Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowy z multiplikatorem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rapa10

rapa10

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 styczeń 2015 - 16:30

Witam i pozdrawiam mam mianowicie pytanie które było być może już wałkowane ale nic nie mogę znależć chodzi mi mianowicie czy łapanie na wędkę z pazurem i multiplikatorem jest trudne do opanowania powiem że jestem w tej dziedzinie zielony chciałbym spróbować czegoś innego i kupić jakiś zestaw na początek do nauki co powiecie koledzy na taki zestaw Jaxon Orion 210/60g+Jaxon CT200 a może polecicie coś innego i może ktoś ma taki zestaw w rozsądnej cenie na zbyciu.

 

Za wszelkie odpowiedzi dziękuję.



#2 OFFLINE   volkswagen

volkswagen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaTam gdzie woda i przyroda

Napisano 19 styczeń 2015 - 16:32

Nie kupuj dziadostwa (multik) bo się zrazisz i odpuścisz. Myślę, że Curado bedzie ok na początek a jak Ci nie spasuje, zawsze znajdziesz kupca.



#3 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 19 styczeń 2015 - 16:55

Nie kupuj dziadostwa (multik) bo się zrazisz i odpuścisz. Myślę, że Curado bedzie ok na początek a jak Ci nie spasuje, zawsze znajdziesz kupca.

Kolega szuka raczej ekonomicznego zestawu, a Ty polecasz multik droższy od całości. Ja od 1,5 roku użytkuję Okume Black Rock 2.13 10-35g wraz z Abu Pro Max 2 i wszystko śmiga, na nadmierną ilość brud też nie mogę narzekać. Do 40g polecam od siebie właśnie taką kombinację, ewentualnie dobrać tańszy kij.

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka

#4 OFFLINE   Leadrock

Leadrock

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPółpustynia Środkowopolska
  • Imię:Franek

Napisano 19 styczeń 2015 - 17:04

Ja ze swojej strony odradzam kołowrotki Jaxona.

O ile niektóre modele wędek nawet im się udają, o tyle kołowrotki są raczej liche (przynajmniej ja mam takie informacje).

Do wędki z cw. do 60g spokojnie dobierzesz multik innej marki w rozsądnych pieniądzach, choćby jakieś tańsze abu, może używkę...



#5 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 19 styczeń 2015 - 17:29

Rapa jestem na tym samym etapie - nie miałem nigdy w ręce multika, o castingu to tylko z neta wiem, ale chcę spróbować :)

Postawiłem na sprzęt z wyższej półki ale używany - zawsze to mniejsza strata na wypadek gdyby ta metoda okazała się 'nie dla mnie' i sprzedawałbym sprzęt.

 

edit:

Ktoś wyżej polecał kij Okuma black rock - nie wiem jak castingowe, ale mam spina i kijek wyśmienity przy rozsądnej cenie.

Inna opcja - Rozemeijer - czytałem że super wędki a kasa przyzwoita.

Ja trafiłem właśnie Rozemeijera od kolegi z forum, ale dopiero jedzie do mnie więc jeszcze się nie wypowiem.


Użytkownik Drac edytował ten post 19 styczeń 2015 - 17:32


#6 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 19 styczeń 2015 - 18:29

Kup kijek Dragon Express Jerk 1,83 m 20-60 gr. Tani i naprawdę dobry,łowiłem nim jakiś czas i byłem zadowolony. Do tego poszukaj jakiejś używki multkia Citica,Curado,Revo. 



#7 OFFLINE   pacek222

pacek222

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 styczeń 2015 - 20:37

doradze coś od siebie ,

sam niedawno zaczynałem z multikiem

pierwszy był  team dragon hs200il dawał radę ale po roku kupiłem używany revo premier i powiem szczerze zakochałem się w multiplikatorach zupełnie inna bajka dlatego radzilbym zdecydowanie dozbierać trochę kasy i kupić coś sprawdzonego niż zaczynać od lipy i zrazić się do multików,

i najważniejsze uważaj bo strasznie wciąga



#8 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 814 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 19 styczeń 2015 - 20:49

Zaczynałem od okumy vx 200 i początkowo byłem załamany bo co rzut to ptasie gniazdo :-/ Nie zraziłem się do castingu tylko zainwestowałem w calcutte 201dc i tym dopiero nauczyłem się rzucać nie robiąc przy tym gniazdek :-) teraz mam tylko alphasa i ryoge z których jestem mega zadowolony :-)



#9 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • Imię:Michał

Napisano 19 styczeń 2015 - 21:42

A ja powiem tak, zaczynalem od Jaxona Casting Express czy coś takiego, kupiłem go używanego za 60zł i generalnie jestem zadowolony bo było od czego zacząć. Ma on swoje "humorki" ale nie jest to coś co uniemożliwia łowienie. Wiele osób pisze że tani Cie tylko zniechęci, a im dłużej będziesz pytał tym droższe bedą Ci polecali. Masz chęć kupić to kupuj i sam stwierdzisz czy Ci to pasuje


  • skius lubi to

#10 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2214 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 20 styczeń 2015 - 11:58

Tak się tylko zastanawiam nad tym dlaczego ta dyskusja znajduje się w tym dziale?

jest na forum inny dział, który będzie się do tego typu rozmów lepiej nadawał.

o tu:

http://jerkbait.pl/f...20-baitcasting/

:)

Musze przyznać, że jestem zaskoczony bo rapa10 masz już ponad 500 postów i zarejestrowałeś  się ponad dwa lata temu :)... chyba, że Ci się działy po prostu rąbnęły :).


  • Obcy lubi to

#11 OFFLINE   rapa10

rapa10

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 styczeń 2015 - 18:44

Tak przyznaję jak już napisałem temat zobaczyłem że to nie ten dział ;)



#12 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 20 styczeń 2015 - 18:48

Kup sobie okazyjnie kijek np dragon expre lub dragon milenium. Rczej udane serie, a kasa nie wielka .. Za 200zł możesz nawet już kupić i team dragona (szanowana seria ) który też jest ciekawym rozwiązaniem .. W kije  jaxona bym się nie pakował..Blanki o cienkich ściankach i różnie wykonane (kiedyś jaxona złamałem).. Kołowrotki.... no nie wiem jaki tani polecić , mam np. jednego stałoszpulowca jaxona który ma z 10-11 lat i po za hamulcem który musiałem przerobić to uważam , że jest to solidna maszynka jak za zakup za 100zł (przekładni chyba nie da się zajechać) . Może i  z multiplikatorami jaxona jest podobnie .. Tylko pamiętaj , że  w tym typie kołowrotka ogromne znaczenie ma szpula i  hamulec rzutowy..



#13 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 20 styczeń 2015 - 18:49

Z tym opanowaniem różnie, nie wiem czy trzeba mieć umiejętności nabyte czy trzeba być chociaż lekko ogarniętym;).., mianowicie przekazując casta kolegą na hasło daj spróbować to różnie to wyglądało. Jeden co wędkuje spinem kupę lat, biorąc do ręki casta i rzucając wyglądało to komicznie jakby niepełnosprawny był i to nie były rzuty, natomiast inny kolega, który nie wędkuje w ogóle rzucił jakby był zgrany z castem co najmniej parę lat i to było powtarzalne jeszcze inny wędkarz normalnie to samo, inny zaś:) powoli się oswajał itd...

Rzucisz gumę w miejsce gdzie stoją 4 sandacze i 1,2,3 będą miały przynętę w dup../odwłoku a czwarty przypierdzieli, zmienisz kolor czy prowadzenie to nagle trzeci przywali, nie ważne co zrobisz pierwszy nie uderzy dziś - co ja znów tu tworzę to nie wiem:)



#14 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 21 styczeń 2015 - 18:40

Ja jak dawałem koledze, który nigdy nie miał styczności z  castem  porzucać, to dokręcałem hamulce rzutowe żeby mi nie pozrywał przynet i plecionki :D



#15 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 21 styczeń 2015 - 19:04

Ja już nie daje rzucać bo szkoda plecionek tym pardziej jak 150 zł jest nawinięte:)

#16 OFFLINE   myszkin

myszkin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • Lokalizacjasztokholm
  • Imię:krzysiek

Napisano 21 styczeń 2015 - 20:34

tez postanowilem sprobowac,kupilem mutlika,czekam na weekend,beda pierwsze proby w terenie,na sucho nie wychodzi zle,nie taki diabel straszny,od czego są internety :)



#17 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 21 styczeń 2015 - 21:00

Jakie przynęty i jakie łowiska??

 

Expresa 20-60 niedawno puściłem za 80zł....więc idzie wyrwać tanio


  • MarcinZet lubi to

#18 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 22 styczeń 2015 - 00:08

Strasznie się tu rozwinęła dyskusja, nie powiem. Z mojej strony polecam naprawdę poczekać, zaoszczędzić, kupić dobry sprawdzony używany sprzęt i wtedy działać. Inaczej będzie pukanie kotka za pomocą młotka. I tyle w temacie.


  • minecjusz lubi to

#19 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 23 styczeń 2015 - 19:22

Dojechał do mnie ten Rozemeijer qualifer power jerk 60-120g 210cm.

Na sucho bardzo fajny, sztywny, lekki - jak na tą moc i seryjniaka - 178g!

NIedrogi a zapowiada się super i do tego polecany tu na forum :)

Spasowany z Abu Revo STX.

Wszsytko oczywiście używki w świetnym stanie :)


Użytkownik Drac edytował ten post 23 styczeń 2015 - 19:23


#20 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • Imię:Michał

Napisano 23 styczeń 2015 - 19:29

Ze swojej strony mogę polecić okumę aluminę. Używaną można dostać w dobrych pieniądzach. U mnie pracuje z Team Dragonem do 28g ale do 60g jerków też spokojnie da radę a chyba nawet bardziej do tego jest stworzona. Do jerkówki mam przypiętego Jaxona Casting Express






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych