Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

czym myć aerograf


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Skryty

Skryty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • Lokalizacjaokolice Lipska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 14 styczeń 2015 - 22:45

Witam koledzy, powiedzcie mi czym najlepiej umyć aerograf po malowaniu akrylami (pactra) . Stosuje Zmywacz do akryli wamoda, ale może jest coś tańszego/wydajniejszego? Ponoć aceton techniczny również do czyszczenia aero się nadaje?! a może jeszcze inny roztwór?pozdr



#2 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 styczeń 2015 - 23:00

nitro



#3 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 712 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 15 styczeń 2015 - 09:40

Jak  polecam CLEANLUX zmywacz do SIDOLUX-u. Bardzo dobry do  akryli. Można rozcieńczać z wodą, nie reaguje z gumą. Uzywam od roku i jesr ok. Tylko może chromy zmywać po dłuższym moczeniu. Proponuje forum modelarskie tam jest więcej o tym zmywaczy.



#4 OFFLINE   Skryty

Skryty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • Lokalizacjaokolice Lipska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 15 styczeń 2015 - 10:17

a właśnie, zapomniałem dodać że warto by było żeby roztwór nie niszczył uszczelek (generalnie aerografu)



#5 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 712 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 15 styczeń 2015 - 18:10

Ja mam w Łukowiaku teflony i nic im się nie dzieje.


  • Daniel13 lubi to

#6 OFFLINE   malin84

malin84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Imię:Lukasz

Napisano 15 styczeń 2015 - 18:45

Ja uzywam vodki do czyszczenia i malego pedzelka,.po kazdej zmianie koloru wlewam vodki przedmuchuje przecieram recznikiem jednorazowym i wsio a po zakonczeniu malowania vodka i bierzaca ciepla woda!uzywalem zmywacza do paznokci ale niewiem dlaczego aero sie non stop zapychalo moze  zachodzila jakas reakcja albo cus.Gorzolka dobra na wszystko :D



#7 OFFLINE   malin84

malin84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Imię:Lukasz

Napisano 15 styczeń 2015 - 18:46

Ja uzywam vodki do czyszczenia i malego pedzelka,.po kazdej zmianie koloru wlewam vodki przedmuchuje przecieram recznikiem jednorazowym i wsio a po zakonczeniu malowania vodka i bierzaca ciepla woda!uzywalem zmywacza do paznokci ale niewiem dlaczego aero sie non stop zapychalo moze  zachodzila jakas reakcja albo cus.Gorzolka dobra na wszystko :D

dodam ze uzywalem farb Pactra



#8 OFFLINE   Skryty

Skryty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • Lokalizacjaokolice Lipska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 16 styczeń 2015 - 20:30

dzięki za odp, a ten aceton...? nikt nie używał?



#9 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 16 styczeń 2015 - 20:56

Acetonem niby dobrze można wyczyścić aerograf. Ale nie polecam dłuższego moczenia i trzeba brać pod uwagę, że nie rozpuszcza a łuszczy farbę przez co trochę utrudnia czyszczenie i może zapchać dyszę.

I oczywiście bez maski nim nie przedmuchuj.

 

Warto mieć jakiś silny rozpuszczalnik w postaci nitra/acetonu do wyczyszczenia największych złogów farby. Jakiś środek w postaci wspomnianego cleanluxa lub profesjonalny płyn czyszczący do aerografów i zwykłą wodę w spryskiwaczu.


Użytkownik Zelldo edytował ten post 16 styczeń 2015 - 20:57


#10 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 17 styczeń 2015 - 08:35

Zmywacz do paznokci :) 1.10zł. za buteleczkę.



#11 OFFLINE   bongo731

bongo731

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 17 styczeń 2015 - 09:11

A rozpuszczalnik nitro 5 L..ok 35 zeta

#12 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 712 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 18 styczeń 2015 - 08:56

Wszystkie zmywacze są ok, ale.... . Warto zobaczyć w słoiczku co dzieje się z farbą akrylową np. w nitro czy acetonie. Do akryli można używać czegoś na bazie wody - wódka ;) lub zmywacz do akryli. Jak malujecie nitro to myjemy nitro, jak lakierami do paznokci to myjemy acetonem. Eksperymentowałem z takimi mixami jak radzicie i zazwyczaj kończy się to myciem z rozbieraniem aero.

Milej zabawy z malowaniem.



#13 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 18 styczeń 2015 - 16:29

Kawał czasu maluje pactrami i pomiędzy np. zmianą koloru plukam zwykłą wodą z kranu. Na końcu malowania przedmuchuje areograf acetoenm lub nitro, nie moczyć jeśli szanujesz sprzęt, chyba za na uszczelkach teflonowych, ale i tak nie widzę sensu. Nie rozbieraj po każdym malowaniu ! Ja nie pamiętam kiedy wykręcałem dyszę, iglicę tak. Ps. Spostrzeżenia przy malowaniu wieeelu woblerów , a nie jednego dziennie  :P


  • krzychun lubi to

#14 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 21:41

Kawał czasu maluje pactrami i pomiędzy np. zmianą koloru plukam zwykłą wodą z kranu. Na końcu malowania przedmuchuje areograf acetoenm lub nitro, nie moczyć jeśli szanujesz sprzęt, chyba za na uszczelkach teflonowych, ale i tak nie widzę sensu. Nie rozbieraj po każdym malowaniu ! Ja nie pamiętam kiedy wykręcałem dyszę, iglicę tak. Ps. Spostrzeżenia przy malowaniu wieeelu woblerów , a nie jednego dziennie  :P

 

To oczywiście najwłaściwsze podejście ;) Ale ile razy zapomniało mi się wypłukać farby i zostawić aerograf na kilka godzin.. nie zliczę.