Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ito się nudzi .... ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 09 sierpień 2009 - 20:28

http://megabassfun.u.../20090213_5.jpg

http://megabassfun.u.../20090213_4.jpg

http://megabassfun.u...image/nambu.jpg

http://megabassfun.u.../ito_reel_1.jpg

Te ze zdjęcia 1 i 2 można już dostać na plat.co.jp, ..... i dużo więcej! :lol:

A także: http://www.plat.co.jp/shop/catalog/product_info.php?cPath=22 _81_1335&products_id=9089

#2 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 09 sierpień 2009 - 21:12

także: http://www.plat.co.jp/shop/catalog/product_info.php?cPath=22 _81_1335&products_id=9089] ]



no faktycznie sie nudzi, albo raczej wzielo go na sentymenty ta cala Orochi to nic innego jak tuningowana wersja starej Team Daiwy Z 105 ML. Ta ostatnia nie produkowana jest od ladnych kilku lat....

pozd JW :D

#3 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 09 sierpień 2009 - 21:33

Korbka, motylek hamulca i pokrętło docisku szpuli od Steez-a.
Ta maszynka będzie z pewnąścią super dopracowana - chciałbym taką mieć...

Myślę, że wielu z Nas ma podobne myśli...

#4 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 09 sierpień 2009 - 21:39

pytanie tylko, czy rzutowo rozni sie od wspomnienej TD-Z 105? Bo jak tylko przy bajerzyli design i wstawili jakies klorowe elementy to sam mlynek chyba tylko dla kolekcjonerow.

#5 OFFLINE   sawal

sawal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaŻary, lubuskie

Napisano 09 sierpień 2009 - 21:49

Może nie tyle się nudzi, co chyba zaczyna mu brakować pola do popisu - nalepki ITO engineering są już chyba wszędzie. Trochę to zaczyna przypominać nowe opakowanie starego dezodorantu....Szkoda...

#6 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 09 sierpień 2009 - 22:05

Trudno coś powiedzieć o walorach tego nisko-profilowca. W net'cie znalazłem tylko info nt. przeznaczenia - flipping i pitching.

#7 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 09 sierpień 2009 - 22:11

no to lakonicznie, bo pitching mozna upraiwac skutecznie zarowno daiwa Pixy jak i Curado 301, zaleznie co i naco lowimy.

Z flippingiem jest jakby podobnie.

Abstrachuhjac od cudacznosci wynalazkow pana ITO mozna z duzym prawdopodobienstwiem zalozyc, ze jest to zabawka bardziej dla milosnikow Megabassa niz jakis nowy arcy nowatorski multiplikator na rynku

JW :D

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 sierpień 2009 - 22:46

Hey,
Dobre tezy, pytania i stwierdzenia. Kto kupuje Aston Martina? Hmmm ... bez sensu ... a jednak ... ludzie czkeją po 5 lat w kolejce by mieć kolejne DB. To nie sprzęt dla każdego a wysmakowana zabawka dla bardzo wymagających i to niekoniecznie wyczynowych, czy nawet dobrych wędkarzy. To po prostu inna klasa produktu i nie można go postawić obok innych mulików. Sam Monoblok to udowodnił kto go trzymał choć chwilę w ręce przyzna, że wykonanie tego multiplikatora to mistrzostwo świata precyzji, której nie można porównać z najdroższymi multikami shimano, czy daiwy.

Pozdrawiam
Remek

#9 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 10 sierpień 2009 - 06:06

Hey,
Kto kupuje Aston Martina? Hmmm ... bez sensu ... a jednak ... ludzie czekają po 5 lat w kolejce by mieć kolejne DB.


Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Jeśli piszesz, że to mistrzostwo świata w precyzji wykonania, to DB i każdy inny AM, czy każdy inny luksusowy samochód, psuły się i psują nadal. <_<

Nuda Ito, tak, jak Jerzy zauważył, polega na tym, że robi, mistrzowskie modyfikacje, ale czy to coś wnosi nowego. Monoblok, jak piszesz, to była nowość, a powyższe wariacje tylko powielają schemat. :unsure:

OCZYWIŚCIE! Nie krytykuję, Monobloka w ręku nie miałem, tylko tak sobie dywaguję na podstawie zdjęć, opisów i relacji z różnych forum (także j.pl) :mellow:

Pozostaje tylko pytanie, czy nowe sprzęgło (to czerwone) w OROCHI COVER HACKING 10CHL zda swoją rolę (myślę, że jest to modyfikacja). Na plat.co.jp w manual'u zdradzają po co to zostało wymyślone. :wacko:

By turning the handle, the clutch will engage automatically. You can also engage the clutch manually by sliding the clutch forward with your thumb. This feature will allow you to cast against structure and hand feed line out to the desired depth with the abillity to re-engage the reel in the palming position without turning the handle


#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 10 sierpień 2009 - 06:24

Kryst,
Zasmucę Ciebie ale jednocześnie dam Tobie nową amunicję, którą będzie można postrzelać w Ito - ten przycisk jest od wieków :D tzn. w oryginalnych multikach Daiwy był też. Mogę się mylić ale na 99% jestem pewien, że była taka Daiwa z tym usprawnieniem.

Pozdrawiam
Remek

#11 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 10 sierpień 2009 - 06:26

No widzisz Remku, jestem novice w temacie. Cóż, długa droga przede mną. :lol:

#12 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 10 sierpień 2009 - 06:28

Aha, w Ito nie będę strzelał, bo jestem wzrokowcem i wszystko co się świeci zwraca moją uwagę, sic!

#13 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 10 sierpień 2009 - 09:48

kilka spraw:

Na j.pl jakos sie przyjelo juz dawno temu, ze oceniamy sprzet szczegolnie castingowy przez pryzmat jego walorow uzytkowych przedewszytkim. Bajery, czerwone guziki, zlote wodziki, sa kwestia wtorna. Dlatego mimo, ze mialem kilka razy fantastyczne produkty pana ITO w rekach, nie skusilem sie na zakup zadnego znich.

Co do samej modyfikacji o ktorej tu mowa. Byc moze wsrod docelowej dla firmy Megabass grupie jest spory sentymen za dobra i kultowa TD-Z. Efektem tego jest komentowana Orochi. tego mozemy nie wiedziec, stad nasze zdziwienie, ze nagle po latach od zaprzestania produkcji seryjnego modelu pojawila sie ta custom wersja.

Remek ma troche racji, szczegolnie w Japonii jest rozpowszchnione kolekcjonerstwo limitowanych wedek, kolowrotkow, przynet. Byc moze ta wersja jest wlasnie czyms takim. I przez pryznat takiego podejscia trzeba by oceniac produkty takie jak monoblock czy orochi

Co do samego sprzegielka w Orochi to w seryjnej TD-Z 105 ML byl dokladnie taki sam tylko w kolorze czarnym. TD-S i TD-X w wersji left tez mialy takie rozwiazanie. Nic wiec nowego...

pozd JW :D



#14 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 10 sierpień 2009 - 10:12

@jerzy, nie czarne tylko szare B)

Poza tym to bazowym modelem do tego tuningu jest moim zdaniem TD-Z 103 HL.

#15 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 10 sierpień 2009 - 10:17

Tarlos stare daiwy mialem w rekach ostatni raz moze 4 lata temu. Wychodzi na to, ze obraz mi sie nieco przyciemnil :mellow:

o ile sie nie myle, to miedzy wersja 105 a wersja 103 istotna roznica byla tylko w szpuli. Reszta niemalze taka sama :D

JW :D

#16 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 10 sierpień 2009 - 10:57

@Jerzy napisał:

Co do samego sprzegielka w Orochi to w seryjnej TD-Z 105 ML byl dokladnie taki sam tylko w kolorze czarnym. TD-S i TD-X w wersji left tez mialy takie rozwiazanie. Nic wiec nowego...

Jerzy, dzięki za podpowiedź. :D

#17 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 10 sierpień 2009 - 17:30

Znalazłem brata:

http://www.fishing-price.ru/daiwa_katushka_team_105_hl_55632 .html

:D

#18 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 12 sierpień 2009 - 21:24

Ja mam kilka topowych multików a nad Wisłą najlepiej czuję się z Curado 201 w starej wersji.Daiwę Ito Monoblock miałem w ręce i kompletnie nie zrobiła ona na Mnie żadnego wręcz wrażenia a jedynie byłem rozczarowany.Tak jak Jerzy kiedyś wspomniał o materiałach przekładni głównej w 51S czy Curado 101d że jest z lekkich stopów koloru czarnego to samo jest w Ito Monoblock!!!Curado 101D czy CC51S to multiki do ul czy l casta ale żeby w Ito Monoblock wsadzić taką przekładnie?Ten młynek jest polecany do ciężkiego castingu.

#19 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 sierpień 2009 - 22:04

Akurat tutaj nie widzę problemu - wkłada się to co optymalne, co gwarantuje odpowiednio długą, bezproblemową pracę. Mnie natomiast zachwyciło w monoblocku spasowanie wszelkich elementów - pierwsza klasa. Luzy? Zapomnij - w każdym razie w tym egzemplarzu, który przeszedł przez moje ręce. Właściwości rzutowe, i owszem były takie sobie :D

Pozdrawiam
Remek

#20 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 12 sierpień 2009 - 22:11

Remku,

Czyli pozostaje pytanie: po co?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych