06 luty 2015 - 09:46

Tak dla przypomnienia, taka dyskusja już miała miejsce:

http://jerkbait.pl/t...ie#entry1355551



#102 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 07 luty 2015 - 08:24

Tak myślę że na końcu lini produkcyjnej ktoś stoi i sprawdza każdy wyprodukowany kołowrotek

 

Myślisz, że nie mają lepszych zajęć? Tam musiałby stać chyba batalion japonek  :D

 

Ciekawie kiedy ludzie zaczną wymagać, by Stelle i inne z najwyższych półek dostarczali im japońscy kurierzy w japońskich autach a najlepiej z kierownicą po prawej stronie. Na dodatek ów biedny skośnooki kurier, który dymał przez całą azję i donbas musiałby mieć koszulkę z logo Shimano a japonka z napisem I love hentai  :D Myślę, że KLUCZOWY DLA SHIMANO WYMAGAJĄCY POLSKI KLIENT miałby prawo poczekać do wieczora, by w fotelu rozsiąść się wygodnie i pokręcić tym cudeńkiem techniki, którego jeszcze w Polsce nikt nie stunningował by stwierdzić zawartość masła i dopiero wtedy podpisałby odbiór przesyłki dla kuriera. Kurier poczeka, bo KLIENT POLAK dla japończyka, to na prawdę kluczowy gracz  B)



#103 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 07 luty 2015 - 08:59

..........................Japonki w głowie ;)  :P ściśle spasowane :rolleyes:  :ph34r:

Nioooo. Też bym brał takie JDM  :lol:  :lol:  :lol:



#104 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 07 luty 2015 - 09:15

Kolego _Be a Polacy są jacyś gorsi ? My nie możemy wymagać ? Czy specjalnie do Polski wysyłają najgorszy sort ? Zdzisilbys się jakim shitem potrafią łowić Francuzi czy Włosi, akurat często w tych krajach bywam i nad wodą widać że rządzą zestawy z decathlona za 10 euro , nie wiem jak jest w Olsztynie obecnie bo miło wspominam to miasto ale wyobraź sobie że Polska nie jest zacofana i w wielu dziedzinach górujemy nad zachodnimi sąsiadami, także z lekka nie na miejscu jest ten Twój niby śmieszny wpis, jeśli czujesz się gorszy to przykro mi z tego powodu ale nie staraj się tego wpajac innym.

pozdrawiam

Użytkownik Kombajnista_z_PGRu edytował ten post 07 luty 2015 - 09:28


#105 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 07 luty 2015 - 09:34

Łukasz. Nie pomyślałeś, że u nas w kraju, pojęcie JDM, zna w praktyce niewielki procent ludzi?

Większość moich kolegów i znajomych, zadowala się sprzętem powszechnie dostępnym w niewielkich sklepikach, gdzie nawet sprzedawca nie zawsze wie czym jest "JDM".

Inna rzecz.

Ilu ludzi nie myślałoby nawet o poszukiwaniu masła w maśle, gdyby wody były bardziej zasobne w ryby?

Nie odpowiadaj. Pytania retoryczne :(


  • stella i G_rzegorz lubią to

#106 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 07 luty 2015 - 20:16

Kolego _Be a Polacy są jacyś gorsi ? My nie możemy wymagać ? Czy specjalnie do Polski wysyłają najgorszy sort ? Zdzisilbys się jakim shitem potrafią łowić Francuzi czy Włosi, akurat często w tych krajach bywam i nad wodą widać że rządzą zestawy z decathlona za 10 euro , nie wiem jak jest w Olsztynie obecnie bo miło wspominam to miasto ale wyobraź sobie że Polska nie jest zacofana i w wielu dziedzinach górujemy nad zachodnimi sąsiadami, także z lekka nie na miejscu jest ten Twój niby śmieszny wpis, jeśli czujesz się gorszy to przykro mi z tego powodu ale nie staraj się tego wpajac innym.
pozdrawiam


Tak, jesteśmy gorsi. Nie potrafimy dbać o nasze wody, dalej mamy mentalność mięsiarzy w większej części wędkarzy, chemia trafiająca do nas jest gorsza niż do Niemiec, Japończycy mają JDM a my gorszy itd :-) Możemy wymagać, ale dla takiej Yamahy, Shimano czy Subaru nie istniejemy jako wartościowy rynek zbytu :D Prędzej jako klient kategorii C.

Mój wpis nie miał być śmieszny. Kto go zrozumiał ten wie o co mi chodzi.

#107 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 07 luty 2015 - 20:30

Mówisz ? Nie śledzę wszystkich branży, ale powiem Ci coś na podstawie tej w której siedzę na codzień, transport...Polska ma najnowocześniejszy tabor w europie, busy, solówki, zestawy czyli Mercedes, Scania , Daf , Man , Volvo , Reanult , Iveco , Fiat. w 2014 roku w Polsce jako w jedynym kraju wyszły wszystkie mercedesy mp4 z rocznika które są najdroższym ciągnikiem na rynku , a samych busów renault master i fiat ducato w Polsce kupiono więcej niż w reszcie europy, dalej uważasz że jesteśmy gorsi jako rynek zbytu ? Myślę że właśnie shimano czy daiwa ma gdzieś stan naszych wód i to co jesz na obiad, młynki robią na całą Europę i nie są gorsze ze względu na to że Polska leży w europie, w Japoni od zawsze wszystko musiało być o szczypte lepsze niż to co puszczali na nasze rynki, mówię chociażby o autach Honda, Nissan , Subaru....innych w wersji jdm nie posiadałem.
I wracając już stricte do tematu , to na przełomie ostatniego roku rozebralem prawie 500 mlynkow w tym grubo ponad 300 z jerkbaita, i możesz dalej wierzyć w magie jdm ale czy fe i 10"jdm czy 09 pg/xg i sw-a czy biomajsterki jdm i eu lub jakiekolwiek inne maszynki z obecnych nie różnią się na tyle aby powiedzieć że Europejczycy są zasypywani złomem a w Japonii same frykasy i rarytasy.

Użytkownik Kombajnista_z_PGRu edytował ten post 07 luty 2015 - 20:35

  • coma lubi to

#108 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 07 luty 2015 - 21:38

Wy się zastanawiacie Europa czy Japonia a są przecież inne kontynenty , np. Ameryka Północna. A tam Shimano to taniocha :P :

http://www.basspro.c...1208290532158/ można sobie kupić takich prawie STO !!! zamiast jednej Stelli JDM :P .



#109 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 07 luty 2015 - 21:40

Większość moich kolegów i znajomych, zadowala się sprzętem powszechnie dostępnym w niewielkich sklepikach,

Moich też i jakoś z tym żyją.



#110 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 luty 2015 - 21:50

Brak ryb po części powoduje ten onanizm sprzętowy. Ciekawe w jakim kraju poza Japonią najwięcej jest Milenek czy Turków Force... .


  • G r e g lubi to

#111 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 07 luty 2015 - 21:57

Jak to gdzie? ......w Rosji.

#112 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 07 luty 2015 - 22:04

Łukasz ale jakie mamy piękne i dostosowane drogi pod ten nasz wspaniały transport i jak wspaniale funkcjonuje np. polska kolej dzięki niemu, że nie wspomnę już o "wysokich stołeczkach". No i uwielbiam jadąc do Poznania jak wyprzedzają się tiry, coś pięknego. Jeden ma na tempomacie 99, a drugi 100. 
Co do kołowrotków mam takie samo zdanie, europejskie odpowiedniki jdm nie różnią się jakością, co najwyżej detalami typu łożysko + lub - . 


  • Józef Lesniak lubi to

#113 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 07 luty 2015 - 22:26

Kamil Koleszko Sympatyczny ;) masz rację w 100% ;) tylko ja pisałem o taborze i firmach, a drogi i ich stan to chyba zawdzięczamy wspaniałej polityce ;) o której g.... wiem i g.... mnie interesuje ona i nie chcę tego tematu poruszać a już napewno nie z Kolegami :D
a powyżej 3.5 tony samochodziki w tym te potocznie zwane tirami to 9 dyszek mogą latać, chyba że rusaki i litowcy na magnesU albo z górki na odcince ;)
  • kotwitz lubi to

#114 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 08 luty 2015 - 08:43

Jak to jest z wymiennością szpul między Stellą '10 JDM a Stellą FE/SFE ,między Twinkiem SW'09 a TP SW-A i biomkiem '11 a FB? Tylko prosiłbym o rzetelną odpowiedź jesli ktoś zna  a nie domniemania. Widziałem na forum zdjęcia jednych i  drugich obok siebie więc nie powinno być problemu z rozjaśnieniem sytuacji. Z góry dziękuję.pzdr



#115 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 08 luty 2015 - 09:20

Stella FE i 2010JDM pasują naprzemiennie idealnie. To identyczne szpule różniące się paroma literkami w nadrukowanych napisach.

#116 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 08 luty 2015 - 09:24

Wie kto czy Shimano Aero Spheros 3000F to JDM , na Europe, a może na USA ??.



#117 OFFLINE   JPSt

JPSt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 08 luty 2015 - 09:37

Z czysto akademickich rozważań wejdę w praktyczną weryfikacje... Co prawda nie 1:1 jako, że obydwu (JDM vs EU) na razie mieć nie będę, a i pewnie w ogóle bo i po co... Szukałem nowej Stelli 3000HG (JDM), a znalazłem (atrakcyjność cenowa) 3000HG FI... Jako, że kołowrotek ma łowić, a nie leżeć, nadbużańską ciorkę 20-25g znieść przez jakiś czas, kwestia podziału zdaje się być drugorzędna... Czy na pewno ? Miał ktoś okazję zestawić w praktyce modele z 2014 ?



#118 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 08 luty 2015 - 09:52

http://jerkbait.pl/t...ew-stella-2014/



#119 OFFLINE   leszek11

leszek11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaZabłocie
  • Imię:Leszek
  • Nazwisko:Nikiel

Napisano 08 luty 2015 - 10:57

Witam !

A ja myślę że największą winę tutaj ponoszą dystrybutorzy sprzętu- dlaczego?

Przypomnijmy sobie chociażby rok 2013 nowa wiosenna oferta Shimano,

wprowadza na Polski rynek TP z potrójnym hamulcem, lansując przy tym Biomastera na następcę TP.

A za naszą południową granicą dystrybutor pokazał  TP CI4 SFA / FA rocznik 2013, Oczywiście "Made in Japan"

My nawet o tym nie wiemy !  Więc o co tutaj chodzi ?


Użytkownik leszek11 edytował ten post 08 luty 2015 - 10:59


#120 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 08 luty 2015 - 12:03

O co chodzi, o co chodzi...?

A ło to żeby sprzedać jak najwięcej wszystkojednoczego czyli tego co mamy/chcemy mieć w ofercie i tyle...

Japoniec lubi młynki "z wodotryskami"..? - proszę bardzo, Polak lubi młynki "w promocyjnej/atrakcyjnej/rozsądnopieniężnej" cenie..? - proszę bardzo...