Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

kolor plecionki; moss green czy czerwona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Sebastian Stasiuk

Sebastian Stasiuk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 wrzesień 2009 - 21:42

witam,

przekazcie prosze Wasze doswiadczenia odnosnie skutecznoci, badz nie plecionek o dwoch kolorach: moss green i czerwona

chcialbym (jesli ma to jakies znaczenie) dopasowac kolor na wieksze rybki do zestawu do wabikow 15-30g oraz do delikatnego zestawu do wabikow do 5g

pozdrawiam,
sebastian

#2 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 17 wrzesień 2009 - 21:45

a mozesz blizej przyblizyc w czym problem? :unsure:

Jakos trudno mi dzis zlapac jaki zwiazek ze skutecznowscia ma kolor plecionki :o


pozd JW :D

#3 OFFLINE   Sebastian Stasiuk

Sebastian Stasiuk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 wrzesień 2009 - 21:53

nie moge bo wlasnie pytam m.in. czy ma to jakies znaczenie

...(jesli ma to jakies znaczenie) ...

wyobrazilem sobie, ze jesli produkuje sie rozne kolory to moze ma znaczenie
jesli rozne kolory wabikow roznie dzialaja na rozne gatunki ryb
jesli jedne wabia a inne nie badz nawet odstraszaja to wyobrazilem sobie, ze w przypadku plecionek moze byc podobnie
nie chce po prostu straszyc ryb

pozdrawiam


#4 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 17 wrzesień 2009 - 21:54

Ze strony Power Pro:

Green
This color is ideal for water types ranging from glacial and high run off river systems to all oceanic regions of the world. Green is also suited for fishing in clear lakes to lakes that have large algae blooms. Because green is similar to many bio organisms, it will blend-in to the background of the typical surroundings with which a fish is familiar.

Yellow/White
These two colors are designed for applications where a high visibility line is necessary. It is typical for anglers to use a short fluorocarbon leader with Hi-Viz lines, especially in clear waters. The angler is able to accomplish the goal of having a line that is invisible to fish that are close to the bait or lure by adding fluorocarbon. Yellow and White PowerPro applications range from Bobber fishing the rivers of the Great North West to Fly-lining sardines and anchovies along the California coast fishing the lakes and rivers of our Nation's central regions for bass, walleye and catfish to targeting Fluke and Stripers in the North East; pelagic fisherman looking for better spread management on the troll to inshore fisherman targeting Snook, redfish and trout. High visibility lines can be used in all applications.

Red
In recent years there has been a craze among fisherman to use Red line. But Why? The logic behind this trend is based largely on the color spectrum in water. Since shades of red are the first color to fade, it is thought that by using red colored line, the angler's line disappear underwater. Truth be told, Red does not disappear but in fact turn to a shade of Gray. This gray tone will help to blend the line in to the background and become much less visible to most fish that swim. The color red will completely fade out at a depth of 14 feet. Therefore, when targeting fish in depths of 20 feet or greater, Red Line is ideal. Whether you are deep cranking for bass; trolling for lake trout, walleye or salmon; to bottom fishing in deep rivers...Red PowerPro should be on your reel.

#5 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 17 wrzesień 2009 - 21:57

czerwona w zalozeniach teoretycznych ma byc niewidoczna na wiekszych gleboskosciach. Moss green ma zapewne upodaniac sie do roslinnosci podwodnej.

Zwiazku z skutecznoscia badz tez nie nie stwierdzilem choc uzywalem obu typu kolorow (Power Pro).

Problem zupelnie poza wedkarski moim zdaniem..

zaloz jakakolwiek i ciesz sie wekarstwem :D

Jw :D

#6 OFFLINE   Sebastian Stasiuk

Sebastian Stasiuk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 wrzesień 2009 - 21:57

dziekuje bardzo za przeslanie tych informacji
pozdrawiam

#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 wrzesień 2009 - 08:19

podobnie jak koledzy uwazam ze kolor linki nie ma wiekszego znaczenia. co najwyzej psychologicznie rzecz ujmujac gdy wybieram sie na plytkie lowiska z przejrzysta woda i mam taka mozliwosc to (na multiku sptragowym) mam linke moss green lub biala. kolorowe plecionki uzywam wtedy gdy jako jeden z sygnalizatorow bran jest miejsce styku plecionki z woda. ale wtedy o niebo lepsza od czerwonej jest zolta ew. fluo zielen... ot i tyle...

#8 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 18 wrzesień 2009 - 08:28

ostatnio gdy wróciłem z ryb moja dziwczyna miala sporo uwag co do plcionki,zdecydowanie bue prefruje zilonej ktora ja uzywam,jesr swierza w temacie wiec mówiła o tym co jej przeszkadza w łowiniu,niewkrecając sie w problemy co lpsze dla ryb bo i tak miała 2m przypon z FC chodziło o to by dobrze widzieć plecke na poowierzchni wody i na stylu oraz by byla sztywniejsza bo miekka okręca sie na wietrze o przelotki,kupiliśmy pomaranczowe fluo morskie i teraz jest git :mellow: wszyscy na łodce zadowolnie i ryby wcale nie uciekają :D

#9 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 18 wrzesień 2009 - 08:36

Miałem czerwoną. Spiera się niesamowicie. Cały kołowrotek, w środku i na zewnątrz miał czerwony nalot. Wędka i palce również. Do łowienia w rzekach polecam linki w silikonowej otulinie (ale te z grubszych) bo przenoszą mniej zanieczyszczeń na kołowrotek i jego okolice.

#10 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 18 wrzesień 2009 - 11:19

Jeśli chodzi o szczupakowanie (to ten mocniejszy z Twoich zestawów, jak się domyślam), to raczej nie ma różnicy. Żółte i czerwone są lepiej widoczne dla ciebie, a więc precyzyjniej określasz gdzie jesteś z przynętą. Mały minusik tychże: potrafią nieźle farbować. Są jednak na rynku i takie, które nie farbują.

Dla szczupaków kolor plecionki zdaje się nie mieć żadnego znaczenia. Ja łowię zawsze na zielone, bo lubię zielony.

Łowiliśmy z kolegą na (niemal) kryształowo czystej wodzie. Ja grałem w zielone, on w żółte. On miał lepsze wyniki. Nie, Krzysiu?

No i spytaj Peresady które to nie farbują. Z tego co ja wiem nowe PP już nie farbują (stare dawały farbę bardzo obficie). Peresada powie Ci pewnie, żebyś p...lił PP i wziął Strena Sonic Braid. Żółtego :D

#11 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 19 wrzesień 2009 - 12:18

PP jakoś nie farbuje na potęgę, stren stary to była jatka, żółta woda kapała po rękach i zacieki były wszędzie.
Kolor nie ma jakiegokolwiek znaczenia moim zdaniem - przynęta wisząca na grubym sznurku jest jednako dziwna czy sznurek jest czerwony czy żółty czy zielony. W wodzie te kolory się przytępiają trochę i jeszcze jedno - sporo ryb atakuje przynętę od dołu - tzn widzi ją na tle nieba i wtedy KAŻDA plecionka jest widoczna,najmniej chyba fluożółta :mellow:

#12 OFFLINE   Sebastian Stasiuk

Sebastian Stasiuk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 wrzesień 2009 - 20:41

dziekuje wszystkim za ciekawe uwagi

czy polecacie Tuf Line XP?

sebastian

#13 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 19 wrzesień 2009 - 20:45

Jest zaskakująco dobra, półtora sezonu używam 15lb i jest super. kosztuje połowę strena.

#14 OFFLINE   batmanik

batmanik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 19 wrzesień 2009 - 20:46

tez lubie zielony i byl to moj pierwszy wybor moj drugi byl tez power pro red phantom boze wszystko czerwone ale jakims dziwnym sposobem pewnie przypadkiem wiecej na nia wyciagnalem niz na zielona ale jak pisalem pewnie zbieg okolicznosci dzisiaj lapalem okonie takie 40 na czerwona i przypon tytanowy takze szczeze jak ryba rzeruje to nic jej nie przeszkadza

#15 OFFLINE   Sebastian Stasiuk

Sebastian Stasiuk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 wrzesień 2009 - 20:54

Jest zaskakująco dobra, półtora sezonu używam 15lb i jest super. kosztuje połowę strena.

na razie az tak dobrze w cenach sie nie orientuje
mam propozycje zakupu wlasnie tuf line za 50 zl 150 jardow
sebastian

#16 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 19 wrzesień 2009 - 21:15

dziekuje wszystkim za ciekawe uwagi

czy polecacie Tuf Line XP?

sebastian

Z czystym sumieniem. Już czwarty sezon chyba, szarpię taką 20 lb, w kolorku żółtym. Prócz tego, że już prawie nie jest żółty, wciąż jest OK