Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

POMOCY : Plecionka [Dragon Invisible Braid]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   chomik

chomik

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 wrzesień 2009 - 12:42

Witam!

Jestem zainteresowany plecioną Dragon Invisible Braid 0.12. Czy mógłbym ktoś mi coś o Niej więcej powiedzieć ? :D Chodzi mi dokładnie o jej niezawodność/zawodność przy spinie. Plącze się przy rzutach ? Do końca weekendu chcę ogarnąć sobie jakąś plecione średniej ceny :wacko: Jak nie ta to ktoś mi coś poleci ?

z góry dzięki

#2 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 14 wrzesień 2009 - 12:47

Witam!

Jestem zainteresowany plecioną Dragon Invisible Braid 0.12. Czy mógłbym ktoś mi coś o Niej więcej powiedzieć ? :D Chodzi mi dokładnie o jej niezawodność/zawodność przy spinie. Plącze się przy rzutach ? Do końca weekendu chcę ogarnąć sobie jakąś plecione średniej ceny :wacko: Jak nie ta to ktoś mi coś poleci ?

z góry dzięki

Doloz lepiej sobie te 20zl i kup PowerPro badz Stren'a, naprawde warto

#3 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 wrzesień 2009 - 13:33

Używałem przez 2 sezony i była całkiem niezła.
Nie plącze się prawie w ogóle w przeciwieństwie do PP.
Przy średnio intensywnym spinningowaniu na wiśle wytrzymywała sezon. Na szpulę mieści się jej tyle co żyłki 0,22. Wytrzymałość statyczna nieznacznie większa niż PP 15lb, przy dynamicznych obciążeniach (przypadkowe zamknięcie kabłąka podczas rzutu) O wiele większa.

Ogólnie Plecionki Dragona po za bzdurnymi opisami są całkiem niezłe i w swojej cenie chyba nie mają konkurencji.

#4 OFFLINE   pawas2

pawas2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 14 wrzesień 2009 - 16:55

Mogę polecić Ci tą plecionkę: http://www.aspius.pl/index.php?option=com_virtuemart&pag e=shop.browse&category_id=48&Itemid=1
Swietna plecionka za niewielkie pieniądze.I nie wierz w opisy dragonowskich plecionek.
Pozdrawiam.Paweł

#5 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 14 wrzesień 2009 - 19:41

Plecionki Dragonowskie są tylko z nazwy, bo chyba produkuje dla nich sufix, a oni dają tylko logo smoka i dorabiają ideologię w katalogach :D
Tak czy inaczej, można w dragonowski sznurek chyba zainwestować...
Pzdr

#6 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 14 wrzesień 2009 - 19:52

mam taką 0,06 ( z oznaczenia )używam 3 sezony nie plącze się i całkiem dobrze jeszcze się trzyma

#7 OFFLINE   Luka81

Luka81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Szyszko

Napisano 14 wrzesień 2009 - 21:25

miałem 0,08... potwierdzam opinie kolegów że jest ok - jedyny mankament podczas łowienia w brudnej wodzie (Wisła na przyborze) szybko łapała kolor.


#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 wrzesień 2009 - 05:22

pomijajac fakt, ze nie mogla byc ani 0.06, ani 0.8 ani tez 0.045975 ... bo zadna plecionka srednicy nie ma!!! to zastanawia mnie zenujacy fakt upartego rozsiewania bezmyslnych bredni o plecionkach i radosc ze sciemniania samego siebie ... a sam producnet owej cudnej plecionki to chyba jest na liscie glownych dostawcow technologii NASA


#9 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 15 wrzesień 2009 - 06:42

@pitt dlatego napisałem że mam 0,06 z oznaczenia na szpuli a nie grubości

#10 OFFLINE   chomik

chomik

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 wrzesień 2009 - 07:35

dzięki wszystkim

#11 OFFLINE   domin

domin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Dominik

Napisano 15 wrzesień 2009 - 08:43

Też miałem taką plecionkę. Jest powlekana czymś tam - niewiem, nie znam się na tym, może to teflon ale powoduje to, że jest sztywniejsza a przez to dość głośna (mnie to irytowało) przy wyrzutach i nawijaniu. Pewnie dzięki temu mniej się plącze.
Jeśli Ci to @chomik nie przeszkadza to wg mnie jest to nienajgorsza plecionka.

Acha, i nie wierz w to, że jest niewidoczna w wodzie :D

#12 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 15 wrzesień 2009 - 10:14

miałem 0,08... potwierdzam opinie kolegów że jest ok - jedyny mankament podczas łowienia w brudnej wodzie (Wisła na przyborze) szybko łapała kolor.



Takie własciwości mają wszystkie tzw. niewidzialno/niewidoczne plecionki, czyli białe :D

@Pitt wierzę, że Ci juz puszczają nerwy i podziwiam Twój upór w edukowaniu mniej zorientowanych :lol:

#13 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 15 wrzesień 2009 - 15:09

A poniżej tekst z forum: ifish.net

All of the high-tech lines are constructed from (in whole or high percentage) three-ply gel-spun polyporopyline. This is the same stuff as indoor outdoor carpets (tough, long-lasting and UV resistant) and anchor ropes (floats).

Power Pro (which was developed by a textile manufacturer) was the first to figure out how to braid the stuff so that it's round instead of flat, allowing for the use of regular knots and reducing the incident of the line burying into itself on a baitcasting spool. This is the favored line for sturgeon and bottom fishing as well as bobber fishing for Fall chinook.

Berkley Fireline (a non-braid) was developed for use on spinning reels, and will actually cast further than mono of a similar diameter although ot is noisy going through the guides(and especially coming back under a load). It also works great for the specialized applications mentioned above, as well as surf-casting and rock fishing.

Both types of lines share the qualities of low stretch and consequent high sensitivity.

Monofilament will remain the first choice for many fishng applications, however. Often, the stretch of mono will work to an angler's advantage, providing 'cushion' to acrobatic hijinks and screaming runs.

Hopefully, this is of some help rather than adding to the confusion.


#14 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 15 wrzesień 2009 - 15:20

@Pitt,

A może, jako redaktor, założyłbyś katalog plecionek na stronie głównej. Wiedzę masz, to mógłbyś dać krótkiego wstępniaka, a później tabelka z możliwością wpisywania przez Ciebie opinii na + i -. Myślę, że @Jerzy mógłby dorzucić swoje spostrzeżenia dotyczące wędkowania w morzu (słonym morzu).

#15 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 wrzesień 2009 - 16:49

@Pitt,
A może, jako redaktor, założyłbyś katalog plecionek na stronie głównej.

a moze by ktorys z naszych kochanych (i totalnie zaangazowanych w rozwoj strony ... to musi byc totalne zaangazowanie, kiedy w dwa dni pisze sie 4 strony OT i obelg w watku o boleniach) uzytkownikow zalozyl taki katalog? lub przynajmniej zorganizowal szkic z zawartoscia? widze, ze kazdy ma wiecej czasu niz ja ... co trzecia osoba ma wymagania wyzsze niz wykonana przez nas praca ...
tylko wlasnego wkladu cos malo :unsure:

#16 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 15 wrzesień 2009 - 17:02

@Pitt,

Niestety zapomniałeś o jednym - trzeba też mieć wiedzę, a z tym u nas cieniutko, oj cieniutko.

#17 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 15 wrzesień 2009 - 20:03

[quote]
@Pitt,
A może, jako redaktor, założyłbyś katalog plecionek na stronie głównej.
[/quote]
a moze by ktorys z naszych kochanych (i totalnie zaangazowanych w rozwoj strony ... to musi byc totalne zaangazowanie, kiedy w dwa dni pisze sie 4 strony OT i obelg w watku o boleniach) uzytkownikow zalozyl taki katalog? lub przynajmniej zorganizowal szkic z zawartoscia? widze, ze kazdy ma wiecej czasu niz ja ... co trzecia osoba ma wymagania wyzsze niz wykonana przez nas praca ...
tylko wlasnego wkladu cos malo :unsure:
[/quote]
:mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: