Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Calcutta CT200B


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Szyszak

Szyszak

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 12 sierpień 2009 - 20:43

witam,
czy szanowni koledzy mogą powiedziec cos na temat tego multika Shimano Calcutta CT200B lub tego CT100B? Na jaki zakres przynet są? Czy zgra się któryś z ST.CROIX AVC70MHM?

pozdrawiam,
Jacek

#2 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 12 sierpień 2009 - 20:54

Calcutta 200 B to prostrza budrzetowa wersja slynnego conquesta 200. Przedwszytkim model o symbolu 200 jest na prawa reke. leworeczna wersja ma symbol 201.

Konstrukcja juz z przed kilku lat, niemniej sprawdzona. Typowy multik do ciezszych zastosowan czyli uproszczajac do wabikow od 15g g w gore.

AVC70MHM to mocny 20 funtowy crankbait z wyrzutem do jednej uncji. Z 200B bedzie wspolpracowal niezle, choc lepiej z jakims niskoprofilowcem w wielkosci 200 jak curado 200 lub nowy Scorpion 1500 XT. Wszytskie crainkbaity sa latwiejsze rzutowo od kijow bardziej szybkich. Glebiej sie laduja i wiecej bledow wybaczaja w przypadku poczatkujacych. Kije o wolnijszej akcji maja tez z reguly wiekszy praktyczny zajkres obslugiwania przynet.

calcuty 100B nieznam, ale jest to mniejsza wersja modelu 200.

pozd JW :D

#3 OFFLINE   Szyszak

Szyszak

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 12 sierpień 2009 - 21:08

a czy AVC70MHM nada sie do rzucania 60 gramowym jackiem salmo, albo czterdziestoparo gramowymi sliderami? opis na to nie wskazuje, ale z amerykańcami to ja już sam nie wiem jak sie dogadać :D

#4 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 12 sierpień 2009 - 21:14

trudno powiedziec. Nowe St Croixy zostaly nieco precyzyjniej opisane. Generalnie moderaty wybaczaja wicej, wiec trzeba by sprawdzic. Starsza wersja avida o oznaczeniu AC66MHF miotala slidery i fatso 10 az milo, ale to byl fast.

Moim zdaniem AVC70MHM do klasycznego jerkowania nie jest dokonca optymalnym wyborem. Kije moderate o mocy 20 funtow to raczej duze obrotowki i pekate woby typu rapala DT 16 czy Salmo Boxer SDR. Oczywiscie mocny 20 funtowy moderate drugiemu o takim samym opisie nierowny. Np. @Slawek tworca castingowych woblerow BigBait na 20 funtowego batsona moderate lowi skutecznie pstragi i ... ja go rozumiem B)

pozd JW

#5 OFFLINE   Szyszak

Szyszak

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 12 sierpień 2009 - 21:36

ostatnie pytanie, a gdyby tak tego Avida połączyć z SHIMANO CALCUTTA 101 XT i przeznaczyć ten zestaw do średniego spinningu. Coś jakby na trotkę, wyrośniętego pstrąga i polskiego szczupaczka. będzie coś z tego?

#6 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 12 sierpień 2009 - 22:01

ale 101 XT to zupelnie inny multik niz 100B...

Zobacz jakie ugiecie ma ten avid.Jesli laduje sie naprawde gleboko to z mlynkiem klasy shimnao 100 bedzi z tego calkiem uniwersalny zestaw. Tak sadze po parametrach bo niemialem takiego zestawu w rekach ..

Ja mialem do czynienia z AC66MM o mocy 17 funtow i uwarzam ten kij za jedna z najwszechstronniejszych wedek castingowych na rynku.

Generalnie do castingu kije o akcji moderate/crainkbait spisuja sie lepiej niz sztywne fasty

JW :D

#7 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 sierpień 2009 - 05:23

jezeli lubisz wolniejsze wedki o pelnym ugieciu, to ten kij bedzie tobie odpowiadal ... natomiast jezeli wolisz wedki o plytszym ugieciu i szybszej szczytowce, to ta wedka nie jest tym czego szukasz

calcutta 200B to mylnek do powaznych przynet, polecam go do ciezkiego jerkowania, czyli wabikow do 150-180 gram, 100-tka bedzie odpowiednim (i ze wskazana wedka) bardzo uniwersalnym narzedziem do twoich potrzeb

#8 OFFLINE   Szyszak

Szyszak

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 13 sierpień 2009 - 09:39

no to stało się. AVC70MHM kupiony. pożyjemy zobaczymy, ale mam cichą nadzieję, że chociaż sliderami 10 F nim porzucam. no i że do samochodu mi sie zmieści :D. teraz została kwestia multiplikatora. mam dylemat. wybór miedzy Calcutta 101XT, a Curado 201DPV. oba w podobnej cenie. każdy chyba o troche innej specyfice. z poczatku mysląc o moim pierwszym zestawie castingowych chciałem iść w mocne wedziska do rzucania 60-70 gramowymi przynetami. ale kupiłem okazyjnie Avida do 28g. i wszystko sie posypalo. teraz zastanawiam sie czy nie zrobic sobie zestawu w miare uniwesalnego. ale, jak pisze, zeby chociaz średnimi sliderami pomiotać. kij juz jest. moze moderate to nie dokońca dobry kij do jerkowania, ale lubie taka akcję i co zrobić. teraz juz tylko kwestia multika. Panowie pomóżcie! czy któryś z tych dwóch, a może jakiś jeszcze inny? kręcę się tez wokół daiwy sol. nie wiem, nie wiem co czynić.

#9 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 13 sierpień 2009 - 11:33

daiwa sol do jerkow raczej odpada to typowy przedstawiciel klasy medium Do Kija 20 LBS wzialbym curado. 101XT jak napisalem nieznam.



#10 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 sierpień 2009 - 17:00

jeden i drugi bedzie dobry :D

#11 OFFLINE   marteenez

marteenez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 sierpień 2009 - 20:58

Witam.

Jakbys sie zdecydowal na Curado 201DPV, to jest w dziale Sprzedam/kupię/zamienię/oddam.

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=9681& ;start=0&

Pozdrawiam...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych