Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór multika pod konkretny kij


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   spini

spini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaŁowicz
  • Imię:Przemek

Napisano 18 styczeń 2015 - 10:15

Witam,ostatnio dzięki forum udało zakupić mi się kij Fenwick HMXT 83ML-2-MF  8'3"1/4-5/8oz.Lure 6-17lb.Line BN. Prosił bym o pomoc w dopasowaniu konkretnego multika pod niego.pozdrawiam



#2 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 18 styczeń 2015 - 10:27

Cześć "ziomalu" :)

Dopisz jeszcze : prawa czy lewa łapa, płaski czy okrągły, cena do...?



#3 OFFLINE   spini

spini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaŁowicz
  • Imię:Przemek

Napisano 18 styczeń 2015 - 10:32

Na lewą łapkę;] raczej niski.Będę szukał raczej na giełdzie chyba że macie jakieś inne sugestie.Cena wiadomo jak się uda jak najmniejsza,po co przepłacać.Wysłucham propozycji i sie rozpatrzę wtedy zdecydujemy co kupić.



#4 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 18 styczeń 2015 - 10:57

Ja pod ten kijek miałem przeznaczone Curado 51E, zanim mi go "zawinąłeś" sprzed nosa na giełdzie. :) ( bez obrazy :) )

Użytkownik proraf edytował ten post 18 styczeń 2015 - 10:58


#5 OFFLINE   spini

spini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaŁowicz
  • Imię:Przemek

Napisano 18 styczeń 2015 - 11:00

Kij faktycznie ciekawy na sucho,reszta wyjdzie nad wodą, byłem troszkę szybszy B)



#6 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 18 styczeń 2015 - 11:04

Poszukaj Curado 51 E, z tym kijkiem wyjdzie ciekawy zestaw. Był wczoraj jeden na giełdzie .

#7 OFFLINE   spini

spini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaŁowicz
  • Imię:Przemek

Napisano 18 styczeń 2015 - 11:06

Poszukaj Curado 51 E, z tym kijkiem wyjdzie ciekawy zestaw. Był wczoraj jeden na giełdzie .

Wietrzyłem wczoraj giełdę i nie widzałem;/
Faktycznie znalazłem teraz,oj jaka szkoda że nie zauważyłem wczoraj :wacko:


Użytkownik spini edytował ten post 18 styczeń 2015 - 11:09


#8 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 styczeń 2015 - 12:58

mój ojciec ma do sprzedania Curado 51e jakbyś był zainteresowany za 500zł



#9 OFFLINE   spini

spini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaŁowicz
  • Imię:Przemek

Napisano 18 styczeń 2015 - 13:07

Mateusz więcej na pw
Czekam na inne propozycje a ze resztę wielkie dzieki



#10 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 13:44

Witam,ostatnio dzięki forum udało zakupić mi się kij Fenwick HMXT 83ML-2-MF  8'3"1/4-5/8oz.Lure 6-17lb.Line BN. Prosił bym o pomoc w dopasowaniu konkretnego multika pod niego.pozdrawiam

Prawie kazdy jaki jest na rynku bedzie pasowal. Kije z wyrzutem do 5/8 oz i mocy linki 6-17lb sa relatywnie bardzo wszechstronne. Jak podczepisz cos delikatnego, np. alphas 103R, Scorpiona 1001XT (lub ekwiwalent z US typu Curado 51) ewentualnie cos jeszcze mniejszego (Pixy, Presso, CC51, Daiwa ssSV itp) bedziesz mogl operowac wabikami blizszymi dolnego c/w. Multiplikatory sredniej wiekosci takie jak Curado 201, Citica, Zillion, Tatula itp. pozwola na dobre lowienie wabikami od 8-10g w gore. Nie raz widzialem jak na kije 17lb byly zaczepiane Abu C34601 i tez lowienie bylo calkiem przyjemnie zwlaszcza mniejszymi szcupakowymi wabikami, takimi jak Slider 7S czy mniejsze wahadlowki. Idealem na taki kij jest multiplikator typy Metanium MG, albo Daiwa Steez 103, lub cos starszego w stylu Antaresa AR.



#11 OFFLINE   spini

spini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaŁowicz
  • Imię:Przemek

Napisano 18 styczeń 2015 - 14:04

Pewnie mądrze piszesz  tym że większość z nich jest bardzo trudno dostępna.Wszystkiego trzeba szukać po forach i giełdach.Myślę że jak będzie wszystko ok to zakupię curado 51e.Do jakiej realnej gramatury można zejść takim zestawem?oczywiście wszystko w ramach komfortu...



#12 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 18 styczeń 2015 - 14:33

Curadziakiem fabrycznym zejdziesz w dobrym zestawie, spokojnie do 5g (tego Twojego kijka nie znam )



#13 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 18 styczeń 2015 - 20:24

Na olx jest curado 51 za 350...

#14 OFFLINE   spini

spini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaŁowicz
  • Imię:Przemek

Napisano 18 styczeń 2015 - 20:52

Na olx jest curado 51 za 350...

Niestety się już sprzedał...



#15 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 18 styczeń 2015 - 21:12

http://jerkbait.pl/p...iplikatory.html

 

Fundusze podaj i coś uradzi się.



#16 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 23:33

....... (tego Twojego kijka nie znam )

 

No to skad wiesz ze zejdzie? W jakich warunkach? Na lodce i otwartej przestrzeni, czy na pelnej krzaczorow malej rzeczce pstragowej? Co to znaczy 5g? Jig na 5g glowce czy moze Rapalla Original 5g? Warto precyzowac podajac mniej doswiadczonym takie informacje.... 



#17 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 18 styczeń 2015 - 23:44

No to skad wiesz ze zejdzie? W jakich warunkach? Na lodce i otwartej przestrzeni, czy na pelnej krzaczorow malej rzeczce pstragowej? Co to znaczy 5g? Jig na 5g glowce czy moze Rapalla Original 5g? Warto precyzowac podajac mniej doswiadczonym takie informacje.... 

Miałem białego bliźniaka i faktycznie ten multi lubi głęboko ładujące się kije, jakkolwiek by tego nie partycypować. W oryginale trzeba się nim naumieć rzucać, przy dolnej granicy nie ma co liczyć na hamulec tylko odpowiedni kij, trening i zapas plecionki ;)

 

Na upartego lotne 5g tym multi rzuci nawet z kija od szczotki, ale gdzie tu komfort, a tym kijem z tematu tego komfortu nie będzie przy 5gr, chociaż oczywiście da się.



#18 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 styczeń 2015 - 08:26

No to skad wiesz ze zejdzie? W jakich warunkach? Na lodce i otwartej przestrzeni, czy na pelnej krzaczorow malej rzeczce pstragowej? Co to znaczy 5g? Jig na 5g glowce czy moze Rapalla Original 5g? Warto precyzowac podajac mniej doswiadczonym takie informacje.... 

Czytaj kolego  ze zrozumieniem. Curadziak z fabryczną szpulką da radę (bo miałem i wiem) a nie znam kija więc nie mam pojęcia jak w  takim duecie (bez wchodzenia w szczegóły czy przynęta ma piórko w dupie czy dynks z wajhadełkiem :) )



#19 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 19:44

Czytaj kolego  ze zrozumieniem. Curadziak z fabryczną szpulką da radę (bo miałem i wiem) a nie znam kija więc nie mam pojęcia jak w  takim duecie (bez wchodzenia w szczegóły czy przynęta ma piórko w dupie czy dynks z wajhadełkiem :) )

 

 

Ja tez mialem ;)  W czasach kiedy jeszcze szuklales w necie znaczenia slowa casting ;). 5g dla seryjnego Curado 51/Scorpiona 1001 to zdecydowanie zupelny dol mozliwosci i nie mozna tak sobie autorytarnie stwierdzic ze zawsze i wszedzie da sie skutecznie lowic takimi wabikami. Chcialbym zobaczyc jak na trudnym technicznie lowisku efektywnie lowisz np. 5g plywajaca Rapalla. No chyba ze z automatu zalozymy ze 5g to znaczy poprostu 5g glowka jigowa + gumka :)     



#20 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 styczeń 2015 - 19:57

Jeszcze raz proszę, czytaj ze zrozumieniem :)Może kiedy Ty łowiłeś na casta ja zapewne jeszcze nie umiałem czytać a o necie jeszcze nie myślano ;) Rozumiem , że poziom ogólności i niedoprecyzowanie mojego wpisu, który cię tak zbylwersował wymagał by aneksowania ale sorki ... przyjmij  :)  :)  :) i niech to ci wystarczy i zakończy polemikę do niczego nie prowadzącą






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych