Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Co z tą Szwecją?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   zyga75

zyga75

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 18 wrzesień 2009 - 19:30

Witam serdecznie wszyskich .
Jako nowy członek formum chciałbym zachęcic do dyskusji na temat Szweckich łowiski poza szkierami .Do Szwecji jeżdze już od 6 lat , raz , a nawt dwa razy do roku .
Zawsze jeziora a to bardzoej na północ ( okreg Hagsfors ), a to centrum ( Jankoping i okolice ) .
Zebrałem troszke doświadczenia którym sie chętnie podzielę .
Obecnie poszukuje nowego ciekawego łowiska max 450 km od Ystadt , lub Karlskrony .
W zamian udostępnie bardzo ciekawe ,bezporednie prywatne namiary namiary na znakomite , nieznane łowisko.
Zyga


#2 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 18 wrzesień 2009 - 20:14

Witam i pozdrawiam,

To może skobniesz coś dla nas, jakiś artykuł lub inną relację?

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 wrzesień 2009 - 20:27

O kryst, dobre pytanie. Chętnie poczytam tym bardziej, że na szwdzkich jeziorach nie miałem okazji połowić.

Pozdrawiam
Remek

#4 OFFLINE   zyga75

zyga75

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 18 wrzesień 2009 - 21:40

Witam ponownie ,
Nie ma problemu tak wiec kilka słów na temat jeziora Noen czyli ostatniego wyjazdu dokładnie z przed dwóch tygodni .
Nie wim czy był ktoś z czytająch forum ,jeśli tak , pewnie bedie miał tez cos do powiedzenia na temat tego jeziorka .
No wiec tak jezioro Noen to 15 km krystalicznie czystej wody , bardzo głebokie jak na ten region szwecji bo do 22 m.
Już poraz drugi postanowiliśmy odwiedzić to wspaniałe miejsce między inymi ze wzgledu na niesamowite okonie.
Z opowieści właścicielki już cześniej wiedzieliśmy ,choc nie wierzyliśmy ,że w jeziore są okonie o wymiarch ponad 60 cm.
A na dowód pokazała nam zdjęcie okonia którego złapała wraz z mężem na jedneym z wypadów wędkarskich , możecie nie wierzyć 72 cm.
Co do naszych wyników okoniowych z ostniego wyjazdu to takich okazów nie złapaliśmy , ale na uwagę zasługuje 12 szt w ciągu tygodnia z czego najmiejszy miał 41 a najwiekszy 46cm ( dla niedowiarków zapraszam na priv udostępnie zdjęcia) mniejsszych okoni było sporo .Lecz okonie to nie wszystko w jeziore jest 12 gatunków ryb w tym piene liny , leszcze czy węgorze . O szcupaku jak o szczupaku , w dużej ilości lecz ta słynna metrówa nie padła tym razem , lecz jeśli ktoś pyta czy są tam takie to odpowiadam ze sa , wiosną rok wcześniej metrowych chudzielców padło kilka .
Pozdrawiam
Zyga


#5 OFFLINE   vitacola

vitacola

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaCarrickmacross Irlandia

Napisano 20 wrzesień 2009 - 15:43

Wybrał bym sie na takie jeziorko tylko dla tych okoni :mellow:
Moze wstawisz jakieś fotki??
Pozdrawiam

#6 OFFLINE   KokoN

KokoN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 21 wrzesień 2009 - 08:29

A mozesz napisać czy byłeś przez biuro czy sam organizowałeś wyjazd?
Moze jakies namiary na domek? moze www?
Łowiłem juz takie piekne okonie w Szwecji i wiem ile dostarczaja frajdy, szkoda, że jezioro jest az tak centralnie w Szwecji - daleko od lotniska. Można by kiedys na weekend skoczyc...)


#7 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 wrzesień 2009 - 08:51

A na dowód pokazała nam zdjęcie okonia którego złapała wraz z mężem na jedneym z wypadów wędkarskich , możecie nie wierzyć 72 cm.

Ja ze swojej strony, dosc prowokacyjnie, powiem - nie wierze.

Ile lat ma taki okon? 40 ?50 ?

Moze to byl sandacz po prostu...

Guzu

#8 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 21 wrzesień 2009 - 09:14

http://www.fishing-worldrecords.com/

RECORD AGE
verified
25 years


Pozdróffka!

#9 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 wrzesień 2009 - 09:15

Dzieki Matas,

No to mamy tu historie o rybie o 5 cm poprawiajaca rekord swiata...


Guzu

#10 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 21 wrzesień 2009 - 10:00

Z tej samej stronki jest kilka wpisów z Polski:


Poland,
former USSR


:lol:

#11 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 21 wrzesień 2009 - 10:55

Z tej samej stronki jest kilka wpisów z Polski:


Poland,
former USSR


:lol:



tia... :lol: , widziałem w zakładce Jazia... Chociaż w Kleniu gdzie Polska ma niby rekord świata (podobno to był amur uznany przez WW jako rekord Polski) jest juz napisane normalnie - Poland

Trzeba bedzie do nich napisac i to former USSR wywalić

#12 OFFLINE   zyga75

zyga75

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 21 wrzesień 2009 - 16:18

Witam ,

Bardzo proszę zdjęcia okonków.
Kilka słów komantarza dla osób lub osoby nie wierzących w to co napisałem wcześniej .Kompletnie mi na tym nie zależy żebyście uwierzyli .Ja tam byłem , łapałem i widziałem .

pozdrawiam
Zyga

Załączone pliki

  • Załączony plik  2.jpg   40,03 KB   318 Ilość pobrań
  • Załączony plik  5.jpg   50,39 KB   342 Ilość pobrań


#13 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 wrzesień 2009 - 16:21

Gratuluje, ze byles, widziales i lapales.

Zeby bylo jasne.
Ja wierze we wszystkie informacje, poza ta o okoniu 72 cm.

Guzu



#14 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 21 wrzesień 2009 - 18:32

Jeszcze jakis czas temu polowanie na wielkie garby bylo chaslem przewodnim i kazda wyprawe szczupakowa zakanczalem okoniami .Z regoly byla to guma ,trolling i wszystko to co okonki lubia najbardziej .Okazalo sie ze te najwieksze w przedziale 45-50 z najwiekszym 57 biora bardzo zadko ,niejednokrotnie na doze szczupakowe przynenty i w najmniej oczekiwanym momecie .Okonie powyzej 60 cm znane sa na Olanji w opowiesciach miejscowych osiagaja wagie 4 kg .Szwedzki rekord 3,15 kg Gary Wickins rozni sie o cale kilo od opowiesci .Niestety nie znany jest mi wymiar .Doswiadczeni w polowie okoni zauwaza ze te dlogie a nie koniecznie garbate czesciej lowione sa w plytkich jeziorach zadko na szkierach czy dozych bajorach .
Sa jasniejsze i maja bardziej wyrazne czarne pasy ,jak siegam pamiecia niezlowilem jeszcze typowego garba w plytkim bajorze (byc moze to zbieg okolicznosci) .Te garbate sa krotsze ,bardziej ubarwione i maja ciemniejszy odcien wpadajacy w zolc .Te sa najpiekniejsze zima .
Byc moze w ekstremalnych warunkach zdarzy sie cos w granicach 70 cm ,niestety mity przekraczja jak narazie 60 -siatkie .
Zyga 75 jezeli gosc zeczywiscie ma taka fotkie gdzie przy marce okon ma 72 to jest to najdlozszy okon nie tylko w skandynwji ale byc moze i na swiecie .Gosc powinien to gdzies zglosci .
Gratuluje rowniew pieknych garbow .Co do miejsc to generalnie szwezdi przepadaja za okoniem i sandaczem i raczej zadko chwala sie o swoich miejscowkach.Wyjatkiem sa kampingi i miejsca gdzie mozna polowic a wlasciciel nabija kielnie .Tam zawsze znajdziemy kupe zdjec z okazami .Sa jak magnes a opowiesci o potworach rozbudzaja wyobraznie .
Najwiekszego w tym roku zlowilem o wymiarze 47 cm i 2 kg ,wzial na jerka
http://www.salmo.com...page.php?id=359 w kolorze TS .

Guzu -mialem kiedys okonka w akwarium (mial okolo 4 cm ) po dwoch latach przed wyposzczeniem mierzyl cale 7 cm (jadl jak wsciekly i zaczl dobierac sie do pwiookich ).Zanim jednak wybil gupiki, mieczyki i molinezje na spolkie z pawiookimi.



#15 OFFLINE   Revizor

Revizor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • LokalizacjaJabłonna/k. W-wy
  • Imię:Marcin

Napisano 23 wrzesień 2009 - 12:56

Witam ,

Bardzo proszę zdjęcia okonków.
Kilka słów komantarza dla osób lub osoby nie wierzących w to co napisałem wcześniej .Kompletnie mi na tym nie zależy żebyście uwierzyli .Ja tam byłem , łapałem i widziałem .

pozdrawiam
Zyga


Witam!

@Zyga75, przepraszam lecz okoliczności przyrody w tle za Tobą na obu fotach zmuszają mnie do zadania pytania: Czy te okazy do wody wróciły?

pozdrawiam

@Revizor

#16 OFFLINE   zyga75

zyga75

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 24 wrzesień 2009 - 10:32

Witam ,
Wróciły , wróciły .Z całości tygodniowego połowu zatrzymaliśmy 4 okonie .
Pozdrawiam
Zyga

#17 OFFLINE   Revizor

Revizor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • LokalizacjaJabłonna/k. W-wy
  • Imię:Marcin

Napisano 24 wrzesień 2009 - 11:44

:D

#18 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2420 postów

Napisano 24 wrzesień 2009 - 21:33

Ja wierze we wszystkie informacje, poza ta o okoniu 72 cm.

Guzu - a jak to byl sandacz?
Albo okon...morski (seabass)?


#19 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 wrzesień 2009 - 21:38

Mi tez pasowalo w sandacza...

Guzu

#20 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 24 wrzesień 2009 - 21:51

kiedyś w starych num WW lub WP były fotki z okoniami z tajnego jeziora ,ryby po ponad 3,5kg.niezgłoszone na rekord itd.woda nieznana.
sam widziałęm w Białym stoku zdjecia sieji prawie 2 razy ponad rekord polski ,
czy taki okoń sie uchował w szwecji? niewykluczone.
są ludzie jeszcze którzy nieznaja netu nieznaja gazet i parady rekordów w nich,i maja to generalnie gdzieś.zato łowia kapitalne ryby,niekoniecznie sie chwaląc lowiskiem itd.
co z takimi rybami by sie stało po ogólnej info ,że w zbiorniku X xzy Y są okonie po 60cm?
wiadomo chyba.
Pan który pokazywał mi w sklepie WMW w Biłymstoku fotki ryb.nigdy niezamiesci ich dla ogółu.