Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowy z multiplikatorem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 25 styczeń 2015 - 01:48

Ze swojej strony mogę polecić okumę aluminę. Używaną można dostać w dobrych pieniądzach. U mnie pracuje z Team Dragonem do 28g ale do 60g jerków też spokojnie da radę a chyba nawet bardziej do tego jest stworzona.

A gdyby ktoś chciał popatrzeć na Okumę Aluminę i kije TD to proszę tu:



#22 OFFLINE   Obcy

Obcy

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaOd 21.01,15: Zabiele
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Obecki

Napisano 25 styczeń 2015 - 08:54

W cenie Aluminy można dostać Revo STX I generacji, które bardzo polecam (dlatego polecam I-ej, że ten młynek mam, na kolejne nie łowiłem) i Alumina się do niego nie umywa, a łowiłem nią.
Czy trudno się nauczyć? Na tym STX-ie plecionka przestała mi się plątać pierwszego dnia, a rzucałem wtedy wcale nie jerkami lecz gumami 3 i 4 cale, więc chyba nietrudno. Fachowców proszę o nieruganie mnie: mówię o podstawowej obsłudze zestawu castingowego.



#23 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • Imię:Michał

Napisano 25 styczeń 2015 - 12:25

Z aluminą miałem problemy dopóki nie zajarzyłem jak trzeba sobie hamulce poustawiać co zajęło mi około godziny, od tamtej pory wszystko gra i buczy. Ja używam jej do raczej lekkiego łowienia, mianowicie gumka 3-4" na główkach 7-12g ale wydaję mi się że tak ze dwa razy ciężej to byłoby dla niej idealnie.



#24 OFFLINE   Obcy

Obcy

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaOd 21.01,15: Zabiele
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Obecki

Napisano 25 styczeń 2015 - 13:54

Z aluminą miałem problemy dopóki nie zajarzyłem jak trzeba sobie hamulce poustawiać

Ja od początku wiedziałem i uważałem, że nie mam z nią problemów - jakieś drobne sploty zdarzają się w każdym kołowrotku. Dopiero gdy wziąłem do ręki STX-a przekonałem się, że jednak miałem.problemy, że można zapomnieć w ogóle o multiplikatorze, rzucać ile sił (o wiele dalej) i zwijać.
Nie mówię, że to jakiś bubel, ale w cenie nowej aluminy można dostać używkę Revo, albo Curado 201e7. Zdaje się, że nawet nowy Revo S, tyle że nie najnowszej generacji jest niewiele droższy od tej Okumy, a nie ma porównania.http://www.ebay.pl/i...bassadeur-REVO-

 

S-L-S-L-LH-linkshand1201888-/381135153405?pt=LH_DefaultDomain_186&hash=item58bd6ce8fd

 

Wyjdzie 5 stów za nowy, a ile kosztuje Alumina, 400? Wystarczy poszukać używki i będzie tyle samo.


Użytkownik Obcy edytował ten post 25 styczeń 2015 - 16:44


#25 OFFLINE   pacek222

pacek222

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Grzegorz

Napisano 25 styczeń 2015 - 17:07

Jak dobrze poszukać to Revo Premiera nowego za 500 można dostać ,

na ebay włoskim ostatnio był 



#26 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 25 styczeń 2015 - 18:03

trochę drożej ale bliżej

http://allegro.pl/ab...5020672954.html



#27 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • Imię:Darek

Napisano 25 styczeń 2015 - 18:09

Witam i pozdrawiam mam mianowicie pytanie które było być może już wałkowane ale nic nie mogę znależć chodzi mi mianowicie czy łapanie na wędkę z pazurem i multiplikatorem jest trudne do opanowania powiem że jestem w tej dziedzinie zielony chciałbym spróbować czegoś innego i kupić jakiś zestaw na początek do nauki co powiecie koledzy na taki zestaw Jaxon Orion 210/60g+Jaxon CT200 a może polecicie coś innego i może ktoś ma taki zestaw w rozsądnej cenie na zbyciu.

 

Za wszelkie odpowiedzi dziękuję.

Ja chciałbym odnieść się tylko do pierwszej części pytania, jakie zadałeś. Łowienie castingiem nie jest takie trudne, jak to nie którzy piszą. Mnie, przez telefon, nauczył Wojtek Zwolski @woblerwz. A zaczynałem od kija 2,6m 17lb do 28g z podpiętym curado 101d, tak że zaczynałem dość lekko. I myślę ze przy takich przynętach jak kolega pisze, wcale nie trzeba drogiego sprzętu kupować. Nawet najtańszy multik, moim zdaniem, poślę jerka 50g na znaczną odległość, oczywiście z odpowiednio dobranym kijem.



#28 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 25 styczeń 2015 - 18:43

Ja chciałbym odnieść się tylko do pierwszej części pytania, jakie zadałeś. Łowienie castingiem nie jest takie trudne, jak to nie którzy piszą. Mnie, przez telefon, nauczył Wojtek Zwolski @woblerwz. A zaczynałem od kija 2,6m 17lb do 28g z podpiętym curado 101d, tak że zaczynałem dość lekko. I myślę ze przy takich przynętach jak kolega pisze, wcale nie trzeba drogiego sprzętu kupować. Nawet najtańszy multik, moim zdaniem, poślę jerka 50g na znaczną odległość, oczywiście z odpowiednio dobranym kijem.

To i ja dopowiem odnośnie odległości.Na początek przygody z castingiem niepatrz na odległości, staraj się opanować zestaw.Odległości przyjdą z czasem.
  • minecjusz, BOB i ManieQ lubią to

#29 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • Imię:Michał

Napisano 25 styczeń 2015 - 20:46

 

 

Wyjdzie 5 stów za nowy, a ile kosztuje Alumina, 400? Wystarczy poszukać używki i będzie tyle samo.

 

Aluminę kupiłem za 150  :D Gdybym miał do wydania 4 stówy na multik to na pewno szukałbym czegoś z wyższej półki ale ja miałem te 4 stówy na multik, wędkę i plecionkę  ;)


  • Obcy lubi to

#30 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 25 styczeń 2015 - 21:05

Aluminę kupiłem za 150  :D Gdybym miał do wydania 4 stówy na multik to na pewno szukałbym czegoś z wyższej półki ale ja miałem te 4 stówy na multik, wędkę i plecionkę  ;)

I dobrze na początek wystarczy do jerków gum i wachadeł oraz bardziej lotnych wobów.Opanujesz podstawowe techniki rzutowe i będziesz mógł się zastanowić czy casting Ci pasuje czy nie.Jak tak to z czasem zmienisz sprzęt na lepszy,lżejszy jak nie sprzedasz z małą stratą albo żadną.Jaki kij kupiłeś?

#31 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • Imię:Michał

Napisano 25 styczeń 2015 - 21:53

Już wiem że mi pasuje  ;) mam dwa Dragony jeden to millenium Fatso Jerk Cast 20-60g 1,80m  a drugi Team Dragon Silver Edition Casting 10-28g 1,98m. Alumina pracuje z Team Dragonem a do Millenium mam podpiętego Jaxona Casting Express 



#32 OFFLINE   Obcy

Obcy

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaOd 21.01,15: Zabiele
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Obecki

Napisano 25 styczeń 2015 - 22:59

Aluminę kupiłem za 150  :D Gdybym miał do wydania 4 stówy na multik to na pewno szukałbym czegoś z wyższej półki ale ja miałem te 4 stówy na multik, wędkę i plecionkę  ;)

A to zmienia postać rzeczy! Za tyle proponowanych przeze mnie raczej się nie kupi. Nie jest zła, będziesz pan zadowolony :)



#33 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 26 styczeń 2015 - 00:15

@Obcy - czy swoim stx'em obsługujesz przynęty pow 100g?

Mam nowego - używanego STX'a, na sucho rewelacja! :)

Jednak jak założyłem przynętę ok 110g i ustawiam hamulec ten który dostosowuje się do wagi przynęty /obok gwiazdkowego/ okazuje się że nie da się go ustawić - 110g to za dużo i nawet na dociśniętym na maxa wobek leci szybko na ziemię.

Przy ok 70g jest OK,można ustawić żeby powoli opadał.

STX tak ma czy może da się coś z tym zrobić - podpowiedz proszę :)

Bo jak na razie pozostaje chyba tylko przy wyrzucie lekko dociskać szpulę kciukiem.....


  • Obcy lubi to

#34 OFFLINE   Obcy

Obcy

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaOd 21.01,15: Zabiele
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Obecki

Napisano 26 styczeń 2015 - 09:50

@Obcy - czy swoim stx'em obsługujesz przynęty pow 100g?

 

Nie no, oczywiście, że nie :) Zresztą nie łowię takimi przynętami, Salmo Jack F to moja najcięższa.
Kolega pytał o sprzęt na początek, więc uznałem, że w domyśle są jakieś gumy, może kogut i oczywiście jerki, ale w okolicach 40-50g: Slider 10, Kenart Dancer, Fatso 10. Pozdrawiam



#35 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 26 styczeń 2015 - 11:51

Ok, dzięki za odp.

Widziałem gdzieś wypowiedź że chłopak rzucał takimi cegłówkami STXem i spokojnie to ogarniał.

2 lub 3 sezony. Więc multik na prawdę mocny, ....tylko rzucanie muszę opanować :)

- choć w większości będą jerki o masie ok 50g, max 70.


  • Obcy lubi to

#36 OFFLINE   Obcy

Obcy

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaOd 21.01,15: Zabiele
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Obecki

Napisano 26 styczeń 2015 - 12:08

Mogę tylko domyślać się czy takim cegłom multik da radę (wiem, że Premierem, półka wyżej, choć o delikatniejszym wyglądzie, łowią takimi i nie narzekają), więc lepiej żeby wypowiedzieli się bardziej kompetentni.
Moim łowię wszystkim do 60 g od jakichś pięciu, może sześciu lat, dość często, i jakbym usiadł w fotelu, przystawił do ucha i nasłuchiwał, to pewnie bym doszedł do wniosku, że złom :), ale ja tak nie robię - łowię, jest OK, działa ;)



#37 OFFLINE   davidekf

davidekf

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacjamalopolska

Napisano 21 luty 2015 - 18:54

Wazna sprawa na poczatek przygody to nie porywać się na lekkie rzucanie, ja wystartowalem z multikiem Quantum Accurist 501pt za 150 i Dragon Guide Select Chucky 2,13 c.w. 5-25 (udalo mi sie za 200) mysle, ze na początek jak znalazl, a nie bylo drogo... zakupy forumowe to piekna sprawa, a porady kolegow po kiju pelna profesja...
  • minecjusz lubi to

#38 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 21 luty 2015 - 19:05

Drac bo to nie jest hamulec....ustawiasz to tak, żeby szpulka nie miała żadnych oporów i kręciła się swobodnie, ale jednoczesnie nie latała na boki (nie miała luzów). Docisku nie ustawia się tak, żeby przynęta powoli opadała....chyba, że rzucasz pierwszy raz w życiu i zabrakło ci mocy w hamullcu magnetycznym/odśrodkowym to co innego



#39 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1655 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 21 luty 2015 - 22:38

Ja od początku wiedziałem i uważałem, że nie mam z nią problemów - jakieś drobne sploty zdarzają się w każdym kołowrotku. Dopiero gdy wziąłem do ręki STX-a przekonałem się, że jednak miałem.problemy, że można zapomnieć w ogóle o multiplikatorze, rzucać ile sił (o wiele dalej) i zwijać.
Nie mówię, że to jakiś bubel, ale w cenie nowej aluminy można dostać używkę Revo, albo Curado 201e7. Zdaje się, że nawet nowy Revo S, tyle że nie najnowszej generacji jest niewiele droższy od tej Okumy, a nie ma porównania.http://www.ebay.pl/i...bassadeur-REVO-

 

S-L-S-L-LH-linkshand1201888-/381135153405?pt=LH_DefaultDomain_186&hash=item58bd6ce8fd

 

Wyjdzie 5 stów za nowy, a ile kosztuje Alumina, 400? Wystarczy poszukać używki i będzie tyle samo.

Przesiadłem się  z Aluminy na Revo sx.To inny świat castingu



#40 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 23 luty 2015 - 10:12

Minecjusz to mi namieszałeś! :blink:

poszedł priv :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych