Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Barwienie/przebarwianie gum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 11 styczeń 2015 - 16:26

Witam!

Macie jakieś dobre sposoby przebarwiania gum? Ja kiedyś robiłem to w ten sposób, że po prostu wkładałem perłowe twisterki do woreczka z np.. seledynami i wychodził niezły kolor na okonie. Ostatnio próbowałem to powtórzyć i chyba gumy są teraz robione z jakiegoś innego materiału, bo nie chcą puścić koloru.

Kiedyś były już wpisy na ten temat na jerbaicie, niestety nie mogę ich znaleźć.



#2 OFFLINE   Leadrock

Leadrock

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPółpustynia Środkowopolska
  • Imię:Franek

Napisano 11 styczeń 2015 - 17:07

Niektóre oleje trochę rozpuszczają barwnik w gumach, co sprawia, że sam olej się zabarwia i barwi nieco wszystko dookoła.

Można z tego skorzystać. Np. perełki dorzucić do takich "zolejonych" gum. U mnie to przebarwienie powstało po użyciu jakiegoś penetrującego oleju, nie wiem, czy nie silikonowy. Trzeba by było popróbować.



#3 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 11 styczeń 2015 - 21:52

Witam!

Macie jakieś dobre sposoby przebarwiania gum? Ja kiedyś robiłem to w ten sposób, że po prostu wkładałem perłowe twisterki do woreczka z np.. seledynami i wychodził niezły kolor na okonie. Ostatnio próbowałem to powtórzyć i chyba gumy są teraz robione z jakiegoś innego materiału, bo nie chcą puścić koloru.

Kiedyś były już wpisy na ten temat na jerbaicie, niestety nie mogę ich znaleźć.

Seledyn z predatorów i  innych gumek mann's jest bardzo że tak powiem agresywny w stosunku do innych perełek i bieli :)


  • Iras1975 lubi to

#4 OFFLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 12 styczeń 2015 - 23:12

Właśnie próbowałem barwić predatorami, konkretnie tymi http://www.pirania-s...or---9cm_2.html .

Trzy dni w jednym woreczku i na perłowych twisterkach nie ma nawet śladu zmiany koloru.