Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czy tak moge????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 26 wrzesień 2009 - 09:35

Witam moze sie ktos orientuje , bo chcer kupic kolowrotek od chlopa za 600zł na jednej z aukcji i wezme go za pobraniem i tu pytanie czy na poczcie wolno mi bedzie otworzyc paczke przed zaplaceniem w celu sprawdzenia jakosci towaru i czy wogole takowy sie tam znajduje, czy mi czasem babka w okienku rajbachu nie narobi , bo w ciemno to nie bardzo wykładac taka kase.niby zdjecia i gadane bylo ok ale to roznie jest .

#2 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 26 wrzesień 2009 - 09:45

Nawet powinieneś sprawdzić i nic ci nie powinna powiedzieć. Ja ostatnio kupiłem 3 feederki w jednej paczce za pobraniem to kurier czekał u mnie w chacie jakieś 30min, aż sprawdzę wsio( wędki używane) i nawet nie pisnął. Czekał dzielnie i nawet pomagał wypakowywać. Więc rozpakuj i w razie co oddasz i spoko. Pozdrawiam.

#3 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 26 wrzesień 2009 - 09:46

Jest taka możliwość.Fachowo to się nazywa, sprawdzenie zawartości przesyłki pobraniowej przez odbiorcę.KLIKNIJ


#4 OFFLINE   piterek

piterek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów

Napisano 26 wrzesień 2009 - 14:09

Hey, mi kurier nie pozwolil obejrzec co jest w paczce :wacko:.Powiedzial mi ,ze jest taka opcja jak wysylajacy zaznaczy to przy nadaniu.Generalnie placilem w ciemno.

#5 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 26 wrzesień 2009 - 14:18

Bo to wszystko zależy od nas samych, jak my sami dogadamy się z nadawcą (sprzedającym).Kupujący pokrywa koszty przesyłki,wiec warto taką paczkę ubezpieczyć,oraz mieć możliwość sprawdzenia paczki przy odbiorze,wiadomo że to wiąże się z większym wydatkiem za przesyłkę.

#6 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 26 wrzesień 2009 - 22:36

Z tego co mi wiadomo, paczkę za pobraniem można sprawdzić, jeśli
ktoś w razie nie chciał by mi pozwolić, to po prostu odesłał bym
gościa z ,,kwitkiem. 600zł to zbyt duża kwota, ostrożność nie zawadzi.

#7 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 27 wrzesień 2009 - 17:47

No własnie jak bede zamawiał to postaram sie dogadac z chłopem czy moge otworzyc przed wpłata jezeli nie, to dzieki papa , bo wtedy wiadomo ze jakims wałem to smierdzi a jak sie zgodzi to pewne ze nie zrobi mnie w bambuko.

#8 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4844 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 28 wrzesień 2009 - 07:45

Aby rozwiać wątpliwości - zapłacić przy pobraniu zawsze musisz przed otworzeniem paczki. To, że kurier pozwolił ci na to przed zapłatą świadczy o jego niewiedzy. Natomiast zawsze możesz sprawdzić w obecności kuriera, czy to co jest w paczce odpowiada deklarowanej zawartości i czy liczba składów nie uległa powiększeniu. Na poczcie za tą opcję dopłacasz 5 PLN, ale też musisz zapłacić przed otworzeniem.

Pozdrawiam

Paweł

#9 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 wrzesień 2009 - 11:29

W przypadku zakupow w sklepie internetowym i dostawie przez f-me kurierska zawsze przed finalizacja pytalem sprzedajacego, czy bedzie mozna zajrzec do paczki czy aby jest tam to co zamawialem?

Jezeli bylo to co trzeba placilem, jezeli bylo by cos nie tak (mnie sie nie zdarzylo) to trzeba spisac z kurierem protokol.
Najczesciej sklepy internetowe szeroko opisuja procedure sprzedazy, gwarancji, zwrotow.

Przy zakupie od osoby prywatnej, na aukcji, uwazalbym wiele bardziej. Nie sa odosobnione przypadki sprzedazy np. woblerow Rapala, gdzie oryginalne albo ludzaco podobne jest tylko pudelko.

Przyznam , ze opisana procedura z mozliwoscia otwarcia paczki na poczcie nie jest mi znana.
Zawsze zadaja wplacenia kasy a potem to juz sobie mozna sprawdzac. Wszystko zalezy od uczciwosci osoby nadajacej paczke...

Gumo

#10 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 28 wrzesień 2009 - 17:25

No wlasnie tyle to jest jasne ze jak sobie zplace to wtedy moge otworzyc paczke , a jak otworze po wplaceniu i to jeszcze na poczcie i okaze sie ze tam jest ogórek a nie kolowrot to co ? to przecierz baba mi nie odda kasy spowrotem .no troche to lkipa i ryzykowne jest a zaufac komus ot tak to moze za drogo kosztowac . wiec pozostaje ryzykowac .......




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych