Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak zlikwidować luz w korbce nowego Zaubera?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 432 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 18 styczeń 2015 - 22:10

Cztery miesiące temu kupiłem nowego Zaubera od Dragona, kręciołek fajnie kręci, delikatnie. Wydaje mi się jednak, że ma spore luzy na korbce, tak jakby nie była do końca do końca przykręcona (a jest na maksa). Sprawdzałem w tańszym Ryobim Ecusima, którego też mam i nie czuję żadnych luzów.

:wacko:


Użytkownik granvorka edytował ten post 23 styczeń 2015 - 08:31


#2 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2330 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 18 styczeń 2015 - 22:23

A czy to nie jest tak, że luz jest na knobie? 

Tak czy siak - obawiam się, że ten typ tak ma. Chyba, że to luz nad luzy i lata jak dziwka przy autostradzie. Wtedy po prostu zareklamuj :)



#3 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 432 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 18 styczeń 2015 - 22:30

Knob ma luz swoją drogą, ale wyczuwam coś jeszcze. Raczej tego typu "usterka" nie nadaje się na gwarancję ponieważ jest minimalna, chyba za dużo naczytałem się o Waszych Japońcach i teraz wymagam cudów od mojego przeciętniaka...

Swoją drogą, jeśli ktoś miał podobny problem i go zlikwidował, albo wie jak zlikwidować, proszę pisać B)



#4 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 18 styczeń 2015 - 23:02

Wszycho się da zrobić (za wyjątkiem wyjątków)...

 

Tylko myślę, że na początek, to musisz Pan się zdecydować, cyt.: "ma spore luzy na korbce", ""usterka".... ponieważ jest minimalna"...

A jak już się namyślisz co do rozmiarów nieszczęścia, to trzeba je też zlokalizować aby wiedzieć gdzie leczyć... Czyli: czy lata "na knobie", czy klekoce na zamku, czy luzisko jest między "heksem" a "dziurą" w kółku przekładni...



#5 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 432 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 18 styczeń 2015 - 23:22

Po badaniach kręcioła stwierdzam luz między "heksem" a "dziurą"...



#6 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 18 styczeń 2015 - 23:35

No to na forum już parę patentów chłopaki opisywali: folia-blaszka aluminiowa, ze 2-3 "paseczki" włóczki, odrobina silikonu...

Czyli "trochę jakiego wypełniacza"... :)



#7 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 19 styczeń 2015 - 10:45

Dokładnie tak jak pisze zorro - albo dać na podkładki z paseczków blaszki z puszki po piwe albo nałożyć tam cieniutką warstewkę epoksydowego i zeszlifować papierkiem. Oba patenty stosowałem ale ten z klejem jest lepszy. Co do innych luzów w tym młynku to należy pamiętać, że knoby w korbkach z dystrybucji Dragona nie są łożyskowane i knob jest po prostu wciśnięty na trzpień korbki.

 

 

PS jak chcesz to możemy się ustawić i porównamy te luzy z moim Red Arciem i Dragonem.


Użytkownik Pawgas edytował ten post 19 styczeń 2015 - 11:00


#8 OFFLINE   Siergiej

Siergiej

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 39 postów
  • Imię:Siergiej

Napisano 19 styczeń 2015 - 11:59

Złap mocno rotor i wtedy pokręć w lewo i prawo szybko nie łapiąc za knob a za ramie pokrętła.Ja kupiłem nowego Luviasa Daiwy 3013H i też ma minimalne luzy na zębatce.PS Nawet powiem Ci,że nie posiada luzów bocznych,natomiast wzdłużne na łożysku ma.Nie wiem alee myślę,że masz dobry kołowrotek i za dużo w niego zerkasz.Ja kiedyś też tak miałem,że patrzyłem na każdą dajdrobniejszą ryskę w wędce czy kołowrotku i nic to nie dało.Łów kolego i nic się nie przejmuj,jak coś się stanie nad wodą to wtedy odsyłaj na gwarancję.Pozdro



#9 OFFLINE   Siergiej

Siergiej

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 39 postów
  • Imię:Siergiej

Napisano 19 styczeń 2015 - 12:05

Wszycho się da zrobić (za wyjątkiem wyjątków)...

 

Tylko myślę, że na początek, to musisz Pan się zdecydować, cyt.: "ma spore luzy na korbce", ""usterka".... ponieważ jest minimalna"...

A jak już się namyślisz co do rozmiarów nieszczęścia, to trzeba je też zlokalizować aby wiedzieć gdzie leczyć... Czyli: czy lata "na knobie", czy klekoce na zamku, czy luzisko jest między "heksem" a "dziurą" w kółku przekładni...

Dobrze to tłumaczysz kol.Zorro ale dla nie których jest trudną rzeczą ogarnąć koło między  cyt.''"heksem" a "dziurą" w kółku przekładni.''-Muślę ,że tutaj coś nie tak.Aczkolwiek kilku kolegów mówiło,że kołowrotek zły a miało delikatne luzy na knobie kołowrotka.


Użytkownik Siergiej edytował ten post 19 styczeń 2015 - 12:06


#10 OFFLINE   Siergiej

Siergiej

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 39 postów
  • Imię:Siergiej

Napisano 19 styczeń 2015 - 12:05

przepraszam za orta ''trudną''



#11 OFFLINE   Siergiej

Siergiej

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 39 postów
  • Imię:Siergiej

Napisano 19 styczeń 2015 - 12:07

Teraz zobaczyłem opcje ''edytuj'' i ją uwzględniłem,także proszę moderatorów o wyrównaniw tego zaśmiecenia i jeszcze raz sorry.


  • delux64 lubi to

#12 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 432 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 19 styczeń 2015 - 12:23

Złap mocno rotor i wtedy pokręć w lewo i prawo szybko nie łapiąc za knob a za ramie pokrętła.Ja kupiłem nowego Luviasa Daiwy 3013H i też ma minimalne luzy na zębatce.PS Nawet powiem Ci,że nie posiada luzów bocznych,natomiast wzdłużne na łożysku ma.Nie wiem alee myślę,że masz dobry kołowrotek i za dużo w niego zerkasz.Ja kiedyś też tak miałem,że patrzyłem na każdą dajdrobniejszą ryskę w wędce czy kołowrotku i nic to nie dało.Łów kolego i nic się nie przejmuj,jak coś się stanie nad wodą to wtedy odsyłaj na gwarancję.Pozdro

 

Też myślę, że wymagam zbyt wiele od swojego przeciętnego sprzętu :) spróbuje pokombinować delikatnie z patentami Pawgasa :)



#13 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2270 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 19 styczeń 2015 - 13:25

Dokładnie tak jak pisze zorro - albo dać na podkładki z paseczków blaszki z puszki po piwe albo nałożyć tam cieniutką warstewkę epoksydowego i zeszlifować papierkiem. Oba patenty stosowałem ale ten z klejem jest lepszy. Co do innych luzów w tym młynku to należy pamiętać, że knoby w korbkach z dystrybucji Dragona nie są łożyskowane i knob jest po prostu wciśnięty na trzpień korbki.

 

 

PS jak chcesz to możemy się ustawić i porównamy te luzy z moim Red Arciem i Dragonem.

Knoby w Zauberach CF od Dragona (możliwe ,że od Kongera też ale tych nie widziałem) są na dwóch łożyskach o wymiarach 4x7x2,5.

Macałem jednocześnie kilka szt. i żadnych luzów na korbie nie zauważyłem,wręcz przeciwnie,wszystkie były wyjątkowo spasowane . Także, kol @granvorka,jeżeli masz tam jakieś luzy to składaj reklamację. Po to ona jest ;)


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 19 styczeń 2015 - 13:25


#14 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 19 styczeń 2015 - 15:34

Pisałem o zwykłych Zauberach nie CF i tam ten mięsisty knob na nie łamanej korbie nie ma łożysk.



#15 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 23 styczeń 2015 - 04:12

A właśnie że ma, mam takiego i jest łożysko w knobie

#16 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 432 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 23 styczeń 2015 - 08:32

Niestety zapodziałem gdzieś gwarancję... a kręcioła raczej nie ma sensu rozbierać, bo chyba tylko takie moje zboczenie. Poczekamy na więcej testów w maju ;d



#17 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 23 styczeń 2015 - 17:13

A właśnie że ma, mam takiego i jest łożysko w knobie

A w egzemplarzu kolegi nie było, podobnie jak w Arctice dragonowskiej.